Exit Havana

Exit Havana https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314284/bmid_exit-havana-EG6-314284.jpg 4 6 2

V slnečnej Havane sa Karen chystá prežiť dva mesiace ničnerobenia. Netuší, že sa jej do cesty pripletie exotický Kubánec Sebastián. Karen k nemu cíti až živočíšnu lásku, stáva sa slnkom, zmyslom jej života. Neuvedomuje si, že takéto prenikavé slnko ju len spaľuje. Život je však nevyspytateľný. V skutočnosti nikdy nevieme, čo má pre nás osud pripravené. V druhej dejovej línii, ktorá sa odohráva v Bratislave, Karen bojuje so smrteľnou chorobou. Aký prah bolesti sa dá vydržať? Cíti však podporu rodiny a je rozhodnutá bojovať. Spomienky na Sebastiána, krásne a aj trpké chvíle na Kube neblednú. Zaslepená láskou k Sebastiánovi nevníma blízkosť a lásku svojho priateľa. Porazí zákernú chorobu a pochopí, kto si zaslúži jej lásku? Dostane druhú šancu na život, po akom túži?... celý text

Sixtínka
03.10.2022 1 z 5

Mňa táto kniha vôbec nebavila.

Čo sa týka Kareninej lásky k Sebastiánovi, najradšej by som ju prefackala, nech sa spamätá, nech má v sebe aspoň štipku hrdosti.

Potom nám autorka naservírovala smrteľnú chorobu a Karenin boj s ňou, ale mne to celé prišlo také umelé. Vôbec ma to nechytalo za srdce - a to už je čo povedať.

Za mňa teda hrozne slabý príbeh. Vôbec nič som autorke nezhltla.

Alvin6
14.01.2022 4 z 5

Dobre napísaná kniha, uvedomila som si pri nej, aby sa človek v živote len neponáhľal a trochu spomalil, venoval sa viac sebe a svojmu zdraviu, trochu smutná a zároveň aj upokojujúca.

Autorovy knížky

2016  70%Exit Havana