Shanib Shanib komentáře u knih

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Velké zklamání. První díl byl super, a tak jsem se nemohla dočkat toho druhého. Jenže už hodně dlouho se mi nestalo, aby mi hlavní postava byla tak nesympatická. Nataliin přístup ke svému tělu byl skvělý, ale přišlo mi, že žila jen pozlátkem, prací a především sexem...její postava na mě byla zkrátka příliš a nesedla mi. Sympatická mi začala být na posledních třiceti stránkách, což je dost žalostné. Oscara jsem si v prvním díle idealizovala také trochu jinak a nevyvolal ve mě žádné emoce. Plusové body jsou určitě za vtipnost, prostředí a prolínání s postavami z předchozího dílu.

10.07.2019 2 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

A tak proč ne :) Zápletka byla hodně jednoduchá a Nabíječ nastavil tak strašně vysokou laťku, že ji jen tak něco nepřekoná. Ale stejně mě to bavilo a občas jsem se nahlas zasmála. Hlavní hrdinka měla své mouchy, ale tak je to taky jen člověk. No a Leo byl...ach Leo. Možná o víkendu skočím na farmářský trh :D

01.07.2019 4 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Jestli je tato kniha dlouhá a překombinovaná, tak pak nevím, co je Já, poutník, ke které je často přirovnávána a kterou jsem se snažila už 2x přečíst. Mně se Nomád líbil. Stylem psaní mi připomíná mého oblíbeného Davida Slatona od W. Larsena a útok formou přenašečů si pamatuju z Do úsvitu od P. Shelbyho. Příběh moc originální není a celé se to točí kolem toho, jaké má Marc během akcí štěstí, čehož si je ale sám vědom. Navíc není tak dokonalý jako již zmíněný Slaton, což ho činí lidštějším.

29.06.2019 4 z 5

Odhalená Odhalená Jodi Ellen Malpas

Než jsem se do knížek pustila, byla jsem překvapená, že poslední díl má nejvyšší ohodnocení. Obvykle ho u tohoto žánru má ten první...a u mě to tak i bude. Příběh Livy a Millera se mi moc líbil, ale tady mě bavilo až posledních sto stran. Co mi vadilo byla zbytečná dramatičnost a zveličování. U slov jako masakr nebo krvavá jatka jsem se začala smát. Miller byl najednou strašný podpantoflák a Livy mi většinu času lezla na nervy. Co se však moc povedlo byl epilog.

21.06.2019 3 z 5

Odmítnutá Odmítnutá Jodi Ellen Malpas

Opět se to krásně četlo. Od první poloviny jsem se nemohla odtrhnout, ale pak...no zkrátka to bylo pořád o jednom a tom samým. Dávám ale čtyři hvězdičky, protože mě příběh stále zajímá, nic mě neiritovalo, postavy mám ráda a těším se na poslední díl.

18.06.2019 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Ta knížka má spoustu chyb, o tom žádná. Vyjmenovávat je tu nebudu, bylo by to zbytečný, protože nejdůležitější je, že se mi příběh Livy a Millera moc líbí, od knížky jsem se nemohla odtrhnout a v některým pasážích jsem byla nervózní k zbláznění. Vrhám se na další díl.

17.06.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

SPOILER
Skvělá kniha plná mrazivého napětí a nečekaných zvratů. Tentokrát měli více prostoru i postavy, které jsme předtím neměli příležitost tolik poznat. Obzvlášť jsem si oblíbila agenta Poola. Navíc se nám dostává i nových tváří, a přitom se v tom člověk stále dobře orientuje. Co mě však rozladilo, a zde upozorňuji na spoilery, je opakující se situace, kdy si Sam k sobě někoho pustí a ejhle, on je to padouch...surprise...nebo vlastně zas až tak ne. A pak to, a teď opakuji Samova slova, tentokrát to fakt podělal. Naprosto s tím souhlasím. Jeho rozhodnutí mi často přišla hodně egoistická, jako kdyby si chtěl dokázat, že je lepší než ostatní. No a ten konec...překvapená jsem byla, ne že ne, ale závěr předchozího dílu mě dostal víc. A můj soukromý typ, jak to všechno vlastně je? Myslím si, že se zjistí, že Sam Porter je ve skutečnosti Bishopův otec. Upřímně však doufám, že se pletu, protože to bych pak byla opravdu zklamaná.

