Jed

Tajemství mohou být mocná a smrtelně nebezpečná - jako jed. Cassandra Caravellová patří v renesančních Benátkách ke společenské elitě. Má všechno, co si jen dívka může přát: elegantní šaty, třpytivé klenoty, pozvánky na ty nejlepší večírky a hezkého bohatého snoubence. Touží však po něčem jiném. Od smrti svých rodičů se cítí jako v pasti, sama ve městě zbudovaném na mořské laguně, kde temný labyrint vodních kanálů šeptá o útěku. Potom však Cassandra narazí na mrtvé tělo ženy s vyrytým krvavým X a je postupně vtažena do nebezpečného světa tajných společenství, kurtizán a zabijáků. Navíc zjistí, že se zamilovala do Falka, chudého malíře se svůdným úsměvem… a zvykem dostávat se do potíží. Stále však zbývá vypátrat vraha mrtvé ženy. Najde ho Cassandra dřív, než najde on ji? A zůstane věrná svému snoubenci, nebo podlehne citům k Falkovi, které se jí začínají vymykat z kontroly?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155003/big_jed-Fok-155003.jpg 4.169

Temné vody 1.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

Venom, 2012

Kniha Jed

Ana72154

Nejdříve mě upoutala obálka a poté i anotace. Děj byl ovšem zklamání, vůbec mě nebavil- možná to bylo stylem psaní.

Saraken
20.12.2020

Na prvy pohlad ma zaujala obalka a az potom anotacia ????nakoncila som dnes prvu cast a idem hned na druhu ... zatial fajn uvidime co bude dalej ..

Pedruska01
13.08.2020

Sáhla jsem zase jednou po knize, na kterou se mi dlouho - roky prášilo a opět nemám páru, proč já to vůbec dělám? Četlo se to celkem dobře a rychle na větší formát knihy a menší písmenka. Musím vyzdvihnout ten vizuál knihy uvnitř, je moc krásný. Neměla jsem žádná očekávání, ale dostala jsem po dlouhé době směsku žánrů, která mě příjemně překvapily a bavily. Historický příběh opředený detektivkou, a to vše završovala romantika. Tahle kombinace se mi vážně líbila.
Hlavní hrdinku Cass jsem si celkem oblíbila a neměla jsem s ní problém. Měla celkem pro strach uděláno, když se např. uprostřed noci rozhodla udělat výlet na hřbitov, který měla hned vedle baráku, ale co, proti gustu... :D Samozřejmě nebyla nebojácná, což je nejen pochopitelné, ale i zákonitě logické. Každopádně její odvaha byla obdivuhodná, to se musí nechat. Však mě bavila ona i její "dobrodružství", neměla jsem výhrad.
Druhý hrdina Falco, to byl umělec, o kterém jsem dlouho nevěděla, co si myslet. Cass mu každou další stránkou propadala a já si pořád nebyla jistá. Nemůžu říct, že je zlý, nesympatický nebo snad nějak protivný, právě naopak. Zalíbil se mi a nejspíš jsem si ho taky dost oblíbila, jen mi trvalo dost dlouho k tomu dojít a utvořit si názor. Nevěděla jsem, zda mu něco jako důvěřovat.
V tomhle příběhu, za což jsem osobně ráda se objevuje náznak trojúhelníku, ale celkem mě mrzelo, že se třetí cíp tohoto tvaru ukázal osobně až tak pozdě. Luko - paradoxně to byla postava, se kterou jsem "bojovala" stejně jako s Falcem - taky jsem prostě dlouho nevěděla, co si o něm pořádně myslet. Všechno bylo opředeno tolika tajemstvími, podivným chováním a stovkami otázek. A stejně jako Falco se mi po nějaké době zalíbil a já si ho oblíbila. Přesto nemůžu říct, kdo z koho. Falco - Luko. ? Tohle prostě nejde. Zvláštní charakterní scénář oblíbenosti postav.
Vývoj příběhu mě několikrát překvapil a šokoval. Líbil se mi a bavilo mě to, nenudila jsem se. Mělo to spád, akci, bylo to dobře napsané - styl. Dramatické okamžiky i ty romantické - bylo to moc hezky vyvážené. Jedná se o sérii, proto čekám, že mnohé otázky, které tu nebyly zodpovězeny nebo činy dokonány se dozvím/dočtu v dalším/ch díle/ch. A jsem vážně hodně zvědavá, co mě ještě všechno čeká a hlavně, jak to po té romantické lince dopadne - ano, má romantická duše zase promluvila. Autorka v tomhle směru byla celkem nejednoznačná. Mrzeli by mě oba adepti, protože oba mají dost do sebe, ale komu fandit jsem se ještě nerozhodla a dokonce ani nikdo z nich nepřevažuje?!, tak uvidíme, co bude.
Přesto všechno bych tuhle knihu se starším ročníkem (dnes už) ráda doporučila, protože si jistě zaslouží být čtená a hodnotím ji všemi pěti hvězdami. :)

