SindyEM SindyEM komentáře u knih

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Kniha ma celú dobu držala za srdce tak, až sa mi pri čítaní zvieralo. Pre dve zlomené dušičky; pre hrdinu, ktorý nebol typickým namachrovaným hrdinom z romantických kníh, ale hrdinom skutočným, možno v istých ohľadoch bezbranným, ale zároveň tak silným; pre hrdinku, ktorá nebola typickou sprostučkou, naivnou hrdinkou, ale silnou ženou, čo premýšľala racionálne, a nad ktorou som nemusela ani jeden jediný raz pokrútiť hlavou... Príbeh tak sladký, krásne romantický, ale zároveň plný bolesti reálneho života. Nedokázala som sa odtrhnúť, a už teraz je mi jasné, že ku knihe sa nevrátim len raz, ale ešte veľakrát, len pre ten pocit z čítania, ktorý som po celú dobu mala. Autorke sa podarilo napísať niečo INÉ. Typická vec pre ženy: krásny hrdina, očarujúca hrdinka, láska, erotika, ALE všetko nesené na tej správnej vlne - úplne odlišnej od románov rovnakého žánru. Jednoznačne jedna z najlepších a najdojímavejších kníh, aké som kedy čítala.

25.09.2015 5 z 5

Stratené Stratené Eva Urbaníková

Kratučká poučná kniha, ktorú by si mala prečítať ozaj každá jedna Európanka. Pretože povedzme si na rovinu, v každej jednej z nás sa nájde štipka naivity a potreby cítiť sa chcená a milovaná...a práve na tomto stroskotala väčšina žien (ak nie všetky). Názory na arabskú kultúru a moslimské náboženstvo si nechám pre seba. Nikoho neodsudzujem, a chápem, že sa o to nesnažila ani autorka knihy. Kniha pôsobí ako spovednica pre zlomené ženské duše, ktoré naleteli, a ako výstraha pre tie, ktoré majú stále možnosť voľby. Rôzne príbehy rôznych žien, a predsa sú všetky rovnaké...Občas som mala pocit, že čítam stále to isté dokola. Knihu som prečítala v jeden deň, a netajím sa tým, že sa mi príbehy zlievajú dokopy. Netreba sa čudovať, treba knihu prečítať. Jednoznačne odporúčam.

17.02.2015 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Od knihy som sa nevedela odtrhnúť. Bola som z nej nadšená a čítala som do skorých ranných hodín. Je to trošku zdĺhavejšie, ale pri tejto knihe mi to nevadilo, práve naopak, nechcela som sa s ňou lúčiť, a za toľký čas som sa s postavami aj prostredím krásne vžila.
Milujem hl. pár, milujem ich neskutočnú chémiu, ktorú autorka vykreslila v mojich najobľúbenejších farbách, a milujem na knihe to, že je realistická – nič premrštené, všetko som autorke verila. Správanie hl. hrdinov dávalo zmysel, a celkovo mi hl. pár prirástol k srdcu, lebo som v ňom videla prvky svojho vlastného vzťahu.

A koniec? Po celý čas som premýšľala, čo Hardin robí? Kde je? Kto je? Ale rozuzlenie na konci ma ozaj prekvapilo... Neviem sa dočkať ďalšieho dielu série. Vrelo odporúčam!

08.08.2015 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Román nesie označenie: erotický thriller, ale na mňa to ani ako thriller, ani ako veľká eroťárna nepôsobilo. Bolo to niečo iné,svojím spôsobom krásne a šialene romantické. Konečne niečo nápadité a dobre napísané - nijak zložito, ale všade treba hľadať skryté významy, čítať poriadne a pozorne, aby vám nejaká maličkosť, ktorá na konci zapadne krásne do skladačky, neunikla. Už len za nápad, a premyslenosť príbehu som dala 5 *, hoci mala kniha po dejovej stránke aj svoje slabšie miesta.

29.07.2015 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

WOW! Po Twilight ságe určite najlepšia fantasy kniha, na ktorú som odvtedy narazila...krásny prepracovaný príbeh, napínavý až dokonca. Ani chvíľu som sa nenudila, prečítala to jedným dychom. Dialo sa tam toho veľa, ale zároveň všetko spolu súviselo a vôbec to nebolo príliš.Tajomstvá sa odhaľovali postupne, autorka ponúkala po pár kapitolách vždy nový diel ku skladačke... a že si skladačku človek poskladá úplne až niekde v posledných piatich kapitolách. Fakt mala autorka vždy niečo schované v rukáve, hoci som to po tom všetkom už nečakala. Vrelo odporúčam :) a teším sa na ďalšie diely.

