shimice

Léto bez FacebookuLéto bez FacebookuRomain Puértolas

Pro mě tedy utrpení, dočetla jsem jen proto, že jsem podle vzoru Cimrmanových diváků byla zvědavá, jestli druhá polovina bude slabší než ta první. Základní děj by se jistě vešel do třetiny rozsahu díla, pak by to mělo spád a správnej zvrat, ale z toho balastu informací mi třeští hlava ještě teď..

NenávistNenávistChris Carter

No nevím, předchozí díly se mi líbily podstatně víc.. trochu překombinovaný, hlavní detektiv v každém rozhovoru stále mlčí, byť je to on, kdo by měl něco říct, některý věci neuzavřený, a doufám, že koncem (spojler) nechce autor naznačit, že má do budoucna pro Luciena další nápady ke studiu..

09.08.2020

Smrt staré posluhovačkySmrt staré posluhovačkyAgatha Christie

Opět skvělé, na co potřebují jiní autoři 500 stran, zvládne Agatha ani ne na polovině :-)

27.06.2020

Verše pro mrtvéVerše pro mrtvéLincoln Child

Překvapivě tentokrát nic nadpozemského, skvělá čtivá detektivka. Za mě by byla škoda tuhle chemii mezi nuceným parťáky nevyužít i v budoucnu.

25.02.2020

Varovný signálVarovný signálLee Child

Přestože mám Reachera ráda a příběh není vymyšlen špatně, působilo to na mě zmatečně. Mít kniha o sto stran ( o zbytečně dlouhé popisy a některé postavy ) méně, bylo by to fajn, takhle jsem ji četla asi na šestkrát a měla problém donutit se dočíst.

31.10.2019

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Za mě velká spokojenost :-)

14.09.2019

Dokonalá smrtDokonalá smrtHelen Fields

Knížka, na kterou jsem se fakt těšila, odsejpala, ne že ne. Že obě hlavní negativní postavy bylo možno odhalit už z prvního kontaktu (možná šestej smysl? :-) ), to bych neviděla jako problém, ale opět několik scének ve stylu "radši si vše nechám pro sebe, abych se nikoho nedotkl(a), a proto tam půjdu sám (sama) a nechám se zabít, aniž bych někomu řekl (a), kam vůbec jdu" (to se tak nějak ve všech třech dílech opakuje, až vzniká dojem totální dezorganizace kriminálky), plus závěrečná neuvěřitelná skrumáž na obou stranách mě donutila hodnocení snížit, chvílemi už jsem si fakt rvala vlas. Nicméně doufám v lepší příští díl, Luc je sympaťák a Livelyho hlášky nemají chybu :-)

12.09.2019

Město nekonečné nociMěsto nekonečné nociLincoln Child

Četlo se dobře, i když trochu slabší než první díly. Pro mě pozitivní, že prakticky bez Constance, ale vzhledem k závěru se obávám, že v dalším díle zřejmě dostane opět více prostoru..

20.11.2018

Dokonalé stopyDokonalé stopyHelen Fields

Skvělé, vypadá to na slibný začátek nové série a těším se na pokračování.

18.05.2018

Noční ptákNoční ptákBrian Freeman

Super čtivý, začala jsem a nešla spát, dokud jsem nedočetla.

15.05.2018

Mumie před soudemMumie před soudemChristian Jacq

Škoda, autor si ukousl větší sousto, než zvládl - začátek mi přišel na čtyři, průběh, kdy se autor snaží skloubit neskloubitelné a nemá to žádný spád, na tři, a vzhledem k dále klesajícím tempu, zbytečným odbočkám a závěru nakonec za dvě, přišlo mi to spíš jako deník než detektivka..

12.04.2018

Světlo a stínySvětlo a stínyLeigh Bardugo

Souhlasím, Šest vran je za plných pět, proto je nemůžu dát prvnímu dílu Griši, i když se mi taky četlo samo, navíc si je nechávám pro další díly :-) Fantasy normálně nečtu, ale jsem zvědavá na další díla autorky.

03.02.2018

Šest vranŠest vranLeigh Bardugo

Skvělé, nemůžu se dočkat pokračování :-)

21.01.2018

VigilVigilMonika Šimkovičová

Nejsem objektivní, protože znám autorku a nechválit by byl průšvih :-) Ale bez ohledu na to - skvělý .

06.01.2018

Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)Lauren Graham

Psáno svižně (přečteno za pár hodin), ale pro mě dost chaoticky, nemyslím, že bych od autorky chtěla číst ještě jinou knížku.

25.11.2017

Černá komnataČerná komnataLincoln Child

(+ SPOILER) Tři hvězdy za spád a čtivost. Dále pozor - spojlery

Kdybych tušila, že to bude knížka o Constance, asi bych do toho nešla, každým dílem je ta postava protivnější a nereálnější ( ačkoliv prakticky každá druhá postava je zřejmě z planety Krypton a každá třetí záhadně obživne, pomalu čekám, kdy se vrátí z hrobu chudák Smithback..) . Pokud pominu další, jsem poměrně v pasti z rozporu mezi prezentací Constance jako vysoce duchovní bytosti s opakovanými odkazy na buddhistická studia, a mezi osobou plnou hluboké nenávisti a pomstychtivosti, jakou se dle reálného chování jeví (takže minimálně jedna z nás dvou nedávala ve škole pozor :-) ) Kdyby vzhledem k závěru byla šance ji v dalším díle nepotkat, nestěžovala bych si, ale moc šancí tomu nedávám..

