Shanib Shanib komentáře u knih

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Agatha Christie svůj dar uměla a stále vlastně umí čtenáři hodně dobře prodat. Kniha se čte jedna báseň. Je příjemná, odpočinková a člověk si namáhá závity tím, kdo by tak mohl být vrahem. Nicméně četla jsem od ní už i lepší kousky, kde byl příběh poutavější. V této knize mi na odhalení vraha příliš nezáleželo.

01.04.2019 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Strašně mě to mrzí, ale vzdala jsem to. Ačkoliv mám tento žánr ráda a první díl se mi líbil, tohle byla strašná nuda. Dlouhé rozhovory v podstatě o ničem (když jsem nakoukla o pár stránek dál, zjistila jsem, že by se nic nestalo, kdyby to tam nebylo). Množství nových postav, jejichž jména se mi slévala a hodně jsem se v nich ztrácela (a vlastně to bylo jedno). Vztah Matthewa a Diany ve mně nevyvolával už žádné emoce a navíc mi lezlo na nervy, jak se Diana pořád snažila vyhýbat tomu, aby se naučila ovládat své schopnosti.
Nevěřím tomu, že to říkám, ale počkám si na vývoj příběhu prostřednictvím seriálu.

06.03.2019 1 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

První polovinu jsem naprosto hltala a byla jsem z knížky nadšená. Jenže pak tam začalo být čím dál víc vaty a vývoj hlavních postav pro mě ztratil dynamiku. Diana a Matthew se dali strašně rychle dohromady. Hned po prvním "miluji tě" se z nich stali manželé a jeden bez druhého nemůže být...a já mám najednou pocit, že jsem si jejich vztahem strašně jistá, přestala jsem být nervózní z dalšího vývoje a ani se o ně nebojím. Jejich společné chvíle dostali určitý vzorec, který mě po chvíli dost ukolébal. Vím z doslechu, o čem bude další díl a doufám, že jejich příběh získá zpátky pořádnou energii.
Námět i jeho pojetí se mi jinak moc líbí. Okamžiky, kde se na scénu dostaví Kongregace, jsou napínavé a stejně tak Dianiny magické kousky.
Jako mnoho jiných čtenářů jsem ke knize přišla díky působivému seriálu, kde jediné, co mi vadí, je výběr herce pro roli Matthewa.

17.02.2019 3 z 5

V objatí manžela V objatí manžela Emily D. Beňová (p)

Na předchozí díly nedám dopustit. Četla jsem je už několikrát a když jsem se dozvěděla, že vyšla i 4. kniha, nemohla jsme se dočkat. Bohužel přišlo zklamání. Měla jsem pocit, jako kdyby Melany a Sebastian vůbec nebyli ti, které jsem znala, ale někdo úplně jiný. Ona mi místy lezla na nervy a on už neměl žádné charisma. Děj mi přišel splácaný a asi vymyšlený za pochodu.

06.02.2019 3 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Líbilo se mi, jak se to lišilo od ostatních thrillerů. V podstatě to byl takový detektivní román. Ráda jsem se takto neotřelým způsobem dozvěděla něco o čínské kultuře, ačkoliv jsem se toho ze začátku trochu bála. Nakonec jsem se však těšila, co dalšího autor na následující stránkách poodhalí.
Vývoj vztahu hlavních postav byl tak nevinný, až jsem si říkala, jestli se to někdy konečně trochu víc rozhoupe. Od druhé třetiny se nám pak konečně začíná dostávat více emocí a závěrečná společná scéna mě mile překvapila.
Byla tam také detektivní linka, která byla napínavá, ale trochu upozaděna právě díky množství informací a poukazování na kulturní rozdíly. Ale vlastně mi to v závěru vůbec nevadilo.
Těším se na další díly.

