Toto by si mali prečítať všetci, ktorých máte radi

Toto by si mali prečítať všetci, ktorých máte radi https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530559/bmid_toto-by-si-mali-precitat-vsetci-kto-65ab8a89811a0.jpg 5 1 1

V tejto úprimnej, praktickej a vtipnej knihe vám psychoterapeutka Philippa Perryová radí, ako pristupovať k veľkým životným problémom: Ako si nájsť a udržať lásku? Čo môžete urobiť, aby ste lepšie zvládali konflikty? Ako sa môžete dostať zo slepej uličky a vyrovnať sa so zmenami a stratami. Čo pre vás znamená byť spokojný? Sú ostatní ľudia len otravní, alebo problém je vo vás? Život je predovšetkým o vzťahoch a ich kvalite, či už ide o vzťahy s rodinou, partnermi, priateľmi, kolegami alebo predovšetkým so sebou samým. Ak sa vám podarí dosiahnuť, aby vaše vzťahy správne fungovali a mali patričnú úroveň, potom ľahšie zvládnete aj ostatné zložité veci, ktoré vám život postaví do cesty. So zdravou dávkou rozumu vám súcitné rady autorky môžu pomôcť stať sa šťastnejším a múdrejším človekom.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Book You Want Everyone You Love* To Read , 2023

Sixtínka
14.03.2024 5 z 5

Konečne kniha z tohto odvetvia, ktorá mala hlavu aj pätu a aj mi niečo dala. Áno, jej prečítaním sa náš život nezmení, lebo na jeho zmene musíme pracovať my sami, nestačí si o tom prečítať, ale rozhodne nám táto publikácia ukáže cestu.

Veľkým plusom pre mňa bolo, že autorka sa v jednom kuse neopakovala, neustále sa niekam posúvala a príbehy, ktoré v knihe uvádzala, boli vždy zaujímavé a v poniektorých som sa našla aj ja sama.

A jednoznačne tu nájdete mnoho fajn myšlienok. Napríklad:

"Zatrpknutosť je ako napiť sa jedu a očakávať, že umrie váš nepriateľ."

"Najväčšie riziko je ostať na mieste, kde nie ste šťastní alebo vám chýba iskra."

"Niekedy na križovatke ustrnieme, lebo sa bojíme, že sa rozhodneme zle. Pripadá nám, že ak sa nebudeme rozhodovať, vyhneme sa chybám. No nerozhodnúť sa je tiež rozhodnutie a rovnako ako všetky ostatné môže byť nesprávne."

2020  87%Kéž by to naši četli
2022  84%Příběhy z pohovky: Psychoterapie v komiksu
2024  100%Kniha, kterou by si měl přečíst každý, koho máte rádi
2024  100%Toto by si mali prečítať všetci, ktorých máte radi

Kniha Toto by si mali prečítať všetci, ktorých máte radi je v