skrape skrape komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knížky od paní Mornštajnové nemají chybu. Velice čtivé, člověk se nemůže odtrhnout od čtení, dokud se nedozví, kam životy postav povedou.

17.07.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velice čtivá knížka s poutavým dějem pojednávající o 3 ženách - 3 generacích - matky, dcery a vnučky. Svým popisem jak osudů samotných žen, tak rovněž doby, ve které žijí, vtáhne čtenáře a jen stěží se od ní odtrhne. Plánuji si přečíst další díla této autorky.

27.12.2018 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Vtipná, příjemná. Místy na můj vkus dosti zdlouhavé přírodopisné popisy, i přesto plánuji přečíst navazující díly. K přečtení mě inspiroval seriál Durrellovi.

30.04.2019 4 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Kam až může sahat lidská krutost, kterou autorka a mnoho dalších v minulém režimu prožilo? Političtí vězni zažívali ve věznicích takové hrůzy, a přesto nepřestali doufat a nevzdávali se. Tato kniha musí zasáhnout každého.

26.02.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale postupem času se mi líbila víc a víc a ke konci jsem se od ní nemohla odtrhnout.

14.11.2019 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Severská detektivka, která nikdy nezklame.

03.02.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Přečteno jedním dechem.

27.10.2019 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Pohlazení po duši. Upřímnost, která potěší, obzvlášť v dnešní době, kdy si většina lidí na něco hraje.

13.07.2019 5 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Napínavá detektivka. Až do konce jsem netušila, kdo bude pachatelem. Přečtu si i další knihy od této skvělé autorky.

06.03.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krátká próza s překvapivým koncem (alespoň pro mne). Ne vždy je na škodu být "jiný", jak dokazuje závěr knihy. Doporučuji přečíst.

20.02.2019 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Kniha slabší oproti prvnímu dílu "Poslední aristokratka".

27.12.2018 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Jelikož mám ráda knihy inspirované skutečným životem a navíc mám v oblibě architektonicky neobvyklé stavby, dávám této čtivé knize palec nahoru.

07.10.2019 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Silný příběh. V některých momentech na mě působil nejpravděpodobně, přesto rozhodně stojí za přečtení.

30.06.2019 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Knížka, která mi zvedla náladu.

11.05.2019 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Námět knihy velice zajímavý...obzvlášť psychologický popis postav. Je pravda, že stejně jako mnozí jiní čtenáři, jsem čekala jiný závěr.

24.02.2019 4 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Velice pěkně napsaná knížka. Četla se jedním dechem.

24.01.2019 5 z 5