simona g. simona g. komentáře u knih

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Zajímavá a hodně čtivá kniha. Rozhodně doporučuji, mi osobně se lépe četla druhá polovina, byla (za mě) "rychlejší" = čtivější, zajímavější, napínavější, člověk už chtěl vědět "tak jako jak jako!?". Každopádně - doporučuji přečíst, o tom žádná :).

16.04.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Perfektní! Dobrý příběh, výborně napsaný, skvěle přeložený, čtivý, napínavý...za mě rozhodně doporučuji, od knihy se vám nebude chtít odcházet, zasednete a děj jede :).

27.12.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Mám její knížky ráda, místy extra pohltí a těšíte se na další sednutí si ke čtení, některé zhltnete za pár hodin. Tahle byla fajn, ale asi nejslabší ze všech, co jsem od ní zatím četla. Ale zase za přečtení stojí, to joooo :-).

04.12.2020 4 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

Rozpaky. Za mě. Dočetla jsem do konce, ale musím říct, že většinu knihy se to neuvěřitelně táhlo. Pak, ke konci, už to nabralo spád a četlo se fajn, taky pro ten konec dávám 3* a ne jen 2. Ale že bych z toho byla extra nadšená, to nejsem.

18.02.2020 3 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Super! Četla se skvěle, mohu jen doporučit. Zajímavá, napínavá, lehce s prvky "čarodějnictví", ale přečteno za pár dní, jedním dechem.

06.01.2020 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

No, takže, asi tak - četlo se to úplně samo a pěkně rychle. Za mne = dobře napsáno a dobře přeloženo, prolítla jsem tím za 1 den. Jako narovinu, kdo čeká holou realitu a fakta a nepřipustí si, že kniha může obsahovat i prvky fantasy a záhadna, tak se asi praští do hlavy a řekne si, že už nikdy. Ale kdo s tím problém nemá, docela dobře si počte. U mě dobrý! Já jdu shánět tu její druhou knihu, jako odreagovačka je to fajn.

27.08.2019 4 z 5

Laco Deczi – totálně vytroubený mozek Laco Deczi – totálně vytroubený mozek Tomáš Poláček

Tak TVL to je kniha, dávám 11 hvězdiček z 10ti. Vzala jsem si ji dnes do vlaku Ostrava-Praha-Ostrava a přečetla jedním dechem. Super, super, super, mohu jen doporučit. Jeden se mnohdy i zasměje. No, v podstatě se řeže dost často. Za mne moc dobrá kniha, zvláštní, ale peckoidní. Asi jako Laco sám.

23.07.2019 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

No, tak mi osobně se to nečetlo nějak moc dobře. Asi to nebude můj šálek kávy. Dočetla jsem, ale extra dojem to nezanechalo.

29.06.2019 3 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Mi se kniha líbila hodně. Dobře se četla, žádné opisy, popisy, kudrlinky, prostě to frčelo. Prolítla jsem tím jak šus a spokojenost, doporučuji.

27.03.2019 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Ale joooo, dobře se to četlo, vtáhne to, napínavé, sem tam vtipný sarkasmus, dobře přeloženo, ...., ale ten konec, no, zvláštní, řekla bych. Ale celkově dobrá kniha, profrčeno za 3 dny.

27.02.2019 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Sedmý díl, za mě zatím nejslabší ze všech Lottie dílů. Četlo se mi to trochu hůř a dýl, než díly předchozí. Překombinované, zbytečně. Nicméně mi to rozhodně nebrání v chuti jít číst osmičku. Ve srovnání s ostatními díly však ubírám jednu *.

03.03.2024 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Asi nejdelších 199 stran, co jsem kdy četla. Neříkám, že je to chyba autorky, ale tohle mne opravdu hodně nebavilo.

05.11.2023 2 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Perfektní knížka. Děj, styl psaní, obsah, všechno se mi hodně líbilo a vřele doporučuji si přečíst. Je možná v něčem jiná, ale je skvělá!

28.05.2023 5 z 5

Indiánský běh Indiánský běh Tereza Boučková

Dávám tři hvězdy. Prostě střed z pěti. Váhám. Kniha byla v některých pasážích fajn, jinde jsem si musela číst víckrát a stejně zůstal pocit lehce těžší dezorientace... Asi to nebude úplně můj šálek čaje, ale na druhou stranu nehaním, nebylo špatné si ji přečíst. Jen mi nesedí ten styl, což neznamená, že je kniha špatná :). Po dalších však nejspíš nesáhnu...

27.12.2022 3 z 5

Kráky Kráky David Stypka

Obrovská srdcovka. Ať už všechna jeho hudba (jejich) a texty, nebo tahle sbírka. Tohohle člověka je věčná škoda, kéž by mu bylo dáno mnohem více času. Tuhle knihu čtu od doby, co vyšla, mám ji na nočním stolku a vracím se k ní často a ráda.

19.12.2022 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Danielle Girard

Taaakžeee... váhám, protože číst se to četlo docela dobře, děj fajn, zápletka taky fajn, ale ten konec byl trochu šitý horkou jehlou, mi přišlo, možná to chtělo trochu doštelovat :). Na 5 hvězd to není, ale na 3 taky ne. Takže dávám 4, kniha neurazila a autorku úplně bokem neházím ;).

13.10.2022 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Parádní!!! Napínavá, výborně napsaná i přeložená, SUPER knížka, rozhodně doporučuji, až mě štvalo, že už končí. Moc povedená věcička!!! :) Pokud bude série, jdu po ní sto%.

30.03.2022 5 z 5

Paní zpěvačka Věra Špinarová Paní zpěvačka Věra Špinarová Dana Čermáková

Věra Špinarová je pro mě pojem. Paní Zpěvačka. Úžasná baba, která uměla, žila, nikdy nezanevřela na Ostravu a celý ten razovity region...a takovou ji popisuje i kniha. Možná bych přiložila více fotek, ale ty si můžu najít i jinde, koneckonců. Jo, hezké čtení to bylo.

10.12.2021 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Jako vždy, solidní hororovka :). Její knihy frčí jak drak! Moc dobře se čtou, děj letí jako blázen. Velká spokojenost, jen jednu hvězdičku dolů za trochu moc "sladka" v podobě vztahu hlavních postav. Tam bylo, na můj vkus, trochu moc "růžovo". Ale jinak bomba, supr, doporučuji!!!

14.11.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor