Shira27 Shira27 komentáře u knih

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Já se budu neustále opakovat, ale proč ne, když je to pravda? Sedmý díl opět napínavý a čtivý, až do úplného konce. :)

18.01.2017 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Co dodat? Jeden díl lepší než druhý! Děj je svižný, napínavý a zábavný, možná trochu předvídatelný, ale to dokážu překousnout :)
Trochu mi v tomto díle chyběly známé postavy, ale zase dostaly prostor nové. Miluju ty Haltovy poznámky a jeho humor mě vždycky rozseká. :D
Vrhám se hned na další díl, když to skončilo opět otevřeně a napínavě. ;)

11.01.2017 5 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Tuhle knížku jsem četla skoro dva měsíce. Asi mě přivedla do čtecí krize, ale nakonec jsem se jí prokousala.

První třetina knihy byla zajímavá, docela mě bavily ty "flashbacky". Ale od půlky knihy jsem se musela do čtení nutit. Popisy jak prostředí tak pocitů a vlastně všeho možného, začaly být dlouhé a nudné. Bylo tam hodně přirovnání, u kterých jsem musela chvíli přemýšlet, co vlastně znamenají a jak si to mám představit a já nemám ráda, když musím nad knihou takto přemýšlet.

Dále musím určitě zmínit chování naší hlavní hrdinky. No co to sakra je? Celou dobu si pořád stěžuje, že jsou neustále na útěku, a že nemají pořádné útočiště, nemají co jíst, a že vlastně za všechno můžou oni a takhle pořád dokola. Milostná zápletka? Nuda, klišé, předvídatelnost. Cass myslí jen na sebe a snaží se být hrdinou, ale já jí to teda nevěřím. Fakt mi nesedla.

Příklad, který prostě musím zmínit... Nechápu jejich logiku. Připravují se na útěk, dostanou nůž na svou obranu, co udělají? Schovají si ho do vaku. WTF? Jako vážně? To by udělal opravdu, promiňte mi výraz, idiot.

Děj byl chvílemi předvídatelný, možná příliš složitý a nudný, a to mě apokalyptické příběhy baví, ale tohle teda ne. Nechápu, jak může mít hodnocení přes 80%. Pokračování číst nehodlám, možná pokud recenze budou tvrdit, že je stokrát lepší než první díl, nebo když nebudu mít co číst, a to já mám co číst!

04.01.2017 2 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tak tohle byla bomba! Doslova BOMBA! Ten konec, já jen četla a... :O
Začátek, byl trochu pomalejší, chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale od půlky jsem knihu nemohla odložit. Úžasná dějová zápletka, všechno bylo tak pečlivě popsáno, že jsem zadržovala dech spolu s hlavními hrdiny.
Nemám co bych knize vytkla. Jsem ráda, že se autorka věnovala více ději a s milostnou zápletkou si dala načas a ještě je to jen taková třešnička na dortu.
Skvělý, já jsem nadšená! Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Doufám, že Host vydá druhý díl co nejdřív! :)

07.09.2016 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Úžasná romantická slaďárna, s kapkou tajemna a hlavně cestováním v čase!
Při čtení jsem se občas připitomněle culila nad romantickými, vtipnými a zkrátka skvělými scénami. Hlavní hrdinka je mladá sympatická slečna. :) Těším se, až si přečtu další díly.

15.08.2016 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Děj se hodně táhl oproti jakémukoli dílu Skleněného trůnu, ale jako pohádka pro dospělé (díky erotickým a krvelačným scénám) to bylo příjemné a chvílemi napínavé počtení.
Konec bylo klišé, ale i tak se mi líbil a nemohu si stěžovat. Opravdu jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat dalších 7 dílů :O

SPOILER!
Ač Rhysand patřil (nebo patří?) mezi záporné postavy, mně nějakým způsobem přirostl k srdci. Mezi ním a Feyre to trochu jiskřilo, nedivila bych se, jestli autorka v následujícím díle vymyslela milostný trojúhelník... :D

14.08.2016 4 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Tohle vážně není můj žánr. Po 140 stránkách jsem to prostě musela vzdát, protože se tam absolutně nic nedělo. Eleanor mi byla od první chvíle nesympatická a jak se chovala k Parkovi... Nejvíc mě štvalo, že hned na začátku jsem věděla jak to dopadne.
Na to, že je kniha hodně opěvovaná, pro mě teda zklamání...
Dám šanci Fangirl, protože hodně lidí píše, že je lepší než EaP.

08.08.2016

Marťan Marťan Andy Weir

Nevím jestli je lepší film nebo kniha. :D
Jako většina jsem nejdřív viděla film v kině a to už je asi třičtvrtě roku, takže jsem si z toho pamatovala jen nějaké scény. Film je celkem zjednodušený oproti knize, takže mě bavilo číst i o dalších nečekaných problémech, které Marka potkaly.
Od začátku do konce mě kniha držela a nepustila, i když v těch odborných technických věcech se moc nevyznám, je to hezky vysvětlený a humor tomu opravdu nechybí. :)

08.08.2016 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Panebože, větší kravinu jsem ještě nečetla. Jak už někteří psali svůj názor, souhlasím, že nevím komu je knížka vlastně určená.
Ze začátku mě kniha bavila, pár vtipům jsem se zasmála, ale to mě asi po 30 stránkách přešlo a od půlky už mě to nebavilo.
Konec byl takové pěkné shrnutí, co si z toho zážitku odnesla, to mě přimělo dát knížce o hvězdičku navíc.

