Padlý anděl

Padlý anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144467/bmid_padly-andel-dUA-144467.jpg 4 127 25

Některá tajemství měla zůstat navždy pohřbena. I ve Vatikánu. Zejména tam. Základní pravidlo Vatikánu zní: „Na nic se neptej.“ Gabriel Allon toto pravidlo porušil. Nemohl si pomoci. Všechny jeho zkušenosti i profesionální instinkt mu totiž napovídaly, že mrtvá žena v bazilice sv. Petra nespáchala sebevraždu – i když vatikánská policie tvrdila pravý opak. Brzy se ukáže, že pravdu měl on. A co víc: že mrtvá žena odhalila letité tajemství, jehož vyzrazení by mohlo otřást Vatikánem a uvrhnout svět do konfliktu apokalyptických rozměrů. Gabriel nemá v takové situaci těžkou volbu: odloží restaurátorské náčiní a znovu riskuje život, aby hrozící katastrofě zabránil. Někteří lidé jako by totiž stále nepochopili, že pokud se z historie nepoučí, budou si ji muset prožít znovu, na vlastní kůži…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fallen Angel , 2012

zd0981
19.01.2024 5 z 5

Ach jak aktuální v této době...

oleg
09.11.2023 5 z 5

Hezké čtení, trošičku bych přidala akcí, jinak super...

technolog
21.03.2023

Za me je to povedena kniha. Libi se mi jak nas pribeh vede knihou. Jen vidim ze kostra pribehu se stale opakuje.

Lolila
08.03.2023 5 z 5

Opäť sa budem opakovať.... výborný špionážny thriller. Ak je aj niečo, čo sa dá vytknúť, neriešim. Táto séria patrí medzi moje obľúbené. Je tam kus histórie, nekončiaci konflikt, akcia, napätie, sympatické postavy....

Felidae
13.11.2022 3 z 5

Tak nějak jsem čekala víc....

kalache
29.06.2022 4 z 5

...Izraelská nula nula sedmička,což?...

Lagander
26.06.2020 5 z 5

Silva ma zatiaľ nesklamal...opäť pre mňa výborné čítanie.

Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Padlý anjel? Je to vôbec náš hrdina Gabriel Allon? Kniha je v tomto smere metaforická. Ale ako vždy aj v tejto knihe všetko so všetkým súvisí. Niekto urobí vo Vatikáne objav, ktorý má a môže mať nedozerné následky. Čo to je? Doktora Claudia Andreattiová, nespáchala samovraždu. To cíti aj náš špión, ktorý má na to nos. Niečo tu nehrá. Kto má s kým aké styky a ako kto ťahá nitky? Svätá stolica ja ako na ihlách. Aj sám pápež, ku ktorému sa dostane náš G. Allon. Aj tu príde na konci rozuzlenie, ktoré bude šokujúce. Pre mňa ako fanúšika D. Silvu hodnotenie plný počet.

zdenaR
28.02.2020 4 z 5

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

rengers
16.01.2019 4 z 5

Jako vždy - poutavá, čtivé a napínavé, akorát mi tam chybělo více akcí v nasazení a proto dávám o hvězdičku méně.

pago
24.11.2018 2 z 5

Sériu čítam od prvej, táto časť mi prišla zatiaľ najslabšia - akčný vrchol v Chrámovej hore podpriemerný, skoro by som povedal odfláknutý. Celú knihu zachraňuje fundovaný opis terorizmu a zaujímavé dejepisné vysvetlivky o Jeruzaléme

hnusák
23.10.2018 4 z 5

Trochu rozvleklé, ale nakonec docela zajímavá myšlenka a místo teroristického útoku. Pokud by někdo zaútočil na Chrámovou horu, to by se asi opravdu děly věci ... Pro mne standard, Daniela Silvu si vždy přečtu s chutí, je to taková moje stálice :-) .

francouz
07.10.2018 4 z 5

Je to standardní práce od Daniela Silvy. Jako hlavní postava se zde opět objevuje brilantní agent mosadu Gabriel Allon.
Musím říci, ale kdyby větší část knihy, byla věnována jeho dalšímu řemeslu, což je restaurátorství, možná by to bylo přece jenom zajímavější.
Protože takto to autor rozdělil na dvě roviny, z nichž jedna se vyřešila jako by sama, jen tak mimochodem.
To mě malinko vadilo, jinak jako obvykle špionážní thriler pádí od první stránky do poslední tempem, které umí mistrně diktovat autor.

lenkavildomcova
01.04.2018 3 z 5

Nejsem velký příznivec špionážních příběhů. Tento byl šílený svým popisem teroristických buněk. Jde z toho opravdu strach, co vše je dnes možné.

Katka244
11.02.2018 5 z 5

Náhodné vybrání v knihovně, určitě si půjčílamu i další. Docela zajímavé ukázky z problémů arabských zemí.

Miky88
13.10.2017 5 z 5

Někdy dost nadnesené, ale i přesto vás děj vtáhne a vy se necháte únest příběhem Gabriela Allona... Občas je některý díl slabší a některý silnější a k těm silnějším se řadí i Padlý anděl..

aktak1203
08.08.2017 3 z 5

Moje první kniha od D. Silvy. Nebyla špatná. Takový průměr - pro mě.

Selinute
16.01.2017 4 z 5

A zase mě ten Allon bavil...
Tentokrát podniká nebezpečnou misi, aby zachránil Jeruzalém před katastrofou, která by mohla vést ke konci židovského státu a současně objeví dvaadvacet sloupů z Šalomounova chrámu. Napínavý děj nás přenese z Říma do Jeruzaléma, Svatého Mořice, Vídně a dalších zajímavých míst, která dokreslují kulisu tohoto špionážního thrilleru. Padlý anděl patří ke standardním dílům autora, které dokáží zaujmout. No, a já jsem byla opět spokojena.

Mako123123
14.11.2016 4 z 5

Velmi dobré, napínavé, proste klasika.

čef
21.01.2015 5 z 5

Daniel Silva patří mezi mé oblíbené autory špionážních thrillerů. Série o Allonovi je určitě jedna z nejlepších, co u nás v tomto segmentu vyšlo. Tento díl kromě napínavého děje opětovně ukazuje složitost vztahů mezi bratranci Blízkého východu, s pochopitelným fandovstvím pro boj židovského národa za přežití proti teroristům netolerantního islámu.