Shira27 Shira27 komentáře u knih

Návrat Návrat Sophie Jordan

I když mě první díl nadchnl a myslela jsem si, že to bude jedna z nejlepších sérií, tak musím říct, že se mi poslední díl stěží četl. Nevím, možná už jsem to chtěla mít za sebou a vrhnout se na jinou knížku, ale Návrat se mi líbil z celé série nejmíň.
Jacinda mě svým chováním hodně štvala. Nevěděla co chce a kdy to chce a pořád si všechno dávala za vinu. Willa lituju, jak se k němu Jacinda chovala, mě fakt vytáčelo. A Cassian...chudák. :( je mi ho též líto.
Happyendy miluju a konec téhle knížky je nádhernej. :)
Jinak ještě musím dodat, že jsem od této série čekala mnohem víc. Že to bude skutečně o dracích a že nás autorka více zasvětí do jejího dračího světa. Bohužel, v tomhle ohledu mě knihy zklamaly...

04.09.2015 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Mě se kniha hodně líbila. Opět je to taková velmi napínavá dobrodružná dystopie. Moc se mi líbí ten jejich slovník. Celou knihu to víc zpestřuje.
Těším se, až si zkouknu i film, který teda nemá moc pozitivní ohlasy, ale já přesto věřím, že to bude bomba!

29.08.2015 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Další napínavá série knih, která mě neskutečně nadchla. I když mám přečtené jen 2 díly, věřím, že třetí díl to teprve rozjede.
Musím se smát tomu, že když si Jacinda něco naplánuje, pokaždé se to prostě pokazí. Od začátku do konce je kniha neskutečně napínavá.
Ty milostné trojúhelníky mě už docela štvou, protože jsem jich za poslední dobu hodně přečetla, ale tuhle sérii zkrátka musím dočíst!
DOPORUČUJI!

27.08.2015 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Wow! Úžasná knížka. Od začátku až do konce jsem byla napnutá jak struna. Miluju draky. Čekala jsem od toho teda trochu víc, co se týká těch draků, protože se tam vyskytli jen na začátku a na konci. Ale doufám, že v ostatní dílech to bude o něco lepší.
Za mě určitě DOPORUČUJI

26.08.2015 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Elita se mi moc nelíbila. Selekce byla o něco lepší. Ale pořád se tam něco dělo a kniha je velmi čtivá. Pořád fandím princi Maxonovi a naopak Aspen mi je čím dál víc nesympatičtější. Musím se přiznat, (možná malý spoiler :P) že při tom posledním útoku rebelů na palác, jsem si opravdu přála, aby byl Aspen mrtvý.
Nicméně jsem od Elity možná čekala víc. Jsem zvědavá na První. Možná si ji přečtu v angličtině :D

18.08.2015 4 z 5

Modré hlubiny Modré hlubiny Jennifer Donnelly

Ehm.. takže kde mám začít? Jako první mě na knížce zaujala obálka. Opravdu jedna z nejlepších jakou jsem kdy viděla. Zapátrala jsem trochu po internetu po ostatních dílech a jsou ještě další dva a možná budou i další a i jejich obálky se mi děsně líbí.
Příběh je velmi zajímavý a velmi propracovaný. Ze začátku jsem v tom měla pěkný guláš, protože to na mě autorka všechno naráz vychrlila. Ale i přes tolik zajímavých informací jsem se do knihy nemohla začíst. Pro mě nebyla skoro vůbec čtivá. Možná je to tím, že je psaná ve 3. osobě, protože já preferuji psaní z 1. os.
Co se týká postav, byli pro mě celkem neutrální. Nijak jsem si je neoblíbila, ani mi nebyli nesympatické. Co ale musím zmínit a nelíbí se mi, že hlavní postava - Serafína - nejednala sama za sebe. Spíše poslouchala druhé a dělala co jí řeknou. Ve většině případů. Nějaké vlastní myšlení ke konci knihy samozřejmě bylo, ale na to, že je to vlastně princezna by zase neměla tolik poslouchat ty druhé. Nevím, možná je to jen můj názor.
Konec byl velmi rychlý a dost napínavý. Skončilo to naprosto otevřeně a určitě si přečtu i ostatní díly až vyjdou. Když už mám něco rozečteného, nerada to nechávám nedočtené.

