Sixtínka Sixtínka komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Za mňa (zatiaľ) najlepšia keplerovka.

16.04.2024 5 z 5

Zmrzačená: O utrpení a odvaze vzepřít se osudu Zmrzačená: O utrpení a odvaze vzepřít se osudu Khady Sylla

Fakt silný príbeh. Som rada, že žijem na Slovensku a nemusím si ničím takým prejsť. Uf.

16.04.2024 4 z 5

Traja do páru Traja do páru Katarína Machová

Jednohubka, ktorá neurazí, ale ani nenadchne. Príbeh nie je ničím výnimočný.

16.04.2024 3 z 5

Dievčenský jazdecký tábor Dievčenský jazdecký tábor Anton DiSclafani

Dočítala som to, ale napriek tomu, že námet je celkom zaujímavý, mi to prišlo hrozne zdĺhavé a miestami až nezáživné.

16.04.2024 3 z 5

Naše rozchody Naše rozchody David Foenkinos

Napriek tomu, že kniha vôbec nie je hrubá, som ju nedokázala dočítať. A moje hodnotenie vraví za všetko.

25.03.2024 odpad!

Dobré vibrácie, dobrý život Dobré vibrácie, dobrý život Vex King

Celkom inšpiratívne čítanie. Za mňa jedna z tých lepších kníh z tohto žánru.

25.03.2024 4 z 5

Začína sa to nami Začína sa to nami Colleen Hoover

Niekomu autorka týmto pokračovaním ulahodila, niekomu sa zdá byť zbytočné. Ja sa hlásim k tej prvej skupine. Pre mňa táto kniha bola nežným pohladením po duši.

19.03.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tak táto kniha si rozhodne zaslúži také vysoké hodnotenie, aké má. Odporúčam!

14.03.2024 5 z 5

Toto by si mali prečítať všetci, ktorých máte radi Toto by si mali prečítať všetci, ktorých máte radi Philippa Perry

Konečne kniha z tohto odvetvia, ktorá mala hlavu aj pätu a aj mi niečo dala. Áno, jej prečítaním sa náš život nezmení, lebo na jeho zmene musíme pracovať my sami, nestačí si o tom prečítať, ale rozhodne nám táto publikácia ukáže cestu.

Veľkým plusom pre mňa bolo, že autorka sa v jednom kuse neopakovala, neustále sa niekam posúvala a príbehy, ktoré v knihe uvádzala, boli vždy zaujímavé a v poniektorých som sa našla aj ja sama.

A jednoznačne tu nájdete mnoho fajn myšlienok. Napríklad:

"Zatrpknutosť je ako napiť sa jedu a očakávať, že umrie váš nepriateľ."

"Najväčšie riziko je ostať na mieste, kde nie ste šťastní alebo vám chýba iskra."

"Niekedy na križovatke ustrnieme, lebo sa bojíme, že sa rozhodneme zle. Pripadá nám, že ak sa nebudeme rozhodovať, vyhneme sa chybám. No nerozhodnúť sa je tiež rozhodnutie a rovnako ako všetky ostatné môže byť nesprávne."

14.03.2024 5 z 5

Americký experiment Americký experiment Elena Armas

Skončila som v polovici. Akosi ma to nebavilo. Mala som dojem, že sa tam v podstate nič nedeje, že je to len jedna obrovská nálož neskutočne presladenej romantiky. A aj keď mám rada romantické príbehy, očakávam od nich viac než len samú romantiku.

Dve hviezdy dávam za zoznámenie Rosie a Lucasa, Rosinu starú susedu a za samotného Lucasa. Bol také zlatíčko, aspoň teda na tých dvesto dačo stranách, ktoré som prečítala. Páčilo sa mi, že autorka nepridala do knižného sveta ďalšieho nafúkaného macha, ktorý má povesť premazávača dier.

07.03.2024 2 z 5

Ostrov Ostrov Adrian McKinty

Prvých štyridsať strán ma veľmi nebavilo, ale potom sa to rozbehlo a... uf, bolo to super. Napínavé, akčné, bez akýchkoľvek zbytočností, ktoré by dej spomaľovali. Zvyšných takmer 280 strán som na ďalší deň dala na jeden záťah, tak dobre sa to čítalo. Odporúčam.

04.03.2024 5 z 5

Keď detstvo bolí Keď detstvo bolí Lindsay Gibson

Ak mám byť úprimná, čakala som od knihy niečo úplne iné, a to, čo som v nej napokon našla, mi vôbec nijako nepomohlo a v konečnom dôsledku mi to nič nedalo. Za mňa to bola kopa dookola sa opakujúcich žvástov. A ani príbehy iných nestáli za veľa.

A tá "skvelá" rada ku koncu ma úplne dostala. Ak vás rodičia ani v dospelosti nedokážu akceptovať takých, aký ste, a nerešpektujú vami určené hranice, tak kontakt s nimi proste obmedzte alebo sa od nich úplne odstrihnite. Máte na to právo. A neplatí to len pri rodičoch, ale pri všetkých ľuďoch.

No, bez autorky by mi také riešenie nikdy ani nenapadlo.
Skôr by som od nej chcela rady, ako si vyliečiť doráňanú dušu.

01.03.2024 1 z 5

Svedkyňa ohňa Svedkyňa ohňa Lars Kepler

Dostala som, čo som chcela.

