Shanib Shanib komentáře u knih

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Nejsem si jistá, zda bych knížku označila jako psychothriller. Očekávala jsem napětí, rychlé otáčení stránek, strach o hlavní postavy a nervozitu nad možným ne/příjemným překvapením. Dostalo se mi však průměrné detektivky, ve které mi hlavní hrdinka ne a ne přirůst k srdci.

22.09.2017 3 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Asi jsem už příliš zblblá z kriminálních seriálů jako jsou mé oblíbené Myšlenky zločince, ale Alex mi moc jako soudní psycholog nepřišel...jasně, bylo tam hodně úvah, ale vlastně pořádný psychologický závěr, než se samo všechno vyvrbilo, tam nebyl. A když říkám samo vyvrbilo, tak to vlastně i tak bylo. Bez informací od FBI by s tím nepohnul a najednou šlo všechno strašně rychle.

22.09.2017 3 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

Souhlasím se zdejšími názory, že nesmrtelnost a bojová dokonalost Michael mi občas vadí. Také stále čekám, až se do pořádné akce vrhne i Miles. Zatím ho pokaždé šikovně odsunuli stranou. Líbil se mi ale vývoj vztahu mezi těmi dvěma a kniha měla dobrou dynamiku.

21.09.2017 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Byla to jízda. Tahle slova děj vystihují. Ze začátku pozvolnější, ale pak jsem knížku nedokázala dát z ruky. Vanessa/Michael mi občas trošičku lezla na nervy svojí namyšleností, ale s ohledem na postavu jako takovou to asi bylo na místě...no a Milese jsem si oblíbila od jeho první věty. Hned se pouštím do dalšího dílu.

19.09.2017 5 z 5

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

Některé pasáže jsem přímo hltala a byla jsem napjatá jak kšandy a jiné mě zase vůbec nebavily. Půlka knížky byla o vyšetřování a půlka o Angie. Brala bych trochu víc prostoru pro Willa, protože jeho scény mi přišly poněkud odbyté. Nicméně i přes to dávám vysoké hodnocení, protože jsem si sérii s Willem oblíbila a s hrdiny se ráda znovu setkávám v kvalitně provedeném příběhu

04.07.2017 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Víííííc! Víc knížek od Chrise Cartera! Dokonalý vypravěčský um, gradující napětí, neuvěřitelné rozuzlení. K tomu vysoce inteligentní vrah, proti kterému stojí dva geniální charismatičtí detektivové, které prostě milujete.

18.06.2017 5 z 5

Strážce Strážce Philip Shelby

Po přečtení se knížka hned zařadila mezi mé nejoblíbenější. Shelby opět potvrdil svůj bravurní cit pro svižný děj bez jakéhokoliv hluchého místa. Je mi líto, že nevyšlo více jeho děl, než jen těch pár. Snadno bych si na ně vytvořila čtenářskou závislost.

11.06.2017 5 z 5

Poslední právo Poslední právo Philip Shelby

Proč není víc takových spisovatelů jako Shelby? Na jeho politické thrillery nedám dopustit. Je to kvalitní knížka s nečekaným odhalením ke konci, který sice nastal rychle, ale zas tak to knížce neškodí. Také se mi líbí vyváženost akce, vykreslení postav a technických popisů.

06.06.2017 5 z 5

Ani peklo, ani ráj Ani peklo, ani ráj Linda S. Howington

Knížka by byla super, líbil se mi námět, ale myslím, že se to mohlo ubírat trochu jinak. To nadpřirozeno zde bylo úplně zbytečné a vyznělo to dost rušivě. Také mě po chvíli přestaly bavit pasáže ohledně útěku - ty věčné popisy co a jak a proč, byly ze začátku zajímavé, ale pak už hodně nudily a byly na úkor společných situací dvou hlavních postav, kterých vlastně zas tak moc vlastně nebylo.

29.05.2017 3 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Po několika letech jsem se vrátila k Deaverovi a s hodnocením jsem hodně na vážkách. Knížka obsahuje tolik zbytečné vycpávací vaty, že po sté stránce už jsem některé pasáže přeskakovala a příběhu to vůbec neuškodilo. Kdyby tam nebylo spousty té omáčky kolem, příběh by měl daleko lepší spád. Nicméně klobouk dolů za vědeckou stránku vyšetřovacích technik. Sesbírat takové informace muselo stát hodně úsilí, času i práce...jenže jak už všichni víme, přesně tohle je silná stránka Deaverovýh knih, která je činí jedinečnými.