Proctorův návrat zřejmě spadá do výše zmíněné kategorie "Superman", takže bez komentáře. Diogena mi v dalším díle zřejmě ještě začne být líto :-) , taky nevěřím, že se vidíme naposledy.

Nelze nezmínit, že nevím, jak bych knihu pochopila, kdybych ji četla samostatně bez předchozí znalosti ostatních dílů, obávám se, že bych tolik vysvětlivek ke kontextu nepochytala.

Závěrem budu doufat, že pokud tvůrci budou v sérii pokračovat, stvoří více Pendergasta a méně jeho rodinné historie..

20.11.2017

Vlk a dýkaVlk a dýkaJuraj Červenák

Zajímavá změna, vyprávění v ich-formě a sólo jízda notáře Matěje, ale doufám, že už se píše další díl a že se v něm opět setkáme s líbeznými názorovými střety původní trojice, které mi tady přece jen chyběly :-) V optimálním případě bych ocenila další rozpracování charakteru a minulosti hlavních postav, pořád je tam co odkrývat (aspoň doufám :-) )

16.11.2017

Vykladačka smrtiVykladačka smrtiA. Franklin (pseudonym)

Hodnotím zpětně po několika letech, detaily si nepamatuju, ale byla to jízda, asi jsem deformována povoláním :-) Přečetla jsem následně všechny díly a ani tam jsem nebyla zklamaná, doporučuju (I když ne pro slabší povahy :-) )

16.11.2017

Ďábel v zrcadleĎábel v zrcadleJuraj Červenák

Přečteno za dvanáct hodin .. Prudič Stein, požitkář Barbarič a výkonná složka Jaroš, která to zas schytává za celou partu :-) Těším se na další díl..

15.11.2017

Ohnivé znameníOhnivé znameníJuraj Červenák

Začínám mít závislost na trojici hlavních postav :-)

14.11.2017

Mrtvý na Pekelném vrchuMrtvý na Pekelném vrchuJuraj Červenák

Četla jsem až po Krvi prvorozených, ta se mi líbila o něco víc, ale tohle se taky četlo dobře, už jsem pořídila celý zbytek série :-)

08.11.2017

Krev prvorozenýchKrev prvorozenýchJuraj Červenák

Četlo se samo :-) Určitě si od autora přečtu něco dalšího.

29.10.2017

451 stupňů Fahrenheita451 stupňů FahrenheitaR. Bradbury (pseudonym)

Úžasné vizionářské dílo

08.10.2017

ExplozeExplozeLiza Marklund

Začetla jsem se až napopáté během asi dvou let, pak už se dalo dočíst.

13.09.2017

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Až na první cca čtvrtinu, kdy jsem měla trochu problém s množstvím postav a někdy zbytečných odboček, se mi knížka četla sama. Sympaťák Joona se sympaťákem chudákem Erikem a jeho nesympatickou "manželkou roku" Simonou, všechny vystupující děti zřejmě vychovaný v americkým kultu dítěte.. v rodině Erika lži a nekomunikace, řada vztahových věcí nedořešená, proč a jak takové manželství ještě funguje, nechápu. A konec spíš pro Chucka Norrise ;-)

07.09.2017

Dalajlamova kočka a umění přístDalajlamova kočka a umění přístDavid Michie

Nečetla jsem zatím od D. Michieho knížku, která by nebyla skvělá, tahle to jen potvrzuje, úžasná.

05.09.2017

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Na rozdíl od Zmizelé jsem přečetla za odpoledne a večer na jeden zátah. Žádná z postav sice není vyloženě sympatická, a co pořád táhne některý ženský k chlapům, který se k nim chovají hnusně, nechápu (hlavní hrdinky mi bylo spíš líto, než že bych si ji oblíbila ), ale za mě dobrý :-)

02.09.2017

Karmínový břehKarmínový břehLincoln Child

Ve shodě s jinými komentáři - první dvě třetiny knížky dobrý, jen radši více Pendergasta a méně Constance (vcelku jsem souhlasila s její úvahou, jestli neměla zůstat radši doma, měla ;-) , začíná být nesnesitelná a obávám se dalšího vývoje vztahů mezi ní a Pendergastem, uz teď ho neuvěřitelně šéfuje :-) ). Poslední třetina už se opakuje z několika předchozích knížek, podle mě zcela zbytečně, jako by knížka bez honičky v labyrintu byla marná. Konec kvůli spojlerům radši bez komentáře, nicméně zatím se Aloysius projevil opakovaně jako Goro, bílý pes, který přežije vše, tak doufám v další díl :-)

31.07.2017

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Geniální :-)

22.05.2017

ZmizeláZmizeláGillian Flynn

Upřímně nechápu humbuk kolem.. není to můj šálek kávy, měla jsem problém se začíst i dočíst, jak mě oba hlavní protagonisté štvali, o konci ani nemluvím.. S filmem jsem čekala, než si přečtu knížku, abych neměla zkreslený dojem, ale po přečtení knihy vidět film už nemusím..

27.04.2017