shimice

ZmizeláZmizeláGillian Flynn

Upřímně nechápu humbuk kolem.. není to můj šálek kávy, měla jsem problém se začíst i dočíst, jak mě oba hlavní protagonisté štvali, o konci ani nemluvím.. S filmem jsem čekala, než si přečtu knížku, abych neměla zkreslený dojem, ale po přečtení knihy vidět film už nemusím..

27.04.2017

Ďábel v zrcadleĎábel v zrcadleJuraj Červenák

Přečteno za dvanáct hodin .. Prudič Stein, požitkář Barbarič a výkonná složka Jaroš, která to zas schytává za celou partu :-) Těším se na další díl..

15.11.2017

Smrt staré posluhovačkySmrt staré posluhovačkyAgatha Christie

Opět skvělé, na co potřebují jiní autoři 500 stran, zvládne Agatha ani ne na polovině :-)

27.06.2020

Vlk a dýkaVlk a dýkaJuraj Červenák

Zajímavá změna, vyprávění v ich-formě a sólo jízda notáře Matěje, ale doufám, že už se píše další díl a že se v něm opět setkáme s líbeznými názorovými střety původní trojice, které mi tady přece jen chyběly :-) V optimálním případě bych ocenila další rozpracování charakteru a minulosti hlavních postav, pořád je tam co odkrývat (aspoň doufám :-) )

16.11.2017

NenávistNenávistChris Carter

No nevím, předchozí díly se mi líbily podstatně víc.. trochu překombinovaný, hlavní detektiv v každém rozhovoru stále mlčí, byť je to on, kdo by měl něco říct, některý věci neuzavřený, a doufám, že koncem (spojler) nechce autor naznačit, že má do budoucna pro Luciena další nápady ke studiu..

09.08.2020

Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Plus je za čtivost, zvládla jsem víceméně za půl dne, mínus za početné (až "korektní "? :-) ) zastoupení menšinových komunit a za hlavní vyšetřovatelku, která má přes údajně skvělé předchozí výsledky (mimo poslední případ) víc štěstí než rozumu, žádnou disciplínu a dostává se opakovaně spíš do pozice oběti než někoho, kdo má situaci pod kontrolou. Dám jí ještě jednu šanci v dalším dílu :-)

22.04.2017

Nefalšovaná kočkaNefalšovaná kočkaTerry Pratchett

Geniální počin :-D Za mě nejobjektivnější příručka o životě s kočkami (a v kombinaci s videi Simons' cat je vzdělání kočkomila kompletní :-) )

23.04.2017

Dalajlamova kočka a umění přístDalajlamova kočka a umění přístDavid Michie

Nečetla jsem zatím od D. Michieho knížku, která by nebyla skvělá, tahle to jen potvrzuje, úžasná.

05.09.2017

Noční ptákNoční ptákBrian Freeman

Super čtivý, začala jsem a nešla spát, dokud jsem nedočetla.

15.05.2018

Dokonalé stopyDokonalé stopyHelen Fields

Skvělé, vypadá to na slibný začátek nové série a těším se na pokračování.

18.05.2018

Šifra mistra LeonardaŠifra mistra LeonardaDan Brown

Bez ohledu na validitu historických údajů to pro mě bylo před těmi lety strhující čtení.

24.04.2017

Divné hlášky z knihkupectvíDivné hlášky z knihkupectvíJen Campbell

Tak za mě šest hvězdiček z pěti bez ohledu na tiskové chyby :-D "Mate tu knihu o těch zpívajících vousatých chlapících? Myslíte Hobita? Ne, ZZ Top!" :-D

25.04.2017

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Geniální :-)

22.05.2017

451 stupňů Fahrenheita451 stupňů FahrenheitaR. Bradbury (pseudonym)

Úžasné vizionářské dílo

08.10.2017

Krev prvorozenýchKrev prvorozenýchJuraj Červenák

Četlo se samo :-) Určitě si od autora přečtu něco dalšího.

29.10.2017

Ohnivé znameníOhnivé znameníJuraj Červenák

Začínám mít závislost na trojici hlavních postav :-)

14.11.2017

Vykladačka smrtiVykladačka smrtiA. Franklin (pseudonym)

Hodnotím zpětně po několika letech, detaily si nepamatuju, ale byla to jízda, asi jsem deformována povoláním :-) Přečetla jsem následně všechny díly a ani tam jsem nebyla zklamaná, doporučuju (I když ne pro slabší povahy :-) )

16.11.2017

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Za mě velká spokojenost :-)

14.09.2019

NemesisNemesisJo Nesbø

Tři hvězdy za první dvě třetiny knížky, kdy to mělo spád, i když dva viníky jsem tipla zhruba do strany sto. Kdyby to skončilo někde kolem strany 350, bylo by to za plný počet. Ale zbaštit tak neuvěřitelně překombinovanou poslední třetinu už mi dělalo dost potíže, navíc je s podivem, že při tolika dějových přemetech zůstaly ještě některé věci nedořešené.. Můj první Nesbø, snad bude ten příští (aspoň pro mě) uvěřitelnější ..

