Silwinka87 Silwinka87 komentáře u knih

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Krásný příběh o partě kluků,kteří zažívají spoustu dobrodružství,pro malé skauty ideální.

10.12.2018 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tak tohle bylo..Divné..
Tak do půlky se mi to líbilo,i jsem dokázala překousnout tu neskutečnou podobu s Kingem. Ale pak došel zvrat,druhá půlka knížky mě nebavila vůbec,dočetla jsem ji jen ze zvědavosti,konec mě překvapil,byl nechutný:-)
Neoslovil mě moc ani autorčin styl psaní,ale to neznamená,že si nenajde svoje příznivce..
Nejlepší na všem byla asi obálka,ta si zaslouží hvězdičku navíc,je fakt skvělá..

30.11.2018 3 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Já jsem teda zklamaná..Jedna povídka horší než druhá..To jsem teda nečekala.Jednu hvězdičku dávám za pěknou obálku..

23.11.2018 1 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Já jsem jsem zase nadšená..Knížka mě bavila od první do poslední stránky..I když velmi brzy zjistíme ,,Kdo to dělá” tak je děj napínavý..Tohle se Robertovi zase povedlo.
No a Erika,je pořád stejná,je prostě svá..:-)

23.11.2018 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Super,nejvíc se mi líbil příběh Jana Tleskače. Děj byl hodně napínavý. Kuba ( 8 let )

16.11.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Tak já jsem bohužel ani nedočetla.Knížka mě nebavila.Možná se k ní vrátím někdy později.

16.11.2018

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Knížka jako celek byla spíš slabší,žádné převratné dílo,ze kterého bych byla unešená.
Na druhou stranu,se vážně dobře četla.Za dva dny jsem měla dočteno..Neurazí nenadchne..Zlátá střední cesta..

13.11.2018

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Silný příběh dvou obyčejných lidí,kteří žili v mimořádné době,kteří byli zbaveni nejen svobody,ale i své důstojnosti,svých jmen a své identity.Byl to ale i příběh o lásce a obrovské vůli žít..
Musím říct,že doslov na mě udělal asi větší dojem,než celý příběh.Podle mě ho autorka vykreslila moc plytce,ale třeba to tak mělo být a byl to úmysl.Každopádně,kvůli tomu dávám o jednu hvězdičku míň..
Nic to však nemění na tom,že knížku doporučuji.

09.11.2018 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Pěkná vánoční povídka s ponaučením..Filmové zpracování je skvělé,bez něj by to ani nebyli Vánoce..

09.11.2018 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak to bylo skvělé čtení. Knížka je od začátku napínavá a pořád se něco děje.. Tentokrát se tahle manželská dvojice pěkně vyřádila,vraždy se mi zdály dost brutální a celkově byla atmosféra tíživá a temná..Prostě super..
Konec zase slibuje další pokračování..Už se nemůžu dočkat..

06.11.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Já jsem zase nadšená! Další ,,Hartlovka “se opět vyvedla! Příběhy ze života několika lidí,které spojují buď pracovní nebo rodinné vztahy. Jejich radosti a strasti,podané skvělým a osobobitým stylem tohoto autora.
Nemůžu jinak, za mě plný počet bodů :-)

28.10.2018 5 z 5

Neboj se, vždyť máš česnek Neboj se, vždyť máš česnek Pavel Brycz

V pohodě knížka,srandovní děj a pěkné obrázky..Kuba 8 let

20.10.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tak mě se tato knížka líbila moc..Ano,Eliška mi sem tam lezla na nervy,nevěděla co chce,kam patří,dělala kraviny..Přesto jsem si ji oblíbila.V knížce bylo hodně zábavných příhod,dokonce jsem se nahlas smála.Taky jsem brečela,ztráta taťky byla moc hezky popsaná,pocity byly velmi pravdivé,sama jsem je prožila,i když s lepším koncem.
Je to moje první knížka od Radky T. Takže nemám srovnání,ale přesto ji doporučuji.

19.10.2018 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy,jinak bych ji asi nikdy nečetla. Byla to pěkná oddychovka,a paní Marplová je skvělá.

17.10.2018 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knížka je napsaná dobře,má dobrou atmosféru,četla se jedním dechem.Ale ten konec?Jako vážně?
Jdu si stáhnout seriál,jsem na něj hodně zvědavá..Knížka ně nijak neuchvátila.

15.10.2018 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

První část knížky mě vůbec nezaujala,docela jsem se musela přemlouvat,abych ve čtení pokračovala..Za to bude o hvězdičku míň.
Když jsem se dostala do druhé části,nebyla jsem schopná knížku odložit.Příběh Minky mě dostal,kolikrát jsem měla z té hrůzy husí kůži.
Je dobře,že tyhle knížky vznikají,nikdy nesmíme zapomenout na to,co se za 2.světové války odehrálo..

14.10.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Super..:-)Doporučuji začít Jáchymem..

08.10.2018 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Mě se knížka líbila,i když jsem ji četla celkem dlouho .Pěkně a srozumitelně popsaná historie i politika naší země a vlastně celého světa..
Čekala jsem více ze soukromí,ale i tak se knížka četla dobře,i když úplně jednoduché čtení to nebylo..

23.08.2018 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Za mě zase skvělé,i když náročné čtení..První povídka byla nejhorší,nemohla jsem u toho skoro ani dýchat,jak mi bylo těžko..
Ano,tohle je realita!!!

14.08.2018 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Moje první knížka od Petry Soukupové...Jeden manžel,dvě manželky,jedna bývalá,jedna současná.Pět dcer,čtyři vlastní jedna adoptovaná..Jedna společná dovolená u moře..
Moc jsem nevěděla,co od toho čekat,i když byl příběh psaný strohýma větama a kniha měla málo stran,tak zachytila všechno,co má správná knížka mít..A to celý život všech zůčastněných,jejich starosti i radosti,osudy a křivdy od rodičů,které je pronásledují celý život..
Moc povedená knížka,doporučuji a už se těším až se pustím do Zmizelé..

12.08.2018 4 z 5