29.02.2024 4 z 5

Dievča z balkóna Dievča z balkóna Jana Müllerová

Pičovina na entú. Ani som to nedočítala, a to sa zdalo, že by som knihu mohla dať na jeden záťah. Ale skrátka... nešlo to.

Spôsob spracovania príbehu, ktorý si autorka zvolila, je katastrofálny. Dialógy sú úplne o ničom, autorka sa navyše neustále opakuje, akoby si myslela, že čitatelia sú úplní idioti, ktorí si nebudú pamätať, čo bolo dve strany dozadu, a dokonca neraz poskytuje tú istú informáciu aj na tej istej strane. Uvediem príklad:
str. 51 Alan - Pekná opálená blondínka v námorníckom tričku... (riadok 1. a 2.) a "Celkom pekné dievča," pomyslel si v duchu. (riadok 4. a 5.) NA TEJ ISTEJ STRANE!!!
Načo je toto akože dobré, prosím pekne?

A ešte si autorka aj protirečí. Opäť uvediem príklad:
str. 12 - Nemával opice, zniesol veľa. (píše sa o Alanovi)
str. 19 - Ešte stále mal opicu ako sviňa... (opäť o Alanovi)
Tak mával či nemával opice?

Alebo:
Hneď v úvode sa píše, že Janu nezaujímal jej život, jej partner (str.6) a onedlho je už šťastná, že sa na ňu Milan nehnevá za to, čo povystrájala (str.18).

Viete, keď ma niečo či niekto nezaujíma, tak mi je srdečne jedno, čo sa deje a či sa na mňa niekto pre niečo hnevá alebo nehnevá.

Nemôžem odporúčať. Je to fakt strašná kravina. Čudujem sa, že to nejaké vydavateľstvo vôbec vydalo.

29.02.2024 odpad!

Dva sivé vlky Dva sivé vlky Lukáš Viglaš

Potešilo ma, že tento príbeh je o Ester, lebo v Líške jednej hrdzavej mi bola sympatická. Stačilo však zopár strán a moje sympatie sa začali veľmi rýchlo vytrácať. Najprv sa správala ako kurva a potom ako sprostá krava. Poriadne mi liezla na nervy.

Ani Adam mi k srdcu neprirástol a najviac ma "dojalo" jeho vyhlásenie, že celé tri roky, počas ktorých sa s Ester nevideli, nebol so žiadnou ženou. Keby knihu napísala žena, tak také preromantizované sladké reči mužského hrdinu ešte pochopím, ale od chlapa by som ich veru nečakala. Nehovoriac o tom, že by som chcela vidieť mladého zdravého a navyše (vychádzajúc z knihy) ešte aj príťažlivého muža, ktorý by si celé tri roky nepotreboval vyvenčiť vtáka - vo vagíne, nie v ruke. A Adam na taký dobrovoľný celibát ani nemal dôvod, keďže to on spálil mosty a bol navyše presvedčený, že nemá zmysel nanovo ich stavať. Takže načo by sa zriekal sexu? Toto fakt nechápem.

Dúfala som, že mi táto kniha sadne viac, ale bolo to ešte horšie ako autorov debut.

22.02.2024 1 z 5

Malé láskavosti Malé láskavosti Erin A. Craig

Kniha ma upútala svojou krásnou obálkou, anotácia vo mne vzbudila ešte väčší záujem a samotný príbeh prekonal všetky moje očakávania. Nemám mu čo vytknúť, len by som si v ňom želala o čosi viac Whitakera. :)

20.02.2024 5 z 5

Vyhraj vojnu v mysli Vyhraj vojnu v mysli Craig Groeschel

Ak nie ste veriaci, radšej sa do knihy nepúšťajte. Síce je v úvode spomenuté, že je to kniha vhodná aj pre tých, čo v Boha neveria, čo je môj prípad, ale mňa všetky tie náboženské drísty a úryvky z Biblie a svätého písma rozčuľovali, keďže ich tam je enormne veľa, a myslím, že si ich autor vysvetlil, ako mu to pasovalo, a šupol ich tam, aby nimi potvrdil svoje bláboly.

S čítaním som sekla niekde za polovicou, lebo už mi to liezlo von krkom a nemala som dojem, že by mi kniha dala niečo pozitívne.

20.02.2024 1 z 5

Líška jedna hrdzavá Líška jedna hrdzavá Lukáš Viglaš

Začiatok ma zaujal, ale potom to už šlo akosi dolu vodou. Kopa nezaujímavostí ohľadom kaviarne a jej personálu, kopa zbytočných kecov medzi Michalom a jeho kamošmi (boli horší ako baby na trhu, dofrasa!).

Romantická linka ma tiež vôbec neoslovila, hoci okolnosti, za akých sa Michal zoznámil s Vanesou, boli zaujímavé; rovnako aj zoznámenie s Ester. A ani humorné mi to neprišlo. Tuším som sa nezasmiala - dokonca ani nepousmiala - ani raz.

Za mňa to bolo slabé až nezáživné. Mám doma aj druhú autorovu knihu, tak skúsim, či mi sadne viac. Uvidíme.

13.02.2024 2 z 5

A hory odpovedali ozvenou A hory odpovedali ozvenou Khaled Hosseini

Ďalší zaujímavý a veľmi emotívny román od Hosseiniho. Nemal pre mňa takú silu ako Majster šarkanov, ale určite stojí za prečítanie. Odporúčam.

09.02.2024 4 z 5

Šiesta noc Šiesta noc Iva Kučerová

Tak toto ma od autorky príliš nebavilo.

09.02.2024 2 z 5