Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Závěrečný díl skvělé série, byl pro mě zklamáním? Když jsem Univerzitu četla poprvé, měla jsem první a druhý díl u sebe, takže to plynule navazovalo, poslední vyšel o dva roky déle, takže už tam nebyla taková návaznost a myslela jsem si, že proto mě tento díl až tolik neuchvátil. Teď jsem ale celou sérii četla znovu, po sobě, takže mohu říct, že tento díl je rozhodně nejslabší. Jak už to tak u některých knih bývá, autorka všechno úžasné vydala v prvním a druhém díle, takže na poslední už toho tolik nezbylo. Já celou sérii miluji, hlavně její originalitu, a to, jak moc čtivá je. A určitě Odveta není žádná katastrofa, akorát to autorka nemusela na konci tolik komplikovat. Chápu, o co se snažila, ale možná by byl lepší i nějaký jednoduchý konec. Jinak celou trilogii mohu jen doporučit, a i když už se jedná o starší knihy, svoje kouzlo stále neztratili.

18.07.2022 5 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Nástup na Univerzitu bývá pro spoustu lidí těžký, pro studenty univerzity výjimečných trojnásob. V tomto díle je nám představeno spoustu nových postav, ať už kladných či záporných. Na této sérii miluji její vypočítavost, nikdy nevíte, jestli ten, koho jste si zrovna oblíbili přežije, a jestli je opravdu takový, jak se na začátku zdálo. Taky se mi líbí, jak se zde vyvíjí charaktery hlavních postav. Cia se od prvního dílu značně posunula, i když mě občas svými rozhodnutími neskutečně štvala. Autorce se také daří psát velmi dobré vedlejší postavy, které dávají celému příběhu tu správnou atmosféru. Úkoly a nástrahy, které jsou nám zde prezentovány, jsou originální, a i přesto, že čtu knihu po druhé. zatajovala jsem dech stejně, jako při prvním čtení. I když je za mě druhý díl lehce slabší než jednička, která nastolila neskutečné tempo, jsem si ho velmi užila a už se těším na rereading posledního dílu.

12.07.2022 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

REREADING
Konečně jsem se dostala k znovu přečtení této série, a jsem stejně nadšená, jako poprvé. Kniha se sama přirovnává k HG, což není moc přesné, takže pokud chcete druhé hladové hry, tady je nedostanete. I když se může zdát, že je příběh inspirovaný právě světem HG, je sám o sobě dost originální a nápaditý. Já jsem knihu četla když vyšla, což je už před šesti lety, a za tu dobu jsem toho načetla opravdu hodně. Nicméně, stejně mohu s klidným vědomím říct, že je tahle série Výjimečná. Originální zkoušky, které jsou dost těžké, takže si v průběhu můžete říkat. jestli by dostali i vás. Hlavní hrdinku Ciu mám ráda, hlavní mužská postava mi naopak tolik sympatická nebyla, ale je napsaná dobře. Celkově sérii mohu jen doporučit, a konkrétně tento díl je nejlepší ze všech.

12.07.2022 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Nemůžu uvěřit, že už mám celou trilogii za sebou. To teda byla jízda. Knihy od paní Meyer zrají jako víno, a proto mohu říct, že tento díl je nejlepší ze všech. Je plný akce, napětí a smutku. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, protože nešlo přestat číst. Celý Výjimečný svět jsem si zamilovala, stejně tak jako hlavní hrdinku, Anarchisty a některé Renegáty. Občas tam bylo pár zvratů, které byli poměrně předvídatelné, ale stejně to ve mně zanechalo moc pěkný dojem. Autorka umí skvěle psát, určitě se někdy vrhnu i na její druhou sérii Měsíční kroniky. Za mě mohu celou sérii jen doporučit, a pokud jste četli jen první díl a nebyli jste z něj vedle, určitě bych zkusila i ostatní díly, které jsou více akční.