28.01.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

To bylo něco! Nevím, jestli vůbec můžu přiznat, že se mi knížka líbila. Mám ráda Chrise Cartera a myslela jsem si, že nic brutálnějšího už číst nemůžu. Očividně jsem se spletla. Ačkoliv tohle bych spíš kategorizovala jako zvrácené. U některých pasážích deníku se mi zvedal žaludek.
Postavy však byly trochu předvídatelné. "Zápletku" s Porterovou manželkou jsem vytušila po prvních stránkách a to, kdo je Opičák, jsem uhádla už na stránce 80, ačkoliv jsem si tím samozřejmě nebyla 100% jistá, dokud to nebylo černé na bílém.
Určitě si přečtu druhý díl. Jsem strašně zvědavá, jak to bude pokračovat.
P.S. Pokud se chcete pousmát, přečtěte si závěrečné poděkování autora.

19.01.2019 5 z 5

Žádej, o co chceš Žádej, o co chceš Sylvia Day

Kniha mě tak strašně nudila, že jsem ji ani nedočetla. Hrozně nerada to dělám, ovšem tohle byla ztráta času. Mám ráda dobové romány, ale zde ve mě děj ani hlavní hrdinové nevyvolali absolutně žádné emoce.

16.01.2019 1 z 5

Hra v masce Hra v masce Kelly Stevens

Knížka na jeden den. Nic speciálního jsem od ní nečekala, vzhledem k tomu, že je součástí větší série a má tak málo stránek. Hledala jsem něco oddychového a rychlého a zároveň abych u toho nemusela kroutit očima. To kniha splnila.

11.01.2019 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Nedočetla jsem. Ze začátku jsem si myslela, že to bude skvělá knížka, ale jak jsem otáčela stránky, tak tím víc mi vadilo...no vlastně všechno. Takže se nebudu ani dál rozepisovat. Kniha mě odradila od čtení jakýchkoliv dalších titulů autorky.

10.01.2019 odpad!

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Špatné to nebylo, četlo se to lehce, ale pro mě až příliš jednoduchý děj a postavy. K přečtení mě přiměla moje mamka, která Aristokratku naprosto miluje a nahlas se u ní směje.

10.01.2019 3 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo. Předtím jsem četla Dokonalého muže od L. Howard a to bylo jasných 5 hvězdiček. Tady dám zlatý střed. V první polovině jsem se do čtení občas nutila. Druhá polovina byla lepší.

09.01.2019 3 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Jee, to bylo hezký - byla moje první myšlenka, když jsem knihu zavřela. Už jsem pár titulů od autorky přečetla, většinou to nebylo tak špatné, ale ani nic super. A konečně jsem se zase dočkala! Mělo to skvělý spád, charismatické postavy, realistický slovník, originální vtipné hlášky a trochu romantiky. Po "V síti lásky" je to má druhá nejoblíbenější kniha od Lindy Howard.

05.01.2019 5 z 5

Osudová hra Osudová hra Linda S. Howington

Neurazí, nenadchne. Předvídatelný děj a občas nepříliš logické situace. Předchozí díly jsem nečetla, možná je zkusím, třeba budou lepší.

03.01.2019 2 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Bylo to skvělé! Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Pohled Bishopa se mi líbil a sice ho jeho city k Madi změnily, ale přišlo mi, že tomu tak je jen když je s ní. Co se mi rovněž zamlouvalo byla změna Madi od druhé poloviny knihy. Víc se uklidnila co se kluků týče a i ten její slovník byl lepší. Je jasné, že jeden bez druhého prostě nemůžou být, což zahrálo na moji romantickou strunu...a hernajs, já tady opravdu chci šťastný konec! Dalším mým oblíbencem je samozřejmě Nate, kterému bych moc přála něco dobrého a nevadil by mi třeba nějaký spin-off, kde by byl on hlavní postavou, až to všechno skončí.
Co se týče záporů, tak vlastně přetrvává to, že si nejsem jistá, jestli si spisovatelka místy neprotiřečí nebo zda nám to jen vysvětlí až později. Například proč Madi jako malou nezabili, ale rozhodli se ji potají zachránit? Rovněž bych uvítala větší rozepsání se o tom, proč zrovna ji Hector vybral pro Bishopa. A pak tu je Katsia, jakožto "jediná" členka svého linie...jak to, že ji nezabili jako malou, když je to žena? Totiž není mi vlastně tak úplně jasné, jestli je jedním z králů nebo ne, ale mluví tam o tom, že ji nemůžou zabít, protože je poslední z generace. V tomhle mám prostě zmatek.
Každopádně opravdu doufám, že v češtině vyjde i čtvrtý díl! Už aby to bylo.

