Sixtínka Sixtínka komentáře u knih

Čas anjelov Čas anjelov Anne Rice (p)

Zaujímavý príbeh.

17.08.2023 4 z 5

Sviatok osamelých Sviatok osamelých Beth O’Leary

Spolubývajúca bola skvelá, Road Trip bol fajn, takže som sa na túto knihu tešila, no musím priznať, že ma veľmi nebavila. Rozuzlenie, ku ktorému dochádza začiatkom poslednej štvrtiny knihy, bolo síce zaujímavé, ibaže cesta k nemu dosť zdĺhavá a nezáživná. A aj zvyšok príbehu mi pripadal taký jednotvárny. Omieľalo sa tam dookola to isté.

17.08.2023 3 z 5

Sila ešte jedného Sila ešte jedného Ed Mylett

Kopa drístov, ktoré mi nič nedali, len ma obrali o pár hodín života. Čakala som na ten jedinečný návod na šťastie a úspech, no v tejto knihe som ho rozhodne nenašla.

Sila ešte jedného pokusu znamená, že keď vás niekde odmietnu vziať do zamestnania, nevzdávajte sa a skúste sa oň uchádzať inde. No vau, aká prevratná myšlienka! Asi by sme mali Edovi zatlieskať. Lebo bez neho by sme zaručene po prvom neúspechu už len čakali doma na zadku. Bohužiaľ, tých pokusov bude treba zrejme urobiť viac (vlastná skúsenosť), takže zo SILY EŠTE JEDNÉHO POKUSU bude napokon SILA EŠTE MNOHÝCH pokusov. Takmer nikdy sa to neskončí pri tom jednom.

Sila ešte jedného vzťahu znamená, že ak vám už niekto nemá čo ponúknuť a nedokáže vás posúvať k dosiahnutiu vášho cieľa, tak ho proste vyškrtnite zo svojho života a nahraďte niekým, kto vám bude pri jeho dosahovaní viac nápomocný. Inak vo vašom živote nemá miesto. Proste vypočítavosť a bezcharakternosť na prvom mieste. Niet sa čo čudovať - takí ľudia sa k šťastiu a úspechu predsa vždy dopracujú (nemyslím to ironicky), keďže idú cez mŕtvoly, nehľadiac na iných.

Za mňa teda samé kraviny.

07.08.2023 odpad!

Loviť alebo nebyť Loviť alebo nebyť Iva Kučerová

Milé, vtipné, pohodové čítanie. Na vypnutie ako stvorené.

07.08.2023 4 z 5

Knihomoľský život Niny Hillovej Knihomoľský život Niny Hillovej Abbi Waxman

Ninine debaty s Philom mi vyčarili úsmev na tvári a niektoré pasáže boli celkom príjemné, ibaže minimálne polovica príbehu bola taká... dosť o ničom. Niežeby to bolo nudné, knihu som prečítala od začiatku do konca, len ma to ktovieako nezaujalo. A aj romantická linka bola dosť suchá.

02.08.2023 3 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Zaujímavý príbeh, ktorý ma pohltil. Odporúčam.

28.07.2023 5 z 5

Pekné lži Pekné lži Lisa Unger

Tak toto bola vážne parádna pecka!

Prvých pár strán bolo síce dosť nezáživných, ale potom sa to rozbehlo a nabralo taký šialený spád, že som knihu nevedela pustiť z ruky. Zaujímavá téma, perfektná zápletka, gradujúce napätie, nečakané vyvrcholenie, množstvo vecí na zamyslenie a viacero veľmi pekných myšlienok. Ridley som si veľmi obľúbila, bola skvelá a Jake... no, doňho som sa tuším zamilovala. Odporúčam!

30.06.2023 5 z 5

Hľadám Rómea Hľadám Rómea Alexandra Potter

Fajn oddychovka - ako všetky knihy od Potterovej. Pre mňa to bola zatiaľ vždy stávka na istotu, že si pri čítaní jej príbehu oddýchnem.

27.06.2023 4 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Dalo sa to prečítať, ale že by ma to nejako ohromilo, to ani náhodou. Dokonca ma to ani ktovieako nezaujalo, ale keďže kniha je krátka, tak som to dala do konca.

27.06.2023 3 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Pohodová oddychovka. Nemala som od knihy priveľké očakávania, a možno práve preto ma celkom príjemne prekvapila, lebo nebola plná sexu a neustáleho klišé.

19.06.2023 4 z 5

Kráľ z ulice Kráľ z ulice Ivica Ďuricová

Príjemná oddychovka. Čítalo sa to dobre - fajn zápletka a hlavné postavy, ktoré si obľúbite. Navyše je v knihe zopár pekných myšlienok a téma bezdomovcov mi brnkla na citlivú strunu, keďže aj ja som presvedčená, že nie každý skončí na ulici vlastnou vinou a v nijakom prípade netreba týchto nešťastníkov súdiť a už vôbec nie odvracať od nich zrak. Kiežby bolo na svete viac takých ľudí ako Henry (Joshua) a Eszter.

