Sixtínka Sixtínka komentáře u knih

Jana Jana April Lindner

Novodobá Jana Eyrová sa mi fakt páčila. Neohúrila ma, ale bolo to také milé, pohodové čítanie. Na spríjemnenie dvoch, troch večerov ako stvorené.

14.01.2023 4 z 5

Vymyslela som si ťa Vymyslela som si ťa Francesca Zappia

Pekný príbeh so zaujímavou zápletkou, kde nám karty zamieša schizofrénia. Páčilo sa mi to. Bavilo ma to. Odporúčam.

11.01.2023 5 z 5

Láskavec Láskavec Leila Meacham

Pohodové čítanie. Niektoré pasáže boli pekné, iné sa mi zdali trochu rozťahané. Neohúrilo ma to, ale ak si chcete spríjemniť pár večerov, myslím, že neoľutujete.

09.01.2023 4 z 5

Ešte som ťa nestretla Ešte som ťa nestretla Sophie Cousens

Veľmi pekný príbeh, ktorého čítanie som si fakt užila. Zaujímavá zápletka, úžasná ostrovná atmosféra, milá romantická linka. Kniha je miestami vtipná - až som sa nahlas zasmiala -, a ako to bolo aj pri prvej knihe od tejto autorky, nájdete tu viacero krásnych myšlienok.

"Láska je oveľa viac než len veľké gestá a osudné stretnutia" ... "Tie sú len lesklou obálkou knihy, príbeh je vnútri." (str. 292)

"Možno je život skôr písanie viacerých šťastných kapitol ako hľadanie jedného šťastného konca." (str. 322)

02.01.2023 5 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Tak toto teda nebolo nič moc.

Od knihy som čakala niečo úplne iné. Dala sa síce prečítať - niektoré časti len so silným sebazaprením -, no akosi ma to nechytalo a ani trošku nenadchlo. Očakávala som príbeh o láske - silnej, hlbokej -, bohužiaľ musím zhodnotiť, že tu šlo skôr o obyčajnú živočíšnosť, keď chalan je úplne hotový z baby, ktorá s ním - dokonca absolútne dobrovoľne - sexuje na XY spôsobov. A potom je zničený z toho, keď ho tá baba opustí. Lebo koľko takých báb, ktoré si s radosťou nechajú pchať penis do zadku, behá po svete?

Pozrela som si potom aj film, ktorý s knihou akosi nemal veľa spoločného - a ani z neho som nebola paf. Bol taký presladený, až ma z neho skoro rozboleli zuby. Takže dvojité: nič moc.

20.12.2022 3 z 5

Dievčatá na cestách Dievčatá na cestách Nicole Trilivas

Čakala som nejaké wow dobrodružstvá spojené s cestovaním a podobne, no kniha vôbec nesplnila moje očakávania. Vlastne to bolo dosť nudné. Nebavilo ma to.

14.12.2022 2 z 5

Nezabudni na mňa Nezabudni na mňa Alexandra Potter

Povedala by som, že je to klasická potterovka - milá, vtipná oddychovka, pri ktorej sa sem-tam zamyslíte, lebo sa venuje tomu známemu: Čo by bolo, keby... A skutočne by bolo to "keby" lepšie?

Čas sa nedá vrátiť späť, takže to väčšinou nezistíme.
Alebo ešte môžeme zmeniť kurz svojho života a vyskúšať to tak. Bude to však stáť za to? ;)

09.12.2022 4 z 5

Čo s nemŕtvymi Čo s nemŕtvymi John Ajvide Lindqvist

Zaujímavý príbeh. Zaujímavá myšlienka. Bavilo ma to. Je to také iné. Kniha určite stojí za prečítanie.

06.12.2022 4 z 5

Nedokonalá dokonalosť Nedokonalá dokonalosť Sofia Schilderová

Ľúbostný príbeh zo stredoškolského prostredia, ktorý ma všetko, čo dobrý ľúbostný príbeh zo stredoškolského prostredia má mať - zaujímavú zápletku, neustále sa tam niečo deje, rieši a tá vzájomná príťažlivosť medzi Alexom a Sárou je... skrátka perfektná.

Som už málinko za hranicou cieľovej skupiny, napriek tomu ma príbeh zaujal. Bavilo ma ho čítať a sledovať, ako sa to medzi Alexom a Sárou vyvíja. Postavy vyznievajú reálne, všetky tie situácie sú uveriteľné a Sárine myšlienky a pocity sú veľmi prirodzené - poľahky som sa do Sáry dokázala vžiť, čo je pre mňa veľké plus.

Príbeh určite stojí za prečítanie.

