Selinute Selinute komentáře u knih

Anglická dívka Anglická dívka Daniel Silva

Tak tato Anglická dívka se mi líbila moc !
I přes 540 stran, které kniha má, jsem se ani chvíli nenudila a s nadšením jsem obracela stránku za stránkou. Silva opět dokázal, že je mistrem svého oboru. Jeho Anglická dívka byla úžasně napínavá, hodně dobrá a zatím pro mě nejlepší z jeho knih.

22.11.2016 5 z 5

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

Je pravdou, že knížka je poměrně čtivá a poutavá. Ale... Hlavní hrdinka Selené v touze po poznání nových léčitelských a lékařských znalostí hnána osudem při hledání své identity a hledání svého přítele Andrease podniká neskutečné putování téměř po všech významných městech starověku.
Toto pro mě překombinované putování trvající víc jak desítku let končí v Římě, kde do děje vstupují navíc i skutečné historické osobnosti. Děj plný osudových zvratů mně hodně připomíná autorčinu knihu Had a hůl. Závěr má rovněž rychlé zakončení, a tak se ani nedozvíme, jaký osud stihl dceru Selené - Ulriku. Pro mě je nejlepší autorčina knížka Pod africkým sluncem. Tato je spíše jen taková pohádka pro dospělé...

20.11.2016 3 z 5

Přeběhlík Přeběhlík Daniel Silva

Už jsem se přesvědčila, že všechny Silvovy knihy, které jsem doposud četla, jsou vynikající a jsou pro mě zárukou dobrého špionážního románu.
No a Přeběhlík, tak to je opravdu zdařilý kousek !

19.11.2016 5 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Již několik měsíců jsem netrpělivě očekávala tento nový díl ze série Hříšní lidé Království českého. Tentokrát se vše točí kolem ztraceného relikviáře svatého Svorada a Beňadika. Opět příjemně napínavý, odlehčený děj, který nás zavede do nádherného historického koutu Slovenska - Nitry. Na Slovensku se mi s panem Oldřichem moc líbilo a jak z knihy vyplývá, nejen mně. I panoš Ota si svůj pobyt jak se patří užil. A protože, mu nebyly nikdy hezké holky lhostejné, tak nad jeho křesťanskými ctnostmi budeme muset opět zlomit hůl... Od knížky jsem očekávala pobavení a toho se mi dostalo vrchovatě.

16.11.2016 5 z 5

Lásky královské Lásky královské Zuzana Francková

Taková nenáročná odpočinková četba, která se s knížkami paní Vaňkové nedá v žádném případě srovnávat. Pro mě nic nového, škoda...

14.11.2016 3 z 5

Ďáblova pečeť Ďáblova pečeť Peter Tremayne (p)

Luxusní detektivní počtení.
Všichni, kdo si oblíbili sestru Fidelmu a její skvělé dedukční vlastosti stejně jako já, určitě budou opět nanejvýš spokojeni. Tremayne - to je pro mě vždy pohoda, relax a příjemný odpočinek.

13.11.2016 5 z 5

Anglický špion Anglický špion Daniel Silva

I tato novinka od Daniela Silvy byla opět velmi dobrá. Mám moc ráda tuto sérii s Gabrielem Allonem a jeho "přítelem" Christopherem Kellerem. Za mě plný počet, jinak ani dát nemůžu.

13.11.2016 5 z 5

Koruna Koruna Nancy Bilyeau

Mám ráda historické romány, zvlášť ty s detektivní zápletkou. Bohužel tato knížka, i když mě dokázala upoutat, obsahovala hodně, hodně zbytečného textu. Děj se místy vlekl a stával se nezajímavým. Prospělo by jí zkrácení i o 150 stran a byla by rozhodně čtivější. Nechci ji úplně zatracovat, to ne, ale už jsem četla i lepší...

10.11.2016 3 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Dost dobré.
Další skvělý příběh detektiva Richarda Krauze s napínavým dějem a velmi dobře vymyšlenou zápletkou. Takové malé osvěžení této místy i drsné knihy byly vtipné dialogy mezi kolegy, nad kterými jsem se musela místy i pousmát. Pro mě to byla po té spoustě severské krimi velmi příjemná změna a jsem přesvědčena, že si v nejbližší době přečtu některou další z autorových knih.

06.11.2016 4 z 5

Případ holasické lásky Případ holasické lásky Stanislav Češka

Opět se přeneseme v čase do devátého století a společně s knížetem Slavomírem a jeho věrným vikinským přítelem Erikem usvědčíme strůjce hrůzného zločinu dvou mladých lidí a zároveň malinko poodhalíme fascinující historii Velké Moravy.

