Sixtínka Sixtínka komentáře u knih

Stratené dievča Stratené dievča Gillian Flynn

Veľmi dobre spracovaný príbeh so zaujímavou zápletkou a krásne prepracovanými charaktermi postáv. Autorka sa s čitateľom veľmi dômyselne pohráva. Naservíruje mu niečo, aby mu neskôr ukázala, že to vôbec nie je to, na čo sa to podobá.

Napínavé, miestami psychopatické čítanie s nejedným nečakaným zvratom v deji.

20.09.2022 4 z 5

Raz sa uvidíme Raz sa uvidíme Simona Kutišová

Niektoré pasáže boli krásne, iné ma vôbec nebavili a niektoré situácie v knihe mi prišli až príliš pritiahnuté za vlasy.

16.09.2022 3 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Veľmi pekne napísaný príbeh. Bavil ma od začiatku do konca. A aj keď stroskotať na opustenom ostrove musí byť v reáli fest desivé, občas som hlavným hrdinom závidela.

13.09.2022 4 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Škoda toho množstva papiera, ktoré sa na túto knihu použilo. Je mi z toho do plaču...

13.09.2022 odpad!

Daj si pozor na želania Daj si pozor na želania Alexandra Potter

Príjemná oddychovka, ktorá miestami rozosmeje, miestami prinúti popremýšľať. Naozaj si treba dobre zvážiť, čo si prajeme. Niekedy totiž človek zistí, že mu bolo lepšie bez toho. :)

08.09.2022 4 z 5

Na vlnách Na vlnách Trish Doller

Príbeh je to veľmi pekný, to musím uznať, len mi to prišlo skôr ako rozprávka pre dospelých. Bežný človek si za normálnych okolností nemôže dovoliť niekoľkotýždňové dobrodružstvo - či už ide o plavbu po mori, lozenie po horách či spoznávanie iných krajín - , aby zmenil kurz svojho života po tragédii, ktorá ho postretla. A keď si k tomu ešte pripočítam, že Anna na svojej ceste stretávala samých úžasných ľudí (okrem debila ženáča) a k tomu jej do života vstúpil krásny a vskutku perfektný muž, hoci s hendikepom... Fakt som miestami mala pocit, že čítam krásnu rozprávku so šťastným koncom. To však nič nemení na fakte, že táto kniha podľa mňa určite stojí za prečítanie.

24.08.2022 4 z 5

Nech vojde ten pravý: Upírsky príbeh Nech vojde ten pravý: Upírsky príbeh John Ajvide Lindqvist

Zaujímavé, napínavé, perfektné. Odporúčam.

19.08.2022 5 z 5

Až na kraj sveta Až na kraj sveta Abbie Greaves

Začiatok dosť nezáživný, množstvo zbytočného opisu vecí, situácií a tak, až som premýšľala, či vôbec pokračovať v čítaní. Samozrejme, zaujímalo ma, čo sa stalo, prečo a kde Jim zmizol, tak som sa rozhodla, že dám knihe šancu po stranu sto - a ak ma to nebude chytať, tak to vzdám.
A neľutujem, že som v čítaní pokračovala. Pozvoľna sa to totiž rozbiehalo a mňa to bavilo čím ďalej, tým viac. Aj keď musím priznať, že viac než Mary a Jim, ma bavili Alice a Kit. Ich spoločné pátranie po Jimovi, ich zbližovanie sa.
Myslím, že kniha stojí za prečítanie - obsahuje totiž množstvo pekných myšlienok -, len sa treba prehrýzť nemastným-neslaným začiatkom.

19.08.2022 4 z 5

99 dní s tebou 99 dní s tebou Catherine Miller

Nebol to najlepší príbeh, aký som kedy čítala, ale bol celkom dobrý, hlavne druhá polovica príbehu. Taký lepší priemer.
O dvoch mladých ľuďoch, čo sa stretnú v čakárni u lekára. Majú tam prísť s niekým blízkym, lebo sa predpokladá, že budú potrebovať morálnu podporu, no obaja tam prídu sami, lebo nechcú znepokojovať svojich najbližších. A rozhodnú sa byť oporou jeden pre druhého. A rozvinie sa to v niečo viac...

Nie všetko mi v príbehu sadlo - len ťažko uverím, že nejaká 27-ročná baba je panna a dokonca sa s nikým ešte poriadne nebozkávala, ale fajn. K tomu ich zblíženie navyše prebehlo akosi prirýchlo - pričom povahovo boli ako deň a noc -, čo som autorke veľmi nezhltla.

Ale ako som už spomínala - ak odhliadnem od tých vyššie spomenutých vecí -, druhá polovica knihy bola fajn. Dojemná, smutná, obsahujúca viacero pekných myšlienok. A v závere mi vyhŕkla nejedna slza.
Lebo je hrozné, ako tá pliaga rakovina dokáže človeka rozožrať, ako z mladého vitálneho človeka vycicia život, že nie je schopný ani bežných úkonov.

07.08.2022 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Taký priemer.
Niektoré pasáže boli celkom pekné, iné zas hrozne zdĺhavé. Celkovo ma to ktovieako nechytilo. Navyše, ja by som Dextera už dávno poslala do riti - a nechápala som, prečo to Emma nespravila tiež a prečo za ním vždy pribehla ako poslušné hlúpe šteňa. Bol to obyčajný pako.