Černá komnataČerná komnataLincoln Child

(+ SPOILER) Tři hvězdy za spád a čtivost. Dále pozor - spojlery

Kdybych tušila, že to bude knížka o Constance, asi bych do toho nešla, každým dílem je ta postava protivnější a nereálnější ( ačkoliv prakticky každá druhá postava je zřejmě z planety Krypton a každá třetí záhadně obživne, pomalu čekám, kdy se vrátí z hrobu chudák Smithback..) . Pokud pominu další, jsem poměrně v pasti z rozporu mezi prezentací Constance jako vysoce duchovní bytosti s opakovanými odkazy na buddhistická studia, a mezi osobou plnou hluboké nenávisti a pomstychtivosti, jakou se dle reálného chování jeví (takže minimálně jedna z nás dvou nedávala ve škole pozor :-) ) Kdyby vzhledem k závěru byla šance ji v dalším díle nepotkat, nestěžovala bych si, ale moc šancí tomu nedávám..

Proctorův návrat zřejmě spadá do výše zmíněné kategorie "Superman", takže bez komentáře. Diogena mi v dalším díle zřejmě ještě začne být líto :-) , taky nevěřím, že se vidíme naposledy.

Nelze nezmínit, že nevím, jak bych knihu pochopila, kdybych ji četla samostatně bez předchozí znalosti ostatních dílů, obávám se, že bych tolik vysvětlivek ke kontextu nepochytala.

Závěrem budu doufat, že pokud tvůrci budou v sérii pokračovat, stvoří více Pendergasta a méně jeho rodinné historie..

20.11.2017

Varovný signálVarovný signálLee Child

Přestože mám Reachera ráda a příběh není vymyšlen špatně, působilo to na mě zmatečně. Mít kniha o sto stran ( o zbytečně dlouhé popisy a některé postavy ) méně, bylo by to fajn, takhle jsem ji četla asi na šestkrát a měla problém donutit se dočíst.

31.10.2019

Dokonalá smrtDokonalá smrtHelen Fields

Knížka, na kterou jsem se fakt těšila, odsejpala, ne že ne. Že obě hlavní negativní postavy bylo možno odhalit už z prvního kontaktu (možná šestej smysl? :-) ), to bych neviděla jako problém, ale opět několik scének ve stylu "radši si vše nechám pro sebe, abych se nikoho nedotkl(a), a proto tam půjdu sám (sama) a nechám se zabít, aniž bych někomu řekl (a), kam vůbec jdu" (to se tak nějak ve všech třech dílech opakuje, až vzniká dojem totální dezorganizace kriminálky), plus závěrečná neuvěřitelná skrumáž na obou stranách mě donutila hodnocení snížit, chvílemi už jsem si fakt rvala vlas. Nicméně doufám v lepší příští díl, Luc je sympaťák a Livelyho hlášky nemají chybu :-)

12.09.2019

Dům PáněDům PáněS. Shem (pseudonym)

Pro zdravotníka luxusní záležitost, řada z nás by to přesně tak napsala, kdyby to uměla :-)

07.02.2017

Mladí páni v kamašíchMladí páni v kamašíchPelham Grenville Wodehouse

Jedna z mých nejoblíbenějších pro lepší náladu :-)

ÚnosÚnosLee Child

Zatím nejoblíbenější "Reacherovka" :-)

25.04.2017

Temná stránka hledačů světlaTemná stránka hledačů světlaDebbie Ford

Skvělá knížka, je potřeba přečíst víckrát (jako většinu dobrých knih týkajících se osobního rozvoje).

25.04.2017

Hlas tichaHlas tichaH. P. Blavatská (pseudonym)

Tak tohle budu moci komentovat, až to pochopím :-) Souhlasím, že je to úplně jinej level, a dávkovat se musí postupně, aspoň já jsem nezvládla číst v kuse, jako jiné knížky. Ale časem se k ní zase vrátím.

25.04.2017

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Na rozdíl od Zmizelé jsem přečetla za odpoledne a večer na jeden zátah. Žádná z postav sice není vyloženě sympatická, a co pořád táhne některý ženský k chlapům, který se k nim chovají hnusně, nechápu (hlavní hrdinky mi bylo spíš líto, než že bych si ji oblíbila ), ale za mě dobrý :-)

02.09.2017

Šest vranŠest vranLeigh Bardugo

Skvělé, nemůžu se dočkat pokračování :-)

21.01.2018

Světlo a stínySvětlo a stínyLeigh Bardugo

Souhlasím, Šest vran je za plných pět, proto je nemůžu dát prvnímu dílu Griši, i když se mi taky četlo samo, navíc si je nechávám pro další díly :-) Fantasy normálně nečtu, ale jsem zvědavá na další díla autorky.

03.02.2018