30.11.2022 5 z 5

Radšej vždy Radšej vždy Jessica Ann Redmerski

Vôbec ma to nechytalo, takže som sa rozhodla knihu nedočítať, nech si nekazím dojem z prvého dielu, ktorý aj tak nebol bohvieaký, ale predsa sa mi to čítalo lepšie.

25.11.2022 1 z 5

Radšej nikdy Radšej nikdy Jessica Ann Redmerski

Taký trošičku lepší priemer: 3,5 hviezdičky. Niektoré pasáže boli pekné, iné zas plné klišé, ktoré je v podobných príbehoch zastúpené vo veľkom. Miestami mi to prišlo mierne pritiahnuté za vlasy. Nečítalo sa to zle, ale ani ma to nejako extra nechytalo - takže raz a dosť.

21.11.2022 3 z 5

Zaľúbená hypnotizérka Zaľúbená hypnotizérka Liane Moriarty

Zaujímavý psychologický román. Nosná téma bola skvelá, spracovanie sa mi tiež páčilo, hoci niektoré pasáže boli trochu zdĺhavejšie. Celkovo však knihu hodnotím pozitívne.

18.11.2022 4 z 5

Kniha o tebe Kniha o tebe Claire Kendal

Nebolo to wow a ani natoľko napínavé, že by som sa od knihy nedokázala odtrhnúť (preto len 4 hviezdy), ale bolo to dosť dobré. Téma skvelá, zápletka super, napätie tiež nechýbalo a spracovanie sa mi páčilo. Myslím, že stojí za prečítanie.

14.11.2022 4 z 5

Navždy v decembri Navždy v decembri Emily Stone

Pekný príbeh, hoci smutný. Začiatok ma úplne pohltil. V druhej tretine ma príbeh až tak veľmi nebavil - bolo tam príliš veľa opisov toho, kto má čo oblečené a dialógy, ktorých význam som v príbehu nevidela -, ale potom sa Max a Josie opäť stretli a znova sa to rozbehlo.

Tento príbeh nie je sladká romantika, ako by človek podľa anotácie a názvu čakal. Áno, je tam romantická linka, no je zahalená do plášťa smútku, ktorý je v závere už taký ťažký, že máte chuť ho zo seba čo najrýchlejšie zhodiť a zbaviť sa jeho tiaže.

Ale taký je život - nie všetko sa končí rozprávkovým: "... a žili šťastne, až kým nepomreli..."

Každopádne, kniha stojí za prečítanie.

11.11.2022 4 z 5

Road trip Road trip Beth O’Leary

Trochu uletený príbeh. Bavilo ma ho čítať. Skvelé na ňom bolo predovšetkým to, že som nevedela, akým smerom sa bude uberať, čo má pre nás autorka nachystané - a občas ma vývoj fakt prekvapil. Postavy sú vskutku sympatické, každá svojím vlastným spôsobom zaujímavá. Obľúbila som si dokonca aj Marcusa, hoci sa neraz správal ako kretén.
Na spríjemnenie dvoch, troch večerov podľa mňa výborná voľba.

09.11.2022 4 z 5

Zbohom, nevinnosť Zbohom, nevinnosť Cora Carmack

Táto kniha je taký slabší priemer, povedala by som, ktorý síce neurazí, ale ani vás nejak zvlášť neosloví. Pár situácií bolo vtipných, zopár zas trápnych. Čítať sa to dalo, ale nič to vo mne nezanechalo. Ani hrejivý pocit, ani nič na zamyslenie. Nebolo to ani ktovieako originálne, vôbec sa ma to nedotklo. Proste priemerná oddychovka bez nejakej hlbšej myšlienky.

04.11.2022 3 z 5

Dokonalé rande Dokonalé rande Alexandra Potter

Milá oddychovka. Príjemná romantická linka a nechýbali ani vtipné situácie. Bavilo ma to.

02.11.2022 4 z 5

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Veľmi pekný príbeh. Niektoré pasáže sa mi zdali trošku zdĺhavejšie, ale napriek tomu ma čítanie bavilo. Bolo to zaujímavé, emotívne. Odporúčam.

31.10.2022 5 z 5

Strácame sa v sebe Strácame sa v sebe Jasinda Wilder

Do tretice všetko dobré, vraví sa. V tomto prípade to však neplatí.

Bolo to slabé, bez akejkoľvek hĺbky, len kopa sexu, ktorý podľa autorky zrejme vylieči úplne všetko.

Asi z toho je odvodený aj názov - strácame sa v sebe. On strčí vtáka do jej vagíny a už sú v sebe stratení. Wow!

27.10.2022 1 z 5

Strácam sa v tebe Strácam sa v tebe Jasinda Wilder

Očakávania som mala vysoké, ale akosi ma to nebavilo. Samé klišé, nič viac. Hĺbku to nemalo absolútne žiadnu.

26.10.2022 1 z 5