Svadba v decembri

Svadba v decembri https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482542/bmid_svadba-v-decembri-6sp-482542.jpg 4 10 5

Rodina Whitovcov pricestuje do zasneženého Aspenu na svadbu mladšej dcéry Rosie, ktorú na poslednú chvíľu zorganizovali na Vianoce. Ako prví dorazia nevestini rodičia Maggie a Nick, ktorí pred touto dôležitou udalosťou skrývajú jedno tajomstvo: rozvádzajú sa. Už pol roka žijú oddelene a to posledné, čo potrebujú, je uviaznuť spolu v neodolateľne romantickej zimnej rozprávkovej krajine. Svadba znepokojuje aj Rosinu staršiu sestru Katie. Bojí sa, že jej spontánna, dobrosrdečná sestra robí chybu, preto je odhodlaná ochrániť ju pred nesprávnym rozhodnutím. Kiežby len neskutočne príťažlivý družba Jordan prestal mariť jej plány... Budúca nevesta Rosie svojho snúbenca ľúbi, no má vážne pochybnosti. Keď už všetci prišli na jej svadbu, ako im môže povedať, že si ňou nie je istá? Veľký deň sa blíži, emócie sa stupňujú a Whitovci prežívajú Vianoce, na ktoré ani jeden z nich nezabudne!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

Wedding in December , 2019

Sixtínka
28.02.2023 3 z 5

Kniha je písaná z pohľadu troch žien.
Matky, ktorá všetko obetovala svojej rodine, aby svojim deťom vytvorila krásny domov, no keď deti vyletia z hniezda a manželstvo sa jej rozpadá, má pocit, že už jej život akosi nemá zmysel.
Z pohľadu mladej lekárky, ktorá svoj život zasvätila medicíne a starostlivosti o druhých, no v dôsledku jedného zlého rozhodnutia a incidentu s ním spojeného, zažíva pocit vyhorenia.
Z pohľadu mladej ženy, ktorá sa bezhlavo zaľúbi a po krátkej známosti sa vrhá do manželstva.

Príbeh je celkom príjemný, no miestami dosť zdĺhavý, plný presladeného klišé, ale najviac mi asi prekážalo, že sa tam dookola rozoberalo to isté - raz o tom hrdinka premýšľa, potom o tom rozpráva s jedným človekom, potom s druhým, potom sa tomu opäť venuje vo svojej mysli. Toto bolo hrozne otravné. Akoby si autorka myslela, že sme na to po prečítaní niekoľkých ďalších strán zabudli.

Knihochod
14.01.2023 1 z 5

Akokoľvek nádherná je obálka tejto knižky, príbeh, ktorý ukrýva, ma teda veľmi neohúril.

Ďalšou - a bohužiaľ aj jedinou -, krásnou vecou je prostredie v ktorom sa dej odohráva. Zasnežené lesy a kopce, domčeky na stromoch, ... No zimná idylka ako vyšitá!

Určitý level klišé som tak akosi očakávala už len podľa anotácie, ktorá aspoň mne znie ako klasická americká romantická komédia odohrávajúca sa v období Vianoc. A i keď je čitateľovi vianočná atmosféra sľubovaná, je jej tam iba akési nutné minimum.

Ani jedna z hrdiniek, prostredníctvom ktorých je čitateľovi príbeh podávaný, mi nebola sympatická a ani popísané nie sú veľmi uveriteľne. Plytké, naivné - skrátka o ničom.

Rovnako, ako zdĺhavé a zdanlivo nikdy nekončiace rozhovory o tom istom neustále dookola, ktoré medzi sebou postavy viedli. Neustále zmienky (a že ich je neúrekom) o zime a omrzlinách ma už taktiež nebavilo čítať.