23.06.2022 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Tohle je jeden z mála druhých dílů, kde mohu s čistým svědomím říct, že je lepší než ten první. Je to samozřejmě z části způsobeno tím, že se v první knize seznamujeme teprve s celým světem, ale taky v druhém díle nebyly žádné nudné pasáže, jen akce a drama. Mnohem více jsem si tady oblíbila hlavní hrdinku Novu, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji poměrně rychle. Opět jsou zde více přiblíženi Anarchisti, což jsem velice ocenila, protože mi přišli zajímavější než většina Renegátů. Autorka vymyslela skvělé zvraty, a příběh tak posunula na vyšší úrověň. Už se nemůžu dočkat na další díl.

23.06.2022 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Na tuto superhrdinskou sérii jsem se chystala už dlouho, a konečně jsem se k tomu dostala. Měla jsem od knihy opravdu velká očekávání, slyšela jsem na ni ze všech stran chválu, a tak jsem lehce zklamaná. Svět je vymyšlený opravdu skvěle, všechno tam dává smysl a rychle se do dění dostanete. Autorka píše velmi poutavě, ale občas tam byly kapitoly, které byly lehce slabší, a příběh by se bez nich rozhodně obešel. Byly to především Adrianovy pasáže. Ale Anarchisty jsem si zase užívala naplno a bavil mě jejich příběh. Už se těším na další díly, a opravdu doufám, že série bude jen eskalovat.

23.06.2022 4 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Na letní noci jsem se moc těšila, a to nejen kvůli krásné obálce. Kniha je opět napsaná lehkým jazykem, čte se to jedna báseň. Chaty to krásně doplňují a obzvláštňují. Přečetla jsem ji během jednoho ošklivého odpoledne, které mi určitě zlepšila. Charlee není moje nejoblíbenější hrdinka, tudíž jsem se toho trošku bála, ale nakonec to bylo v pohodě. I když se stejně více těším na Trevise a jeho lovestory :D Narážky ze seriálů a knih jsem ocenila ( především ty z Disney filmů, ty jsou moje nejoblíbenější). Noah je jako hlavní mužská postava super. Proto knihu hodnotím 4/5, protože Milujitě, Já vím se mi líbilo více.

30.03.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Tohle byla neskutečná jízda. Před tímto dílem jsem si rereadingovala všechny předešlé knihy, takže jsem byla celou dobu v tom nadšeném stavu, kdy jsem několik týdnů žila jen ve vílím světě. od této knihy jsem měla tak velká očekávání, která se vyplnila a ještě jsem dostala něco víc. Bylo velmi osvěžující, že jsme se dočkali pohledu jiné osoby, než jen Rhyse a Feyre (i když je oba neskutečně miluju). Jako většina lidí, jsem na začátku neměla o Nestě valné mínění a hrozně mě vytáčela (to i v průběhu této knihy :D), ale vzhledem k tomu, že Maas je pro mě Bohyně spisovatelka, tak dokázala napsat skvělou linku, že i na Nestu jsem změnila pohled. Cassian je miláček už od začátku, takže jeho kapitoly jsem si naprosto užívala. Moc se mi líbilo, že zde bylo hodně rozvinuto přátelství a nejen romantická linka, která ale byla taky super. Kniha se čte skvěle, musela jsem se krotit, abych ji nepřečetla najednou. A jak už je tradicí, i pár slz jsem uronila. Je to opravdu dobrý příběh, s úžasným světem, určitě celou sérii doporučuji všem milovníkům fantasy.

28.03.2022 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Já vím, že je tento povídkový díl hodně kritizovaný, ale i když jsem ho teď četla podruhé, miluju ho pořád stejně. Mám ráda, když jsou v knihách i "klidná" místa, nejen válka a krveprolití :D Je to krátká novelka, taková malá jednohubka, kterou máte za jeden večer přečtenou, a prostě si ji užijete. Jakožto fanoušek Maas, který by si nejradši přečetl vše, co napsala (klidně i nákupní seznam :D), jsem s tímto dílem naprosto spokojená. Čte se to stejně dobře, jako předešlé díly, akorát si tady můžeme lépe užít Velaris. A ano, nemůže se to vyrovnat "plným" dílům, ale to podle mého ani sama autorka nezamýšlela. Takže já jsem spokojená, na všechny čtyři díly jsem si dala rereading a už se nemůžu dočkat na Dvůr stříbrných plamenů.

