simika simika komentáře u knih

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Hlavní hrdinka nebyla z nejsympatičtějších, i když toho za sebou měla dost. Děj celkem plynul, i když agorafobických popisů mohlo být méně. Hlavního padoucha jsem odhalila tak v polovině knihy, protože se jediný choval "nelogicky situaci". Na psycholožku nebyla hlavní hrdinka z nejbystřejších, ale celkově byla kniha celkem čtivá.
A pokud jsem správně pochopila, že se jedná o prvotinu, je to slibný začátek.

22.10.2017 3 z 5

Cestovatelka Cestovatelka Alexandra Bracken

Po prvním dílu velké zklamání. Děj se dost vlekl, nedokázal mě pohltit jako příběh v prvním dílu. Nevím, jestli si přečtu závěr.

22.10.2017 3 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Nuda, nuda, nuda... Nedokázala jsem se přinutit knihu dočíst. Nevím, jestli to bylo formou nebo nekonzistencí příběhu, ale hlavní protagonisté byli nesympatičtí a mě to nedokázalo zaujmout.

22.10.2017 2 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Báječně napsaná knížka, úplně jsem si připadala, že hraju tu hru já sama! Ať už je pokračování, prosím!

10.09.2017 5 z 5

Maska Maska Taylor Stevens

Po slabším Úlovku je Vanessa z5 v plné síle a se stylem sobě vlastním se vrhá na pomoc svému příteli. Skvělá zápletka, perfektní znalost prostředí a reálií dělají knihu velmi čtivou. Děj nepředvídatelný, volný konec otevírá předpoklad dalších dílů a to je skvělé! Protože takhle série si to zaslouží. Těm, co mají rádi/y silné a nezávislé ženy, určitě doporučuji.

09.09.2017 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Pro mě velké zklamání. Reklama slibovala něco, co kniha nenaplnila. Hlavní hrdinka - nesympatická, nevyrovnaná (dobře, asi má důvod, ale stejně...), nejistá, sebelítostivá, takže čtenář si jí prostě ani zamilovat nemůže. Vždycky oběť, nikdy za nic z toho, co se jí stalo, nemůže... Stejně tak ale neumí vzít vlastní osud a život do svých rukou a jet si po svém prkně. Pořád se jen veze s proudem.... Druhá sestra - plochá osobnost, rozpolcenost a labilita byla na můj vkus vylíčeny jen povrchně, takže jsem z knihy naprosto neměla pocit, že se jedná o thriller a už vůbec ne psychologický! Ani jedna scéna nebyla napsána tak, abych měla alespoň trochu husí kůži. Dost lidí se chystá knihu číst, jak vidím podle statistik, takže nechci psát spoilery, ale závěr a "překvapivé" odhalení jsem čekala tak od poloviny knihy a bylo to dost předvídatelné. Děj, ač měl spád, stejně působil dojmem, že se táhne a v podstatě se tam nic moc neděje.
Myslím, že hodně těch, co se na knihu těší, budou zklamaní.
Za mě odfláknutá práce...

09.09.2017 2 z 5

Úlovek Úlovek Taylor Stevens

Hodně depresivní díl série, pro mě zatím nejslabší. Ale stále platí co v předešlých dílech - dobře zmáknutá znalost prostředí, dobrá zápletka, i když je zasazení do Somálska trochu překvapení. Těším se na další díl série.

07.09.2017 3 z 5

Loutka Loutka Taylor Stevens

Pro mě zatím nejlepší knížka série. Čtivé, má to spád, čtenář je neustále udržován v napětí, skvělý konec!

Tleskám a doporučuji.

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Skvělá série s trošinku sestupnou tendencí... Hlavní hrdinka - superžena, se kterou není těžké se identifikovat, i přes její neznámou temnou minulost a problém s navazováním vztahů. Udrželo mě to v napětí od začátku až do konce knihy.
Rozhodně stojí za přečtení pro toho, kdo má rád thrillery.

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Jedna z nejmrazivějších knih, kterou jsem četla. Hlavně reminiscence do minulosti... Úplně jsem měla pocit, že jsem tam s nimi, v tom ponurém rozpadajícím se statku, plným beznaděje a smutku....
Nejlepší autorčina knížka, s filmem se to nedá srovnat. Opět platí, že film je velmi zkratkovitý výtažek z knihy, v tomhle případě ani náhodou film nezachycuje atmosféru a děj tak, jak vyplývá z knihy. A to Charlize Theron miluju!
Knihu rozhodně doporučuji.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Začátek zdlouhavý... Postupně se to zlepšovalo. Ani jedna hlavní postava mi nebyla sympatická... Ale z nějakého důvodu jsem se nemohla odtrhnout a byla jsem přesvědčená, že to musím dočíst. Konec mě trochu zklamal, ale zase - špatní byli potrestaní a ti méně šťastní nebyli šťastní víc :-)
Takže určitě stojí za přečtení, nenechte se úvodem znechutit.

