Siwan Siwan komentáře u knih

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Nevím co to je, ale něco ve mně ta knížka rozezněla, zanechala, rozvibrovala...je výborná. Mám ráda, když ve mně kniha ještě několik dní doznívá, to se tady stalo. Doporučuju.

21.01.2016 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Opět spojení těchto autorek nezklamalo a po knihe ON je to další perfektní hate to love story. Oba hrdinové sympoši na jedničku, chemie mezi nimi taky... místy ultra vtipné. :) Autorky opět dokazují, že je úplně jedno, jestli čtete o vztahu mezi ženou a mužem nebo mezi muži, jde hlavně o lásku. To prostě milujeme všichni, když vidíme, že to někomu vyšlo.

20.05.2024 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Pohodová oddechovka, se super rodinkou ...kdo by si nepřál tři bratry a sexy souseda že jo? Pěkně napsaná friends to love kniha. Je vidět, že autorka umí.

20.04.2024 5 z 5

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

A máme tu druhý plný počet bodů hned po prvním díle. Vlastně jsem si nejdřív říkala, jestli mě to bude bavit, protože jsem popravdě očekávala díl o Savanah nebo o Summer, ale páni jo. Má to grády, má to švih, chemii, všechno...Takže tihle dva mě nakonec přesvědčili a dostali. A vážně už se těším na další díl, který bude o Lenny a Creedovi. Jako pevně pořád doufám, že se dostane i na další, protože se mi prostě s touhle partičkou nechce loučit.

29.08.2023 5 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

A máme tu plnější než plný počet bodů. Jako jooooo. Po dlouhé době perfektně, parádně, skvěle, graciézně napsaná fun love story se špetkou megablostí o mafii. Které ale nenarušují jinak parádně odvyprávěný příběh. Tami Fisher zjevně pochopila, že aby takováhle věc dokonale fungovala je třeba kromě hlavních hrdinů zapojit i přátele, který budete mít rádi stejně jako ty, o které tu běží. Takže kromě Chese a Elly se ukrutně těšíte na další story o zbytku týmu. Má to švih, je to vtipný, je to napínavý, je to sexy. Chemie na jedničku a všechno co tu má fungovat tu funguje jako dokonale seřízený stroj. Třikrát hurá a řekla bych, že tu máme slušnýho kandidáta na něco jako byla několikalogie o hokejistech Off campus od Elle Kennedy.
PS.obálka mi teda vůbec k tomu nesedne, ale budiž světlo, nelze se zavděčit každýmu. Asi lepší než polonahej frajer. Na druhou stranu, kdyby to byl australskej požárník asi bych to přežila.

28.08.2023 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Bylo to moje první setkání s autorkou a myslím, že i poslední. Ne, že by kniha byla vyloženě špatná - námět, prostředí, vyvrcholení zápletky i závěr jsou poměrně fajn. Jenom je to prostě celé takové průměrné. Postavy nejdou dostatečně do hloubky...ačkoliv tak nějak víme, že bychom měli k některým postavám cítit sympatie, tak tam na to není dost času. Zároveň New Orleans této doby vyloženě svádí k tomu vytěžit z atmosféry maximum, což se tady ani zdaleka neděje. Hlavní postavě by člověk měl fandit, a fandí, jenom se ho to celé tak nějak nedotýká. Prostě tak nějak za tři.

07.08.2023 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

(SPOILER) Obecně celá trilogie jako myšlenka, příběh, děj i postavy je vynikající. Osobně se mi líbily všechny díly, ale s dočtením třetího jsem měla trochu problém. A to asi hlavně proto, že už jsem z toho byla prostě utahaná, umlácená množstvím malého prostoru, nedostatku, smrti, prostě všeho. Příběh je dobře vystavěný, ale mě už asi nebavilo číst, jak po stopadesáté někdo složí něco z něčeho.
Za konec jsem vlastně ráda, že po tom, co nás autor provláčel tím množstvím srač..k, to aspoň dobře dopadlo.

28.06.2023 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tak jak na to? Od Maasové už jsem přečetla Dvory i následující Půlměsíční město..tyhle trilogie jsou tak propracované a autorka je tak vypsaná, že se to úplně nedá se Skleněným trůnem srovnat.
Co se mi líbilo - je tam čtivost, evidentně je to úvod a předstupeň k tomu, co se bude rozvíjet v dalších dílech, oblíbené portály mezi světy už důvěrně známe :), různý mrchy co je třeba zlikvidovat :) a navíc jsou tu dva super sympaťáci - já jsem teda jasnej Chaol tým, ale je třeba uznat, že Dorian má svý kvality.
Zápory - jako by si tady zatím Maasová tolik nevěřila a nenechává tolik rozehrávat vnitřní vývoj postav, což je podle mě její specialita. Taky je to všechno takové trošku povrchní, jako by úplně nestíhala pojmout všechno, co si naplánovala. Prostě - její knihy potřebují víc stran, protože tahle ženská prostě do čtyř set stran všechno nenarve.
Takže, nemůžu uvěřit, že to píšu, ale chtělo by to větší stopáž - ta prostě Maasové sedí.
Necítím tam tolik napojení na příběh nebo postavy, ale zhruba od půlky to člověka chytne víc. Jinak hurá do toho, snad dostane v dalších dílech víc prostoru.

