Sixtínka Sixtínka komentáře u knih

Neznámych nemiluj Neznámych nemiluj Lucia Sasková

Vôbec ma to neoslovilo, nijako sa ma to nedotklo. Ešte ani to znásilnenie hneď v úvode - čo je podľa mňa dosť zlé, keď ani čosi také vo mne nevyvolá nijaké pocity. Nepripadalo mi to ani trošku dramatické, vôbec som to autorke neuverila.

08.06.2022 1 z 5

Nebezpečná Nebezpečná Lucia Sasková

Skvelé, napínavé, zaujímavé. Táto kniha ma na rozdiel od iných autorkiných kníh úplne pohltila. Odporúčam!

01.06.2022 4 z 5

Všetko príšerné aj krásne Všetko príšerné aj krásne Bryn Greenwood

Táto kniha vo mne síce nezanechala wow efekt, ale napriek tomu si myslím, že bola skvelá. Taká iná, netypická. Zachytáva príbeh odohrávajúci sa v celkom inom prostredí, než na aké sme pri iných knihách zvyknutí. Zachytáva úplne inú lásku - takú nevšednú -, než akú nám ponúkajú iné romány. Určite stojí za prečítanie.

01.06.2022 4 z 5

Stačí iba dotyk Stačí iba dotyk Colleen Oakley

Originálne, zaujímavé, pútavé.

31.05.2022 4 z 5

Tajomstvá jedného domu Tajomstvá jedného domu Zuzana Šulajová

Strašne rozťahané, príliš veľa príbehov v jednom románe... Keby tam toho autorka nenapchala tak veľa a držala by sa prevažne objasňovania vraždy, mohlo to byť fajn. A ako tu už bolo zmienené - tie scény zachytávajúce neveru ma tiež dosť znechutili. Áno, po svete nám behajú neverníci, ale vykresľovať to ako niečo pozitívne - nemáme toho chudáka ešte aj poľutovať? Celkovo tá akože romantická linka mi tam prišla absolútne zbytočná. A záhadná pani spisovateľka mi bola vyslovene nesympatická. Možno k tomu prispelo aj to, že nemala zábrany začínať si so zadaným mužom.

31.05.2022 2 z 5

Klub samovrahov Klub samovrahov Rachel Heng

Slabé, nezáživné. Tak, ako ma názov a obálka oslovili, tak ma príbeh absolútne vôbec nezaujal.

31.05.2022 1 z 5

Plakať som si zakázala Plakať som si zakázala Lucia Olrinková

Trápnosť nad trápnosť. Rosie mi prišla ako obyčajná štetka a Filip ako ťuťmák, ktorý jej nakoniec podľahol. A to, ako sa dostala do tej firmy... Nemala o ničom ani páru, a aj tak ju prijali? To nikto súcejší na konkurze na to pracovné miesto nebol?

31.05.2022 odpad!

Správa od mŕtveho chlapca Správa od mŕtveho chlapca Katarína Holetzová

Nebolo to zlé, ale ani ma to ktovieako nenadchlo. Lepšie časti sa striedali s tými slabšími. Rozhodne sú aj zaujímavejšie trilery.

30.05.2022 3 z 5

Ako odísť Ako odísť Katherine Center

Úžasný príbeh! Nebudem sa viac rozpisovať - proste si ho prečítajte. Je to sila. Odporúčam.

Verity Verity Colleen Hoover

Romantika a napätie - fajn kombinácia. Páčilo sa mi to, hoci niekedy mi až mráz prebehol po chrbte, keď Lowen čítala Veritine dokumenty. Bože, keď som si predstavila, že by sa nejaká matka fakt tak správala k svojim deťom, až mi prišlo zle. Každopádne je to zaujímavý príbeh a číta sa doslova sám.

30.05.2022 4 z 5

Spolubývajúca Spolubývajúca Beth O’Leary

Veľmi vydarená kniha. Oddýchnete si pri nej, zasmejete sa a aj srdiečko vám príjemne zahreje. :)

Zima bez teba Zima bez teba Beth Good

Romantická oddychovka. Taká klasika - najprv sa neznášajú, potom sa do seba zamilujú. Napriek tomu ma to bavilo čítať. Lebo hoci je záver predvídateľný, bolo fajn sledovať ich osudy a všetko, čo k tomu šťastnému koncu viedlo.

30.05.2022 4 z 5

Zápisky cestujúcej mačky Zápisky cestujúcej mačky Hiro Arikawa

Miestami trochu rozťahané, ale inak sa mi príbeh páčil. Bolo to zaujímavé čítanie. Trochu zmeny nezaškodí. :)

30.05.2022 3 z 5

Všetky tvoje prednosti Všetky tvoje prednosti Colleen Hoover

Krásne a smutné zároveň. Tento príbeh je ako jazda na húsenkovej dráhe. Chvíľu výskate od radosti a nadšenia a vzápätí sa vám žalúdok prepadne až kdesi k členkom. Kniha je spracovaná veľmi dobre, napísaná je citlivo a citlivo aj rieši tému neschopnosti mať dieťa, čo je v súčasnosti dosť aktuálne (aspoň v mojom okolí je takých párov viac), a ako nenaplnenie tejto túžby po potomstve negatívne vplýva na manželstvo aj psychiku jednotlivca. Odporúčam.

Zasnežený Notting Hill Zasnežený Notting Hill Julie Caplin

Super oddychovka. Príbeh je uveriteľný, pokojne by sa to mohlo pritrafiť vám alebo vašej sestre, kamoške či susede. Len by sa to zrejme neodohrávalo v Notting Hill , ale v nejakom inom meste. Možno práve tým si ma získal. Že bol taký obyčajný.

V okamihu V okamihu Suzanne Redfearn

Vau! Táto kniha mi rozorvala vnútro a emočne ma úplne vyšťavila.
Netušila som, čo mám od nej čakať... Príbeh písaný z pohľadu mŕtvej baby?
Šla som do toho s miernymi obavami, a hoci bol úvod trošku zdĺhavý - predpokladám, že autorka nám chcela vykresliť rodinnú situáciu -, potom som sa od knihy nedokázala odtrhnúť. Ten príbeh má silu hurikánu - celkom vás zničí. Napriek tomu som rada, že sa mi dostala do rúk. Odporúčam.

Pieseň zajtrajška Pieseň zajtrajška Alice Peterson

Silná hrdinka, silný príbeh, krutý osud. Príbeh inšpirovaný životom Alice Martineau sa ma dotkol. Tak veľmi, až som si ju vygúglila a vypočula si aj jej skladby. Odporúčam.