SilvieK001 SilvieK001 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dlouho jsem odolávala a neměla chuť ji číst - vše, co má moc velké ohlasy, mne dělá váhavou. Objednala jsem v knihovně a když na mne přišla řada, šla jsem do toho. A ejhle, asi přišla ve správný čas. Někde jsem četla, že kniha musí chytnout na první stránce. Když se tak nestane, nebude se čtenářem rezonovat.
Nebudu zdržovat - chytla mne hned po 1. odstavci. Dlouho jsem necetla nic takového. Vůbec neznám dějiny té oblasti, přiznávám. Otevřel se mi tím nový svět. A získala jsem spoustu pochopení - k moji babičce například, ke skromnosti, k prostotě, k tomu, jak složité i jednoduché věci mohou být. A jak jsem ráda, že žiju úplně jinak. A jakou uctu chovám ke všem, co bojují a snaží se. Naše historie má tolik kliček, ráda objevím v pokračování.
Za mne vynikající!

30.05.2021 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Směle píšu, že takovou knihu jsem snad ještě nečetla. Originální téma, poctivé zpracování a přitom krásný a srozumitelný jazyk (i překlad moc dobrý, což je občas oříšek), zkrátka Almin osud mne chytil za drápek a nepustil. A jen moje zkušenost - ta kniha si zaslouží čas a klid, potěšení ze čtení. Rozhodně stojí za to.

14.08.2019 5 z 5

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

Styl autorky mi velmi vyhovuje! Je vtipná, má nadhled, má ráda nadpřirozené bytosti stejně jako já. Příběh není ani tak důležitý, jako pocit lehkosti, který z něj zůstává. MOc doufám, že brzy napíše další knihu.

27.03.2020 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Právě jsem dočetla a říkám si, jak blízko jsme té budoucnosti, jak snadno se může stát, co si ani nedokážeme představit. Autorka uměla a otevřela tak mnoho otázek. Stylem byla kniha opravdu čtivá, doslova jsem stránkami letěla. Určitě stojí za přečtení a já se těším na další knihy!

19.11.2019 5 z 5

Kokain Blues Kokain Blues Kerry Greenwood

Miluju serial o Phryne, který jsem viděla dříve, než jsem četla knihu. I ta je skvělá, je tam spoustu vtipných obratů, čte se dobře a mrzí mne, že se u nás překládá tak pomalu a že asi nezaznamenala takový úspěch, jako v zahraničí, kde i točí film a vznikl celý e-shop slečný Fisher. Pro mne skvělé pobavení.

11.11.2019 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Velmi osvěžující kniha. Jsem moc spokojená - knihu jsem si vychutnávala - je to po dlouhé době lehké, zábavné, vtipné čtení - už se moc těším na další díly.

15.12.2017

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Moc hezké. Ani se mi do ní nějak zvlášť nechtělo, ale strhla mne hned na začátku, naopak, tato sestra mi byla velmi sympatická, příběh mne překvapil a celkový dojem - jsem velmi potěšená.

10.05.2020 5 z 5

Strašidla z Nerudovky Strašidla z Nerudovky Ivana Vostřáková

Skvělé a svěží dílko, hned bych si dala pokračování. Těším se, až si to přečte i dcera.

03.11.2018 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Milé a odpočinkové. Moc se těším na další díly.

16.09.2017 4 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Ohromně čtivá a překvapující, hned mne strhla, téma pro mne bylo neotřelé, nové - nechala ve mne silný a hluboký dojem. Určitě doporučuji přečtení. Už se těším na další knihy od autora.

26.06.2020 5 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Tak mne to bavilo od začátku do konce! Trochu jsem se bála díky recenzím zde, ale vlastně hned od začátku se mi příběh začal odvíjet jako super film, četlo se mi snadno a s radostí. Takže za mne určitě ano (a doufám, že to natočí jako thriller dobře!)

07.10.2019 5 z 5

Noční výpravčí Noční výpravčí Mirek Vostrý

Moc se mi líbilo, moc! Hned objednávám další, jsem ráda, že jsem autora objevila!

09.07.2020 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Docetla jsem, konec byl trochu prekombinovany, za mne nejslabsi z knih K. Morton. Coz nevadi, nemuze byt pořád posvícení. Nápad se mi líbil, ale jednotlivé postavy jsou zkrátka lehce chaotické.

19.10.2018 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Právě jsem dočetla a mám takový optimistický pocit... není tam nic dechberoucího, naopak, tím nenuceným popisem jsem byla hrdinkám blízko - mne se moc líbilo a hvezdicku ubírám jen za to, že nelze zcela srovnat s ostatními 5*. Milé čtení!

01.05.2018 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Moje třetí kniha od autorky. Nechávám si časový odstup mezi jednotlivými a vždy jsem napjatá, příběhem pohlcená .... nemohu přestat číst. Už se těším na další.

14.03.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Skvele. Obohacujici. K zamyšlení bez rozdílu, zda jste věřící či nevěřící. Jistě se k ní vrátím.

20.07.2017 5 z 5

Erotické příběhy pro indické vdovy Erotické příběhy pro indické vdovy Balli Kaur Jaswal

Moc se mi líbila! Rozhodně má kousek od všeho - erotiky, detektivky, romantiky, exotiky - bavila mne číst. A asi se stane i mým dárkem pro okolí. Doufám, že budou přeloženy i další autorčiny knihy.

25.04.2020 5 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Moc dobře se četla, příběh mi plynul před očima a moc se těším na další!

11.01.2020 5 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Cetlo se mi skvele, rychle a spoustu veci jsem necekala, ani konec... Takže za mne stojí za přečtení.

17.10.2019 5 z 5

Tetička Julie a zneuznaný génius Tetička Julie a zneuznaný génius Mario Vargas Llosa

Vtipná kniha, první moje od peruánského autora vůbec - ráda se k němu vrátím v jeho dalších dílech. Pobavila i potěšila mne svým chaosem, v dobrém slova smyslu.

14.08.2019 5 z 5