26.03.2023 4 z 5

Jet Jet Jay Crownover

Druhy dil opravdu povedene serie, neni to zadny mega zazrak, ale dobre se to cte a odsypa to. Takze celkem bez zavahani prectu rada celou serii.

25.07.2022 5 z 5

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

Za me lepsi nez druhy dil novych hrisniku, kazdopadne ti prvni Hrisnici preci jen o neco lepsi. Kazdopadne cela serie stoji za precteni a znovu musim zminit podobnost se serii Papirova princezna.

25.07.2022 5 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Druhy dil me neoslovil tolik jako prvni, ale je fakt, ze jsem se celkem slusne nabrecela. Cela tahle serie je dobra.

25.07.2022 4 z 5

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Romanťárna jak noha...moc se mi to líbilo, krásný rozvíjení příběhu, postav, všeho. Je asi úplně jedno, jestli člověk čte první tohle nebo Milovaný soused...asi je lepší si první přečíst tohle, ale já jsem to taky četla opačně a vůbec to nevadí.
Naprosto jsem tomu, co prožíval Elec rozumněla...milovat někoho můžete...ale neznamená to, že je to ten...Ten...Jediný.
Jednu hvězdičku ubírám za překlad, kde mě rušil přebytek "dosud" a "ač"....fakt tak někdo mluví?
Jinak paráda.

29.06.2022 4 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Jako dalo by se tomu kde co vytýkat...občas přitaženost za vlasy, občas málo prostoru pro některé vedlejší postavy, které by tomu příběhu daly víc ... ale vlastně proč by to člověk dělal? Je to prostě dobrý. Četlo se mi to samo, odsýpalo to jak namazaný stroj, prostě třikrát hurá. Během čtení jsem se nemohla ubránit si občas vzpomenout na sérii Papírová princezna...myslím, že kdo četl, tak se mu občas vybavilo, že to má něco společného. Asi tím prostředím, nevím. Pokud vám tohle sedlo tak si sérii Papírová princezna přečtěte, pravděpodobně se vám bude líbit taky. Každopádně se pustím do dalších věcí od autorky.

09.06.2022 5 z 5

Bratrstvo kamene Bratrstvo kamene David Morrell

Pro mě naprostá klasika tohoto žánru, svého času řekla bych dokonce nejlepší. První díl série bezpochyby nejlepší, má to svou velmi specifickou atmosféru.

06.12.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tuto autorku jsem četla poprvé a můžu jen potvrdit její status příjemných knih na dobrý relax. Vůbec nevadí když knihy nebudete číst po sobě, co mi říkaly kamarádky občas je nějaká vedlejší postava hlavní postavou v dalším díle, ale dějově o nic nepřicházíte. Postavy jsou uměřeně sympatické a celá kniha pohodově plyne. Nezanechala ve mně hlubšího dojmu, ale jako jednorázový odpočinek dobrý. Jenom nějak nic navíc. Například když to porovnám se Zahradou kouzel od Sarah Addison Allen - to je podle mě pecka.

06.12.2021 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Supr, čupr - čte se samo, objevila jsem evidentně novou autorku co mi sedla. Přečteno za jedno odpoledne a rovnou se pouštím do další. Paráda.

15.07.2021 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Zlepšující se tendence je znát. Definitivně jsem přesvědčená, že největším kamenem úrazu je překlad. Jinak postavy super, lepší a lepší a určitě nejsympatičtější ze všech. Už čtu čtvrtý díl a jak je psáno v ostatních komentářích, je zatím nejslabší ze série.

22.06.2021 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Zcela souhlasim s david5746, proste to asi neni pro me.

19.01.2021

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Mám ráda tyhle romány, rozvíjející děj přesahující jednu generaci je zajímavý, s postavami se člověk sžije snadno a prostředí Zélandu taky na jedničku. Obecně bych řekla, že v celé knize...i ve druhém díle, který teď čtu jsou ženské hrdinky silnější než muži a tak nějak až neuvěřitelně si se vším poradí. Ale to je spíš drobnost v jinak perfektním románu.

01.10.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Jde to, ale kniham ze serie Off campus se to proste nevyrovna.

15.07.2020 4 z 5