Nápady

Výbor z literární pozůstalosti slavné osobnosti italské renesance – aforismy, hádanky, bajky, žerty, příběhy a fantastické povídky .

Z italských originálů vybral, sestavil a doslov napsal Jaroslav Pokorný.

Neprodejná členská prémie Klubu čtenářů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26446/big_napady-zLM-26446.jpg 3.988

Kniha Nápady

(+ SPOILER) Civim
na obrázky v maličké knížečce, nádhera. Kůň plný života,vzpírá se, slyším jeho řehtání, dávám pozor, abych se nepřipletla pod jeho kopyta.
Mrknutím oka, jsem přenesena pomyslným strojem času. Leonardo právě zvěčňuje svůj nápad:
"OHEŇ a VODA. Oheň vaří vodu v kotlíku a reptá, že si nezaslouží, aby voda byla nad ním, králem živlů, a chtěl ji varem z kotlíku vypudit. Voda ochotně poslechla, přetekla
a oheň uhasil.

TheCiko5

Je to opravdu zvláštní. Texty jsou svěží, jako kdyby byly sepsány před rokem. Absolutně na nich není znát tíha doby. Hodnotné, inspirativní a.... pravdivé.

yaja8823
17.11.2020

Přečetla jsem si ji, protože jsem chtěla vidět, co se honilo hlavou velkému malíři jako byl Leonardo da Vinci. Zajímavé a lidé se mohou zamyslet nad každou stránkou....a příběhem, ovšem znám i zajímavější čtení.

Shinju
03.08.2020

Něco je velmi zajímavé a něco je naopak nudné.

Gabi13
30.03.2020

Myslím si, že takový da Vinci byl. Roztěkaný a nesoustředěný na jednu věc. Nebylo to ku neprospěchu, ale laik a obyčejný člověk se v tom někdy ztrácí. Kniha je přesně taková. Beru ji tedy jako velký odkaz velkého člověka. I když čtení to nebylo nic moc.

Anoell
17.06.2019

Útlé dílo, které nabízí jak zamyšlení, tak i pobavení. Nicméně, ač šlo o opravdu kraťoučké věci, občas mi dělalo problém udržet pozornost. Nejlepší část knihy byly asi aforismy a hádanky.

Atak
23.09.2018

Evidentně je a bude stále spousta věcí které mě budou překvapovat :)

tetulka
01.09.2018

Chvílemi mi kniha vykouzlila úsměv na tváři. Velme důvtipně napsaně. Nicméně poslední část mi připadala vyloženě nezajímavá...