16.06.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Fajn oddychovka s istou dávkou originality. Téma falošného randenia síce nie je sama osebe veľmi originálna, no autorka ju podala neotrepaným spôsobom a zasadila do zaujímavého univerzitného prostredia so zameraním na vedu, takže to bolo také iné. Bavilo ma to.

12.06.2023 4 z 5

Čarodejnica z Portobella Čarodejnica z Portobella Paulo Coelho

Príbeh ma veľmi neoslovil. Je v ňom zopár pekných myšlienok, ale inak nič moc.

09.06.2023 3 z 5

Spomienky na neho Spomienky na neho Colleen Hoover

Prvých 70 strán bolo dosť zdĺhavých až nezáživných - až som si v duchu vravela: Túto knihu od Colleen snáď ani nedočítam. No potom dej začal pomaly gradovať, nabralo to ten správny smer a som rada, že som s tým v prvý deň nesekla.

Občas mi bolo Kenny hrozne ľúto a neraz sa mi oči zaliali slzami. Ledgera som si dosť obľúbila, hoci niekedy rozmýšľal viac ako žena, ale väčšina mužských hrdinov od tejto autorky má túto tendenciu, takže som na to v jej knihách zvyknutá.

A teraz pozor! Toto je tuším prvý príbeh od Colleen, ktorý nie je doslova prešpikovaný sexuálnymi scénami!
No vau, Colleen, ty to dokážeš aj takto? :)

05.06.2023 4 z 5

Láska, kde si? Láska, kde si? Nick Spalding

Milé, vtipné, pohodové čítanie, pri ktorom sa určite odreagujete. ;)

31.05.2023 4 z 5

Zabudnutá Zabudnutá Catherine McKenzie

Začiatok ma veľmi nebavil, ale napokon sa z toho vykľul fajn príbeh.

31.05.2023 4 z 5

Cudzinec z papiera Cudzinec z papiera Ivica Ďuricová

Listová korešpondencia sa mi páčila, zvyšok ani veľmi nie. Nebavilo ma čítať o Lianinej práci ani o tom, aká je v nej mega úspešná. Ani o jej stretnutiach s premiérom, ktorý ju chcel, a ani o tom, ako na nej všetci chlapi vždy šli nechať oči. Dosť ma nudili aj zdĺhavé opisy ulíc Trenčína a jeho podnikov, hoci mesto Trenčín je vskutku nádherné.

25.05.2023 3 z 5

Prečo sme sa vlastne rozišli? Prečo sme sa vlastne rozišli? Liane Moriarty

Knihy od tejto autorky sa mi páčia. Neohúria síce, ale sú zaujímavé a čítajú sa veľmi dobre. Nebolo to inak ani pri tomto príbehu.

04.05.2023 4 z 5

Hodváb Hodváb Alessandro Baricco

Jednohubka, ktorá ma neohromila, ale miestami to bolo celkom zaujímavé.

25.04.2023 3 z 5

Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Teagan Hunter

Neočakávala som od tohto príbehu veľa, ale aj tak som sklamaná. Kopa prázdnych rečí a umelých situácií - presne to je táto kniha.

Prvú časť som nečítala a táto sa začala celkom sľubne - páčilo sa mi, že Caleb je vlastne fajn chalan a nie akýsi nafúkaný pako -, no asi od polovice knihy to už nezvratnou rýchlosťou šlo dolu vodou. Nebolo tam nič nezaujímavé, len samé trápne drísty a akože flirtovanie, ktoré bolo z môjho pohľadu tiež neskutočne trápne. Lebo ja si flirtovanie dvoch dospelých ľudí predstavujem trochu sofistikovanejšie. Tieto sračky, čo si tí dvaja medzi sebou vymieňali, by som dokázala tolerovať možno tak 14-15 ročným deckám, ktoré s flirtovaním ešte nemajú skúsenosti a vlastne si to ešte len skúšajú.

A čo akože malo byť to s tou vyvretou vodou v hrnci, ktorý až prihorel, prosím pekne?!?
Caleb bol preč dvanásť minút (spomína sa to v knihe). Tá voda najprv nechcela zovrieť a zrazu celkom vyvrela?! To fakt?!
V akom množstve vody akože chceli uvariť tie cestoviny? V jednom deci?!?

Tento príbeh nemá žiadnu výpovednú hodnotu, žiadnu pointu. A v mojom prípade nesplnil ani zábavnú funkciu, keďže ma jeho čítanie od druhej tretiny vôbec nebavilo. Dočítala som síce knihu do konca, lebo som čakala, či v sebe predsa len neukýva aj čosi hlbšie, ale...
Bohužiaľ, neukrýva.

17.04.2023 1 z 5