Nebezpečná

Nebezpečná https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209385/nebezpecna-209385.jpg 4 47 11

Po čom ženy túžia? A čo sú ochotné pre svoje túžby urobiť? Hlavná hrdinka románu Nebezpečná od Lucie Saskovej, autorky bestselleru Zlatokopka, chce jediné: byť normálna. Mať normálny vzťah, niekoho milovať, byť šťastná. Veci sa však vyvíjajú inak, ako si predstavovala. Zrazu je pre ňu ťažké normálne fungovať, vyznať sa vo vlastných spomienkach, stáť si za svojimi činmi. Je totiž nebezpečná. Pre seba aj pre svoje okolie.... celý text

cucik14
06.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Příběh, odehrávající se z velké části na psychiatrii. Hlavní hrdinka je mi i přes svou diagnózu sympatická a mrzelo mě, jak to celé končí, tak já si v tom otevřeném závěru budu představovat happy end :)
Moc pěkně se to četlo a byl to zajímavý pohled do světa psychiatrických diagnóz.

evik2710
12.10.2022 4 z 5

Velmi silný příběh

Sixtínka
01.06.2022 4 z 5

Skvelé, napínavé, zaujímavé. Táto kniha ma na rozdiel od iných autorkiných kníh úplne pohltila. Odporúčam!

Jurajovamaka
07.03.2021 5 z 5

Veľmi silný príbeh z prostredia psychiatrie.
Je normálna ale myslí si, že je blázon.
Je veľmi dobre a pútavo napísaná, veľmi ťažko sa od nej išlo odtrhnúť, kým som nedošla na koniec poslednej stránky a poslednej vety. Natoľko človeka zaujme, neodtrhne sa od nej.
ODPORÚČAM❤❤❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

ilovebook88
18.09.2020 5 z 5

Silný, smutný príbeh..chytí za srdce. Určite po nej siahnem ešte raz..

sabca
07.06.2019 5 z 5

Tomuto románu nelze dát méně jak 5 hvězdiček. Od začátku jsem byla vtažena do děje. Příběh duševně nemocné dívky, která končí v léčebně. Těžko se z takového stavu dostává, obzvlášt když nemá podporu rodiny a nepřipouští si že je vážně nemocná. Knihu doporučuji.

_Janina_
19.01.2019 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Syrově popisuje svět duševně nemocných, který je pro nás "zdravé" velkou neznámou, psané čtivě, poutavě, opravdu zdařilý román. Doporučuji k přečtení.

Lejdus
01.12.2018 5 z 5

Naprosto skvele cteni. Diky cteni teto knihy mi to trochu dopomohlo ke zmene pohledu na psychicky nemocne. Mnohdy jsem nechapala jednani hlavni hrdinky, ale autorka skvele priblizila myslenky osoby s psychiatrickou diagnozou.

Aneleh
05.08.2018 5 z 5

Překvapilo mě, že mladá autorka se pustila do ožehavého téma psychiatrie a psychiatrických léčeben. Protože u nás nemocní s psychiatrickou diagnózou jsou stále veřejností nepochopeni a odsuzováni, je to celkem odvážný krok. Fandím jí, že se nebála pustit do příběhu citlivé mladé ženy, která si prochází peklem své duševní choroby a projde několika psychiatrickými léčebnami. Až v závěru se dozvídáme, v čem je smysl života. Je zajímavé přečíst si, jak to chodí v těchto institucích a jak se s nemocnými jedná. Nejtěžší je samotný boj nemocných, o to těžší, že jen málokdo včetně vlastní rodiny je chápe.

Allla9
06.05.2018 4 z 5

Hlavní hrdinka knihy Nebezpečná je doslova nebezpečná svým chováním především sama sobě. Opakovaně se ocitá v psychiatrické léčebně a nepamatuje si, jak se tam dostala. Je zajímavé s ní prožívat její těžké chvíle.

Ms.Iris
16.01.2018 4 z 5

Príbeh o slečne, ktorá to nemá v hlave v poriadku, koná skratovo a končí mnohokrát na psychiatrii. Príbeh zaujímavý, plný zvratov, nečakaných konaní.. stojí za prečítanie.