Shinju Shinju komentáře u knih

Gejša Gejša Arthur Golden

Film jsem viděla asi 1000x. Musím uznat, že se velmi povedl. Ale kniha je skvost. Tenhle příběh mě asi nikdy neomrzí. Doporučuji film i knihu.

08.08.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Brilantní! Tato autorka je génius. Co stvořila za svět a příběh odehrávající se v něm. Sice do nějaké 70 strany to vypadalo, že to bude nudné (kromě první kapitoly). Ale pak se obratem příběh rozběhl. Líbí se autorčina preciznost a detaily, které mi u jiných autorů chybí. Líbilo se mi střídání kapitol podle hlavních postav, mohli jste každou důležitou chvilku prožít s každým hrdinou z jiného pohledu. To dalo knize určité kouzlo a jedinečnost. Každý zvrat přišel v tu správnou chvíli.

21.02.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Pěkné čtení.

POZOR SPOILER!!!

Štětí nebo smůla, že si Ron zlomil hůlku??
Škoda, že v knize chybělo několik kapitol s Ginny, jak si zapisovala do deníku Toma.

02.02.2024 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Prostě bomba čtení! Paráda. Další díl nebo filmové zpracování by určitě nezaškodilo. Autor od teď patří k mým oblíbeným autorům. A teď honem na další knihy autora. :)

31.08.2020 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Další úžasná kniha! Pro mě velmi silné téma, protože mě občas při čtení této knihy zabolelo u srdíčka, ale vždycky se objevila naděje.

11.07.2018 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Tuhle knížku by si měl přečíst každý, ať všichni ví, co se děje a hlavně ti co volí komunisty!

03.05.2014 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Knížka se mi nelíbila. V každé kapitole jsem čekala co se stane a pořád nic.

20.04.2014 1 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Dalo by se říct že se jedná o obyčejný příběh, jedné rodiny v určité době, o věcech známých a běžných. Ale ta atmosféra, kterou umí autorka stylem psaním navodit je dechberoucí, a to z knih autorky dělá knihy neobyčejné.

21.11.2023 5 z 5

Nápady Nápady Leonardo Da Vinci

Něco je velmi zajímavé a něco je naopak nudné.

03.08.2020 3 z 5

Muž, který se zřekl peněz a přežil Muž, který se zřekl peněz a přežil Mark Boyle

Krásná kniha na zamyšlení , ale chybělo mi tam dovysvětlení několika detailů např. co nosil v zimě za oblečení a vůbec obecně ...
Knížka byla čtivá, ale přišlo mi, že i jak sám uvedl musel něco rychle napsat, vše mohlo být lépe propracované, bez takového zázemí jaké si vytvořil by to každý měl těžší .

01.01.2020 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Tato kniha mě zaujala svou obálkou už před několika lety v knihkupectví. Nevím proč, ale odradilo mě to, že se příběh odehrává v Praze. Myslela jsem si, že ta kniha bude špatná, ale nebylo tomu tak, jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla, bylo to velmi příjemné čtení.

17.11.2017 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Knihu jsem si chtěla přečíst hned, co vyšla, ale nějak se mi do toho vůbec nechtělo, až teď po pěti letech, co vyšla, jsem se do ní začetla a moc příjemně mě překvapila, krásně se četla. Zařadila bych jí k těm lepším fantasy knížkám, které určitě stojí za přečtení. Moc se těším na další díl. A doporučuji všem, kteří hledají napínavější odpočinkové čtení.

Je to jako příběh, který každá holka zná, ale přesto jinou podobu má. :)

08.02.2017 5 z 5

Zúčtování Zúčtování Kathy Reichs

Tak už konec. Škoda no :( Virátí smečku jsem si hodně oblíbila.
Pozor! Další text by mohl vyznít jako SPOILER!
Moc krásné zakončení, ale škoda toho jak to dopadlo, ale zase na druhou stranu všechno krásné musí jednou skončit, aby mohlo začít něco nového, možná hezčího. :)
Knížka končí s trochu otevřeným koncem takže není zatím nikde přesně dáno, že další díl někdy v budoucnu nebude.

07.12.2016 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

První díl se mi moc líbil u druhého dílu už mě trochu nudil konec a třetí díl mě moc nenadchnul. Přesto je to moc krásná knižní série, ze světa fantasy literatury, plná krasných a charakterních postav a bytostí z Říše divů. :)

24.10.2016 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Autorka je opravdu skvělá spisovatelka. Tato kniha stojí opravdu za přečtení. Je zároveň krásná a drsná. I když je zcela jasné o čem kniha je, tak autorka dokázala překvapit a příběh pojala velmi zajímavě. Moc se mi líbilo jak autorka měla propojené postavy. Každá postava měla možnost vyprávět svůj příběh a to zdůraznilo osudy postav, a tím pádem každá postava k nám mohla promlouvat.

13.10.2015 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Knížka se mi ze začátku moc líbila, chtěla jsem ji zařadit dokonce mezi doporučené, ale posledních asi cca 80 stran už mě knížka tak nebavila, takže proto o něco slabší hodnocení.

03.03.2024 4 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Krásný čtiví příběh, kde najdete od každého trochu romantiky, první lásky, sebelásky, napětí, detektivní zápletky, fantasy a spoustu dalšího.

26.11.2021 5 z 5

Probuzení Probuzení Mirka Andolfo

Tak to je mega komiks. Je to supr příběh. Těším se na další díl.

26.09.2021 5 z 5

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Knihu jsem přečtla pouze do půlky. Chápu, co tím autorka chtěla říct, ale nebylo to ono. Kniha mě vůbec nenadchla.

02.06.2021

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Bez komentáře ! Už nikdy prosím nic takového.

01.11.2020 odpad!