16.03.2022 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Asi není žádným překvapením, že jsem si dala rereading i této krásky. Nemohu uvěřit, že jsem zapomněla tolik důležitých momentů, které se v knize odehrávají, proto všem vřele rereading celé série doporučuji :D. Celá kniha v sobě nese krásné myšlenky a citáty. Autorka udělala nádherný, fungující svět. I když hodně lidí nemá rádo Feyre, tak já ano, a jsem spokojená s tím, jak to Maas s hlavní hrdinkou vyřešila. I když je kniha poměrně dlouhá, přečetla jsem ji během chvíle, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout a když jsem zrovna nečetla, tak jsem na knihu alespoň myslela. Je to moje druhá nejoblíbenější série vůbec (hned po Skleněném trůnu), takže ji všem doporučuji.

12.03.2022 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tenhle díl je prostě bezkonkurenčně nejlepší ze všech. Miluju celou atmosféru knihy, i když jsem ji čelta podruhé, byla jsem stejně uchvácená jako poprvé. Většinou jsou druhé díly horší, nebo jen vycpávkové, ale tady to rozhodně nehrozí. Maas umí prostě skvěle psát, a to, jak je tady popsán Rhysův dvůr, je prostě dokonalé. Postavy jsou úžasně propracované, jak ty hlavní, tak ty vedlejší. I když to jsou opravdové bichle, užíváte si každou jednu stránku. Jsem moc ráda, že jsem se opět mohla vrátit do tohoto magického světa, a už se nemohu dočkat na Dvůr stříbrných plamenů, Pokud jste ještě Dvory nečetli, děláte chybu.

03.03.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak i já jsem se pustila do rereadingu před Dvorem stříbrných plamenů, abych si osvěžila paměť. A bylo to opravdu dobré rozhodnutí. Okamžitě jsem se do příběhu ponořila, S.J.Maas je moje nejoblíbenější autorka, takže všechno co napíše, je pro mě posváné. Už je to dávno, co jsem tento díl četla, takže jsem spoustu detailů z knihy zapomněla, a o to víc jsem ráda za rereading, protože jsem to mohla znovu objevit. Pořád nechápu, jak autorka mohla vytvořit tak krásný, komplexní svět, který dokonale dává smysl. Mou nejoblíbenější postavou je jednoznačně Rhysand (nejspíš už ho žádná postava nepřekoná :D). Pokud jste ještě od autorky nic nečetli, určitě se do toho pusťte, protože tohle za to opravdu stojí.

01.03.2022

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Do knihy jsem se pustila, protože se ráda dozvídám nové věci. Porucha OCD je vážná nemoc, takže jsem o ní chtěla zjistit něco víc. Začátek knihy je velice slibný, autorka poruchu dobře popíše a ukáže nám situace, kdy si nemocný člověk (Lea) prostě nemůže pomoct. Sledujeme svět spolu s ní, a začínáme ji pomalu chápat. Celkově je hlavní hrdika moc dobře napsaná, proto mi netrvalo dlouho a oblíbila jsem si ji. Jenže pak začne příběh nabírat špatný směr. Je sice hezké, že nám tady chce autorka ukázat sílu lásky, ale na začátku nechává Lea svého bratra skoro umřít, a pak najednou nepotřebuje vůbec počítat. Je to tam zrychleně vysvětlené, proč se co stane, ale stejně. Je to pro mě velké zklamání, protože příběh má opravdu dobrý potenciál. Kniha je velmi čtivá, má krátké kapitoly, což je také plus. Celkově jsem si ji užila, a kdyby nebylo konce, klidně bych ji dala plný počet hvězd.

