Sixtínka Sixtínka komentáře u knih

Špaček Špaček Fiona Paul

Za mňa najslabšia časť celej série. Niežeby to nebolo dobré, čítalo sa to fajn a bolo to zaujímavé, len ma to nechytilo tak veľmi ako prvé dve časti, takže strhávam jednu hviezdičku.
Každopádne, celá séria rozhodne stojí za prečítanie. Odporúčam.

15.04.2023 4 z 5

Belladonna Belladonna Fiona Paul

Druhá časť sa mi páčila rovnako ako prvá. Dej je opäť veľmi zaujímavý, nechýba napätie, trošku sa nám to okolo tých dvoch fešákov zamotáva a všetko je krásne vyvážené. Som nadmieru spokojná.

11.04.2023 5 z 5

Jed Jed Fiona Paul

Za touto krásnou obálkou sa ukrýva perfektný príbeh, ktorý ulahodil mojej duši. Zaujímavé prostredie, zaujímavá zápletka, napätie, romantika. Všetko krásne vyvážené. Nie je nič, čo by som tejto knihe mohla vytknúť. Určite odporúčam.

05.04.2023 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Smutné, miestami dosť silné. Musí byť hrozné, keď človek stráca kontrolu nad vlastným telom a uvedomuje si, že jedného dňa bude úplne odkázaný na iných a príde o všetku svoju dôstojnosť. Neviem si to ani predstaviť a určite to nikdy nechcem zažiť.

Druhá linka príbehu tiež nebola ktovieako veselá, ale dáva človeku nádej, že ešte žijú aj dobrí ľudia.

28.03.2023 4 z 5

Posledný list od milenca Posledný list od milenca Jojo Moyes

Za mňa najslabšia kniha od tejto autorky. Zápletka je síce zaujímavá, ale zdalo sa mi to akési rozťahané, zo začiatku aj dosť domotané, takže som mala chuť knihu párkrát odložiť a nedočítať.

22.03.2023 3 z 5

Chlapec v kufri Chlapec v kufri Lene Kaaberbøl

Zaujímavý triler. Stojí za prečítanie.

17.03.2023 4 z 5

Keď je to naozaj Keď je to naozaj Erin Watt

Príjemný príbeh. Taká milá oddychovka, ktorá sa číta takmer sama.

13.03.2023 4 z 5

Milovanie po mexicky Milovanie po mexicky Ivana Ondriová

Vôbec ma to nezaujalo. Ani som to nakoniec nedočítala, lebo by som asi scvokla. Toľko naivity a hlúposti je v tej knihe. Za mňa jedno obrovské NIE.

09.03.2023 odpad!

Chlapi na zbláznenie Chlapi na zbláznenie Ivana Ondriová

Klasický ženský román. Ako oddychovka na vypnutie môže byť, inak nič moc.

07.03.2023 3 z 5

Láska môjho života Láska môjho života Rosie Walsh

Prvá tretina knihy ma veľmi nebavila. Autorka sa až príliš snažila vytvoriť tajomno okolo Emmy a jej minulosti. Vždy len dookola sa opakujúce náznaky, ktoré nás bezpochyby mali doviesť k jedinému presvedčeniu. Tak veľmi tlačila na pílu, že u mňa to malo skôr opačný efekt a pomaly, ale isto som strácala o príbeh záujem.

Keby som knihu začala čítať až večer, o desiatej, jedenástej by som ju odložila na poličku a viac by som po nej nesiahla - mala som toho dosť, nebavilo ma to. Ale začala som ju čítať popoludní, a tak som sa vždy postrkávala k prečítaniu ďalšej a ďalšej strany. A potom príbeh konečne nabral správny smer.

Zápletka bola pomerne dobrá, zaujímavá. Predpokladám, že ten začiatok nás mal zmiasť, aby sme potom ostali ohúrení, že nič nie je tak, ako sa pôvodne zdalo. Mňa to síce neohúrilo, ale bola som rada, že autorka vymyslela takúto dejovú linku. Napriek tomu tam stále boli pasáže, ktoré sa mi zdali veľmi naťahované a zdĺhavé, takže len tri hviezdy.

