Via Mala

Baladicky pochmurný román s kriminální zápletkou. Via Mala, známá švýcarská silnice vedoucí přes divoký průsmyk, symbolizuje v autorově podání cestu zla, kterou se daly Martha Lauretzová a její děti, když násilně sprovodily ze světa svého manžela a otce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73504/via-mala-73504.jpg 4.263
Originální název:

Via Mala (1966)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Smena
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
evask
01. července

Poutavý příběh. Vytkla bych podle mě až zbytečně podrobné líčení méně podstatných věcí, ale to asi právě dodává románu punc hodnověrnosti a poctivosti. Mám ráda knížky starších autorů, jsou opravdové a bez pozlátka. Četla jsem vydání z roku 1993. Na přebalu vzadu je uveden celý obsah knihy, to jsem naštěstí zjistila až po přečtení knihy. Poslední věta, viz přebal: "Tak se i on (Andreas) vydává na cestu zla " atd. O tom bych ráda s někým polemizovala, jestli se hrdina svým rozhodnutím vydal taky na cestu zla. Prostě přečtěte. Je to zážitek.

Atanone
27. dubna

Příběh drsný a krásný jako příroda v místech,kde se odehrává. I název je mnohoznačný. Via Mala-Zlá cesta,cesta zla. Cesta,kterou si ve svém životě vybral násilnický Jonas Lauretz,který terorizuje svou rodinu tak,až její členy dožene k vraždě? A nebo je to cesta jeho manželky a dětí,které se snaží zločin zatajit?
Kniha stojí určitě za přečtení. Pro mě jeden z pokladů mojí knihovny

marimari
05. dubna

Poprvé jsem ji četla na doporučení mé maminky. Teď jsem se k ní vrátila, abych splnila další bod - oblíbená kniha rodičů. Musím říct, že jsem se zase nemohla odtrhnout. Je v ní všechno, celá lidská podstata, všechny možné lidské pocity- láska, důvěra, odvaha, víra, naděje i beznaděj, touha, zklamání, radost, strach, pocit zodpovědnosti, cit pro spravedlnost, výčitky svědomí, sounáležitost a mnohé jiné. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

mgeisselreiter
23.08.2016

Tato kniha, stejně jako Hakim, potvrzuje, že Knittel je výjimečný spisovatel. Jeho poutavé psaní ani chvíli nenudí, pořád nutí čtenáře číst dál a dál. Ukazuje spisovatelovy rozsáhlé znalosti z mnoha oblastí, které nenásilně čtenáři předkládá ve velmi zajímavých příbězích. Líčení těžkých životních podmínek rodiny Lauretzovy je vpravdě nadmíru realistické, lze-li to takto říci. Prostě autorovy knihy působí jako nesmírně zajímavé převyprávění skutečných příběhů, i když jde nejspíš jen o fikci. 85% je minimum, 23.8.2016.

janucha
31.08.2013

Tak tuto knihu jsem přečetla spíše se zvědavosti, ještě za komančů, protože patřila mezi knihy, které se těžko sháněli. Tehdy se mi moc nelíbila. Pak jsem viděla televizní zpracování /s výborným Mario Adorfem a elegantním Jurajem Kukurou/ a znova jsem ji přečetla. To už se mi líbila více. Kniha je dosti depresivní, to je pravda, ale řekla bych že obsahuje i náznak naděje. Je pravda, že popis toho jak tyran ničí rodinu je tak sugestivní, že se divíte, že se ho nepokusili zlikvidovat dříve. Hezky se čte i to jak se hlavní hrdinka po odchodu od rodiny emancipuje a hledá své místo v životě. Já osobně se zcela neztotožňuji s tím, že likvidací otce
se rodina dala zcela na cestu zla, kniha je tak nějak hodně " křesťanská", ale určitě patří mezi knihy hodné čtení.

Skjaninka
09.06.2013

Príbeh o tom, ako dokáže jeden neľudský tyran zmeniť životy celej svojej rodiny. Musím uznať, že som sa občas nudila a nedokázala som si na základe autorovho rozprávania utvoriť predstavu o tom ako by mohli vypadať hlavné postavy (ešte u žiadnej knihy sa mi to nestalo). V celku je to príbeh, pri ktorom sa dá stráviť pár upršaných večerov.

Janamarie
19.02.2012

"Bola jar, čo nikdy neprišla. Žili jsme však dostˇ dlho, aby sme vedeli, že zostává to, čo sme nikdy nemali.
A to čo máme, sa pominie". ( z knihy)

Janamarie
24.01.2012

"Bola jar, čo nikdy neprišla. Žili jsme však dosť dlho, aby sme věděli, že zostáva to, čo sme nikdy nemali. A to, čo máme, sa pomine."

Elisa.Day
01.11.2011

Zajímavý příběh, čte se to docela dobře, ale je to strašně depresivní!