12.06.2019 4 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Od autorky slabší průměr. Příběh měl potenciál, který zůstal nevyužit. Většina knížky je o popisu útěku a zimy...což by nevadilo, kdyby kniha byla delší. Postavy byli jako vždy sympatické, ale nedostalo se nám příliš velké příležitosti se na ně napojit. O obálce je škoda mluvit, protože je úplně mimo mísu a kýčovitá. Obvykle ji nekomentuji, ale tentokrát si to neodpustím.

04.06.2019 2 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Po těchto knihách (Off-Campus, Briar U) mám vždycky chuť vrátit čas zpátky na vysokou :D Sice mám blíž ke třicítce než ke dvacítce, ale Elle Kennedy mě prostě baví. Její knížky hltám jedním dechem a vždycky se u nich trochu zasním. Všechny postavy jsou jedinečné a kluci z hokeje jsou prostě...uff. Přiznám se, že jsou často mými oblíbenci zrovna ti, kdo u dotyčné hlavní hrdinky ostrouhají. Hunter mi opravdu zlomil srdce, ale těším se na třetí díl, který bude věnovaný jeho příběhu.

03.06.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Vždy jsem trochu opatrná, co se týče knih, o kterých všichni mluví. K Šelmě jsem přistupovala zrovna tak. Andrew Mayne však ve mě budí naději, že přináší originální sérii, která snad časem neomrzí, jako například Dan Brown. Šelma se četla jedna báseň, děj příjemně utíkal, vědecké aspekty sice nebyly vždy zajímavé, ale nevadily. Ich forma potěšila, ačkoliv ne vždy jsem si byla jistá, zda se mi sebereflexe Thea líbí, něco mi na tom zkrátka nesedělo. Postavy byly dobře představeny, ale přiznám se, že jsem čekala větší zápletku kolem vraha. Říkala jsem si, kdo by to tak mohl být. SPOILER - pak přišlo zklamání, protože to byl někdo, koho jsme vůbec neznali. No a nakonec kvantita citoslovcí v závěru byla opravdu trestuhodná.

03.06.2019 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Začátek super, líbilo se mi, jak byl Richard drsný a nebral si s ničím servítky. Jenže pak to šlo hodně dolů. Ty tři kapitoly z pohledu Katherine byly úplně zbytečné. Samotná Katherine byla tak strašně kladnou nesobeckou postavou bez jediné morální chybičky, až mi tím byla její postava nesympatická. Navíc jsem po dočtení zjistila, že ve mě kniha vlastně nevyvolala vůbec žádné emoce.
Nedávno jsem dočetla Hrdinu od Samanthy Young, která si je s Kontraktem v lecčem podobná, ale přitom je ve všech ohledech lepší.

28.05.2019 2 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Mezi hlavní dvojicí už vůbec necítím žádnou chemii. Většinu knihy se k sobě chovají jen jako dobří známí. Pak na posledních cca 80 stranách naprostý obrat a jeden bez druhého nedokáží žít. Jsem z toho trochu rozpačitá a stejně tak i ze samotného detektivního děje.
Ten se totiž neuvěřitelně vlekl. Byl nevyváženě vygradován, všechno nacpané do posledních několika stránek, zatímco první dvě třetiny byly poměrně nudné. Tento díl jsem četla asi ta třikrát déle než díly předchozí. Navíc nebylo to tady už jednou? Zloduch genetik s injekcí a retrovirus?
Konec přinesl překvapivé zvraty a posunul osudy hrdinů zase o něco dál, což hodnotím kladně. Konečně postavy přestaly být tak škrobené a prkenné. Škoda, že to bylo až v závěru knihy.

23.05.2019 3 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Když jsem knížku vzala do ruky, tak jsem si nebyla jistá, jestli jsem ji už četla nebo ne a došlo mi to asi na třicáté stránce. Ale bavilo mě to, tak jsem si řekla, proč se do toho nepustit i podruhé.
Jsem ráda, že jsem tak udělala, protože se mi líbila snad ještě víc. Jediná věc, která mi tam asi vadila, byla ta, jak na Alexu letěli úplně všichni chlapi a jak si byla jistá, že když zakroutí zadkem, tak jí padnou k nohám.
Caine s ubývajícím dějem zas tolik nevyměknul a zůstal charismatický až do samotného konce.
Hodně mě bavil Henry a brala bych knížku, která by nám ukázala příběh jeho a Nadie.

