Simstr Simstr komentáře u knih

Henryho tajemství Henryho tajemství Kristina Ohlsson

Třetího dílu jsem se nemohla dočkat :-) Líbil se mi, Paní Ohlsson čtu velice ráda. Děj krásně gradoval a úplně mě pohltil. Musím jen doporučit !

16.05.2022 5 z 5

Predátor Predátor Jan-Erik Fjell

Jediné co se mi nelíbí je přebal knihy :-) vůbec to nejde dohromady s obsahem knihy. Jak jinak výborný další díl. Anton Brekke mi nějak přirůstá k srdci jako Harry Hole :-)

10.05.2022 5 z 5

Zátoka smutku Zátoka smutku Chris Ould

Stále lepší, už se těším na třetí díl.

10.05.2022 5 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Před nějakou dobou jsem četla PCT od Lucie Kutrové a ta mě přišla více zábavnější. Tady mi přišel každý den podobný, co se týče zápisků. Jinak obdivuji autora, že se na takovou cestu vydal. Z deníku jsem cítila, že si putování vyloženě užíval, skoro vždy z každého dne vykřesal něco pozitivního, ikdyž ti komáři... :-)

27.04.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Nevím proč ale agresivní chování Adama Beneše mi nepřijde vhodné u kriminalisty. Pachatele tak nějak tušíte od první půlky knihy. Nebylo špatné, ale severské krimi (Nesbo, Adler,...) to nedosahuje. Každopádně stojí tento náš český počin za přečtení.

19.04.2022 3 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Nikdy bych nevěřila, že si někdy přečtu knížku o životě stromů. Velice poutavě napsané, srozumitelné jak vlastně fungují, jak se "dorozumívají". Zajímavé. Přečetla jsem na dva zátahy. Taková příjemná jednohubečka :-)

05.04.2022 5 z 5

Vraždy s cejchem Vraždy s cejchem Elina Backman

První půlka knihy mě bavila moc. V druhé půlce mi přišlo, že šlo vyšetřování stranou a autorka se víc zaměřila na milostný život dvou hlavních postav. Nebylo to špatné, určitě nadprůměr.

04.04.2022 4 z 5

Deník mého mizení Deník mého mizení Camilla Grebe

Jako obvykle, nemohu jinak než plný počet. Líbí se mi vyprávění příběhu každé postavy zvlášť. Příběh stupňuje napětí. Nemám co vytknout.

30.03.2022 5 z 5

Netečnost Netečnost Camilla Grebe

Třetí díl, jako obvykle hodnotím plným počtem. Líbí se mi střídání postav a jejich samotné vykládání příběhu. Těším se na další díl.

30.03.2022 5 z 5

Zima přichází: Proč je nutné zastavit Vladimira Putina Zima přichází: Proč je nutné zastavit Vladimira Putina Garry Kasparov (p)

Knihu jsem si půjčila v knihovně na základě toho, co se teď děje na Ukrajině a chtěla jsem zjistit trošku více informací. Zjistíte nějaké informace o tom, jak se Putin dostal k moci a jak poté této moci využívá ke svému bytí, vládnutí a vraždění.

23.03.2022 4 z 5

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Autor vše zpracoval velice přehledně a srozumitelně i pro laické čtenáře. Strhující popis této nejznámější lodní tragédie. V závěru knihy výpovědi přeživších. Doporučuji všemi deseti.

16.02.2022 5 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Nemohu jinak než dát plný počet. Jedna z nejlepších krimi vůbec. Doporučuji číst knihy od začátku série, je to pro pochopení děje nejlepší. Vše navazuje. Ale nic se nestane, pokud tak neučiníte. Těším se na další díl :-)

07.02.2022 5 z 5

Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže světa Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže světa Mary L. Trump

Bulvár a nic jiného, neztrácejte s tímto odpadem čas. Nic nového se nedozvíte. Za všechno špatné jejího otce může jeho bratr (kdo jiný než Donald) a jeho otec (Fred).

31.01.2022 1 z 5

Modrý motýl Modrý motýl Camilla Grebe

Líbil se mi styl vyprávění pokaždé z pohledu jiné osoby až to vyvrcholilo v závěr úplně né epický jak jsem čekala, ale nebylo to špatné rozuzlení. Jako ústřední postava Hanne mi sympatická moc není, ale kdoví. Určitě si půjčím v knihovně druhý díl. Tudíž doporučuji.

21.01.2022 5 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Pro sérii s Wistingem mám slabost, líbí se mi autorův styl psaní, způsob vyšetřování, popis života hlavního vyšetřujícího, policejního týmu a jeho dcery. Vše do sebe krásně zapadá. Mohu jen doporučit a koukněte na seriálové zpracování, teď běží druhá série !

14.01.2022 5 z 5

Příšeří Příšeří Ragnar Jónasson

Přesně můj šálek čaje :-) a navíc mám slabost pro Island. Mohu jen doporučit.

12.01.2022 5 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Na knížku jsem se těšila, lákavá obálka knihy. Ale obsah už moc ne. Střídání vyprávění hlavních aktérů po dvou třech stránkách mi nevyhovoval (ani jedna postava nebyla sympatická a jejich jednání nepochopitelné). Celkově děj byl plytký a ani napínavý. Už nikdy více.

05.01.2022 2 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Díl od dílu je autor lepší a lepší. Ikdyž jsem viděla televizní sérii Vodník, kniha mě dost bavila. Každá postava zde měla dost prostoru na to ji poznat a udělat si představu kdo co s kým a proč... Těším se na další díl

03.01.2022 5 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Moje první knížka od tohoto autora a veliké příjemné překvapení. Mohu jen doporučit. Už se těším jak si ulovím v knihovně další díl :-)

30.12.2021 5 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

slabé, hodně slabé...

20.12.2021 2 z 5