Probuzení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve světě obývaném antropomorfními zvířaty zákon povoluje jenom spojení mezi jedinci téže rasy. Ti, kteří zákon poruší, jsou potrestáni a uvězněni. Jsou obviněni z toho, že jednají… PROTI PŘÍRODĚ. Leslie je obyčejná prasečí slečna, která miluje suši a hudbu a živí se prací, již nesnáší. Táhne jí na pětadvacet a bydlí se svou nejlepší kamarádkou Trish. Sní o jiném živote. Sny ale mohou být nebezpečné, neboť se v nich vyskytuje svůdný vlk. Leslie se díky svému snu začíná zaplétat do tajemného spiknutí. Tady už nepůjde jen o lásku. Půjde o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471518/big_probuzeni-AZu-471518.jpg 4.491
Série:

Proti přírodě 1.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Awakening, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Probuzení

PanKrabák
04.09.2022

Tak tímhle komiksem jsem objevil styl který mi opravdu vyhovuje. Skvělá kresba, sympatické postavy a žádná zbytečná cenzura nebo snaha cokoliv zakrýt (tak akorát aby člověk neměl špatný pocit číst to i na veřejnosti). Víc takových.

woita
13.06.2022

Tento komiks mne vábil svým nestoudným zasazením a kresbou pěkně dlouho než jsem si jej pořídil. Kniha je to opravdu nádherná a dobře se čte i sleduje. Vše má odpich a nenechává oko zahálet. Nadmíru překvapí nakolik je Leslie vykreslena v Evině rouše jako krásné plnoštíhlé stvoření a přesto se neuchyluje ke žádným nechutnostem či otevřené pornografii. Malba nabízí přesně tu správnou dávku erotického nádechu aniž by upozaďovala příběh.
Ten je zasazen do dosti bigotní společnosti vzdáleně ne nepřipomínající provolávání čistotu rasy v nacistickém Německu, kde stát řídí společenské normy a rozhoduje o těch nejintimnějších částech soukromého života. A do toho je zanořena mladá prasnice Leslie, která ztratila téměř všechno na čem ji záleželo, protlouká se životem a přesto si zachovává alespoň entuziasmus. V tom ji pronásledují opakující se sexuální sny, tajemná skupina a osamocený temný jedinec. Kdo má rád dospělý příběh, dobrodružství a přesto se cítí být dítětem v těle dospěláka, najde v tomto komiksu vše potřebné.


Hadati
17.05.2022

Marně se snažím vzpomenout, zda jsem někdy četl komiks, kde vystupovala humanoidní zvířata a netýkala se alespoň z části rasismu či segregace. V menší míře tomu tak je v Grandville, kde za méněcennou rasu považují lidské plemeno, kterému nelichotivě říkají „knedlíci“, zřejmě podle holých kulatých obličejů. Ve větší míře tomu pak je v Jacku Wolfgangovi, kde je rasismus řešen mezi masožravci a bíložravci, nebo v Blacksadovi, kde bílou sílu zastupuje lední medvěd.

Komiks Proti přírodě pak jde ještě do většího extrému, kde je špatné křížit jakékoliv zvířecí druhy mezi sebou a stejně přísně je pohlíženo i na homosexualitu. Za takový prohřešek se trestá roky ve vězení, při opakovaném prohřešku pak hrozí i poprava.
Protože však existuje tolik zvířecích ras, byl vytvořen vládní systém, který kontroluje rozmnožování svých obyvatel.

Hlavní hrdince se už blíží 25. narozeniny, což pro ni znamená, že jestliže si sama nenajde vhodného prasečího partnera, budou její data zadána do vládního systému, který jí sám vybere vhodného partnera. A to se jí vůbec nelíbí. Navíc řeší další svůj problém, že se jí opakovaně zdá perverzní sen o tom, jak si užívá intimností s vlkem. A sama cítí, že tento sen je něco víc, než se původně zdá.

Přestože mě začíná již unavovat téma rasismu, které se v poslední době začíná cpát snad i do reklam na ovesné vločky, zde jsem s tím problém neměl, protože se jedná o stěžejní téma samotného příběhu.

Kresbě pak nemám co vytknout. Byla dostatečně detailní, anatomicky zajímavá, občas i lehce erotická. Výrazy postav pak i dostatečně čitelné, přestože se jednalo o zvířecí obličeje. Netradiční mi pak přišlo i to, že hlavní hrdinkou není žádná roztomilá štíhlá zajda, ale korpulentnější prasátko. Přesto ji ilustrátor dokázal představit tak, že je nejen sympatická svou povahou, ale také roztomilá svým vzhledem.

Zmiu
10.05.2022

Komiks s prasečí hrdinkou, to je jasný plný počet.

