Silwinka87 Silwinka87 komentáře u knih

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Moje třetí knížka z této série a musím napsat, že se mi líbila zatím nejvíc. Popisy Tokia mě naprosto uchvátily, hned bych se tam vypravila:-). Další parádní oddechovka.

11.04.2023 5 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

(SPOILER) Knížka byla velmi čtivá. Téma zajímavé, postavy sympatické. Jednu hvězdičku ubírám za urychlený konec.

Po celou dobu čtení, jsem pořád čekala, že se něco stane. Že se začnou úřady pídit, kde se Anička vzala? Naštěstí to tak nebylo. Hodnotím, jako velmi povedený román. DOPORUČUJI.

09.04.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Další super knížka P. Soukupové. Každý se tam tak nějak najde. V každé rodině je něco! To kolem sebe slyším celý život. A je to pravda! Dalo by se říct, že knížky P.S. jsou oddechovka, ale já to tak nemám. Vždycky mi něco dají, mohla bych říct třeba pocit. Ten ve mě vždycky nějakou dobu zůstane a je pokaždé jiný. Neumím to asi dobře popsat:-). Geniální mi vždycky přijde, jak dokáže reálně popisovat pocity v lidech různých generací, pohlaví. Po každé knížce to obdivuji čím dál víc..

01.04.2023 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Betty je prostě úžasná. Skvělé pokračování knihy Vejce a já. Opět jsem se pobavila a musím říct, že je až k neuvěření, jak jsou tyto knihy nadčasové :-) . Určitě všem ženám doporučuji, jako oddychové čtení. Obě knížky jsem si také koupila v audio verzi..

27.03.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Já teda musím dát plný počet hvězdiček. Bylo to naprosto skvělé. Příběh byl tajemný a pomalu se rozplétal. Celou dobu jsem byla napjatá a zvědavá. Sedl mi dokonce i styl autorčina psaní. Popravdě, nečekala jsem to..Ale musím DOPORUČIT všem milovníkům tajemných příběhů.

27.03.2023 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla snad 10x :-)
Díky Výzvě, jsem si ji dala znova, protože moje děti ji mají nejraději.. Četli jsem ji spolu před spaním.. Harry Potter je pro nás zkrátka citovka :-)

17.03.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Musím se přiznat, že tuto knihu jsem si koupila krátce potom co vyšla. Byla jsem hrozně zvědavá a natěšená. Nebyla jsem asi zrovna v dobrém rozpoložení a nepodařilo se mi do knížky začíst, takže jsem si odložila a doufala, že její čas přijde. A stalo se.
Zařadila jsem si ji do Čtenářské výzvy a pustila se do ní..
V první řadě bych chtěla pogratulovat Kateřině Tučkové, neumím si totiž představit, kolik to muselo dát všechno práce. Posbírat a nastudovat potřebné informace, kterých je tahle knížka plná.
Za druhé, jsem velmi ráda, že někdo toto téma otevřel, protože se o něm ve společnosti skoro nemluví a to je špatně.
Za třetí, musím říct, že román byl opravdu strhující, skvěle napsaný a četl se, kupodivu, lehce. Vzhledem k těžkosti tématu.
Hrozně se mi líbily příběhy Evaristy a Leny.
Rozhodně DOPORUČUJI.

17.03.2023 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Musím říct, že mě knížka bavila, byla velmi čtivá a pochválila bych i vykreslení jednotlivých postav. Téma ,,sekty mi přišlo zajímavé.

14.03.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Druhý díl ze série se mi opět líbil. Pohodové, oddychové čtení.

19.02.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

No, já se moc těšila na návrat Eriky. Její série mě baví mnohem víc, nicméně..Bylo to, jako když si objednáte Colu, těšíte se na ni a oni vám přinesou Colu light. Zkrátka, tentokrat tomu něco chybělo. Možná jsem nebyla při čtení ve správné náladě nebo jsem moc očekávala. Každopádně, Erice zůstávám stále věrná a těším se na další pokračování její série.