01.08.2022 3 z 5

Voda pre slony Voda pre slony Sara Gruen

Nádherný príbeh!
Nebudem sa rozpisovať, o čosi nižšie to Snoopi okomentovala krásne. Skrátka si to prečítajte. Odporúčam všetkými desiatimi.
Určite neoľutujete. :)

24.07.2022 5 z 5

Jedz, modli sa a miluj Jedz, modli sa a miluj Elizabeth Gilbert

Nič moc. Asi som mala príliš veľké očakávania. Nenaplnili sa. Miestami mi to prišlo príliš rozťahané a také nemastné-neslané, občas dokonca až neskutočne nudné. Videla som aj film - hoci by som ani ten neohodnotila plným počtom hviezd, možno tiež len troma, aspoň človek jeho pozeraním zabil len dve hodiny, takže mu ten čas nebolo až tak ľúto.

21.07.2022 3 z 5

Layla Layla Colleen Hoover

No... ja som sklamaná. Začiatok ma nudil, až som premýšľala, či vôbec čítať ďalej, či to radšej nenechať tak. Okolo strany sto to konečne začalo byť trochu zaujímavé, ale potom to opäť uviazlo vo víre stále sa opakujúcich situácií a Leedsových úvah: viem, že by som nemal, ale niečo ma núti v tom pokračovať. Najlepší bol záver - rozuzlenie bolo proste super. To ma vážne chytilo - a len preto dávam tri hviezdičky. Inak by som knihu ohodnotila len dvoma.

18.07.2022 3 z 5

Ľavá ruka Boha Ľavá ruka Boha Paul Hoffman

Parádna trilógia. Zaujímavé prostredie, zaujímavý dej. Áno, miestami to bolo trochu zdĺhavé, ale nepreskočila som ani jedno slovo, takže nudiť ma to rozhodne nenudilo. Dokonca ma bavilo čítať aj pasáže s opismi bojových stratégií či o bitkách samotných.
Cale som si zamilovala, ako hlavný hrdina mi prišiel skvelý - nie dokonalý - bol pomerne dosť komplikovaný -, ale skrátka perfektný.
Jediné, čo ma sklamalo, bol koniec. Zízala som na poslednú stranu a moje vnútro kričalo: CHCEM POKRAČOVANIE! Alebo ešte aspoň jednu kapitolu...
A obálky všetkých troch častí sú bombastické. Proste paráda.

18.07.2022 5 z 5

Stále som to ja Stále som to ja Jojo Moyes

Ani toto pokračovanie sa nevyrovná prvému dielu - nemôžem si pomôcť a stále ich musím porovnávať. Pretože... Will bol proste Will a to, čo bolo medzi ním a Lou, bolo skrátka jedinečné. Will bol pre Lou výnimočným človekom - a takí ľudia nám do života nevstupujú každý deň, niekedy sa v ňom objaví možno len jeden jediný za celý život - a my sme tú výnimočnosť vďaka krásne spracovanému príbehu vnímali a cítili tiež.

Každopádne, bavilo ma sledovať Louisinu životnú cestu. Lebo aj ona je výnimočná osoba. Páčilo by sa mi mať ju za kamošku. A preto ak ste si ju obľúbili rovnako ako ja, určite si prečítajte aj toto tretie pokračovanie jej príbehu.

22.06.2022 4 z 5

Čo bolo potom Čo bolo potom Jojo Moyes

Nebolo to také super ako prvá časť, čo sa však dalo čakať. Will bol preč a Lou jeho strata celkom položila a aj poznačila, takže to nie je tá Lou, na akú sme zvyknutí - čo je tiež pochopiteľné. Táto časť je skôr o zvládaní bolesti a smútku po strate milovaného človeka. Chvíľu trvá, kým sa s tým človek vyrovná - je to dlhý proces, má svoje štádiá a tento príbeh nás nimi prevádza krok po kroku.

No... a Sam a Lily do toho vnesú závan čerstvého vzduch. Nech nám Lou opäť trošku ožije. :)

20.06.2022 4 z 5

Predtým ako som ťa poznala Predtým ako som ťa poznala Jojo Moyes

Tak toto bola fakt neuveriteľná pecka... Úžasný príbeh! Krásny, vtipný, dojemný, silný. Oboch hlavných hrdinov som si veľmi obľúbila, hoci Will sa na začiatku správal ako kretén a ľutovala som Lou, že musí znášať takého mrzutého chlapa. V závere som Willa zas neznášala, že sa rozhodol zomrieť. Na druhej strane som ho však chápala - ja by som sa na jeho mieste rozhodla rovnako. No revala som jak malé decko, pre slzy som ani nevidela na písmená, takže sa zdalo, že ten príbeh nikdy ani nedočítam. ODPORÚČAM!

16.06.2022 5 z 5

Tisíc žiarivých sĺnk Tisíc žiarivých sĺnk Khaled Hosseini

Ďalší neuveriteľne silný príbeh od Hosseiniho, ktorý môžem len odporúčať. Realistický, drsný, smutný, dojímavý a v neposlednom rade krásny.

15.06.2022 5 z 5

Takto o rok Takto o rok Sophie Cousens

Nepresladená romantika, miestami vtipná, inokedy riešiaca vážne témy. Napriek tomu, že človek predpokladá - priam až vie -, ako sa to celé skončí, sledovať životné cesty Minnie a Quinna ma bavilo. Obaja mi boli sympatickí, hoci niekedy sa nesprávali ako tridsiatnici (teraz mám na mysli pasáže zo súčasnosti), ale skôr ako pochabí tínedžeri. Ale fajn, prečo nie - bolo to milé.

"Život je zmena, ak sa nič nezmení, znamená to, že nežiješ."

A podobných pekných myšlienok je tam viac. Určite stojí za prečítanie. Odporúčam!

13.06.2022 5 z 5

Anjelský prach Anjelský prach Barbora Jankovičová

Hrozná kravina. Prečítala som zhruba prvú tretinu, viac som dať nedokázala. Absolútne vôbec ma to nebavilo.

10.06.2022 odpad!