12.07.2014 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Srdcervúci a krásny príbeh, ktorý mi bude ešte nejakú chvíľu vŕtať hlavou, a na ktorý len tak nezabudnem. To sa z daného žánru, ktorého je momentálne trh presýtený, podarí len máloktorej knihe. Páčil sa mi štýl písania, podanie, aj nápad. Jednu hviezdičku som ubrala za slabšie miesta knihy, dejové zvraty, ktoré mi prišli už trocha príliš...ale inak mám z knihy veľmi "dobrý" pocit a teším sa na ďalšiu z tejto série.

20.06.2015 4 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Opäť skvelá jednohubka, ktorá pobaví a nesklame. Aspoň pre mňa si zastala kvalitu a úroveň prvej knihy série. Keď som sa dozvedela, že má príbeh Drewa a Kate pokračovanie v podobe ďalšej knihy, nechápala som, o čom chce autorka ešte písať. A ono v podstate ani nebolo o čom písať...našťastie, má autorka obrovský talent, takže vás v jej podaní nadchne aj prvoplánová lacná zápletka. Píše vtipne a pútavo, originálne, a než sa človek nazdá, zistí, že je na konci knihy. Ako nenáročné oddychové čítanie môžem knihu len odporučiť.

20.04.2015 4 z 5

Skandální noc Skandální noc Teresa Medeiros

Autorka píše neuveriteľne krásne a pútavo. Moja druhá kniha od Teresy Medeiros, a som si istá, že nie posledná. Romantika, láska, trocha erotiky, strhujúci dej...hviezdičku som ubrala len kvôli prehnanej nadprirodzenosti. Ducharská tematika ma vždy fascinovala, a lákala, takže mi v príbehu absolútne nevadila, ba naopak, len pridávala knihe tú správnu atmosféru. Ale pri posledných dvoch stretnutiach s "duchom" podľa mňa autorka upustila uzdu fantázii až príliš...

03.04.2015 4 z 5

Tento muž Tento muž Jodi Ellen Malpas

Veľmi som sa na knihu tešila, pretože som vedela, že pôjde o niečo dosť podobné Fifty Shades knihám, ktoré milujem..nemýlila som sa, ale zároveň som ostala sklamaná. Padesát odstínů a Tento muž je to isté a zároveň sto a jedno. Podobnosť v určitých miestach je až nehanebná kopírka. Zo začiatku som sa z knihy tešila, ale radosť z čítania opadla príliš rýchlo. Erotika je síce úplne všade, ale každá jedna sex-scénka je na jedno brdo. Originalita niekde zmizla, stále ju len vykladal na kuchynský pult alebo ju "ospalo" pomiloval... Hlavná hrdinka sa mi po pár stránkach totálne znechutila...to dievča nevedelo, čo chcelo a prechádzalo z áno k nie, behom dvoch prekliatych riadkov! Hlavný hrdina bol na tom trocha lepšie-možno vďaka tajomnosti, ale stále mi prišlo, že oba charaktery robili nezmyselné veci, rozhodnutia, tlachali sprostosti...proste príbeh v podstate o ničom-len o sexe, o tom ako ju hlavný hrdina naháňa, šteká rozkazy, prehadzuje si ju cez rameno a hlavná hrdinka nevie čo chce, uteká pred ním, potom sa mu vrhá do náručia...celá kniha totálne neprepracovaná, neprepracované rozhovory, charaktery, dej...akoby si autorka prečítala od E.L. James-Padesát odstínů, nadchla sa pre knihy a rozhodla sa, že iba poupraví okolnosti, vypustí dej, koncept pošle vydavateľstvu a je to. A čuduj sa svete, oni jej ten koncept rovno vydali! Ku koncu knihy som sa k dočítaniu musela nútiť, ale určite si prečítam aj ďalšie dve knihy, už len zo zvedavosti, či sa náhodou cestou ku sláve autorka nepolepšila...Aj tak však knihu nemôžem hodnotiť nejako zle, pretože na knihy podobného žánru by ste zasa vysoké nároky mať nemali...chcela som čítať erotiku, a tú som tam aj našla...

