Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Pořádně nevím, kde začít :D Tři temné koruny jsem četla hned po vydání u nás a byla jsem nadšená. Zase nové fantasy ,které má skvělý, propracovaný svět a super postavy. Moji oblíbenci se stále nezměnili, Kathariny kapitoly jsou prostě nejlepší, co si budem. Arsinoe měla zase super sny, které jsem hltala a čekala, jak se všechno propojí dohromady. Tenhle díl je za mě zatím z celé série nejlepší, i když si myslím, že si autorka dost zavařila a překombinovala nějaké věči :D Za mě tuhle sérii určitě doporučuji.

29.08.2020 5 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Ahh, kde začít? Prvního dílu jsem se bála, protože jsem na něj slyšela docela dost kritiky, ale druhý díl? Na ten jsem snad neviděla jedinou kladnou recenzi. Ale vzhledem k tomu, že je Everless skvělá kniha, musela jsem zjistit, jak to celé dopadne. Začnu s plusy- Líbí se mi originální svět, který se objevuje v celém příběhu. Velké plus za mě mají ty " báje a mýty", které se po celé zemi tradují po generace ( Liška a Had). Postavy za mě taky fajn. Celá knížka se čte neskutečně rychle a ani ne za jeden den jsem ji zvládla přečíst. Zápory knížky- strhávám půl hvězdičky za romanci v knize. Jako pardon, ale co to mělo být? Ani ne za měsíc jste úplný blázen do někoho, koho jste celý život nenáviděli, a po lidech, kteří s vámi vyrůstali a už nejsou s vámi, ani neštěknete. Přišlo mi to hrozně nucené a rychlé, že bych radši ocenila ,kdyby tam žádná romance ani nebyla. Další půlhvězdičku strhávám za ten konec. Přišlo mi, že se celou knihu nic moc zásadního nedělo, a v posledních asi třiceti stránkách se všehno muselo vyřešit a ukončit. ( Jinak jakože konečná scéna s Caro mi přišla fajn). Druhý díl můžu za mě doporučit, určitě to není odpad, ale není tak skvělý, jako první díl.

17.07.2020 4 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

První co musím vyzdvyhnnout je krásná barva knížky, která mě hned na první pohled zaujala. Celkově je ta obálka taková minimalistická a hezká, což je něco pro mě. O knížce jsem nevěděla absolutně nic, nečetla jsem si anotaci ani jsem s nečetla žádné recenze, jen jsem ji dost často viděla na instagramu u lidí, které sleduji a viděla jsem tam dost vysokých hodnocení. Takže když jsem se šla do Luxoru jen "mrknout" (všichni to známe, že :D), tak jsem si ji s sebou musela odnést. Hned jsem se do ní pustila a ten děj šíleně rychle odsýpal. Příběh je vyprávěný z pohledu tří dívek, z čehož je jedna nejvíce propracovaná ( Mehreen), což je vlastně tak trochu sama autorka, protože hned na začátku knížky se dozvídáme, že sama trpěla depresemi a myslela si, že je na všechno sama. Knížka pojednává o dost závažném tématu a podle mě to zvládla vážně bravurně. Každá dívka měla jiný problém, kvůli kterému si chtěla vzít život, ale postupně zjištují ,že jim konečně někdo rozumí a má je rád. Trošku jsem ke konci knížky slzela, ne že ne. Užívala jsem si příběh, líbilo se mi zpracování deprese jako " chaosu", jak ho popsala jedna z hlavních postav. Taky zpracování textu je skvělé ( hlavně u Olívie, kde se text různě sype a točí). Za mě vážně dobrá YA knížka, kterou by si měli přečíst hlavně mladší slečny, které mají nějaké problémy. Za mě 4.5*/5* a určitě ji mohu doporučit i starším.