05.11.2016 4 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Moje první od tohoto autora a jsem nadšená. Bylo to naprosto dokonalé. Nemám co dodat, jen snad to, že si co nejdříve přečtu i další příběhy...

04.11.2016 5 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

Na debut je to vynikající počin. Knížku jsem přečetla v téměř rekordním čase a úplně předčila mé očekávání. Zlo ukryté v rokli Bletterbachu vás udrží v napětí do poslední stránky.

04.11.2016 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Tato moje druhá knížky od Charlotte Link není rozhodně tak napínavá ani strhující jako Zapomenuté dítě, od které jen tak neodejdete. Chybělo mi tu více napětí, což můžu možná přičíst k tomu, že se jedná o začátky autorčiny tvorby. I přesto jsem si knížku užívala. Ctitel, který se jako had pomalu a stále těsněji obemyká kolem své oběti až ji udusí, vám rozhodně nedá vydechnout.

04.11.2016 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Mám ráda tuto autorku.
I tato její novinka je opět povedená, napínavá a čtivá, tak jak od ní očekáváme. Je to ale trochu jiná Tess, mně zde chyběla dvojice Jane a Maura, se kterou si detektivní romány autorky vždy spojuji.

27.10.2016 4 z 5

Útěk Útěk Peter May

Že May umí psát, to se mu nedá upřít. I tento jeho román Útěk, tak jiný než ostrovní trilogie, je svým způsobem dokonalý. Je o síle přátelství, které přetrvá mnoho zkoušek a ani po půlstoletí se nezmění. Prostřednictvím mladých uprchlíků z Glasgow, můžeme nasát jedinečnou dobovou atmosféru Londýna druhé poloviny 60 let. O 50 let později se tam přesuneme znovu se stejnou partou, teď už sedmdesátníků, ke konečnému zúčtování. Přestože této knize nemůžu v podstatě nic vytknout, tak na divokou krásu větrného ostrova Lewis se prostě nedá zapomenout...

25.10.2016 4 z 5

Ruka / Wallanderův svět Ruka / Wallanderův svět Henning Mankell

Velmi dobrá detektivní novela, po které jsem na knižním pultíku naší knihovny s radostí sáhla. Wallander, jedna z nejlépe napsaných postav v severské detektivce, se s námi v této krátké ale napínavé novele Ruka definitivně loučí. Druhou půlku knihy, Wallanderův svět, doplňuje soupis všech vydaných dílů autora s krátkým popisem a dalšími zajímavostmi, které potěší všechny Mankellovy čtenáře.

23.10.2016 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Temná historie rodiny Fairbournů - příběh, který se mně opravdu líbil.
Do knihy jsem se začetla okamžitě, jenom mně na začátku trochu vadilo to neustálé přeskakování v letech, kdy se jednotlivé části střídaly dost chaoticky. Bavilo mě postupné odkrývání tajemství starého dvě stě let a pátrání po předcích v rodokmenu rodiny. Postava genealoga JT byla, i přes svou nadváhu a neuvěřitelné kousky, které prováděl, sympatická figurka. Ano, bylo to příjemné a dobrodružné počtení a druhou autorovu knihu, Hluboký hrob, si určitě nenechám ujít.

23.10.2016 4 z 5

Sběratel duší Sběratel duší Elizabeth Peters (p)

Nemůžu srovnávat se sérií o Amélii. Toto byla pro mě lehká, nenáročná, dobrodružná oddechovka. Prozatím ale další autorčiny knížky číst neplánuji.

20.10.2016 4 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Prolínání časových rovin, ženy v hlavních rolích, hledání rodinného tajemství a k tomu dvě romantické zápletky, to vše vám může nabídnout tento krásný a čtivý příběh o hledání, naději a lásce. Obě dějové linie byly hodně poutavé, i když mně se více líbila ta koloniální... Když zavřete oči, vybaví se vám omamná vůně skořicových zahrad, čajovníkové plantáže Vannattuppucci nebo sladká vůně květů keře frangipani, chuť manga, ananasu, orientálního koření... To jsou kulisy romantického příběhu z ostrova Cejlon, místa, které vám po přečtení této knihy, nesmazatelně utkví v paměti..

19.10.2016 5 z 5

Paní temnot Paní temnot Peter Tremayne (p)

Přečteno opět jedním dechem.
Mám ráda to Irsko 7. století a sestru Fidelmu, a proto ani tentokrát nemůžu dát jiné hodnocení než to nejvyšší.

16.10.2016 5 z 5