11.12.2018 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Lepší než první díl. Sice tam pořád některé věci tak úplně nesedí, ale dokážu nad tím přivřít oči.
Nechápu, proč po tom, co odejdou na vysokou, přijde na střední nová generace králů. Kde je jako vezmou? Rovněž mi vadí, jak Madison nemá problém vrhnout se na jiného (většinou z nějakého dětinského emocionálního výkyvu). A pak role jejího otce stojí až příliš v pozadí a je tam jen aby se neřeklo. Zkrátka je tu spousta věcí, které by si zasloužily větší rozbor, aby čtenář neměl potřebu myšlenkově se ošívat.
Napsala jsem dost záporů, ale přesto dávám 5 hvězdiček, protože mě knížka chytla a když jsem ji odložila, těšila jsem se, až se k ní zase vrátím. Příběh si mě dokázal získat a ačkoliv by to ve skutečném životě tak nefungovalo, Bishop je prostě má nejoblíbenější postava a já (snad ne naivně) doufám v happy end.

08.12.2018 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Knihu jsem četla vždy při cestě z práce a do práce a místy jsem se musela hodně snažit, aby mi u toho neukápla nějaká ta slza. Poutavý příběh, vyprávěný poměrně nezvyklým způsobem - z pohledu více postav a prolínání různých časových linií.

07.12.2018 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Kniha se mi líbila. Sice mi tam několik detailů vadilo, ale i tak mě to chytlo. Například postavám bych určitě přidala pár let a příběh zasadila spíš na vysokou než na střední. Pak bych snížila počet vztyčených prostředníčků a postavy bych více vykreslila. Ty hry, se kterými občas "králové" přišli, si zasloužily větší propracování a více následků. A taky tam bylo až příliš moc krásný lidí. Co se týče chování hrdinů, tak tuším, že se nám dostane více objasnění v následujících dílech. Drsnější sexuální scény děj okořenily a patří to ke kompletní charakteristice postav, dát tam něco decentního by tam nesedělo.

06.12.2018 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

První třetina mě chytla, pak to trochu stagnovalo. Očekávala jsem asi větší přiblížení hlavního hrdiny, protože jsem si k němu nedokázala vyvinout vztah. Ani jsem nebyla tolik napjatá, jak bych očekávala, ale posledních pár stránek a odhalení nečekaného vraha to zachránilo. Rovněž námět byl originální. Určitě zkusím další díl.

26.11.2018 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Wow, co říct? Prostě Chris Carter! Spisovatel, který mě nikdy nezklame a který je naprosto brilantní v zápletkách a následných překvapivých vyústěních, které vám vezmou dech. Ačkoliv je občas asi trochu děsivé, jak to vlastně někoho může napadnout. V jednu chvíli ve mě úplně hrklo kvůli jedné z hlavních postav (Carter se s nimi ostatně nikdy nepáral) a pak přišlo neuvěřitelně velké uff. Teď mám trochu obavy z dalšího dílu. Snad spisovatel alespoň jednu Hunterovu přítelkyni nechá naživu.

05.11.2018 5 z 5

Zabijákovo mlčení Zabijákovo mlčení Ward Larsen

Jednoho Davida Slatona, prosím...jsem se trochu zasnila :D Paráda. Třetí díl nezklamal a já otáčela stránky rekordní rychlostí. Jedna akce střídá druhou, přitom nás ale Ward Larsen nenechá bez zajímavých informací, které dokonale zaplní celkový obraz, ať už to jsou vztahy na Blízkém východě, tak princip jaderného materiálu. Zároveň je zde emotivní linka Davidovy rodiny. Nejlepší "scéna"? Určitě příprava a následná střelba z nákladní rampy letadla!
Pro fanoušky mám však špatnou zprávu. Zjistila jsem, že spisovatel napsal další dva díly, ale nakladatelství Domino jejich vydání neplánuje :(

02.11.2018 5 z 5