01.02.2022 4 z 5

Lily a Magor – 2. díl Lily a Magor – 2. díl Jaroslav J. R. Tylich

Dlouho jsem přemýšlela, jak knihu ohodnotit. Nic podobného jsem nikdy nečetla, přirovnala bych to k žánru Absurdní drama. Po prvním dílu jsem byla lehce skeptická, jestli se k příběhu mám ještě vrátit, ale upřímně mohu říct, že dvojka je za mě o dost lepší. Jsou zde moc pěkné obrázky, které to dokážou pozvednout o level výše. Možná škoda, že kniha není formou komiksu, bylo by to zajímavější na pozorování děje :D Všechno je zde rychlé, určitě od toho nečekejte literární skvost o 800 stranách. Je to taková kratičká jednohubka, u které se nejspíš zasmějete, jako já. Od jedničky jsme se v ději moc neposunuli, ale to mi moc nevadilo. Určitě tato série nebude pro každého, ani já bych toto nemohla číst každý den, ale jako občasné zpestření se mi to moc líbí. Taky oceňuji hřbet obálky, který krásně ladí k prvnímu dílu. Určitě se v budoucnu vrhnu i na pokračování, protože tomuto "žánru" už začínám přicházet na chuť.

31.01.2022 3 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Tuhle knihu mám doma opravdu dlouho, a konečně na ni přišla řada. Na začátek chci číct, že historické romány vůbec nečtu. Prostě to není můj žánr, takže jsem měla strach, že mě kniha nebude bavit. Koupila jsem si ji kvůli skvělému nápadu autorky, a to, že hlavní hrdinka umí najít zlato. Příběh je hrozně čtivý, přečetla jsem ho jedním dechem a ke konci jsem byla smutná, že už to končí. Jsem trochu zklamaná, že schopnosti Leah nebyli více vidět, ale chápu, že jsou dva další díly, ve kterých to autorka nejspíše odhalí víc. O to víc jsem zklamaná, že u nás nevyšli a nejspíš už nikdy nevyjdou. Stejně jsem ale ráda, že jsem knize dala šanci, protože je to zase něco jiného. Není zde skoro žádná romantická linka, takže je to osvěžující změna. Za mě je to takové milé překvapení, a pokud vám nevadí, že další díly u nás nevyšli, můžete se do ni směle pustit.

21.01.2022 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Další úžasná kniha z pera autorky Rachel Abbott. Její styl psaní mi hrozně sedi, takže se těším na každou novou knihu, která od ní vyjde. Dům na útesu není žádná výjimka. Přečetla jsem ji na jeden zátah, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. I když tady nejde o klasický thriller, kde by se našlo tělo a ostatní by vyšetřovali, kdo to udělal, jaký měl motiv a jak se to stalo. Je to zase něčím originální, což jsem ocenila. Některé recenze zmiňují, že je konec až moc překombinovaný, s čímž mohu částečně souhlasit, ale jsem ráda, že se všechno vlastně krásně vyřešilo a uzavřelo. A i když co si budeme, je to všechno dost nereálné, pořád to je jen fiktivní thriller, který nás má zabavit, a ne žádná rekonstrukce trestného činu. Za mě je tato kniha fajn oddechovka, u které si užijete odkrývání nových a nových informací. Takže příběh určitě doporučuji.