18.06.2020 5 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Už od chvíle kdy tato kniha vyšla, jsem si ji hrozně moc chtěla přečíst. Protože příběh, který je odvyprávěný jen padouchy? To je přesně něco pro mě. V příbězích mě padouši neskutečně baví- a ano, jsou různé typy padouchů ( a některé taky vyloženě nesnáším :D), ale většina z nich jsou sarkastičtí, nepochopení géniové. A ta obálka? Jako pardon, vím, že se říká, nesuď knihu podle obalu, ale takhle hezká obálka se jen tak nevidí. Takže tahle kniha měla být pro mě naprosto dokonalá. A otevřeně říkám, že tohle pro mě bylo naprosté zklamání. Povídky samy o sobě mám normálně ráda, ale tady jsem se ani nedostala pomalu do děje a už byl konec. A reakce booktuberů na dané povídky? To mi přišlo jako plýtvání papírem. Rozhodla jsem se vám sem zhodnotit všechny povídky samostatně a pak všechno zprůměruji do jednoho hodnocení. 1. Krev Imuriv- nic moc extra, dočetla jsem povídku a hned na ni zapomněla. 3*/5*. 2. Jack- Tahle povídka byla o trochu lepší, ale stejně jsem si ji nějak zvlášt neužívala 3,5*/5*. 3. Gwen a Art a Lance- tahle povídka je psaná stylem sms ,takže se četla nejrychleji ze všech, bohužel opět se zde neobjevilo žádné "waau" 3*/5*. 4. Shirley a Jim- tohle je zase psané v jednom emailu, což bylo taky zajímavé, nicméně příběh se nějak moc nevyvíjel a padouch tady nebyl nějak zvláště představený 3,5*/5*. 5. Chvála drobných radsotí- Za mě jedna ze dvou nejhorších povídek v knize, absolutně mě nebavila 1*/5*.6. Mořská čarodějnice- Konečně něco pozitivního, no ne? Tenhle příběh byl naprostá pecka a Marrisa Meyer u mě velice stoupla 5*/5*.7. Krásný jed- tahle povídka se mi taky velice líbila i poselstvím, které zanechává. 5*/5* 8. Umíráček- V. Schwab mám hrozně moc ráda a opět mě nezklamala, 5*/5*. 9. Marigol- Druhá nejhorší povídka v celé knize, nudila mě k smrti. 1*/5*. 10. Ty, ty, pořád jen ty- Opět takový průměrný příběh, četlo se to dobře, akorát to nebylo tak moc poutavé 3*/5*. 11. Julian proti všem pravidlům- Tahle povídka mě hodně pobavila, jen co je pravda, ale ten konec byl celkem nic moc 3.5*/5*. 12. Indigo a stín- od téhle jsem si slibovala hodně, protože Kráska a zvíře, ale opět- zklamání 3*/5*. 13. Sera- Naštěstí to zakončíme dobře, tahle povídka je velice dobře napsaná a za mě 5*/5*. Jak už jsem na začátku naznačovala, komentáře booktuberů byly podle mě naprosto zbytečné a nelíbili se mi ( možná tak dva byly fajn, ale dva z třinácti?!) Takže tohle je moje shrnutí knížky, zprůměrovala jsem všech 13 hodnocení (a vzala v potaz ty hrozné komentáře) a vyšlo mi hodnocení 2.5*/5*. Takže je na vás, jestli se do knihy pustíte, nebo radši ne ( 4/13 povídek byly vážně dobré).

14.06.2020 3 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Tenhle díl měl ale šílený spád... Nemám moc ráda, když se knížkám změní ze dne na den charakter. Ne, že bych byla zastánce pořád stejného chování v knížkách, ale to, že je někdo milý, hodný a nápomocný, a najednou se z něj stane vraždící maniak... Jakože ano, byl tam důvod, ale nějak mi to tam úplně nesedlo (Ani to "prozření" na konci příběhu). Knížka byla opět hrozně moc čtivá, přísahám, že jsem nikdy nečetla čtivější knížky, než ty od Jenny Han. Líbilo se mi, jak se některé postavy vyvinuly a změnily názory na nějaké věci a lidi. Nějak jsem se ještě nesmířila s tím, že se s tímhle příběhem budu muset rozloučit. Takhle nějak jsem se cítila i po dočtení knížky Všem klukům, které jsem milovala. A ten konec? Upřímně jsem jedna z mála lidí, které nevadí né tak štastné konce, ale tohle bylo takové " meh " :D Prostě to bylo dost uspěchané. Jinak mi to ( myslím tím, jak kdo s kým skončil :)) nevadilo :) Knížku a samozřejmě celou sérii mohu jen doporučit. A pokud jste nečetli nic od autorky, děláte velkou chybu!

