Probuzení

Ve světě obývaném antropomorfními zvířaty zákon povoluje jenom spojení mezi jedinci téže rasy. Ti, kteří zákon poruší, jsou potrestáni a uvězněni. Jsou obviněni z toho, že jednají… PROTI PŘÍRODĚ. Leslie je obyčejná prasečí slečna, která miluje suši a hudbu a živí se prací, již nesnáší. Táhne jí na pětadvacet a bydlí se svou nejlepší kamarádkou Trish. Sní o jiném živote. Sny ale mohou být nebezpečné, neboť se v nich vyskytuje svůdný vlk. Leslie se díky svému snu začíná zaplétat do tajemného spiknutí. Tady už nepůjde jen o lásku. Půjde o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471518/big_probuzeni-AZu-471518.jpg 4.447

Proti přírodě 1.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Crew

Unnatural, Vol. 1: Awakening, 2016

Kniha Probuzení

Karin_Kim55
01. listopadu

MILUJU TO. MILUJU. PROSTĚ TO MILUJU.

Ne, já se snažím být objektivní, ale tohle je moje první setkání se západním komiksem (přesněji byl první Ekho, ale to jsem stále nedočetla, takže to nepočítám), navíc jako bonus je lehce erotický a postavy jsou polidštěná zvířata? Takže prosím, GIVE IT TO ME byla moje okamžitá reakce.

Plus mínus jsem věděla, co čekám a do čeho jdu, ale bylo to mnohem lepší! Popravdě se to ubíhalo úplně jiným směrem než jsem čekala, ale stejně jsem si to užívala! Jediné mínus je v tom, že příběh ubíhá celkem rychle. Vyhovovalo by mi, kdyby to bylo trochu pomalejší a my se mohli více s těmi postavami seznámit. (Být to 2x delší vůbec bych si neztěžovala.)

Rozhodně se vrhnu na druhý díl, protože tento končí celkem otevřeně.

Norri

Krásně nakreslená a lehce erotická zábava, odehrávající se ve fašistické společnosti, která chce rozhodovat o životě každého jedince. Tedy alespoň ze začátku, protože potom se to změnilo z lehtivé na spíše akčnější záležitost. To je trošku škoda, ale jsem zvědavý, jak to bude pokračovat.

Shinju

Tak to je mega komiks. Je to supr příběh. Těším se na další díl.

Hellrampage

Výborný ľahko-erotický komiks s krásnou kresbou od talianky Mirky Andolfo. Príbeh má veľa zvratov a tento prvý diel je skôr takým úvodom, no pre mňa bol príliš krátky a moc rýchlo skončil. Teším sa na ďalšie diely.

Ako napísal ArkAngel, treba spomenúť anime Beastars, ktoré odporúčam, ak sa vám páčil aj komiks a Zootropolis videl už určite každý. Farmu zvířat mi to tiež pripomenulo, hlavne kvôli jednej legendárnej vete, ktorá tam bola použitá.

ArkAngel

Kdybych měl Proti přírodě někomu představit, popsal bych to asi jako mix 1984 a Farmy zvířat od Orwella. Pokud je člověk znalejší, zmínil bych ještě určitě animovanou Zootopii od Disneyho nebo anime/mangu Beastars.
Zvířata zde žijí v systému, který je silně omezuje a za porušení daných pravidel jim hrozí i smrt. Máme tu i několik zajímavých zvratů a já budu s radostí očekávat další díly, abych věděl, jak to vlastně celé dopadne.

Atlantis

Tak nějak jsem se psychicky připravil na to, že jsem si koupil komiksové prasárničky, že budu sledovat kdo ví co s antropo zvířátky a ono nic. Nebo tedy téměř nic. A najednou jsem četl naprostou jiný žánr, než na jaký jsem byl připravený.
Pořád to bylo povedené, pořád jsem se bavil, jen jsem byl celou dobu rozhozený, že se příběh hýbe jiným směrem, než jsem čekal a chtěl.
Lehce se bojím pokračování, nastíněná témata mne totiž nebaví, ale Probuzení bylo velmi dobré.

GoodGames

Proti přírodě 01: Probuzení je kvalitný štart do série. Postupne sa mení z ľahkej romantickej erotiky do temného detektívneho thrilleru a scenár je plný prekvapivých udalostí. Príjemná kresba a farby len umocňujú celkovo dobrý dojem z prvého dielu. Som zvedavý na pokračovanie.

KubaHanzelin

Zajímavý kousek, který mě zaujal už když ho ohlašovali, ale upřímně jsem nečekal, že po něm nakonec sáhnu, přece jen to vypadá jako komiks pro jinou cílovku.
Autorka poutavou kresbou vtáhne rychle do děje světa, který je obýván místo lidmi zvířaty, ale jak už to tak bývá, zvířata se chovají více jak lidé než by si dokázaly připustit. Máme zde spoustu narážek, i když co narážek, celý příběh se točí kolem problémů dnešního světa - ať už jde o rasové nebo sexuálně orientované stereotypy je tohle naprostá utopie, ale jelikož se nám do toho zapletla magie tak to nebude nejspíš jednoduché jak to vypadá..