Musím povedať, že som sa popri čítaní jednoducho nudila a zvažovala, že knižku odložím a skúsim sa ku nej vrátiť inokedy. Nie som si však istá, či by som sa ku nej vrátila.

adelka_books
30.12.2022

Asi každá žena sníva o tom, že si nájde muža, do ktorého sa zamiluje a vydá sa zaňho. Ja som nebola výnimkou. U od malička som si predstavovala seba v krásnych bielych šatách ako kráčam, teda v mojom prípade sa skôr veziem, uličkou k oltáru s mojim otcom. Spredu sa na mňa očarene díva láska môjho života a v tej chvíli zo mňa opadne všetok stres. Nahradí ho zmes očakávania a radosti z nového začínajúceho dobrodružstva. Keď píšem tieto úprimné slová stíska mi srdce, pretože viem, že to ostane snom. Nevadí. Mala som možnosť zažiť chvíľu, keď som sa cítila ako princezná, a na ten moment nikdy nezabudnem.

Svadba je krásna udalosť, pri ktorej dvaja zamilovaní ľudia spoja svoje životy do jedného. Vo vzduchu sa znáša láska, radosť a nadšenie. Povedala by som, že sú to len prvotné emócie, ktoré rýchlo vyprchajú. Potom prichádza realita a zastihne nás nepripravené. Bojujeme vo svojom vnútri z pochybnosťami a častokrát si ich nechávame pre seba. Bojíme sa ich povedať nahlas, lebo nimi môžeme ublížiť tým, ktorých milujeme. Skúsme byť k sebe viac otvorený a úprimný, aby sme predišli nedorozumeniam, čo vznikajú nedostatočnou komunikáciou. Krásne a dôležité posolstvo si odnášam z veľmi reálneho vianočného príbehu Svadba v Decembri.

Tri rozdielne ženy, ktoré spája rodinné puto. Matka Maggie a jej dve dcéry ma doslova vtiahli medzi seba. Cítila som sa ako člen rodiny. Prežívala som s nimi všetky ich starosti a radosti. Keby ste mi teraz položili otázku ku ktorej som si vytvorila bližší vzťah? Tak prvýkrát poviem, že všetky si získali moje srdce.

Maggie starostlivá matka, ktorá nemala ľahké detstvo a túžila všetko, čo jej v detstve chýbalo, dopriať svojim dcéram. Vytvorila im láskyplný domov a bola tu vždy pre ne. Kvôli nim sa vzdala svojich snov a túžob. Dlho v sebe skrývala veľké tajomstvo. Mala milujúceho manžela, ktorý mal zaujímavú prácu vďaka nej často cestoval. Ako dievčatá rástli a opúšťali hniezdo, ochladzovali sa medzi nimi vzťahy. Je to prirodzené, ale aj tak mi to bolo ľúto. Stretávali sa všetci doma na Vianoce. Maggie milovala tieto sviatky, keď boli všetci spolu v ich útulnom domčeku. Všetko sa zmenilo, keď jej najmladšia dcéra oznámi, že sa bude vydávať presne na Štedrý deň. V prvom momente mi stislo srdce ľútosťou. Potom som však spoznala inú Maggie a bola som šťastná. Magie bola dobrosrdečná a láskavá žena. Tak ako moja mama a musím jej viac načúvať.

S Nickom mali veľké tajomstvo. Rozvádzali sa. Paradoxne ich spojila svadba mladšie dcéry Rosie. Páčilo sa mi ich postupné nájdenie vyhasnutej lásky medzi nimi.

Rosie impulzívna mladá žena, ktorá bola až moc pod drobnohľadom svojej rodiny. Trpela astmou, čo nie je samozrejme ľahká choroba. Chápala som, že sa o ňu všetci boja, ale priala som si, aby si vybudovala vlastný život. Tešila som sa z jej šťastia pokým neprišli pochybnosti zo svadby. Hovorila som si, dievča nerob to, máš úžasného chlapa, ktorý ťa miluje. No na druhej strane som rozumela jej puto so sestrou. Tiež mám dvojča, s ktorým sme prepojení. Rosie bola slniečko ktoré našla lásku svojho života a spojila tým rodinu.

Katie staršia dcéra, ktorá bola v rodine uznávaná pretože vďaka Rosienej chorobe sa stala lekárkou. V práci strávila polovicu života a v nej sa stretávala s rôznymi príbehmi, ktoré ju či chcela, alebo nie ovplyvnili na toľko, že na vzťahy a lásku zanevrela. Navyše sa jej stal počas jednej služby incident vďaka, ktorému vyhorela. Dlho si to nechcela priznať ani sama pred sebou, nie sa o tom ešte s niekým porozprávať. Preto, keď sa dozvie o svadbe svojej sestry je rozhodnutá svadbu prekaziť. Bolo mi jej aj ľúto, aj som jej mala chuť vynadať. Skvelá postava.