03.06.2020 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Tak jo, tohle jsem nečekala :D Už když tahle knížka vyšla, slyšela jsem na ní jen negativní recenze, dokonce se kolem celé téhle série a autorky točila myšlenka o tom, že je dílo nějakým způsobem rasisticky zaměřené. Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla až ted, tak jsem na to dávala velký pozor, a víte co? Stejně jsem tam nic takového nepostřehla, je to přece jenom fantasy svět! To, že se zde objevuje rasismus je myslím velice zveličené, a já ho tam vůbec nepostřehla. Obálka je nádherná, celkově kniha na mě působila hodně uspořádaným a hezkým dojmem. Líbí se mi ten minimalistický styl :) A už konečně k samotnému příběhu. Celá knížka je zasazena do nového fantasy světa, který nám autorka už od prvních stránek popisuje. Já s tím teda neměla problém, ale chápu, že by ho někdo mohl mít. Co mě teda fakt štvalo byly názvy a jména :D Hrozně se mi pletly planety, národnosti nebo prostě jména postav, všechno bylo nezvyklé a originální, takže si tady na to musíme zvyknot. Upřímně, jsem si ze začátku myslela, žeto ani nedočtu, jak jsem byla zmatená, ale pokračovala jsem dál a dál a bylo to čím dál lepší. Akose i Cyru jsem si naprosto zamilovala a další (závěrečný) díl si musím rozhodně pořídit. Autorka Divergence mě vůbec nezklamala, a za mě jedno velké ano.

01.06.2020 5 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Tuhle knížku jsem četla v rámci knižní štafety, tudíž jsem si ji užila asi víc, než kdybych ji četla jen tak... Ale příběh mě úplně pohltil :D Přečetla jsem ji hrozně rychle, protože jsem potřebovala vědět , jak to dopadne. Kdo je vrah, kdo zosnoval plán zabít všechny čtyři královny... Bylo tady hodně zvratů a intrik, které mám já prostě ráda :D Většinu zápletek jsem teda odhadla, protože to bylo docela očividné :D Bohužel se mi nelíbilo, že některé části knihy nebyly úplně dovymyšlené. Hlavně co se týče vražd, které měli být nejlepší... Hodně věcí tam nesedělo a nebylo je možné provést, jak bylo v knize popsáno... Za to strhávám půl hvězdičky. Jinak svět byl krásně promyšlený, každá královna měla svůj specifický charakter , což bylo taky super :) Zamilovala jsem si jak královny , tak Varina a Keralie :) Za mě hezký, miloučký příběh, který si prostě jen užíváte.

15.05.2020 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Co bych k tomuhle měla říct? Tohle bylo moje prní fantasy vůbec. Před sedmi lety jsem si tuhle knihu objednala hlavně kvůli obálce, protože mi bylo 11, a nenapadlo mě si přečíst anotaci ( a ano, opravdu jsem si objednávala knížky podle vzhledu obálky). Když mi ale kniha dorazila a já se do ní začetla...Prostě už od prvních stránek jsem věděla, že to bude dokonalé. Poprvé jsem zažila pocit toho, že se chci stát součástí toho příběhu. Milovala jsem postavy, s hlavní hrdinkou jsem souhlasila snad ve všem a Oren? Panebože, jak já jsem do něj byla zamilovaná! Uběhlo několik dlouhých let a za tu dobu jsem tu knihu četla asi pětkrát? Šestkrát? Už upřímně ani nevím. Mám pravidlo, že danou knihu nechci číst dřív než za dva roky ,abych si ji nezprotivila. U téhle jsem to samozřejmě několikrát porušila. Nyní jsem ji ale četla s rozestupem dvou let a znovu jsem si prožila ten úžasný příběh. A i když vím jak kniha skončí, i když umím skoro odrecitovat konverzace mezi Lindou a Orenem... Prostě to má svoje kouzlo i po tolika letech. Tahle knížka je mezi mými nejoblíbenějšími autory už hrozně moc dlouho a vím, že už tam zůstane navždy. A pokud jste tuhle knihu nikdy nečetli, děláte chybu. Ano, určitě k ní mám nějaký sentimentální vztah, kvůli kterému ji nadržuji... Ale ona si to prostě zaslouží. Za mě pět s hvězdičkou hvězdiček z pěti... A kdyby to šlo, dám víc.

17.04.2020 5 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Tahle série je jednoznačně bomba. Ani nevíte jak moc ráda jsem, že třetí díl má vyjít už letos a ne třeba až za rok, protože bych to určitě nevydržela... Je to prostě jízda, celá tahle knížka je plná zvratů a emocí... Je fakt boží. Pořád mám nejradši Arsinoe, která tady trpí snad ze všech sester nejvíce. Jinak Mirabellu ráda pořád nemám :D Musím ale přiznat, že konec byl docela zklamáním. Já už jsem si zvykla, že když je v knížce hned ze začátku daný děj nebo pravidla, tak je hlavní hrdina vždycky obejde a poruší a nic se mu nestane. Tím mám namysli třeba HG( měl přežít jen jeden, ale nestalo se tak)... Ale nějak jsem doufala, že se to utéhle knížky nestane , naštěstí je tu i další díl, tak doufám, že ten mě nezklame. Sérii zatím jednoznačně doporučuji a těším se na závěrečný díl.

