Jed

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tajemství mohou být mocná a smrtelně nebezpečná - jako jed. Cassandra Caravellová patří v renesančních Benátkách ke společenské elitě. Má všechno, co si jen dívka může přát: elegantní šaty, třpytivé klenoty, pozvánky na ty nejlepší večírky a hezkého bohatého snoubence. Touží však po něčem jiném. Od smrti svých rodičů se cítí jako v pasti, sama ve městě zbudovaném na mořské laguně, kde temný labyrint vodních kanálů šeptá o útěku. Potom však Cassandra narazí na mrtvé tělo ženy s vyrytým krvavým X a je postupně vtažena do nebezpečného světa tajných společenství, kurtizán a zabijáků. Navíc zjistí, že se zamilovala do Falka, chudého malíře se svůdným úsměvem… a zvykem dostávat se do potíží. Stále však zbývá vypátrat vraha mrtvé ženy. Najde ho Cassandra dřív, než najde on ji? A zůstane věrná svému snoubenci, nebo podlehne citům k Falkovi, které se jí začínají vymykat z kontroly?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155003/big_jed-Fok-155003.jpg 476
Série:

Temné vody 1.


Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Venom, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Jed

Aziza23
05. dubna

Za touto krásnou obálkou sa ukrýva perfektný príbeh, ktorý ulahodil mojej duši. Zaujímavé prostredie, zaujímavá zápletka, napätie, romantika. Všetko krásne vyvážené. Nie je nič, čo by som tejto knihe mohla vytknúť. Určite odporúčam.

Parwana
10. únoraodpad!

Kniha vypadala slibně, bohužel to byla jenom navoněná nuda. Na začátku to vypadalo, že se nám zde rozehrává temný thriller v atraktivních kulisách Benátek. Když se ale ani na straně 40 nic moc nedělo a já trpěla pod sáhodlouhým popisem jízdy dívek v gondole, odložila jsem.


sall02
26. ledna

Jako upřímně, koho by napadlo skloubit dohromady historický román, a především romantiku, detektivku a ještě kousek mystična a utvořit z toho relativně funkční příběh?

Jako takhle, historický román to potkalo z letadla a historická fakta to nepotkalo ani při průletu Mléčnou dráhou... ovšem zasazení do renesanční Itálie, Benátek, kde máme romantické gondoly, krásnou přírodu, moře a 16.-17. století na mě fungovalo, a přestože se tehdy takto lidé nechovali a postavy se tudíž chovaly naprosto neuvěřitelně a nerealisticky (na tu dobu - postavy si tykají, ženy jsou až moc vzdělané, mluva, reálie...), tak mě to neskutečně bavilo číst. Jen zkrátka počítejte s tím, že příběhově to více připomíná Titanic než renesanční Itálii :-D.

Bavil mě lehký afekt a naivita hlavní hrdinky, která je typickou pipinkou, jež je nutno zachraňovat, no koho si na to povoláme než sexy chudého umělce, který ji na straně 200+ namaluje téměř nahou. A to je zasnoubená s jiným, bez gardedámy... a no, chápeme se :-D. (ehm... Titanic on point)

Detektivní linka mě bavila a upřímně, neodhadla jsem ji, přestože jsem v průběhu čtení měla nějaké tipy. Ani jeden nevyšel a já si rozuzlení a závěrečný cliffhanger užila, a stopro se tedy musím pustit do druhého dílu. Musím vědět, jak to bude pokračovat a jak to dopadne.

Co se týče romantické linky, je sladká jako cukrová vata, čokoládový fondán, marcipánový dort a vanilková zmrzlina na to, ovšem... mně se to líbilo, a přestože byla naprosto nerealistická a mírně přitažená za vlasy, bavilo mě to číst a Falca jsem si zkrátka zamilovala. Aby taky ne.

Co nejdříve se tedy pustím do druhého dílu, a přestože je to taková sra*ka, tak si to zkrátka užívám a doufám, že si stejně užiju i díly další. Víckrát to číst ale netřeba.
3,5/5

Ana72154
17.10.2021

Nejdříve mě upoutala obálka a poté i anotace. Děj byl ovšem zklamání, vůbec mě nebavil- možná to bylo stylem psaní.

Saraken
20.12.2020

Na prvy pohlad ma zaujala obalka a az potom anotacia ????nakoncila som dnes prvu cast a idem hned na druhu ... zatial fajn uvidime co bude dalej ..

