Sighisoara Sighisoara komentáře u knih

Alice Herzová-Sommerová: Rajská zahrada uprostřed pekla - Život v jednom století Alice Herzová-Sommerová: Rajská zahrada uprostřed pekla - Život v jednom století Melissa Müller

Krásná kniha a ještě krásnější paní ;-).

10.10.2016 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Super! :-) pobavilo! Sice po přečtení prvních šíleně brutalnich stran jsem si říkala, kdo ví co, ale četla jsem dal a dal a nakonec to bylo fajné setkání s upírky ;-)..

10.10.2016 4 z 5

Bez peří Bez peří Woody Allen (p)

Na světě jiného Woodyho Allena není!:-)

09.10.2016 3 z 5

Tušení stínu Tušení stínu Ludvík Souček

Co by vzniklo za díla a myslenky, kdyby mohl pan Souček psát a badat v dnešní dobe...

09.10.2016 5 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Už je to hodně dávno, co jsem knihu četla. Moc se mi libila. Tenkrát mne tam zaujal jeden příběh o lasce.

09.10.2016 4 z 5

Murakami mne zde tak krásně vtáhnul do děje a představ, tak jako v žádné jiné jeho knize! I Kafka byl víceméně takový...a v tomto případě se plně ztotožňuji s názorem Valyka..

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Miluji knihy o autistech a Aspergerech! Uplně těm lidem rozumím. Autorka je velmi talentovaná.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Detektivkam se nebráním, ale těmto ano. Na doporučení jsem přečetla Netopýra, následně Sněhulaka a Levharta a ani z jednoho titulu jsem nepochopila, proč to tolik lidí čte.Hlavne proč jsem toho tolik přečetla já :-))

09.10.2016 2 z 5

Lidi už nemají o čem psát.... ale 920 kreditů skoro psychologa, skoro filozofa, skoro ... mě budou rozesmívat i na smrtelné posteli! :-) to byl ten světlý okamžik, pro mě jediný.

30.09.2016 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Přečetla jsem první dva díly a jsem ještě stále zasycená informacemi a dojmy : ).Už asi půl roku a další díl nějak číst nemožu, to asi proto jen ty tři hvězdičky,.. Jinak mě Martin moc baví ,-)..šikovný chlapík!

29.09.2016 3 z 5

Nejlépe vykreslená a zpracovaná hlavní postava jakou znám! To i poručík Colombo chudák co do zajímavosti krapet zaostává : ). Soudní proces s Lisbeth a třetí díl je pro mě nejzajímavější! Výborný literární počin!

29.09.2016 5 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Poslední kniha od Hayden, kterou jsem neměla přečtenou, a kterou jsem navíc nemohla nikde sehnat, až jsem si nakonec musela pomoct internetem : )...přečteno v rekordním čase cca za 4 hodiny. Hrůzný příběh!

29.09.2016 5 z 5

Moje první kniha od Torey. Byla jsem nadšená a postupně přečetla všechno, co napsala : ) Líbí se mi, že vůbec někdo o této problematice píše, baví mě číst, jak autorka s dětmi pracuje, že svojí práci miluje, že sklízí úspěch, zajímají mě jednotlivé příběhy, dětské osudy, ale nějak se nemůžu plně ztotožnit s autorčinými myšlenkovými pochody : ), její myšlení je na mne příliš americké...

29.09.2016 5 z 5

Blábol s atraktivním přebalem! To nadšení z toho nechápu!

29.09.2016 1 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Nejtemnější kniha s nejjasnějším a nejopravdovějším posláním!

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Tuhle knihu jsem měla léta pod nosem a vůbec ji nebrala v potaz :-)...Asi jsem pro ni musela mentálně dozrát : ) Moc zajímavé otázky pan Daniken klade! Nejsem vědec a nepachtím se za otazníky po světě a nekomunikuji s předními profesory z různých oblastí, jako to dělá právě pan Daniken, takže je absolutně irelevantní říkat, jestli s něčím souhlasím nebo nesouhlasím, když vlastně vůbec nic nevím :-D

27.09.2016 4 z 5

Son-Rise: Zázrak pokračuje Son-Rise: Zázrak pokračuje Barry Neil Kaufman

Nesedí mi vůbec styl, jakou je kniha napsána!! Knihy typu, že něco může dopadnout jinak, než jak se čeká a předpokládá, mám ráda. Ovšem speciální pedagogové tuhle knihu moc rádi nemají : ).
Proč se to téhle rodině podařilo, proč ne dalším a zda-li chlapec trpěl opravdu autismem. . . . . . ..

27.09.2016 4 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Nečetla jsem silnější knihu o holokaustu! Napsáno věcně, stručně, tak jak to šlo a bylo bez zbytečných slovních figur, pocitů, dojmů, možná právě proto z toho skutečnost neskutečných hrůz vychází do popředí tak jasně. Obrovská síla osobnosti paní Fantlové a její přístup k životu je velice inspirující!

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Pro mě je Zola génius. Tahle kniha ve mně zanechala více dojmů než jeho provařenější Zabiják. Dokonalost!

Nebýt Golema Nebýt Golema Benjamin Kuras

" Vliv je mocnější než moc." ( Jehuda Low)

10.09.2016 5 z 5