15.05.2019 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

To bylo moc hezký :) Knížku jsem nemohla odložit, jak moc se mi postavy líbili. Teď lituji, že už to skončilo. Spisovatelka má talent na humorné scény, přitom ale vůbec nenarušují napětí nebo romantické momenty.
Oblíbila jsem si celý tým, a tak by mě potěšilo, kdyby bylo třeba další pokračování zaměřené na ostatní postavy

13.05.2019 5 z 5

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Knížka se mi líbila. Hlavní hrdinové byli moc sympatičtí a na konci mě mrzelo, že se s nimi už musím rozloučit. Některé pasáže tam byly sice zbytečné, ale chápu, že se příběh musel nějakým způsobem více natáhnout. Konec konců, nejedná se o žádnou vážnou literaturu.
Pohled medvěda mi přišel úplně mimo a nechápala jsem, co a proč proboha? Jelikož se poslední rok učím jezdit na koni, tak se mi líbily momenty, kde se autorka rozepsala o jejich rozdílných povahách a tom, jak k nim člověk musí přistupovat. Zasazení příběhu se mi také velmi zamlouvalo.
Tuhle knížku od L. Howard řadím mezi její povedené.

10.05.2019 4 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Zase ta Margaret...první trochu atraktivní chlap, kterému se líbí a už druhý den se s ním líbá a v hlavě si nastiňuje společnou budoucnost. Co na to říct. Nevím, proč autor vždycky tyhle vedlejší milenecké eskapády Margaret tak uspěchá. Líbí se mi ale, že si tady Margaret uvědomuje, že je s ní něco špatně a že jen nekope kolem sebe.
Změna prostředí mi nevadila, bylo to menší oživení po času stráveným v Číně. Detektivní zápletka se mi také líbila. Přijde mi, že ty katastrofy jsou díl od dílu většího rozměru, ale proč ne. Jsem zvědavá, co přinese další díl

23.04.2019 4 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

L. J. Shen mám moc ráda, její knížky mě prostě baví a vždycky dostanu to, co od nich očekávám. Knížka měla svá slabší místa, ale když to shrnu, tak se to v celkovém dojmu ztratí.

23.04.2019 5 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Alespoň k jednomu dílu bych někdy ráda dala plné ohodnocení, protože si to příběh zaslouží, jenže ona to vždycky zkazí ta vztahová linka Li Jena a Margaret...ach jo.
Detektivní zápletky jsou díl od dílu lepší, více propracované, mrazivé a nečekané.
Pak tu máme opět milostný trojúhelník, tentokrát obrácený, a nesmyslné chování postav. Přemýšlím, jestli více rozepsat ty frustrující pasáže, ale snad raději ne, bylo by to na dlouho.

11.04.2019 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Kniha měla větší spád než ta předchozí. Kriminální zápletka byla více propracovaná a opět jsme měli příležitost dozvědět se více o čínské kultuře a historii. Co mi však pilo krev byla Margaret. Kdybych měla hodnotit její chování, knížka by měla asi jen dvě hvězdičky, ale nějakým zázrakem se mi od toho nakonec povedlo oprostit.
SPOILER: V první díle si Margaret Li Jena připouštěla k tělu jen velmi pozvolna a váhavě. Tady pozná prvního atraktivního Američana v Pekingu a už po třech dnech s ním vleze do postele. Přímo se k němu upne a vlastně úplně cizímu člověku věří první a poslední a postaví si ho na piedestal. Ty své návaly touhy měla tak často, že jsem si říkala, jestli si nespletla profesi. A pak je tady to, že si uprostřed vyšetřování odjede na výlet...přeci ji nějaká vražda nebude tankovat. Do toho ta nesmyslná žádost o ruku, o které vážně přemýšlela, přitom na samotném konci jí Michael moc vrásek nedělal.

02.04.2019 4 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Agatha Christie svůj dar uměla a stále vlastně umí čtenáři hodně dobře prodat. Kniha se čte jedna báseň. Je příjemná, odpočinková a člověk si namáhá závity tím, kdo by tak mohl být vrahem. Nicméně četla jsem od ní už i lepší kousky, kde byl příběh poutavější. V této knize mi na odhalení vraha příliš nezáleželo.

01.04.2019 4 z 5