07.09.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tahle knížka mě dokonale rozsekala! Sice jsem hlavní hrdince vyčitala, že zvláště v Thajsku nereagovala jinak, chytřeji, ale zase na druhou stranu chápu, že byla zaskočená. Následuje SPOILER: Způsob, jakým nakonec Jacka zlikvidovala, nebyl nijak elegantní, ale posloužil účelu.
Nejmrazivější okamžik v knize pro mě paradoxně byl, když se Ester ptala na barvu pokoje... Takhle vnímavá kamarádka je sen každého!
Doporučuji, stojí za přečtení!

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Velké zklamání... Čekala jsem napínavý thriller s překvapivou zápletkou a vyklubala se z toho předvídatelná povídka, kdy odhadnouot motivy jednotlivých osob bylo na první dobrou.... A žádné překvapení, žádné nečekané zvraty, konec překombinovaný. Asi bych tohle všechno dokázala odpustit, co ale autorce odpustit nedokážu, je jak si na začátku po zmizení dítěte Anne pořád kladla otázku: "Co tomu řeknou lidi?" Kdyby se mi ztratilo dítě, tak tohle je fakt to nejméně důležité, co řeším....

07.09.2017 3 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé A.J. Banner

Tak trošku se ptám, o čem to bylo? Nevím, ale co vím určitě je, že to není thriller. Strach jsem měla jen, že tu knížku nedočtu:-) Hlavní hrdinka velmi nejistá, bez sebevědomí a s tendencí stalkovat svého manžela, kterému vlastně nikdy moc nevěřila... Manžel, bývalý děvkař, ale teď je vzorný a vše, co chce, je aby jeho žena byla šťastná a spokojená... Postavám jsem nevěřila jejich motivaci ani důvody, pro které dělali věci, které dělali. Zápletka chabá, v podstatě druhoplánová, rozuzlení předvídatelné, nebyla tam ani jedna sympatická postava....

06.09.2017 2 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Jak jsem byla nadšená z prvního dílu, tak druhý nezklamal moje očekávání, že bude horší. Byl a ještě víc, než jsem čekala. Ach jo... Proč si žádná tahle romantická série nedokáže udržet úroveň tak, aby udržela čtenářku v napětí? Opravdu se všechny čtenářky chtějí patlat v tom, kdo co cítí, jak se cítí, proč se tak cítí, kdy se tak začal cítit, atd., místo toho, aby se děj někam zajímavě posouval?
Já se omlouvám, že tu se svým názorem zůstávám trochu sama :-)

05.09.2017 3 z 5

Kruté časy Kruté časy Ian Manook (p)

Nemohla jsem se začíst, prostředí Mongolska pro mě bylo prostě moc exotické. Nelíbily se mi ani hlavní postavy. Komisař byl studený čumák, kterého jsem neuměla přečíst a Ojún po tom, co se jí stalo, byla těžce vykolejená, takže reagovala pro ní neočekávaně. Příběh se odvíjí pomalu, dějová linka je moc roztříštěná. Nelíbilo se mi to.

05.09.2017 2 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Sandra Brown v té nejlepší formě. Soustředí se spíš na detektivní příběh než na milostnou linku a to jí i příběhu svědčí. Překvapivý, i když trochu překombinovaný závěr. Ale rozhodně čtivé a dobrá oddechovka.

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Nečekané! Překvapivé! Nepředvídatelné do téměř poslední strany! Bez prozrazení dalšího nemá smysl pokračovat. Rozhodně stojí za přečtení. Za mě nejlepší thriller tohoto roku!

05.09.2017 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Překvapující debut! Velmi čtivé a po rozpačitém začátku kniha nabírá spád a odvíjení se děje nabírá na obrátkách. Skvěle vykreslené postavy, kdy se snadno necháte zmást, kdo je vlastně "hodný" a kdo "zlý". Vřele doporučuji. Každý z nás by měl v sobě najít schopnost odpouštět.

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Tento příběh nebyl tak tragický jako ty předchozí ze série a možná to přispělo k tomu, že ji také hodnotím jako zatím nejlepší z celé série. A těším se na další příběhy a pokračování vztahu Kate a Tomasettiho.