09.07.2014 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jedna z tých kníh, ktoré buď milujete, alebo vám totálne nesedia. Nič medzitým nehľadajte. Stačí sa pozrieť na komentáre nižšie a uvidíte buď označenie, odpad/ * alebo ***** a samá chvála. Ja som za samú chválu. Knihu som prečítala na jeden dych. Kniha tohto žánru vás má vtiahnuť do deja, má vás zabaviť a to u mňa aj urobila. Po Twilight sérii sa mi nepodarilo nájsť knihu, kvôli ktorej by som šla spať o 04:00 h. ráno a nastavila si budík,aby som mohla čo najskôr pokračovať. Všetky knihy zo série mali niečo do seba, aj keď sa priznám, že posledná (Padesát odstínu svobody) sa mi zdala o niečo slabšia. Ale stále: ZBOŽŇUJEM TÚTO SÉRIU!
Čo sa týka erotiky: Dá sa povedať, že to boli moje prvé knihy z tohto žánru. Predtým som nemala nutkanie siahnuť po niečom takom, takže sa mi tam zdalo všetko žhavé...ale musím uznať, že odvtedy som si načítala z tohto žánru viac kníh a tak trošku som zmenila názor. Erotika je tu mierne slabšia a ozaj občas strašne nereálna (to som si uvedomovala už aj predtým samozrejme)...Stále ma ale nič nezastavilo predtým,aby som knihy prečítala 3x a zakaždým ma bavili. ODPORÚČAM!

28.05.2014 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Úžasná kniha! Od českých, či slovenských spisovateľov žiadne zázraky nečakám už z princípu, ale túto knihu som si neskutočne užila, nasmiala sa pri nej...nemám čo vytknúť. Škoda, že bola kniha tak kratučká - taká večerná jednohubka, ktorú nešlo odložiť a na konci som až ľutovala, že som si čítanie viac nerozvrhla, že som knihu tak hltala a nenechala si nič na ďalší deň. Ale ani malý rozsah nebol na škodu, práve naopak...po toľkých nedočítaných knihách viac ocením rýchle skončenie v tom najlepšom, než aby bola kniha od polovice len nudným naťahovaním príbehu. Vrelo odporúčam!

12.11.2014 5 z 5

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Prekrásny príbeh...prvá historická romanca, ktorú považujem za nadpriemernú. Prečítané jedným dychom. Už samotný príbeh ma chytil za srdce, nehovoriac o hlavných hrdinoch, o ich humore, o štýle písania... Skrátka a jasne: Úžasná romantická oddychovka, ku ktorej sa človek milerád vráti. Nemám knihe čo vytknúť, vrelo odporúčam a rovno sa vrhám na ďalšiu knihu série.

13.10.2014 4 z 5

Pod týmto mužom Pod týmto mužom Jodi Ellen Malpas

Po prvej knihe som sa do druhého dielu série púšťala bez očakávaní, skepticky. Musím však priznať, že druhá kniha bola o niečo lepšia. Do 3/4 sa dokopy nič nedialo, ale autorka to v poslednej štvrtine tak trochu zachránila. Stále kniha však patrí k priemeru svojho žánru. Od série som si jednoducho sľubovala viac, a preto ma prvá kniha toľko sklamala. Od druhej som nečakala nič, a preto sa mi, naopak, páčila o niečo viac. Príbeh založený na naťahovačkách, nezmyselných hádkach o tom istom: určité scény sa opakujú nespočetnekrát-prehadzovačky cez rameno, sex na osvieženie pamäti, ospalý sex a odpočítavanie sa človeku ohraje, ale na druhú stranu sme sa tento krát dozvedeli niečo viac o hlavnom hrdinovi,ktorého záhadnosť a prehrešky zachránili celý dej. Inak by bola kniha rovnako o ničom, ako kniha prvá.Tu toho bolo jednoducho viac.

06.10.2014 3 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Na knihu som sa veľmi tešila a nesklamala. Po dejovej stránke mala kniha niečo z Božského bastarda, zatiaľ čo štýlom písania sa viac menej podobola knihe Hot Boys, a oba aspekty som vrelo uvítala. Občas ma Drewove hĺbavé vsuvky medzi dejom trocha otravovali, ale čisto len z dôvodu vlastnej nedočkavosti z toho, čo sa stane ďalej. Inak štýl písania nemal chybu, bolo to niečo nové, osviežujúce, humorné - akoby hl. hrdina k čitateľkám skutočne prostredníctvom knihy prehováral..kniha ma prosto a jednoducho bavila a splnila všetky očakávania. Opäť prečítané jedným dychom :)

26.09.2014 4 z 5

Radšej nikdy Radšej nikdy Jessica Ann Redmerski

Kniha sa mi strašne páčila a dosť prekvapila. Dlho som sa jej vyhýbala, predovšetkým kvôli strachu z toho, že bude celý príbeh o láske a rakovine (prerevať celú knihu sa mi fakt nechcelo)...ale prekvapivo bola kniha o cestovaní, skvelých zážitkoch..a koniec nabral taký spád, až mi nestihla slza stiecť dolu bradou, a už som mala na tvári opäť úsmev. Bolo to iné, nečakané a prekvapivo s dobrým koncom. Jedna z mojich obľúbených.