06.03.2020 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Konečně zas jedno originální fantasy zasazené ve skvěle promyšleném světě. Na knížce se mi líbilo snad úplně všechno... Je fajn, že se zde střídají pohledy více lidí, protože pak poznáte jaké mají plány. Každá dívka má svůj specifický dar a lid, který ji podporuje v tom, aby právě ona porazila svoje dvě sestry a stala se právoplatnou královnou. Musím říct, že jsem měla ráda Arsinoe i Katharinu, ale třetí sestra Mirabella mi z jistých důvodů hrozně lezla na nervy a neměla jsem ji ráda ( I když se z dívek jeví nejhodněji, prostě není moje favoritka :D) .Taky mám ráda Jules ,což je nejlepší kamarádka Arsinoe. Konec knížky měl být nečekaný, ale já to prostě tušila už od samotného začátku. Taky jsem podezírala ty správné lidi... Tenhle příběh má opravdu něco do sebe a proto ho hodnotím tak kladně. Doufám, že další dva díly budou ještě lepší a bude v nich ještě o moc víc zvratů. Knihu určitě doporučuji.

03.03.2020 5 z 5

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

I když na tuhle knížku čtu samé špatné recenze a komentáře, musím říct ,že mně osobně se líbila. Celou tuhle sérii mám ráda, a ani tenhle díl mě jednoduše nezklamal. Miluju tenhle svět, miluju jejich schopnosti a uvažování. Autorka v knize předvádí skvělé zvraty a já si to jednoduše hrozně moc užívala! Postavy mi přirostli k srdci a jsem ráda, že má v létě vyjít novelka k celé sérii. V tomhle díle se střídá hodně pohledů, tudíž můžeme nakouknout do mysli nejen Mare, ale i Calovi nebo samotnému Mavenovi... A ano, knížka je vážně cihla, ale každou stránku jsem si užívala...Ale aby tady nebyla jen samá chvála, tak mě v tomhle díle poměrně dost štvala nevyrovnaná Mare, která se prostě neuměla rozhodnout, a trošku ten konec no ... Čekala jsem nějaký fakt dobrý happyending a ono nic. Ale stejně jako předchozí díly vám knížku mohu jen a jen doporučit.

17.02.2020 5 z 5

Rychlost zvuku Rychlost zvuku Eric Bernt

Knihu jsem si koupila, i když jsem absolutně netušila o čem má být. Poslední dobou se ráda vrhám do knih, o kterých nevím nic. Musím říct, že jsem nic podobného nikdy nečetla, a to čtu rozmanité knihy i žánry poměrně hodně. Podle mě, si tuhle knihu musí každý přečist, aby si udělal vlastní názor, protože tohle? Já jsem z knihy úplně odvařená, a přemýšlím nad tím skvělým příběhem do ted. Jako jo, ze začátku je trochu těžké si zapamatovat všechna jména, a knížka fakt vyžaduje 100 procentní soustředění , ale vážně to stojí za to. Příběh vyprávý o mladém muži, který má autistickou poruchu ,která mu ale napomáhá ve vynalézání nových a užitečných přístrojů. Bohužel, jak to tak bývá, ho lidé jen využívají ve svůj prospěch, a každý si z jeho nejnovějšího vynálezu chce ukrást alespon malinký kousek pro sebe. Příběh je velice fascinující, hlavně kapitoly s Eddieho pohledu, protože jsme mohli pozorovat jeho myšlenkové pochody a stavy. Knihu jednoznačně doporučuji.

16.01.2020 5 z 5

Sherwood Sherwood Meagan Spooner

Na knížku jsem se ohromně těšila, a musím říct, že mě ani trochu nezkalamala. Od autorky jsem četla zatím všechny knihy co u nás vyšli a všechny naprosto miluju. Knížka je napínavá, líbily se mi "kapitoly" z pohledu Robina a celkově si autorka krásně pohrála s tak známím příběhem, jako je právě samotný Robin Hood. V této knížce se dozvídáme, jak Robin "vzniknul" a jak získal svou přezdívku Hood. Jediné co mě na příběhu trochu vadilo byly city hlavní hrdinky, která pořádně ani sama nevěděla, koho miluje a koho nesnáší, a komu chce pomoct a koho chce zabít :D . Ale knížku určitě doporučuji a určitě bych zkusila i jiné knihy od autorky, protože opravdu stojí za váš čas.