17.08.2015 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Pěkná romantická oddychovka. Nebylo tam tolik akce, ale napínavé to bylo.
Místy mi tam chyběl popis prostředí, lidí, pocitů...atd. Možná je to tím, že jsem četla mnohem podrobněji napsané knihy, ale v Selekci jsem si prostě nedokázala tolik vybavit prostředí ve kterém se zrovna nacházeli, nebo jestli postavy seděli, stály, chodily nebo ležely. Vím, možná to zní divně, ale prostě jsem se do toho nedokázala tolik vžít.
Postavy mi jsou sympatické, hlavně princ Maxon. No řekněte, kdo by nechtěl šlechetného džentlmena, který vás dokonce miluje? Ikdyž byl teda místy trochu náladový, pořád mu fandím.
Za to Aspen mě teda štval. Ani mi nestojí za vyjádření. :D

13.08.2015 4 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Pozor SPOILERY.
Wow! No já prostě nemám slov! Konec skončil opravdu úžasně otevřeně. Po dočtení knihy opravdu není jasné kdo ještě je a není naživu, ale pak jsem si přečetla na stránkách nakladatelství CooBoo další doplňující dvě kapitoly a to mi konec úplně uzavřel a uklidnil mě a prostě BOMBA!
Musím říct, že tahle kniha byla možná se všech nejslabší. Přes půlku knihy tam Juliette řeší: 'Adam nebo Warner? Warner nebo Adam? Zůstat? Nezůstat?' Prostě to mě na tom trochu štvalo a nebavilo. Ale ke konci kniha byla velmi napínavá a nemohla jsem ji vůbec odložit. Možná to bylo až příliš uspěchané.
Co se postav týká, všechny mi byli naprosto sympatičtí. ALE. To jak autorka Adama zkazila... To mě hodně mrzí. A o Warnerovi jsem pomalu ani nevěděla co si mám myslet.

Prostě boží série! DOPORUČUJI!!

10.08.2015 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Druhý díl opět úžasný! Já nemám slov! To jak Juliette popisuje svoje pocity je prostě dokonalý! V životě jsem nic takového nečetla. Obzvlášť ty přeškrtané věty tomu dodávají ještě větší šmrnc. I když v tomto díle jich zase tolik nebylo.
Na Adamovi mi tam pořád něco nesedí. Mnohem víc se mi zamlouvá Warner. Opravdu ho mám asi nejradši, protože (SPOILER) se úplně změnil.
Přečteno za 3 dny. Okamžitě se vrhám na 3. díl.

07.08.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Přečteno za dva dny. Skvělé doplnění příběhu z Tobiasovy strany.

04.08.2015 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Kniha mě naprosto nadchla. Je velmi čtivá a bavila mě od samého začátku do konce.
I když je to něco mezi X-meny, Hunger games a Divergencí, pořád mi připadá originální.
Přeškrtané věty, opakující se slova a číslice mi vůbec nevadily. Je to úplně něco jiného, nového, originálnějšího než na co jsme normálně zvyklí.
Děj byl opravdu velmi nečekaný. Osobně mám radši když jsou kapitoly krátké i když jich je třeba padesát, je to pak o to víc napínavější.
Dávám 5* a jsem opravdu zvědavá jak to bude pokračovat a doufám, že se to zas tolik nebude podobat Hunger games. V dnešní době je hodně oblíbené téma dystopie. :)

25.07.2015 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Přečetla jsem jen půlku, dál mě to už nebavilo. Viděla jsem dřív film ale ten se knize moc nepodobá, takže na tom zase tolik nezáleží.
Nevím co mě na knize tak nebavilo, možná to, že to vypráví kluk, možná to, že je to mytologie, nevím. Možná se k ní později vrátím.

