Simstr Simstr komentáře u knih

Orlické vraždy: Akce Přehrada očima vyšetřovatele Orlické vraždy: Akce Přehrada očima vyšetřovatele Aleš Pivoda

Sledovala jsem seriál Devadesátky, takže jsem se zase až tak nic nového nedozvěděla. Čte se rychle a svižně. Když člověka napadne, že se to stalo... hrůza.

17.10.2022 4 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Tak jako obvykle nemohu jinak, plný počet. Promyšlené do posledního detailu. Doporučuji číst od prvního dílu, děj na sebe navazuje.

03.10.2022 5 z 5

Vyvolení Vyvolení Jørn Lier Horst

Za mě skvělé čtení. Děj mě držel v napětí do poslední stránky. Záruka kvality oba autoři. Mohu jen doporučit.

26.09.2022 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Jako první jsem četla Couru, nevěděla jsem, že díla na sebe navazují, tudíž jsem již věděla jak bude dál děj pokračovat. Každopádně mě kniha bavila, nenáročné čtení. Autorka má skvělou fantazii na různé situace do kterých se Lucie a její kamarádky dostávají. Takový pražský Sex ve městě. Prý se chystá i třetí pokračování, určitě si ho přečtu. Pro pobavení doporučuji :-)

12.09.2022 4 z 5

Zlovůle Zlovůle Jørn Lier Horst

Opět skvělý díl. Wisting a jeho dcera Line. Tento díl byl zfilmován do seriálu norskou koprodukcí. Mohu jen doporučit. Těším se na další díla.

12.09.2022 5 z 5

Zadní pokoj Zadní pokoj Jørn Lier Horst

Pro mě jeden z nejlepších norských krimi spisovatelů. Příběh Wistinga a jeho dcery Line mě vždycky krásně vtáhne do děje na první dobrou. Mohu jen doporučit veškeré knihy této série.

12.09.2022 5 z 5

Lovec stínů Lovec stínů Camilla Grebe

Pro mě asi nejslabší knížka ze série. Přišlo mi, že vraždy v tom daném roce ani nebyly pořádně vyšetřované, děj nějak ukončený. Nebylo to špatné, ale přišlo mi to dost nerealistické. Četlo se ale dobře.

26.08.2022 4 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Za mě příjemné čtení, jen oslovování zdrobnělinami mi moc nešlo přes pusu :-) Než jsem začala číst, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Byla jsem příjemně překvapena, občas jsem se i nahlas zasmála. Jak se blížil konec knížky, tak vtipů ubývalo a nastalo to krásné životní "vystřízlivění". Určitě si přečtu i další díla této autorky. Doporučuji.

22.08.2022 4 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Taková jednohubečka. Děj by mohl jít trošku více do hloubky, ale jinak doporučuji :-)

15.08.2022 4 z 5

Oheň na pláži Oheň na pláži Chris Ould

Skvělá trilogie, doporučuji číst postupně od prvního dílu a skvěle si to užijete. Je škoda, že je už konec, já bych pro Jana měla flek na Faerských ostrovech :-)
Doporučuji všemi deseti.

15.08.2022 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Velice příjemné čtení na léto s předvídatelným koncem. Ale to už tak u romantických knížek bývá :-) Přečtu si i druhý díl.

29.07.2022 4 z 5

Atomka Atomka Franck Thilliez

Se čte samo :-) celou sérii doporučuji.

25.07.2022 5 z 5

Ráda tě poznávám Ráda tě poznávám Rachel Winters

Ztráta času, hlavní hrdinka se chová jako puberťák. Jediná sympatická postava byl Ben. K vodě asi dobrý.

07.07.2022 2 z 5

Temný příliv Temný příliv Peter Temple

Do půlky knihy jsem v tom měla docela dost zmatek, moc názvů, moc jmen. Ale na konec to všechno do sebe krásně zapadlo. Styl psaní se mi moc líbí, Jack Irish je občas vtipálek i když kolem něj kulky lítají :-) Doporučuji, i když nedám plný počet kvůli ... viz.první věta. další díl si rozhodně přečtu :-)

07.07.2022 4 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Za mě plný počet, jen doporučení pro nové čtenáře této série. Je lepší číst od prvního dílu !

28.06.2022 5 z 5

Staré dluhy Staré dluhy Peter Temple

Moje první setkání s autorem, vřele doporučuji. Občas jsem se i bavila :-) Trošku mi to připomínalo sérii s Johnem Coreym od Nelsona DeMilleho. Už se těším na další díl.

15.06.2022 5 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Jørn Lier Horst

Je mi líto, že jsem si první nepřečetla první díl, malinko trošičku to navazovalo, ALE jinak mám oba, samostatně tyto spisovatele ráda, takže není překvapením, že dílo se povedlo. Mohu jen doporučit.

09.06.2022 4 z 5

Sousedská ruleta Sousedská ruleta Mattias Edvardsson

Kniha mě nesmírně bavila. Příběh vyprávěn vždy od jiné osoby, graduje. Krátké kapitoly. Doporučuji :-)

01.06.2022 5 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Dost průměrná krimi-fantasy knížka. Strašně nesympatická hlavní vyšetřovatelka - protivná postarší ženská, které všichni lezou do zadních partií :-) Dost nereálný děj. Další díl si asi nepřečtu...

30.05.2022 3 z 5

Svět u nohou Svět u nohou Scott Elsworth

Boj o vrchol osmitisícovek z období druhé světové války. Krásně je na závěr popsáno úspěšné dobývání vrcholu Everestu Tenzinga a Hillaryho. Za mě určitě jedna z nejlepších knížek o horolezectví a dobývání nejvyšších hor na světě. Velice čtivé, mohu jen doporučit.

23.05.2022 5 z 5