Indiánský běh

Trojnovela mladé nadané autorky je složena z útržků vzpomínek na nesnadný život dcery jednoho z českých chartistů Pavla Kohouta.

Dotisk v roce 1992.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34265/big_indiansky-beh-vc2-34265.jpg 4179

Kniha Indiánský běh

Afilada
20.12.2020

Brutálně upřímná kniha, autorka ji pojala jako svoji psychoterapii. Kohout asi nebyl Mirek Dušín. Přečetl jsem knihu na jeden zátah. Ale s odstupem času si z ní nic nepamatuji. Uvažuji o tom, že ji vyjmu z knihovny pošlu dál.

AnjaVCL
06.03.2020

Bravurní. Nevím, co to přesně bylo, ale chytilo mne to. Snad tou lakoničností a ironií. A výstižností ambivalence vztahu k Indiánovi.

Slůník
17.11.2019

Ohromně sympatická je urputnost autorčina psaní.

Mibaf
27.02.2019

Autorka nemilosrdně a bez příkras podává hořké svědectví života dětí disidentů v socialistickém Československu. Jak je ten pohled jiný, například ve srovnání s pohledem scénáristů seriálu Vyprávěj... Na 88 stránkách vede čtenáře hořkou a trpkou realitou všedního dne, aby vám v poslední větě vykouzlila úsměv na rtech.

zdenaR
29.01.2019

Moje druhá kniha od autorky, kterou obdivuji především jako člověka, který to v životě nikdy neměl lehké.
Kniha se mi četla velmi dobře, bavila mě - stojí za to zamyslet se, kdo je kdo :-)))

SSTknihy
20.10.2018

Autobiografické zkratky ze života spisovatelky Terezy Boučkové na pozadí bouřlivých událostí 60. a 70. let minulého století. Vzpomínky na dětství, dospívání se sourozenci, problematický otec, dospělost v období totalitního režimu, nepovedené manželství, touha po rodině a adopce romských dětí (k tomuto tématu se později vrátila v románu Rok kohouta). Kdo umí číst mezi řádky, dozví se zajímavé věci o skutečných lidech, jejichž totožnost je ukryta za důmyslné přezdívky.

Chesterton
22.07.2018

Sledovala jsem čtyřdílný dokument s Pavlem "Indiánem" a se zájmem jsem se poprvé začetla do těchto úsporných a celkem dobře se čtoucích řádků bezesporu talentované ženy.
Se smutkem v duši a úsměvem na tváři jsem se dočetla k prvnímu potratu a nejsem si jistá zda budu schopna číst dál!
Naprostá neuspořádánost této rodiny je pro mě natolik frustrující, že si připadám zahlcena řetězícími se prohrami a neúspěchy. Přijde mi jako by si většina účastníků knih Terezy o své životní nezdary trochu říkali a chodili jim vstříc.
Mám z jejích řádek v sobě takový smutek a vztek, že nevím, zda mi četba za to stojí.
Autorka je pro mě velice sympatická žena s natolik těžkým osudem, že mi občas naskočí biblické: "Bůh trestá hříchy otců na synech" Ovšem je to věta tak nesnadná, že se v tomto prostoru velice obtížně pohybuje a nezbývá než nechat to na něm. Z lehkého úsměvu až úsměšku na tváři Pavla Kohouta ve zmíněném dokumentu mi však běhal mráz po zádech.

"Okolo Paprska a Múzy běhal Indián neschopný reakce, která by z něj udělala muže."

P.S. Dočetla jsem a přeji všem lepší příští. Tereza si ho zaslouží.

ber-tram
03.07.2018

U českých spisovatelů, najmě spisovatelek, vždycky zostražitím, když s nimi premiérově začínám...
Útlá próza se rozpadá do čtyř oddílů provázaných spíše pocitově, přičemž hned ten první se nestydatě brodí literární sedlinou, ve které se začas uprdelila např. Halina Pawlowská aj. »spisovatelky«...
Další části již nabíjejí ostrými náboji a vypalují ve staccatových dávkách, které spíše podprahově deptají nežli rozesmívají.
Dar intenzivního zkratkovitého sdělení nelze T. Boučkové šmahem upřít. Ale to jsem teprve na počátku oné volně navazující trilogie. 19/18