Majka1979
12.04.2020

Zo začiatku som nevedela, čo od knihy čakať, no potom som sa od nej nevedela odtrhnúť, pre mňa úžasný príbeh a už dnes sa púšťam do druhej časti :)

Aymira
03.04.2020

Zvláštní kniha. Dlouhou dobu jsem si nebyla úplně jistá, jestli čtu realitu nebo sen. Ze začátku mi to celé navíc připadalo jako červená knihovna pro náctileté. V průběhu čtení jsem začala být ale dějem znepokojena a moji pozornost podnítila zvědavost, kdo za tím vším vlastně stojí nebo jak to vůbec je. Určitě je zajímavá ta vnitřní polemika, kdy se čtenář zamýšlí nad tím, zda je lepší poslechnout hlas svého srdce, nebo být pragmatický a následovat rodinu. Závěr mě zklamal - byl nedotažený, ustřižený a navíc jsem měla pocit, že autorka vaří z vody a rychle do příběhu zahrnuje fakta a postavy, která jí pomohou děj ukončit.

Knihomolka97
20.03.2020

Příběh odehrávající se v Benátkách (první plus hned na začátku). :D
Historická romance/detektivka/thriller... super! Bylo to zajímavé a napínavé až do konce. Falco nebo Luca? U mě zatím vede Falco, ovšem doufám, že v dalších dílech bude mít Luca větší prostor. :)

TheJollyRoger
15.02.2019

Začátek mě docela nechytl, přestože mě doba děje knihy zaujala, musela jsem si zvyknout na styl vyjadřování, chování, oblékání, apod. Obrovským plusem byly Benátky! Jelikož jsem je sama několikrát navštívila, dokázala jsem si živě představit některá popisovaná místa (teda po odstranění všech těch asijských turistů :D). Vedle roztržité Cass mě bavila i Madalena. Falka jsem si samozřejmě taky oblíbila, ale

*MOŽNÝ SPOILER* jakmile se vrátil Luca, získal si mě a jsem v jeho “týmu”. Trochu jsem doufala, že si Cass Falka fakt znechutí tím, co dělá, ale marně. Nojo, ten milostný trojúhelník na konci jsem přece jen mohla čekat, že? :D *KONEC SPOILERU*

Dlouhou dobu při čtení jsem si říkala, že dočtu a stačí, ale po dočtení mám nutkání pořídit si další díl, protože jsem přirozeně zvědavá, jak to všechno dopadne :-)
Závěrem bych ještě chtěla dodat, že po některých komentářích tady jsem se málem odradila od koupě, ale byť to není žádná hitparáda, jsem ráda, že jsem si knihu pořídila, a vřele ji doporučím dál. Má docela dost originální zápletky a dobu a místo. Jo a taky (jak už tu někdo psal), lidi si podle obálky mysleli, že čtu nějakou hodně erotickou věc typu 50 odstínů... :D opak je pravdou, neodraďte se tím.

EDIT: Po přečtení celé trilogie musím dodat, že poslední díl je opravdu nejlepší a stojí to za to. Doporučuji!

Brunnetka
17.08.2018

Ze začátku mi vadil styl psaní a doba, kdy se příběh odehrává. Nechápala jsem korzety a styl vyjadřování. Ale pak jsem se do příběhu zažrala... Prostě super námět. Ať už jednotlivé vrsty společnosti nebo tajné společenství.

PS: knížku jsem si koupila, protože se mi líbila obálka. Až dodatečně jsem zjišťovala obsah :D