29.01.2023 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížku jsem si vybrala díky Čtenářské výzvě a taky na doporučení mé kamarádky. Vzhledem k tomu, že tento žánr nečtu, jsem moc neočekávala. Musím ale přiznat, že jsem byla překvapená. Není to klasická ,, romanťárna”.
Líbí se mi spojení cestování, jídla, kultury a lásky. Hned jsem měla chuť se do Kodaně vypravit a zažít ,,Hygge” na vlastní kůži.
Knížka se četla sama, prostě super oddechovka. Nečekala bych to, ale už jsem si objednala další knížku z této série.

15.01.2023 4 z 5

Knihu jsem dostala darem od člověka, kterého si nesmírně vážím. Za dnešní odpoledne se mi ji podařilo přečíst. Jsem plná dojmů a informace budu nějakou dobu vstřebávat. Neříkám, že se budu knihou řídit do jejího posledního puntíku, ale zkusím se inspirovat a zlepšit komunikaci se svou rodinou a okolím. Děkuji za nevšední zážitek. Doporučuji

08.01.2023 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Ještě teda nemám úplně dočteno, kousek mi chybí, ale já to prostě musím napsat..:-) Knížka se mi strašně moc líbí. Chtěla bych moc poděkovat panu Ziburovi (doufám, že jsem to napsala dobře ) za skvěle popsaná místa naší krásné vlasti. Při čtení jsem se skoro pořád usmívala a někdy se smála i nahlas. Spoustu jsem se toho dozvěděla a získala nějaké typy na výlety s rodinou. Tohle všechno podtrhují krásné ilustrace. Určitě si přečtu a koupím další knihy tohoto spisovatele, cestovatele..

07.01.2023 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Knížka se četla velmi dobře. Ze začátku jsem měla strach, že to bude nuda, naštěstí jsem se brzy začetla:-). Byl mi odhalen kus americké historie, o které jsme ani nevěděla. Hlavním postavám jsem velmi fandila a oblíbila si je. Jednu hvězdičku musím odebrat za ,, závěr “ knihy ( jak už se tu několikrát psalo..) .

04.01.2023 4 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Oceňuji nápad autorky. Potenciál,
bohužel, nebyl vůbec využitý. Knížka se četla celkem dobře, ale byla to nuda. Dávám jen dvě hvězdičky.

07.09.2022 2 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Diář už je doma, je parádní! Oceňuji dostatek místa na zápisky u jednotlivých dnů a taky prázdné stránky u každého týdne. Po nějaké době se také zapojím do Čtenářské výzvy, letošní témata mi přijdou pestrá a zajímavá. Z čeho mám opravdovou radost, je ta dětská verze, takže zapojím také děti. Jako velmi příjemné zpestření mi přijde anketa.
Diář letos hodnotím jako velmi zdařilí kousek. Kdybych měla mít jednu malou připomínku, uvítala bych gumičku na propisku, jak už tady někdo zmiňoval.

03.09.2022 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

To bylo hodně zajímavé. Knížka mi zůstane určitě nějakou dobu v hlavě. Tři příběhy, tři osudy žen, které ,,bojují “ s nedostatkem sebevědomí a jejich dopady na osobní i profesní život.
Jako vždycky musím ocenit to, jak dokáže Petra D. popisovat charaktery postav a celkově se vžít do jejich osobností. Za mě opět povedená ,,sociální “ sonda..

28.08.2022 4 z 5

Pokojovky a jak se o ně starat Pokojovky a jak se o ně starat Aneta Vachová

Knížka je nádherná a informace stručné a jasné.. Najednou vím, co mám dělat :-)

22.08.2022 5 z 5

Kvítka v bytě Kvítka v bytě Veronika Ježková

Super knížka plná rad a krásných fotek. Díky holkám jsem se naučila, jak se o kvítka starat a které pokojovky si mám pořídit domů..

22.08.2022 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Neměla jsem žádná velká očekávání, ale nakonec musím říct, že se mi knížka líbila. Nebylo to vůbec špatné, děj pěkně plynul a osudy Veroniky a Martina mě bavily. Bylo to takové ze života. Jestli Jirka ještě něco napíše, tak do toho jdu zase..:-)

21.08.2022 4 z 5