Slečna L. Slečna L. komentáře u knih

Otcomilky Otcomilky Simona Monyová (p)

Milá kniha, která mi v mojí současné situaci dost pomohla (nejen) svým humorem.

17.08.2011 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

nádherná kniha, co pohladí nejen duši, ale i srdce. zamilovala jsem si ji. místy jsem se chichtala jak malá, místy jsem měla slzy na krajíčku. správné počtení! :)

12.08.2011 5 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

nadčasové dílo jako všechna Moliérova ostatní. skvělý spisovatel, skvělý překlad, co slovo - to perla.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

nemohu jinak než hodnotit pěti hvězdičkami. kniha se řadí od mého přečtení do předních poliček knihovny. výborné počtení, které vám nijak nezatěžuje hlavu, spíše pomůže zamračenému obličeji zvednout koutky úst! :)

12.08.2011 5 z 5

Kniha, díky které jsem některé věci pochopila mnohem lépe než na hodinách ekonomie na naší škole. Vysvětleno i pro laika (třeba pro 17-ti letou holku, co toho o penězích moc neví - snad jen, že se dají utrácet).

22.07.2011 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Ač nejsem fanynkou kriminálních příběhů, po přečtení tuto knihu řadím na jednu z předních příček svého žebříčku nejlepších knih, které jsem kdy přečetla. Přečetla jsem ji jedním (zatajeným) dechem. Dokonce jsem se bála vyjít ze svého pokoje na chodbu, příběh mě vážně pohltil a já žila strachem z Andreje.

Můj velký obdiv patří i autorovi, který ve svém velmi nízkém věku dokázal vytvořit něco tak velkého! Žádné slovo navíc, děj má neustálý spád už od prvního slova a na každé stránce najdeme několik překvapujících a nečekaných událostí. Doufám, že pan Smith připravuje další podobná díla.

17.06.2011 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Remarque píše své knihy velmi podobným stylem, který je poznat již po několika slovech. Ale právě jeho styl psaní miluji. Krásné, nadčasové citáty- co slovo, to perla. Dokonale se dokážu sžít se všemi hrdiny, v každém je něco. Další výborná kniha. Nejde hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.

02.06.2011 5 z 5

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Má nejoblíbenější kniha od mé velmi oblíbené spisovatelky. Vždy mě dokáže rozplakat.

24.05.2011 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Výborná kniha, alespoň pro mě. Už jen vybráním Mongolska jako prostředí pro mě bylo zajímavé, protože tuto zemi nijak neznám a autorka mi příblížila život tady. U této knihy se přílišně nemusíte soustředit a já občas po takovýhle nenáročných a nesložitých knihách ráda sáhnu. Mám ráda příběhy, které popisují rodinné vztahy a tento mě chytl za srdce. Ukázal mi, že mezi rodinnými příslušníky nemusí být jen láska.

02.05.2011 4 z 5

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Pohladí po duši, přinutí k zamyšlení. Krásná básnická sbírka, ke které se ráda vracím.

19.04.2011 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

bohužel krátká knížečka, avšak silná příběhem a osobností hlavního hrdiny! dodá sílu v těžkých životních chvílích.

12.04.2011 5 z 5

Kuře Napipi a jeho přátelé Kuře Napipi a jeho přátelé Ondřej Sekora

výborná kniha. jako malé mi ji babička musela číst pokaždé, když jsem k ní přijela.

07.04.2011 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

skvělá kniha s hlavním hrdinou, kterého nesnášíte, přejete mu jen to nejhorší a už jen proto chcete dočst do konce.

07.04.2011 4 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

dokonce jsem si pobrečela. ve 13-ti letech to byl pro mě silný knižní zážitek.

07.04.2011 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná kniha, která má spád, při jejím čtení Vám mrazí v zádech. Nejen, že příběh vystihuje totalitní režimy, ale místy mi připomínal i ty současné (bohužel). Doporučuji!

31.03.2011 5 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

První kniha, kterou jsem od Coelha přečetla a vcelku se mi líbila. Prý je to ale jedna z těch slabších..

22.03.2011 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Výborná kniha. Okamžitě se zařadila do mých neoblíbenějších. Přečtla jsem jí jedním dechem a nalezla v ní spoustu nadčasových a stále platících věcí. Jedna z mála knih, u které i slzička ukápla.

DOPORUČUJI!

16.03.2011 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kniha se mi vcelku líbila. Z počátku jsem odsuzovala nezájem hrdinů o válku. Ale s postupem času jsem nabyla dojmu, že už možná bylo lešpí válku neřešit a nechat jí plynout. Stejně by svým "tlacháním" a smutněním nad válkou ničemu nepomohli. Na mě možná až moc romantiky (a to je jsem romantik jak hrom!).

08.03.2011 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Skvělá kniha. Zaručeně Vás dostane ze špatné nálady a pobaví Vás. Příběh, který vypráví malá Helenka, mi příjde mnohem více čtivější a stravitelnější, než kdyby ho byl psán očima staré paní.

08.03.2011 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Jedna z mých nejoblíbenějších knih! Úžasný děj a popis, který mi nepřišel zbytečný, ale spíše vhodný do takovéhle knihy. Doporučuji.

06.03.2011 5 z 5