Kate18
19.03.2022

Skvělé! Nádherné kresby a barvy. Příběh ze světa, kde je povoleno partnerství jen se stejnou rasou a opačným pohlavím, cokoli jiného je proti přírodě. Trochu to připomíná problémy dnešního světa, že? Jenže navíc, pokud v 25 letech nemáte partnera, Reprodukční program vám najde toho nejvhodnějšího. Les si žije svůj život, jenže pak se ji začne zdát zvláštní sen o vlkovi. A když dosáhne 25, je do programu zařazena a to ji zcela změní život. Zamotá se do velmi zvláštních věcí…

Lenka.Vílka
14.03.2022

Co se to dneska děje? Nejdřív Zaklínač a potom tohle! :D

Ááaaaaááá!

Nevím úplně přesně, jak zhodnotit, protože...co se stalo v téhle knize? Jako čtenář jsem si prošla peklem, protože tohle je plný otázek a naznačení, ale ani na jednu vlastně není odpověď. Mě nevadí, když jich je spousta, ale potřebuji alespoň jednu odpověď :(

Leslie je svá, ale zároveň se drží při zemi, protože nechce mít problémy. Dělá všechno, co správně má a rozhodně, strašně rozhodně poslouchá pro krásnou budoucnost. Protože jestli malým dětem před spaním pouštějí to propagandystický video, chápu, že potom musí být zmatený. Hlavně, když se jim do srdce nebo postele připlete jiný zviřátko nebo někdo stejného pohlaví. Hlavně nebýt proti přírodě. A když se nevíš rady, stát pomůže. A taky hodně motivuje. Třeba vyšší daně pro nezadané. Tohle je prostě super základ pro příběh, o kterém jsem věděla, že mě bude bavit. Protože je tady ještě někdo. Vlk. Vlk, o kterém se Leslie zdá, a jsou to dost intenzivní sny.

Můj problém je hlavně v tom, že se kniha strašně moc rychle rozjela a bylo tam strašně moc věcí. A najendou konec. Ano, já četla, otočím na druhou stranu a konec. Fakt jsem to nečekala.

Protože od druhé poloviny to bylo vážně šílený. Informace padaj jako kroupy, možná větší kadencí a žádná z nich mi nedala čas a prostor nad tím přemýšlet, protože bum a další. Tím nechci říct, že je to špatný komiks. Spíš bych řekla informačně nevyvážený. Protože konec knihy na mě nepůsobil jako cliffhanger. Působilo to na mě...konec sešitu, konec všeho. Protože jsem jela po rovině, ne do kopce.

Kresba byla famózní a naprosto nádherná. Jak Leslie, tak všechny postavy. Ty scény s vlkem byly správně na úrovni. Což byl taky důvod, proč jsem tak dlouho váhala, zda se do knihy pustit. Ta alternativní obálka je vážně hnusná a nevkusná, mmch. Bála jsem se, aby to nebylo moc sprostý, protože to téma je celkově strašně vážný, aby se to tam hodilo. Ale, uf, bylo to fajn :)

No, tak asi upřímně, ne? Na pokračování se samozřejmě těším a ráda si ho přečtu. Ale první díl ve mě zanechal trochu zmatené pocity. Hlavně z toho důvodu, že kniha obsahuje pouze čtyři kapitoly, ne šest, a zda není škoda, že nevyšlo jako omnibus. Protože tady nestojíte na pláži, kde vám oceán omočí prst a vy čekáte na další vlnu. Tady jsem si připadala, jako když od tý vlny stojim sto metrů, vidím jí...a jsem furt suchá. Škoda...

orangerose
05.03.2022

úžasný komix , kresba je krásná, je napínavý a až sahám po 2 díle :D

Roscata
30.12.2021

Tak tohle mě fakt hodně baví. Původně mě komiks zaujal hlavně obálkou a anotací, netušila jsem ale, že mě obsah až tak překvapí.

Leslie je obyčejná prasečí holka, která má tu smůlu že žije v totalitní společnosti, kde je cokoliv mimo normu (vztah s jiným druhem, homosexualita nebo single život) hodnoceno jako proti přírodě. Navíc Leslie dosáhla dvaceti pěti let a tak je čas zapojit se do reprodukčního programu. Jenže cítí, že takový nátlak není správný, a nemůžou za to jen erotické sny o bílém vlkovi které má.

Opravdu jsem nečekala že bude mít příběh takovou hloubku a spád. Líbí se mi že autorka neřeší morální a etické otázky, ale spíš je nechává plout na pozadí a dokreslovat příběh. Díky tomu jsou postavy i svět mnohem reálnější. Jsem zvědavá co se chystá v druhém díle.

IG: zrzi_cte

1