Anglická dívka

Když jste britský ministerský předseda, může váš milostný poměr zásadně ovlivnit běh světa. Gabriel Allon už ani nepočítá, kolik má na svém agentském kontě tajných misí. Doufá, že léta strávená v Mossadu jsou už minulostí, a tak se přestěhoval do Izraele, kde tráví poklidné dny se svou ženou. Pak ale nastane to, čeho se v skrytu duše obával: s žádostí o diskrétní pomoc se na něj obrátí starý přítel z britské MI6. Je zapotřebí co nejdříve najít Madeline Hartovou, mladou hvězdu na britském politickém nebi – a milenku ministerského předsedy. Zmizela beze stopy během dovolené na Korsice a její únosci vznesli nehorázný požadavek: buď britský premiér do deseti dnů vykoná, oč jej požádali, anebo Madeline brutálně zavraždí. Takovýto skandál pochopitelně nemůže žádný politik ustát... Otázkou zůstává, jestli bude Gabriel Allon dostatečně rychlý, aby únoscům jejich krvavý plán překazil. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/191923/gabriel-allon-anglicka-divka-Ocj-191923.jpg 4.589

Gabriel Allon (13.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

The English Girl (2013)

Kniha Anglická dívka

hanzmb

Allon bude vždy mým nejoblíbenějším hrdinou tohoto typu literatury, proto automaticky těch 5*. Jeho oficiální postavení dává pevnou a smysluplnou vazbu jeho příběhům. Na rozdíl od jiných nezničitelných hrdinů, kteří bojují většinou sami za sebe. Třeba od Ludluma jsem zvládl 2 díly a nevím, jestli někdy bude další. Musím ale přiznat, že v porovnání s ostatními díly mi tento připadal trochu slabší. Chyběl mi tam především ten širší záběr v popisu historických souvislostí, který byl vždy součástí minulých dílů ( např. podíl katolické církve na emigraci nacistů, rozkrádání židovského majetku od švýcarských bank apod.) Taky poprvé šlo vše hladce a nebyl tam ten klasický průšvih během finální akce. Možná to je autorův úmysl proti stereotypům. To avizované rodičovství a plánované převzetí funkce by tomu napovídalo. Uvidím v dalších 5 dílech.

konicekbily
07.12.2018

Další špičkový výkon "Agenta Neporazitelného" Mossadu. Nestačí mu mu řešení problémů Blízkého východu a na pozvání vypomáhá Britům. Autor špionážní romány umí!

albert19
07.11.2018

Pro mě, proto, že v obsahu vidím především kus historie z které jsem si vzal co mám rád, tak dobré. Ale jinak lze říci, že osoby v knihách od D.Silvy jsou pořád stejné. Jednou za čas si tuto tématiku rád přečtu.

kadgam
05.09.2018

Napínavý príbeh, dobrá gradácia napätia a zaujímavé rozuzlenie. Chvíľami som sa vo vzťahoch strácala a miestami sa dej trochu vliekol, no koniec všetko napravil.

ferenc_had
09.07.2018

Další super díl, skvěle se čte.

Miky88
08.02.2018

Daniel Silva s Gabrielem Allonem opět nezklamali. Příběh byl poutavý, měl smysl a i když ke konci odpadlo tolik napětí, bylo fajn si na chvíli odpočinout od klasických akčních konců a zakončit příběh ve "vysvětlovacím klidu". Těším se na další příběh s Gabrielem, protože už teď jsem si jistá, že to bude zase skvělá kniha.

Simonovič
29.10.2017

Veľmi dobrá kniha, pútavý príbeh, pripadal som si akoby som nečítal knihu, ale pozeral film.

ellescorpio
22.08.2017

Kniha se mi líbila, pěkně vše šlapalo, akorát poslední třetina šla trošku dolů.. Po zdůrazňování věštby z Korsiky jsem čekala dost komplikací a ono to šlo jak na drátkách... Takové těžko uvěřitelné... Nicméně i přes to se mi kniha líbila, zejména postava Kellera, který se doufám ještě objeví. O hvězdičku méně než Padlému andělovi.