Sviatok osamelých

Sviatok osamelých https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510606/bmid_sviatok-osamelych-yyM-510606.jpg 4 51 11

Tri ženy, tri rande a jedna prázdna stolička Siobhan je temperamentná životná koučka, ktorá si toho nabrala na plecia viac než dosť. Miranda je arboristka a už si zvykla, že kolegovia ju preto vnímajú ako chlapa. Utiahnutá Jane zas pracuje ako dobrovoľníčka v miestnom dobročinnom obchode a zišlo by sa jej viac sebaúcty. Tieto tri ženy sa navzájom nepoznajú a spája ich iba jedno: na všetky sa vykašlali v rovnaký deň, a ešte k tomu na Valentína! A vôbec netušia, že ide o toho istého muža. Napriek všetkému mu dajú druhú šancu. Zaslúži si ju? Je v ňom vari viac, než sa na prvý pohľad zdá? A dozvedia sa pravdu, skôr než im zlomí srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The No-Show , 2022

Lexie321
12.02.2024 4 z 5

Stále si nie som istá hodnotením. Nápad bol skvelý a zápletka bola veľmi dobre premyslená, no medzi stranami 200-300 som si vážne myslela, že dej je nudný a vlečie sa.

Noisette73
06.02.2024

Nedočteno, nebylo to nic pro mě.

Sixtínka
17.08.2023 3 z 5

Spolubývajúca bola skvelá, Road Trip bol fajn, takže som sa na túto knihu tešila, no musím priznať, že ma veľmi nebavila. Rozuzlenie, ku ktorému dochádza začiatkom poslednej štvrtiny knihy, bolo síce zaujímavé, ibaže cesta k nemu dosť zdĺhavá a nezáživná. A aj zvyšok príbehu mi pripadal taký jednotvárny. Omieľalo sa tam dookola to isté.

Littlemonday
24.07.2023 4 z 5

Čekala jsem předvídatelný odpočinkový román, což jsem zezačátku také dostala. Ovšem čím dál sem se příběhem pročítala, tím víc se zamotával a můj názor na jednotlivé postavy a především na postavu Josepha Cartera měnil.

To, jak kniha vlastně dopadla bylo nečekané, musím říct, že mě vysvětlení některých tajemství opravdu překvapilo.

Takže rozhodně doporučuju přečíst, oddechový román to je, ale není to úplně jednoduchá dějová linka, u které na straně 3 budete znát konec!

4/5

adelka_books
17.06.2023

Niekedy stačí slovo, myšlienka, či príbeh na to, aby sme sa začali na svet okolo seba pozerať inak. Triezvejšie a dospelejšie. Ako ľudia sa veľa krát ocitneme v životných situáciách, v ktorých sa zachováme nesprávne a zbrklo. Častokrát sme nahnevaný, frustrovaný a reagujeme prehnane. Potom nás to trápi a žijeme v strese a smútku namiesto toho, aby sme si vychutnávali čas na tomto svete, ktorý nám tu bol daný. Život je príliš krátky na to, aby sme v sebe živili negatívne emócie. Preto šírme okolo seba viac lásky a dobra. Užívajme si každý jeden deň naplno. Tešme sa z maličkostí a buďme vďačný za to čo máme. Pretože zajtra to mať už nemusíme. Na tieto pravdivé vety rýchlo zabúdame. Nechávame sa strhnúť prúdom a ostatnými. Veľmi by som si želala, aby bol každý sám sebou a žil s otvorenou mysľou a srdcom. Pretože nikdy nevieš, čo má osud pre teba ešte nachystané. Ja sľubujem, že sa o to budem snažiť tiež.

Valentín je sviatok všetkých zaľúbených. Tomuto dňu dominuje červená farba a v kalendári má svoj špeciálny deň. Je krásne a priam potrebné, aby sme si vyjadrovali navzájom náklonnosť a city. No pre niekoho môže byť tento sviatok bolestivou spomienkovou na udalosť, ktorá nám v živote zlomila srdce a teraz sa bojíme znovu otvoriť láske. Toto posolstvo v sebe ukrýva kniha Sviatok osamelých.

Tri ženy, tri rande a jedna prázdna stolička. Na každú z týchto žien sa vykašle partner práve na Valentína. Tieto ženy sa vôbec nepoznajú a predsa ich niečo spája. Jeden muž.

Siobhan životná koučka, ktorá radila a pomáhala iným ľudom, nabrala si veľa na plecia. Zo začiatku mi prišla ako nóbl panička, ktorá má rada všetko drahé. A mala som pocit, že všetko vie najlepšie. Nebola mi veľmi sympatická. Ako sme ju lepšie spoznávali zistila som, že má na svojej duši rany, s ktorými si sama nevedela poradiť. Postupne som sa do nej dokázala vcítiť. Miestami jej bolo aj ľúto. Prežila si v živote hrozné veci, ktoré ju poznačili. Mala pri sebe kamarátky, ktoré ju vždy podporili. Nevyhľadáva dlhodobé vzťahy a keď konečne spozná muža čo k nemu niečo pocíti, osud sa s ňou nepekne zahral. Dosť ma šokoval zvrat, ktorý sa tam stal a ostalo mi smutno. Napriek všetkému to bola zaujímavá postava.

Miranda pracuje ako Arboristka a každý deň je v spoločnosti chlapov. Najlepšie sa cíti, keď je na strome. Kolegovia ju berú medzi seba ako seberovnú. Páčilo sa mi aké vzťahy medzi sebou mali až na jedného, ktorý ju vníma viac ako ženu. Boli mi sympatické aj jej dve sestry, ktoré boli mladé a ľúbili svoju sestru. Miranda zohrá na konci príbehu dôležitú úlohu.

