Sixtínka Sixtínka komentáře u knih

Uspávač Uspávač Lars Kepler

Veľmi dobrá detektívka. Napätie, nečakané zvraty a odhalenia, pekne spracovaný dej. A Joona Linna je... skvelý. Jeho osobnosť tomu dodáva ten správny náboj a šmrnc.

24.10.2022 4 z 5

Počkám na teba Počkám na teba Jennifer L. Armentrout

Sladká, presladká romantika... Cam bol úžasný, na chalana pomerne dosť trpezlivý. Avery mi neraz neskutočne liezla na nervy - miestami som mala chuť siahnuť do knihy, chytiť ju pod krk a zatriasť ňou so slovami: "Spamätaj sa konečne, ty koza sprostá!" Niekedy sa správala fakt hrozne hystericky, bolo to prehnané dokonca aj vzhľadom na to, čo zažila. Mne osobne to neprišlo až také dramatické, že by musela tak vyvádzať - asi preto, lebo autorka tú časť o incidente dosť odbuchala. A odbuchala aj všetko okolo náramku na zápästí. Veci s tým súvisiace som jej akosi vôbec nezožrala.

21.10.2022 3 z 5

Zápisník jednej lásky Zápisník jednej lásky Nicholas Sparks

Za mňa je táto kniha taký priemer. Keď vidím tie päťhviezdičkové hodnotenia, tak sa sama seba pýtam, ako je možné, že mňa ten príbeh tak neuchvátil. No a... neviem. Skrátka ma láska Noaha a Allie vôbec neohúrila a ani vo mne nezarezonovala.

20.10.2022 3 z 5

Strieborný záliv Strieborný záliv Jojo Moyes

Celkom príjemný príbeh so svojskou prímorskou atmosférou a jemným tajomnom, no pani Moyesová z môjho pohľadu napísala už aj lepšie, silnejšie príbehy, ktorých čítanie som si užila podstatne viac.

17.10.2022 4 z 5

Ema Ema Soňa Rebrová

Veľmi emotívny a hrozne smutný príbeh. Taký silný, až vám trhá srdce na kusy. To, čím si musela hlavná hrdinka prejsť, je strašné a kruté - lebo život vie byť neraz neuveriteľne krutý. Nechcela by som byť na jej mieste a pevne verím, že ani nikdy nebudem.

14.10.2022 5 z 5

Žiadosť o priateľstvo Žiadosť o priateľstvo Laura Marshall

Fajn triler. Niektoré pasáže boli síce zdĺhavejšie, ale čítalo sa to dobre. Bolo to zaujímavé a nechýbala ani určitá dávka napätia. Síce nie taká, že by som knihu nedokázala pustiť z ruky, kým neprečítam poslednú stranu, preto len štyri hviezdičky, ale bola dostačujúca na to, aby ste v čítaní pokračovali s čo najmenším počtom prestávok.

13.10.2022 4 z 5

Lásk@ na prvý klik Lásk@ na prvý klik Rainbow Rowell

Oddychovka, pri ktorej vypnete. Ak od príbehu neočakávate viac, tak budete spokojní.

13.10.2022 3 z 5

Dvaja v jednom srdci Dvaja v jednom srdci Josie Silver

Oddychovka, ktorá síce rieši vážnu tému - vyrovnávanie sa so stratou milovaného človeka -, ale je to predovšetkým sladká romantika.

Kde sa začína nenávisť Kde sa začína nenávisť Rachel Abbott

Miestami veľmi zaujímavé, miestami hrozne zdĺhavé, niekedy až bolestivo pritiahnuté za vlasy.

Počkajte si na happy end Počkajte si na happy end Charlotte Lucas

Zaujímavý nápad, skvelé spracovanie - veľmi milý príbeh, ktorého prečítanie určite neoľutujete. Ja teda určite neľutujem.

11.10.2022 4 z 5

Jedného dňa v decembri Jedného dňa v decembri Josie Silver

Čakala som od knihy omnoho viac. Niečo hlbšie, osudovejšie. Dostala som tuctový príbeh, plný samého klišé. Dalo sa to prečítať, no v konečnom dôsledku to hodnotím ako stratu času.

Kľúč Kľúč Kathryn Hughes

Zaujímavý príbeh so skvelou zápletkou. Prostredie psychiatrie ma pohltilo, aj keď je smutné, aké veci sa tam diali.

11.10.2022 4 z 5

Kým prišla búrka Kým prišla búrka Susea McGearhart

Nudné, nezáživné, zdĺhavé. Videla som film, ten bol v pohode, kniha ma však vôbec nezaujala. Navyše, hlavná hrdinka mi bola vyslovene nesympatická, totálne mi liezla na nervy. Ani som to nedočítala.

11.10.2022 1 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Príbeh o láske, ktorá si človeka môže nájsť v každom veku. Dojemný, ale neraz aj smutný. Rozhodne krásny.

10.10.2022 5 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Bavilo ma to čítať. Veľa akcie v tomto príbehu síce nie je a pandémia je skôr dobre vytvorenou kulisou, no mne sa príbeh páčil. Autorka nám ponúkla skôr pohľad do psychiky jednotlivých postáv a pre mňa to bolo dostatočne zaujímavé. Kniha určite stojí za prečítanie.

06.10.2022 4 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Ďalšia skvelá kniha od tejto autorky. Fakt ma bavila a náramne som si ju užila. A že už od začiatku tušíme, ako sa to skončí? No a čo! Cesta do cieľa je niekedy omnoho dôležitejšia a neraz aj oveľa zábavnejšia než samotný cieľ. :)

03.10.2022 5 z 5

Najlepší rok tvojho života Najlepší rok tvojho života Charlotte Lucas

Krásny príbeh, aj keď miestami dosť smutný. Každopádne je veľmi zaujímavý, navyše s množstvom pekných myšlienok, takže určite stojí za prečítanie.

03.10.2022 4 z 5

Zomrieť mladý Zomrieť mladý Marti Leimbach

Film je skvelý. Preto som siahla aj po knihe - lebo kniha je väčšinou ešte lepšia. Bohužiaľ, v tomto prípade to neplatí. Film by som ohodnotila plným počtom hviezd. Kniha u mňa len tak-tak získala tri. :(

03.10.2022 3 z 5

Exit Havana Exit Havana Maya Reyes

Mňa táto kniha vôbec nebavila.

Čo sa týka Kareninej lásky k Sebastiánovi, najradšej by som ju prefackala, nech sa spamätá, nech má v sebe aspoň štipku hrdosti.

Potom nám autorka naservírovala smrteľnú chorobu a Karenin boj s ňou, ale mne to celé prišlo také umelé. Vôbec ma to nechytalo za srdce - a to už je čo povedať.

Za mňa teda hrozne slabý príbeh. Vôbec nič som autorke nezhltla.

03.10.2022 1 z 5

Polnočný denník Polnočný denník Maxim E. Matkin

Dostala som sa k tejto knihe cez známu, ktorá mi ju požičala, že vraj je to super, nech si to prečítam. Tak som si ju prečítala.
Nezdieľam jej nadšenie. Nebolo to zlé, ale ani ma to až tak nenadchlo. Kniha sa číta ľahko, takže ako oddychovka je fajn, ale nič viac.

26.09.2022 3 z 5