16.05.2017 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Po takovém množství kladných ohodnocení jsem se na knížku taky vrhla...a nedočetla. Takže ji ani nebudu hodnotit. Kdyby mi bylo pod dvacet, určitě by se mi líbila, ale myslím, že tohle pro mě bylo až příliš...vlastně ani nevím, jak to popsat. Spíš taková pohádka

14.04.2017

Podvol se Podvol se Maya Banks

Ona - věčně fňukající. Tu a tam se zmíní o tom, jak je hrozně nezávislá (sama ani nepracuje, protože ji její zesnulý manžel dostatečně zaopatřil, takže vlastně celé dny nic nedělá) a silná (přitom vystupuje jako hrozná chudinka).

On - děsnej podpantoflák, který se k hrdince chová jako ke svatý, div že ji nelíbá nohy, což drtivě odnáší jeho charisma, o kterém se tudíž nedá ani mluvit.

Těžko říct, kdo mi lezl víc na nervy. Abych to vůbec dočetla, některé stránky jsem přeskakovala.

14.04.2017 odpad!

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Po hodně dlouhé době román s dávkou erotiky, který opravdu stál za to. Byl to propracovaný příběh, který se netočil jenom kolem jedné ústřední dvojice a jejich milostných triviálních dramat, ale i kolem jejich přátel a obchodu. Počet zvratů byl neuvěřitelný a napětí mezi postavami skoro hmatatelné. Když jsem se blížila ke konci, byla jsem smutná. Hned jsem si dohledávala, zda bude nějaké pokračování a zjistila jsem, že se v červenci můžeme těšit na příběh o Alexandrovi.

26.03.2017 5 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Bylo to hezké, milé a vtipné, ale taky pubertální, na to, že hlavním hrdinům bylo kolem třicítky a taky vlastně o ničem. Se zápletkou si nikdo moc hlavu nelámal.

23.03.2017 2 z 5

Odhalení Odhalení Jodi Ellen Malpas

Dobře, jistá podobnost s 50 odstíny tu je, ale tahle kniha je 100% lepší - zábavnější, propracovanější, dialogy nejsou tak špatné a rozhodně u ní nebudete tolik kroutit očima. Je to erotický román, takže si myslím, že by k tomu měl každý přizpůsobit i své očekávání - žádné vele-dílo to nebude, ale hezky vám to vyplní líné dny.

08.03.2017 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Souhlasím s tím, že přes začátek se člověk musel prokousat, ale pak mě to chytlo. Střídání stylu vyprávění mi tak moc nevadilo, ale ačkoliv jsem knížku přečetla během dvou dnů, něco mi tam chybělo....možná některé pasáže chtěly více prostoru. Postavy byly dobře a detailně vykreslené, nicméně třeba to, jak má každý nějakou schopnost a znepřátelené národy, mi připomínalo sérii Rudá královna.

05.03.2017 3 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Ke knížce jsem přistupovala trochu s rezervou, protože jsem se bála, že bude pro náctileté, ale jakmile jsem přečetla prvních pár stránek, tak...prostě wow! Knížka mě strašně chytla a nedokázala jsem ji odložit. Postavy jsou skvěle vykreslené a nad Reyesem pokaždé vzdychám. Jakmile jsem první díl dočetla, hned jsem sáhla po druhém a asi nebudu dost trpělivá, abych čekala na český překlad dílů následujících.

17.02.2017 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Upřímně nevím, jestli se pustím do dalších dílů. Knížka mě bavila a líbil se mi i samotný nápad, ale co mi opravdu hodně lezlo na nervy byla hlavní hrdinka. Těžko říct, jak by se člověk zachoval v její situaci, ale vůči spoustě lidem pozbývala jakoukoliv empatii...zkrátka všechny Stříbrné "natřela na černo" a hodila do jednoho pytle. Cal byl super už od prvního okamžiku a hodně jí pomáhal a ona se k němu zachovala zcela sobecky. Taky mi vadilo, jak přebíhala mezi svými city. Jednou na to, co se stalo, myslela ráda a pak zase naopak a hodně často se to zmiňovalo, takže člověk pak nevěděl, co si o tom myslet. Já jsem z toho měla pocit, že to neví ani sama autorka.

17.02.2017 3 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Přiznám se, že jsem to nedočetla. Hlavní hrdina byl suchar...nebo by možná bylo lepší říct flegmatik (?). Prostě byl tak odtažitý, až mě nezajímal. Bylo tam pár chvilek, které ve mě vzbudily naději, ale ta zase rychle pohasla. Thrillery zbožňuju, ale tohle byl pro mě slabý odvar.

06.02.2017 2 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Takové hezké počtení a uzavření série. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že by bylo lepší, kdyby namísto této poslední knížky spisovatelka předchozí díl protáhla ještě o cca 20 stránek a dala nám tak ochutnat kousek z rodinného života Drewa, Kate a jejich syna, abychom se mohly chvíli rozplývat nad happy endem. Zápletka totiž nebyla příliš zajímavá a knížka byla více méně o ničem.

24.01.2017 3 z 5