03.09.2014 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Úžasná kniha. Absolútne ma dostala, nedokázala som sa odtrhnúť. Teším sa na ďalšiu knihu a túto tu môžem len odporučiť. Z upírskej tématiky jednoznačne jedna z najlepších :)

31.08.2014 5 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Krásne pokračovanie pre Gabrielovo inferno. Nemôžem si pomôcť...po všetkých tých spatlaninách, ktoré dnes čítame z oddielu "červenej knižnice" pôsobí celá séria od Sylvaina Reynarda neskutočne. Príbeh profesora Emersona a Julie je niečím tak povedomý a zároveň iný, neskutočne prepracovaný. Láska, láska a zasa láska. Žiadne porno. A fakt, že knihu podobného žánru písal práve muž, a takýmto štýlom, ma dosť zarazil. Väčšina erotických, romantických kníh je písaná ženami. Ešte som nečítala vec od ženy, ktorá by sa zaoberala postavami do takej hĺbky, ktorá by popisovala sex takýmto spôsobom (keď muž uctieva vlastným telom telo ženy). Krásne napísaná kniha. Mám rada začiatky, a väčšinou sa najradšej zo série kníh vraciam práve k prvým knihám. U tejto série to iné nebude. Prvá kniha mala pre mňa najväčšie kúzlo, ale druhá kniha vôbec nesklamala. Práve naopak. Utvrdila ma v autorovej originalite a inteligencii. Chystám sa na poslednú knihu zo série a som si istá, že ma nesklame. Aj keby bola kniha len z polovice taká dobrá, ako boli prvé dve. Ak nehľadáte plytký príbeh alebo číru erotiku, siahnite po týchto knihách. Sú totiž úžasné a zo svojej kategórie, možno najkrajšie a najlepšie spracované. Poklona autorovi, ktorý mi svojimi dielami a zmýšľaním vyrazil dych a veľké plus za všetky poznatky z klasickej literatúry, ktoré v diele využil.

04.08.2014 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Musím dať 5 hviezdičiek...proste úžasná kniha. Vždy som bola skôr fanúšikom kníh, pri ktorých si oddýchnem jak fyzicky tak psychicky, pri ktorých sa max. zasmejem...pri tejto knihe som sa nesmiala. Plakala som. A nie raz (nemám také veci rada, a zámerne sa im vyhýbam!)..ale kniha bola proste krásna. Úžasná a jedna z mála tohto žánru,ktorú som dočítala dokonca. Druhý krát by som po nej už nechmatla. Ako som spomínala, vyhýbam sa knihám, ktoré zo mňa robia urevané klbko,ale to je ozaj jediný dôvod. Skvele napísané!

09.06.2014 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Prečítané na jeden dych. Splnila očakávania. Podľa mňa druhá najlepšia kniha zo série (po Božskom bastardovi). Na 1. diel to nemá, ale druhému sa určite vyrovná (ak sa mi dokonca tento nepáčil viac). Určite to stojí za to :)

07.06.2014 5 z 5

Topíme se v sobě Topíme se v sobě Jasinda Wilder

Z prvej knihy tejto série som bola nadšená...a druhá ma vôbec nesklamala. Možno nebola dejovo toľko zaujímavá, ale ono to tak krásne a prirodzene plynulo, až som knihu opäť nevedela odložiť. Becca a Jason sú pre mňa typickým "nudným" a veľmi reálnym zamilovaným párom. Žiadne rozchody a opätovné vracania sa k sebe. Raz sa do seba zamilovali, našli jeden v druhom oporu, a vy sa už len pozeráte na to, ako krásne spolu zvládajú všetky strasti života. Autorka sa tiež neustále vracala k Nell, Kyleovi a Coltnovi, takže smútok a bolesť, ktoré sprevádzali prvú knihu, ma neminuli ani tu. Krásne ukončenie oboch príbehov mi však všetky vyronené slzičky zaručene vynahradilo.

28.11.2015 4 z 5