Prostredie, v ktorom sa príbeh odohrával bol čarovný, priam až rozprávkový. Mala som chuť si zbaliť kufre, prenajať si chatku na strome a zažiť v Aspene tie pravé zimné Vianoce. Previezť sa na psom záprahu.

Nedá mi nespomenúť aj vedľajšie postavy, ktoré skvelo zapadli do deja. Dan a Jordán, ktorí z nich? Za mňa určite Jordán.

Ak si chcete dopriať nefalšovanú zimu na horách začítajte sa do príbehu, ktorý vám veľa dá, aj spríjemní vianočné sviatky. Pri srdiečku vám ostane príjemný pocit.

Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu.

bupilla
18.12.2021 2 z 5

Jaaaj, toto ma sklamalo :(
Jedno klišé za druhým.
Nekonečné rozhovory, ktoré boli väčšinou naivné a hlavne, dokola a dokola o rovnakých veciach.
Ani jedného z hrdinov som si nedokázala obľúbiť a uveriť mu jeho správanie. A hlavne jedna hrdinka mi vyslovene pila krv, kvôli nej som mala párkrát knihu chuť odložiť.
Dočítala som to z akejsi zotrvačnosti, pre mňa to bola nekonečná kniha, ktorá mi nič nedala. :(
Vianočná atmosféra? Minimálna.
Hory, les a sneh - to bolo nádherné. Aj domčeky "na stromoch" ma očarili :) Takže jedna hviezdička za toto a jedna za prekrásnu obálku, ktorú som si z celej knihy užila najviac.
Aby som bola spravodlivá - kniha by sa mohla páčiť mladým ženám, kľudne by som ju zaradila do YA literatúry. Tiež by sa mohla páčiť začínajúcim čitateľkám, ktoré si ešte neprečítali stovky romantických kníh ;-)

Majka1979
28.11.2021 5 z 5

Príbeh, ktorý sa nám spája s Vianocami. Áno, je to tak. Veľmi veľa sa v ňom však riešia aj každodenné problémy a možno aj to robí túto knihu takou naozaj dobrou. Nie je všetko ideálne. Veď ani v živote to také nie je...

Sophie oznámi, že sa ide vydávať. Za koho? Nikto ho nepozná, aj ona ho pozná len 3 mesiace a o necelý mesiac sa chce zaňho vydať. A kedy? Predsa presne na Vianoce...

Katie, jej o 10 rokov staršia sestra. Prechádza ťažkým obdobím. Ako lekárka zažíva syndróm vyhorenia. A ako sa dozvedá, čo jej sestra plánuje, rozhodne sa svadbe stoj čo stoj zabrániť.

Magie, mama oboch dievčat. Neznáša svoju prácu a čo je horšie, ide sa rozvádzať. Presne tak, s otcom svojich dvoch dcér. Ani jedna o tom netuší. A keď sa dozvie o Sophiinej svadbe, rozhodnú sa zahrať na ideálne manželstvo, aby jej ten veľký deň neprekazili.

Naozaj si je Sophie istá svojim rozhodnutím vydať sa za Dana? Alebo ju k tomu len niekto tlačí?

Naozaj Katie prišla pomôcť Sophie neurobiť chybu alebo len prišla zničiť všetko to pekné, čo Sophie zažívala?

A čo Magie a Nick? Rodičia oboch dievčat. Podarí sa im predstierať ideálne manželstvo? Alebo aj v tomto prípade platí - lož má krátke nohy...

Pomôže tá nádherná atmosféra Vianoc a kúzelná príroda? Alebo to už nič nedokáže zachrániť?

Nebudete ľutovať, keď si príbeh prečítate.
Niekedy mi prišiel zo začiatku trošku naivný, no neskôr to bolo čím ďalej tým lepšie :)

Knihu môžem len a len odporúčať :)