Jane mladé uľahnuté žieňa, ktoré sa utiahlo z Londýna po incidente v bývalej práci, o ktorom nepovedala nikomu ani svojmu otcovi. V novom meste začína nový život s novými pravidlami a zásadami. Pracuje v doničenom obchode, kde spozná milého staršieho muža, ktorý jej podá pomocnú ruku. Nemá žiadnych priateľov, čo bolo dosť smutné. Milovala knihy. Bola úžasná a ja som si to veľmi obľúbila a túžila som odhaliť, čo skrýva. Ostala som veľmi prekvapená čím si chúďa Jane musela prejsť. Páčilo sa mi, ako postupne získavala a našla svoju hodnotu.

Richard riadny somár.

Josepha som si zaškatuľkovala ako muža, ktorý ťahá ženy za nos. On bol zlomený muž, ktorý sa ťažko vyrovnával s tým čo mu osud nadelil. Posledné kapitoly mi brali dych a lámali srdce. Autorka nás dokonalo obalamutila. Vyšlo jej to dokonalo.

Koniec bol krásny a dojímavý.

Trvalo mi kým som pochopila, že sa to dialo s časovým odstupom.

Nebojme sa dávať druhé šance, aj keď sa nám to zdá na začiatku nemožné.

Kniha ma milo prekvapila, ukrýva v sebe silný príbeh so zaujímavou a originálnou zápletkou

Ďakujem vydavateľstvu za poskytnutie knihy na spoluprácu

adela2230
06.05.2023 4 z 5

Zajímavě složená kniha, ze začátku jsem si říkala, proč se shází se všema najednou, ke konci se to vysvětlilo. Musím říct, že občas mě hrdinky svým chováním rozčilovaly, ale jako oddechovka je skvělá.

Anna195
05.05.2023 4 z 5

Tri ženy, tri rande a jeden muž, ktorý sa zdá skrýva toho veľmi veľa. Po pár kapitolách sa môže zdať, že nášho hlavného hrdinu, hneď budete vedieť zaradiť, ale v tomto príbehu je dôležité čítať medzi riadkami, keďže nie je všetko tak, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Príbeh troch žien: Siobhan, Miranda, Jane, ktoré by nemali mať nič spoločné, no niečo spoločné predsa len majú. Každá z týchto žien je úplne iná a každá z nich si v živote niečím prechádza. Som rada, že sa od seba tak líšili, pretože som si ich mohla lepšie zaradiť a hlavne každá bojuje s niečím iným. Od začiatku mi niečo na hlavnom hrdinovi nesedelo a cítila som, že pravda môže byť úplne iná.

Celá myšlienka príbehu sa mi páčila, bolo to niečo úplne iné, na čo som zvyknutá. Autorka celý dej drží čitateľa v napätí a vie vyvolať vo vás množstvo otázok. Mnoho vecí mi v príbehu dávalo zmysel až veľmi postupne. Na niektoré spojitosti som vedela prísť skôr, inými ma autorka veľmi prekvapila, keďže na začiatku chce vyvolať autorka taký klamlivý dojem. No až veľmi neskôr mi začalo do seba všetko zapadať, keďže celý príbeh od začiatku je veľmi nejasný. Takže celá myšlienka okolo troch žien a jedného muža bola skvelá, a aj tie najmenšie detaily do seba zapadali.

Počas celého príbehu som sa cítila ako nejaký detektív lásky, ktorý chce vedieť celú pravdu ohľadom milostných vzťahov našich postáv. Len jediný problém pre mňa bol, že medzi určitými postavami, medzi ktorými by som to mala cítiť, mi chýbalo niečo viac, kde by som si povedala Wau.

MiskaMa
07.04.2023 4 z 5

Jeden muž. Tři ženy. Tři rande. Zprvu jsem Josephovi zrovna nefandila. Líto mi bylo Siobhan, Mirandy i Jane. Až potom mi začaly souvislosti do příběhu zapadat. Konec byl dojemný... Přesto u mě vede od autorky knížka Spolubydlící, ta se mi líbila zatím nejvíc...

Heli20
06.03.2023 5 z 5

Nic není takové,jak to vypadá má první pohled.Super čtení,krásný,propracovaný příběh .

klodnerovic
17.01.2023 5 z 5

Důmyslné. Překvapivé. Dojemné.
A to překvápko ve sklepě!

Lacie
05.11.2022 2 z 5

(SPOILER) Moje třetí kniha od Beth O'Leary. První Spolubydlící se mi moc líbila, druhá Výměna ne až tak, ale fajn. Autorku jsem brala jako sázku na jistotu a do knihy se pustila, i když synopse mě přiměla zaváhat.
Tři natěšené slečny, tři nepovedená rande, jeden téměř dokonalý týpek. Značná komplikovanost příběhu nejspíš měla gradovat a ohromit závěrečným rozuzlením, ale je to prostě příliš. Příliš velkou část knihy mnou místo zvědavosti cloumá nechuť k přelétavému Carterovi, příběhy Siobhan a Jane nejsou nijak příjemné počtení, nad Mirandou lomím rukama. Čtu a čtu a pořád mě to nebaví, asi na stopadesáté stránce jsem se rozhodla, že to prostě číst nebudu.
Ale protože neumím jen tak opustit knihu, poskočila jsem ke konci, abych pochopila, jak by z tohohle mohlo vzniknout něco pěkného – pointa mě zaskočila, to jsem vážně nečekala, všechno dokonale zapadlo na své místo. Vrátila jsem se tedy a knihu dočetla se znalostí konce. I když bych teď asi měla napsat, že jsem si to díky tomu užila, tak... neužila. Kniha mi prostě nesedla, zejména J. C., i když jsem ho díky konci rehabilitovala, sympatie se nedostavily, nic pro mě.

pro ženy romantika

Beth O’Leary