13.01.2020 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Knížka mě už od začátku pohltila. Obě dvě postavy, jak Eleanor tak Park mi přirostli k srdíčku. Eleanor nežije zrovna v idylické rodině . Její otec na ní kašle ,její nevlastní otec jí nesnáší, dělá jí samé naschváli ,dokonce jí na celý rok vyhodí z domu. Nemají moc peněz, a tak Eleanor nosí použité, obnošené oblečení. To jí ale nezabrání udělat nějakou nevšední kombinaci s né tak hezkým oblečením. Je svá a navenek silná, jediné na čem jí opravdu záleží je Park. A Park zase miluje jí, i když pořádně neví proč, a snaží se na to přijít. Knihu doporučuji , byla vážně roztomilá a miloučká!

02.01.2020 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Přečetla jsem ji na jeden nádech, a nutně potřebuju další díl! Spoustě lidem vadilo, že je zde hodně postav, já jsem to naopak přímo žrala! Zamilovala jsem si všechny dějové linky v příběhu, a tahle knížka je podle mě naprostá pecka! Určitě ji s klidným svědomím mohu doporučit. Navíc to, jak se proplétají osudy hlavních hrdinů je dokonalé . Ps: A ta obálka? Nádhera.

02.01.2020 5 z 5

Lily a zářiví draci Lily a zářiví draci Holly Webb

Podle mě lepší než první díl , knihu jsem přečetla jedním dechem. Byla jsem z ní úplně mimo. Zmínka o Rose byla super! Dávám pět hvězd a doufám že se někdy dokopu k tomu koupit si třetí a čtvrtý díl .

Rose a ztracená princezna Rose a ztracená princezna Holly Webb

Musím říci, že je ( alespon pro mě) druhý díl nejslabší ze všech čtyřech. Ale i přesto je pěkný. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Rose je podle mě úplně reálná ( samozřejmě do určitých mezí). Vřele doporučuji a dávám jí pět hvězd.

Rose Rose Holly Webb

Tato kniha mě velice zaujala, přečetla jsem všechny čtyři díly. Kniha je sice dětská ale úplně mě učarovala. Holly je má oblíbená spisovatelka a čtu od ní i druhý díl Lily. I když si osobně myslím že na Rose to nemá. Celý příběh je moc hezký, a ne nereálný (přitom tam jsou kouzla). Tuto knihu hodnotím velice kladně a dávám jí pět hvězd.

Klíč 17 Klíč 17 Marc Raabe

Já tady budu lehce vybočovat z řady recenzí u této knihy, ale za mě je tohle podprůměrná detektivka, kterých už jsem četla tucty. Největší problém, který jsem s knihou měla je čtivost. Přišlo mi to zdlouhavé, nikam nás kapitoly moc neposunuly, a i když má kniha moc hezky rozdělené kapitolky, vůbec mi to v tomto případě nepomohlo. Co jediné mohu pochválit jsou kapitoly z minulosti, ze kterých jsem alespoň něco pochytila a zajímalo mě, jak to vlastně tehdy bylo, jenom kvůli nim. Možná je to tím, že jsem Thrillery moc přecpaná a už očekávám nějaká skvělé plottwisty a úžasné zvraty celou knihu, což se tady vůbec neděje, ale opravdu mi toto dílo nesedlo a nemohu ho doporučit. Do druhého dílu, i když má mnohem lepší recenze, se rozhodně neplánuji pustit.

28.02.2024 2 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Tak jo, mám dočtenou celou sérii a teď se mohu vrhnout na přídavkový díl Kosení. Poslední díl série Smrtka je pro mě osobně nejslabší. Jasně, stále je tady úžasný svět, ale je zde za mě až zbytečně moc postav, kterých kapitoly a osudy mě vůbec nezajímali. Proto mi Zvon neutíkal tak, jako předešlé dvě knihy. Hlavně teda začátek mi přijde dost utahaný a ne tak záživný, nastěstí se to pak rozjede a je zde spoustu zvratů, které jsem si moc užila. Líbí se mi, kam autor konec série nasměroval a jak se postavy během těchto tří dílů dospěli a změnili se. Za mě je tato série opravdu geniální a Neal Shusterman je skvělý spisovatel, kterého vám mohu jen doporučit.

07.02.2024 4 z 5