Indiánský běh

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Trojnovela mladé nadané autorky je složena z útržků vzpomínek na nesnadný život dcery jednoho z českých chartistů Pavla Kohouta.

Dotisk v roce 1992.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34265/big_indiansky-beh-vc2-34265.jpg 4192
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Indiánský běh

simona g.
27.12.2022

Dávám tři hvězdy. Prostě střed z pěti. Váhám. Kniha byla v některých pasážích fajn, jinde jsem si musela číst víckrát a stejně zůstal pocit lehce těžší dezorientace... Asi to nebude úplně můj šálek čaje, ale na druhou stranu nehaním, nebylo špatné si ji přečíst. Jen mi nesedí ten styl, což neznamená, že je kniha špatná :). Po dalších však nejspíš nesáhnu...

los
07.08.2022

v době vzniku originální stylem a velmi přitažlivé obsahem, s odstupem bude autorka téma a motivy už jen variovat


Galadwen
28.03.2022

O Roku kohouta nemůžu sice říci, že se mi líbil (jako literatura), ale rozhodně mě oslovil a zaujal. To ale o tomto textu bohužel neplatí. Je tak zkratkovitý a náznakový, až mi přišel zmatený a chaotický. Emočně mě nijak nezasáhl. To, že disidenti nebyli žádní svatoušci, asi není tajemství. Mrzelo mě, že svůj příběh (dětství i trauma nucené bezdětnosti, adopce) autorka nepojala poněkud konkrétněji.

Afilada
20.12.2020

Brutálně upřímná kniha, autorka ji pojala jako svoji psychoterapii. Kohout asi nebyl Mirek Dušín. Přečetl jsem knihu na jeden zátah. Ale s odstupem času si z ní nic nepamatuji. Uvažuji o tom, že ji vyjmu z knihovny pošlu dál.

AnjaVCL
06.03.2020

Bravurní. Nevím, co to přesně bylo, ale chytilo mne to. Snad tou lakoničností a ironií. A výstižností ambivalence vztahu k Indiánovi.

Slůník
17.11.2019

Ohromně sympatická je urputnost autorčina psaní.

Mibaf
27.02.2019

Autorka nemilosrdně a bez příkras podává hořké svědectví života dětí disidentů v socialistickém Československu. Jak je ten pohled jiný, například ve srovnání s pohledem scénáristů seriálu Vyprávěj... Na 88 stránkách vede čtenáře hořkou a trpkou realitou všedního dne, aby vám v poslední větě vykouzlila úsměv na rtech.

zdenaR
29.01.2019

Moje druhá kniha od autorky, kterou obdivuji především jako člověka, který to v životě nikdy neměl lehké.
Kniha se mi četla velmi dobře, bavila mě - stojí za to zamyslet se, kdo je kdo :-)))

1