22.07.2015 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha mě celou dobu bavila. Ze začátku jsem si nemohla vůbec zvyknout na er-formu, ale časem už to bylo lepší a velmi čtivé.
Děj byl od začátku do konce napínavý a určitě si i časem přečtu ostatní díly. :)

20.07.2015 4 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Četla jsem Serafínu na doporučení kamarádky. Byla to úžasná kniha, ale čekala jsem od ní trochu víc. Postavy se mi míchaly celou dobu a konec byl pěkný a skončil krásně otevřeně. Doufám, že brzy vyjde pokračování, jsem na to zvědavá :)

17.07.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Úžasné, nemám slov! Celou sérii jsem byla napjatá a nemohla jsem knihy odložit. Katniss i ostatní postavy mi byli velmi sympatické (až na záporáky, ale i ti byli trochu dobráci :) )
Všechny knihy jsem měla přečtené asi za týden, i když jsem ještě chodila do školy.
Konec jsem teda vůbec nečekala, a musím se přiznat, že mi pár slz ukáplo..

Filmové zpracování si myslím, že se velmi povedlo. Všechny postavy mě tam dokonale pasují a musím se přiznat, že Haymitche jsem si přesně takhle představovala :D
I když to nebylo přesně podle knížek, přesto si myslím, že se režisér (či kdo to vlastně je) snažil, co nejvíce knihy napodobit. Pár neshod a věcí navíc tam je, ale dá se to překousnout :)

Doporučuji si nejdříve přečíst knihy a až pak zkouknout filmy :)

15.07.2015 5 z 5

Nejistý zítřek Nejistý zítřek Avery Williams (p)

Opět jsem byla celou knihu napjatá. Pořád jsem hádala, v kom by se mohl Cyrus skrývat a vždy to byl někdo jiný. Už si bohužel nepamatuji, jak to přesně skončilo, protože jsem to četla asi minulý rok.
Doporučuji :)

15.07.2015 4 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Přečtená již před časem. Kniha mě moc bavila, vždy jsem byla napjatá jak se Serafína rozhodne a jestli ji Cyrus najde.
Vřele doporučuji :)

15.07.2015 4 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Naprosto úžasná série. Četla jsem ji již před časem a vždy netrpělivě čekala, kdy už konečně vyjde další díl..
První díl mě uchvátil ze všech nejvíc. Kniha mě bavila již od samého začátku až do úplného konce. Zároveň jsem na Kelsey byla naštvaná za to jak se k Renovi chovala.
Druhý díl byl ze začátku o něco slabší. Prokousat se těmi 200 stránkami to dalo zabrat, ale pak už se zase rozjelo to známe dobrodružství a už jsem knihu měla ihned opět dočtenou.
Třetí díl se mi také moc líbil. Miluju draky a jak je zde Colleen vymyslela, je prostě úžasný!
No a závěrečný čtvrtý díl byl také moc úžasný. I když mi přišel oproti ostatním docela krátký na tak moc událostí. Vydali se pro čtrvrtý Duržin dar a zároveň se vydali do minulosti. Konec mě naprosto dojal a ukáplo mi i pár slziček. Všechno v tomto posledním díle, všechny věci z těch ostatních dílů do sebe krásně zapadají.

Nemůžu si ještě odpustit jeden komentář. Na to, že je Kelsey 16/17 let, se chová podle mě tak na 25, možná 30. V knize bylo vylíčeno prostředí na dvě stránky, ale na druhou stranu úžasně tam popisovala své pocity, i když také to bylo hrozně dlouhé.

Někde jsem četla, že má vyjít i filmové zpracování, ale já doufám, že se k tomu nedostanou, protože například filmové zpracování Divergence a Rezistence naprosto zkazili. Nechci aby to bylo tak i u této bombastické série, kde už mám jasnou představu celého prostředí a postav :3

15.07.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Přesto, že mi první díl hodně připomínal Hunger Games, zbylé dva už ne, ale i tak tam jistá podoba byla. Ze začátku se mi hodně pletlo, za kterou osobu jsem četla, protože v tom moc rozdíly nebyly. Nechápala jsem, proč najednou autorka přešla na takový styl, ale po přečtení celé knihy jsem to pochopila :)
Děj Rezistence a Aliance už mě tolik nenadchl jako Divergence. Něco pořádného se tam nedělo, sem tam nějaká smrt... Ale konec, ten to všechno zapečetil. Nejdříve jsem myslela, že autorku ukamenuji, ale na druhou stranu oceňuji originalitu a za to přidávám jednu hvězdičku :)
Za nějaký čas si přečtu Čtyřku, musím si v hlavě srovnat celý děj této Povstalecké trilogie a doufám, že mě tento dodatečný díl alespoň trochu překvapí :)

12.07.2015 4 z 5