17.01.2022 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Rachel Abbott je pro mě jedna z nejlepších thrillerových spisovatelek vůbec. Její sérii Detektiv Tom Douglas mám moc ráda, takže když ji u nás vyšla nová kniha, neváhala jsem. Do příběhu jsem se začetla téměř okamžitě, autorka umí psát opravdu chytlavě, takže se nemůžete odtrhnout. Je zde vytvořená skvělá atmosféra. Postavy jsou skvěle napsané, takže můžete skoro od začátku hádat, kdo, co a proč udělal. Hlavní zápletka je od poloviny dost okatě poznat, takže jsem si čtením dál spíš jen potvrzovala svou teorii, která byla přesná. Bohužel, co mě na knize nejvíce zklamalo byl otevřený konec. Jestli něco fakt nemám ráda, tak je to nedokončený závěr, a jestli to někde vyloženě nesnáším, tak u thrillerů. A jak píšu, i když jsem uhodla zápletku a částečného viníka, tak jsem si na konci chtěla potvrdit vraha a jeho motiv. a bohužel se mi tak nedostalo. Je zde sice něco naznačeno, ale zklamalo mě to. Za ten konec musím strhnout půl hvězdy, jinak je kniha dobrá a sama o sobě mě moc bavila. A moje chyba byla, že jsem si první přečetla tento díl, který je až druhý v pořadí, za Domem na útesu, takže to brzy plánuji napravit a přečtu si i ten.

17.01.2022 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tato kniha mi leží v knihovně už nějakou dobu, a konečně jsem se k ní dostala. Jsem velkým fanouškem slovanské mytologie, takže jsem věděla, že tohle bude něco pro mě. Příběh má úžasnou atmosféru, která je taková temná a ponurá, až mi občas vyskočila husina. Autorka opravdu skvěle píše, což jsem zjistila už i v Zmizení Sáry Lindertové. Postavy a stvoření jsou propracované, líbilo se mi, že zde nebyly použity jen ty známé, které můžeme najít ve všech knihách. Nejprve jsem měla malinko problém se začít, ale pak se to rozjelo a užívala jsem si každou stranu. Za mě je to dokonce o chlup lepší, jak již zmiňované Zmizení Sáry Lindertové. Jsem moc ráda, že u nás máme tak šikovné autory, a doufám, že autorka brzy vydá další knihu.

13.01.2022 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Do této knihy jsem se chtěla pustit už dávno, všude jsem viděla perfektní recenze, tudíž jsem měla velice vysoká očekávání. Začnu asi obálkou, která má moc hezký přebal, ale sama o sobě je ještě zajímavější a pěknější. Zprvu jsem se nemohla nějak začíst, dost mi vadilo, že kniha nemá kapitoly. Osobně mám nejradši krátké kapitoly, ale tady bohužel nejsou žádné, takže mi trvalo, než jsem se pořádně rozečetla. Autorka píše krásně, skvěle vykresluje celý svět i děj. Postavy jsou taky fajn, všechno tam celkově dává smysl. Krvavé scény v příběhu nejsou zase tak hrozné, jak si jiní stěžovali v recenzích, bez nich by ta kniha ztratila svůj potenciál. Taky musím pochválit velice originální nápad, protože jsem se bála, že se z toho stane Hunger Games, ale naštěstí to mělo jiný spád. Nejlepší ale na celé knize je její myšlenka. Konečné rozuzlení a témata, která se zde řeší nám prozrazují, že to vlastně není tak úplná fikce, nýbrž se zde autorka dost přiblížila realitě. Jsem prostě nadšená, musím vám tento silný příběh doporučit.

11.01.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Toto je moje první přečtená kniha za tento rok, a jsem moc ráda, protože mě ani trošku nezklamala. Od autorky jsem četla všechny její knihy, a s každým dalším romantickým žánrem mě utvrzuje v tom, že jí jde mnohem lépe, než fantasy (které taky není špatné, ale na tohle to prostě nemá). Musím pochválit, že od Dopisů a Slov je tady méně romantiky, která je samozřejmě skvělá, ale věnujeme se "důležitějším" problémům, především Roba, kterého jsem si oblíbila. Autorka prostě umí psát, knihu jsem přečetla za jeden večer a pořád nad ní musím přemýšlet. Postavy jsou velmi dobře propracované, je zde taky sesterské pouto, které jsem uvítala. A i když mě ta kniha rozložila a už nesložila zpátky, musím vám ji všem doporučit. Kemmerer je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek a pokud jste od ní nic nečetli a váháte, rozhodně do toho jděte.

08.01.2022 5 z 5