30.07.2016 3 z 5

V pasti V pasti Julie Cross

Tuhle knížku jsem dočetla jen díky tomu, že nikdy nenechávám knihy rozečtené. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Začátek nebyl vůbec zajímavý, pořád samé záhady a otázky a některé dialogy vůbec nedávaly smysl. Dejme tomu posledních 100 stran se začalo něco dít, a zjistili jsme pár, ale opravdu jen pár užitečných informacích, které něco vysvětlily. Jestli taková bude i třetí kniha, myslím, že ji vynechám.

21.07.2016 2 z 5

Bouře Bouře Julie Cross

Kniha mě nijak neoslovila, ale to neznamená, že je špatná. Je čtivá a téma cestování časem zbožňuju a je zajímavé, jak si s tím tématem autorka pohrála. Během čtení a vysvětlování těch pravidel cestováním časem je dost nejasností, Julie to mohla více vykreslit a nám čtenářům usnadnit domýšlení různých detailů.
Až taková slaďárna to není, dočkáme se akce a trochu napětí, ale kvůli konci ani nechápu, proč bylo napsáno těch tři sta stránek :D
Uvidím, co přinese druhý díl... :)

19.07.2016 3 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Anotace zní jako Hunger games. Ale když jsem se do knihy začetla, bylo to spíš jako nezákonná reality show.
Propracovanost postav patří určitě k plusům této knihy, stejně tak zamotanost děje, z které vzešla slušná napínavá a nebezpečná hra.
Trochu mi vadilo, že jsem občas nechápala některé myšlenky, které se sice později objasnily, ale někoho to může odradit...

13.07.2016 4 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Díl od dílu napínavější! Je neuvěřitelné, že od první knihy uběhlo už pět let!
Bylo zajímavé vidět další kus světa. Aridy jsem si představovala jako "dnešní" turky a Skandijce v předchozích dílech jako vikingy. Cely stvořený svět mi tak připomíná Evropu. :D Takže Araluen je, bych řekla, taková Anglie. :)
Konec byl fakt krásný, dojemný a vtipný. Těším se na další díly. :)

12.07.2016 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Tuhle sérii si zkrátka nemůžu vynachválit. Bitva byla hodně zajímavá a bavilo mě to číst. :)
Co mě teda zarazilo, když jsem zjistila ze originální název je v překladu "Bitva o Skandii". Nositelé dubového listu mi k tomu teda nesedí a ještě víc mě překvapilo, že následující asi tři díly jsou preházené. Tomu teda fakt nerozumím, jestli si autor později rozmyslel, že si chce s dějem ještě víc pohrát, nebo to spletlo vydavatelství... nevím, ale vypadá to, že prekladatelka chtěla zachovat chronologii děje, za což ji jsem vděčná, protože kdyby se skákalo z budoucnosti do minulosti a pak ještě do přítomnosti atp. měla bych v tom guláš. :)

09.07.2016 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Opět napínavé pokračování Hraničářova učně mě šokovalo. Nepředvídatelné zvraty a nečekané události mě nutí k tomu, abych celý den jen seděla a četla.
Doufám, že se co nejdříve vrátí zpět do Araluenu, už mi chybí ty původní postavy... :)

07.07.2016 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Opět skvělé pokračování, děj je stále víc a víc napínavý. Vrhám se na další díl, nemůžu se dočkat až se dozvím, jak to bude pokračovat.. :)

04.07.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Bože já nemám slov.. Moje čtenářské srdce se teď rozpadá na kousíčky a slepit ho může jen ten nejšťastnější konec The Crown!
Jinak z kandidátů je mi sympatický samozřejmě Kile a Henri je hrozně roztomilý :) Taky se mi líbí Eric a vůbec bych se nedivila, kdyby se mezi ním a Edlyn něco odehrálo :)

02.07.2016 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Hraničáův učeň je lehké oddechové čtení. Ikdyž je kniha určená pro mladší čtenáře, mě neskutečně bavila. Popisování prostředí a různých činností je naprosto dokonalý.
Taková dobrodružná, napínavá fantasy kniha mi opravdu sedla. :)

01.07.2016 5 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Překvapilo mě jak mě tahle knížka bavila. Biančiny myšlenky a slovní zásoba mě fakt dostávaly. :D
Je to jiný žánr než na který jsem zvyklá a to tak, že Otka byla jen o vztazích a rodinných problémech. Zkrátka dívčí román, takové příjemné oddechové čtení.
Film se od knihy hodně liší. Řeší se tam spíše to Otkovství, kdežto v knize je to o tom, že Bianca pořád utíká od reality, nechává se rozptylovat a místy je to taková červená knihovna. Ale film jako romantická komedie účel splnila. Je tam hodně vtipných scén a herecké obsazení a jejich výkony jsou suprový :)

13.06.2016 4 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Když už jsem přečetla ten Archiv, vrhla jsem se i na Dveře do prázdnoty. Kniha mě bavila o hodně víc než první díl. Mackenzie se z událostí s Owenem stále vzpamatovává a to, že ji pořád straší je svým způsobem napínavý. K tomu je tam přimícháno trochu lovestory, ale mohlo toho tam být víc, Mac tam jinak furt řeší jen své problémy.
Většinou se s hlavními hrdiny v názorech, myšlenkách a rozhodnutích shodnu, ale u Archivu ani u Dveří tohle neplatí. Pokaždé jsem si jen říkala: "Proč?" "Co to děláš?" "Ne, řekni mu to!" Zkrátka jsem si s Mac nerozuměla, ale i tak mě kniha celkem bavila.

Prý bude dokonce třetí díl...?! :)

10.06.2016 4 z 5