Pedruska01
13.08.2020

Sáhla jsem zase jednou po knize, na kterou se mi dlouho - roky prášilo a opět nemám páru, proč já to vůbec dělám? Četlo se to celkem dobře a rychle na větší formát knihy a menší písmenka. Musím vyzdvihnout ten vizuál knihy uvnitř, je moc krásný. Neměla jsem žádná očekávání, ale dostala jsem po dlouhé době směsku žánrů, která mě příjemně překvapily a bavily. Historický příběh opředený detektivkou, a to vše završovala romantika. Tahle kombinace se mi vážně líbila.
Hlavní hrdinku Cass jsem si celkem oblíbila a neměla jsem s ní problém. Měla celkem pro strach uděláno, když se např. uprostřed noci rozhodla udělat výlet na hřbitov, který měla hned vedle baráku, ale co, proti gustu... :D Samozřejmě nebyla nebojácná, což je nejen pochopitelné, ale i zákonitě logické. Každopádně její odvaha byla obdivuhodná, to se musí nechat. Však mě bavila ona i její "dobrodružství", neměla jsem výhrad.
Druhý hrdina Falco, to byl umělec, o kterém jsem dlouho nevěděla, co si myslet. Cass mu každou další stránkou propadala a já si pořád nebyla jistá. Nemůžu říct, že je zlý, nesympatický nebo snad nějak protivný, právě naopak. Zalíbil se mi a nejspíš jsem si ho taky dost oblíbila, jen mi trvalo dost dlouho k tomu dojít a utvořit si názor. Nevěděla jsem, zda mu něco jako důvěřovat.
V tomhle příběhu, za což jsem osobně ráda se objevuje náznak trojúhelníku, ale celkem mě mrzelo, že se třetí cíp tohoto tvaru ukázal osobně až tak pozdě. Luko - paradoxně to byla postava, se kterou jsem "bojovala" stejně jako s Falcem - taky jsem prostě dlouho nevěděla, co si o něm pořádně myslet. Všechno bylo opředeno tolika tajemstvími, podivným chováním a stovkami otázek. A stejně jako Falco se mi po nějaké době zalíbil a já si ho oblíbila. Přesto nemůžu říct, kdo z koho. Falco - Luko. ? Tohle prostě nejde. Zvláštní charakterní scénář oblíbenosti postav.
Vývoj příběhu mě několikrát překvapil a šokoval. Líbil se mi a bavilo mě to, nenudila jsem se. Mělo to spád, akci, bylo to dobře napsané - styl. Dramatické okamžiky i ty romantické - bylo to moc hezky vyvážené. Jedná se o sérii, proto čekám, že mnohé otázky, které tu nebyly zodpovězeny nebo činy dokonány se dozvím/dočtu v dalším/ch díle/ch. A jsem vážně hodně zvědavá, co mě ještě všechno čeká a hlavně, jak to po té romantické lince dopadne - ano, má romantická duše zase promluvila. Autorka v tomhle směru byla celkem nejednoznačná. Mrzeli by mě oba adepti, protože oba mají dost do sebe, ale komu fandit jsem se ještě nerozhodla a dokonce ani nikdo z nich nepřevažuje?!, tak uvidíme, co bude.
Přesto všechno bych tuhle knihu se starším ročníkem (dnes už) ráda doporučila, protože si jistě zaslouží být čtená a hodnotím ji všemi pěti hvězdami. :)

Majka1979
12.04.2020

Zo začiatku som nevedela, čo od knihy čakať, no potom som sa od nej nevedela odtrhnúť, pre mňa úžasný príbeh a už dnes sa púšťam do druhej časti :)

Aymira
03.04.2020

Zvláštní kniha. Dlouhou dobu jsem si nebyla úplně jistá, jestli čtu realitu nebo sen. Ze začátku mi to celé navíc připadalo jako červená knihovna pro náctileté. V průběhu čtení jsem začala být ale dějem znepokojena a moji pozornost podnítila zvědavost, kdo za tím vším vlastně stojí nebo jak to vůbec je. Určitě je zajímavá ta vnitřní polemika, kdy se čtenář zamýšlí nad tím, zda je lepší poslechnout hlas svého srdce, nebo být pragmatický a následovat rodinu. Závěr mě zklamal - byl nedotažený, ustřižený a navíc jsem měla pocit, že autorka vaří z vody a rychle do příběhu zahrnuje fakta a postavy, která jí pomohou děj ukončit.

1