05.03.2023 3 z 5

Začať znova Začať znova Mona Kasten

Kniha sa číta ľahko - to bez komentára -, ale...
Ak máte radi stokrát obohranú platňu, budete nadmieru spokojní. Ja však mám rada v príbehoch aj istú originalitu - aspoň malú štipku - a v tejto knihe, bohužiaľ, jedno klišé strieda druhé ako na bežiacom páse, takže len dve hviezdy.

02.03.2023 2 z 5

Svadba v decembri Svadba v decembri Sarah Morgan

Kniha je písaná z pohľadu troch žien.
Matky, ktorá všetko obetovala svojej rodine, aby svojim deťom vytvorila krásny domov, no keď deti vyletia z hniezda a manželstvo sa jej rozpadá, má pocit, že už jej život akosi nemá zmysel.
Z pohľadu mladej lekárky, ktorá svoj život zasvätila medicíne a starostlivosti o druhých, no v dôsledku jedného zlého rozhodnutia a incidentu s ním spojeného, zažíva pocit vyhorenia.
Z pohľadu mladej ženy, ktorá sa bezhlavo zaľúbi a po krátkej známosti sa vrhá do manželstva.

Príbeh je celkom príjemný, no miestami dosť zdĺhavý, plný presladeného klišé, ale najviac mi asi prekážalo, že sa tam dookola rozoberalo to isté - raz o tom hrdinka premýšľa, potom o tom rozpráva s jedným človekom, potom s druhým, potom sa tomu opäť venuje vo svojej mysli. Toto bolo hrozne otravné. Akoby si autorka myslela, že sme na to po prečítaní niekoľkých ďalších strán zabudli.

28.02.2023 3 z 5

Päť hviezdičiek pre teba Päť hviezdičiek pre teba Charlotte Lucas

Príbeh o šikane. Príbeh o mladej učiteľke plnej entuziazmu a jej snahe vyriešiť negatívne postoje žiakov voči novému spolužiakovi. Príbeh o rodičovskej láske. Romantická linka je len okrajová, no to knihe vôbec neuberá na kvalite. Bavilo ma to čítať, kniha ma jednoznačne zaujala. Odporúčam.

28.02.2023 4 z 5

Manželovo tajomstvo Manželovo tajomstvo Liane Moriarty

Fajn príbeh so zaujímavou zápletkou. Stojí za prečítanie.

13.02.2023 4 z 5

Detský plač v podkroví Detský plač v podkroví Ivana Ondriová

Zaujímavá dejová linka - trocha mysteriózna -, celkom dobre spracovaný príbeh. Myslím, že stojí za prečítanie.

09.02.2023 4 z 5

Nesmrteľná na vodách Nesmrteľná na vodách Joseph Monninger

Nádherný príbeh. Neuveriteľne dojímavý. Veľmi sa mi páčila tá spätosť s prírodou. Rozhodne stojí za prečítanie.

06.02.2023 5 z 5

Netvor z temnoty Netvor z temnoty Duane Swierczynski

Skvelá séria! Bolo to napínavé, veľmi drsné, až brutálne.

Táto prvá časť sa mi páčila najviac. Ďalšie dve sa mi zdali o trochu slabšie, takže im strhnem po jednej hviezdičke, ale inak sa mi to páčilo.

28.01.2023 5 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Zvláštny príbeh. Nie zlý, no očakávala som niečo mysteriózne. Bolo to skôr poučné. A dosť rozťahané. Niektorými pasážami sa človek musí doslova prehrýzť.

19.01.2023 3 z 5

Jana Jana April Lindner

Novodobá Jana Eyrová sa mi fakt páčila. Neohúrila ma, ale bolo to také milé, pohodové čítanie. Na spríjemnenie dvoch, troch večerov ako stvorené.

14.01.2023 4 z 5

Vymyslela som si ťa Vymyslela som si ťa Francesca Zappia

Pekný príbeh so zaujímavou zápletkou, kde nám karty zamieša schizofrénia. Páčilo sa mi to. Bavilo ma to. Odporúčam.

11.01.2023 5 z 5