Případ holasické lásky

Po uzavření míru s Franky se poměry v Moravském království stabilizovaly. Svatopluk chce svou říši zvětšit a jako nástroj hodlá využít šíření křesťanské víry. Prvním cílem má být mocné Vislansko, cesta k němu však vede přes území Holasiců. Když se odtud vrací Slavomír se svými muži, zastaví se na hradišti Podobora, kde byl novým županem jmenován veligradský vladyka Provod. Krátce po Slavomírově příjezdu jsou však nalezeni zavraždění mladí milenci - Provodův mladší syn Křesa a dcera bývalého holasického pána Boreše Heda......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303493/big_pripad-holasicke-lasky-80T-303493.jpg 3.925

Kniha Případ holasické lásky

Pavelpi
29.10.2021

Další kniha ze série Zločiny na Velké Moravě a líbila se mi. Velkomoravská říše byla dějinami celkem známá a autor zařadil svůj příběh dobře. I když je to vymyšlené, tak to není poznat. A tak příběhy knížete Slavomíra a jeho přítele Vikinga Erika čtu rád a už se těším na další.

Vojslava
09.05.2021

Naplněné očekávání: nepříliš složitý příběh, přiměřeně zábavný, vlastně nenapínavý, na odpočinkovou četbu víc než vhodný. Jen mne - jako vždycky - pobavil výběr moderních slov, které označují tehdy neexistující reálie. Tentokrát to bylo slovo "výlet"... :-)

kolacky
26.06.2019

Tak tenhle příběh byl konečně detektivní. A ani ta staro-čeština nebyla tentokrát tak hrozná. Líbilo.

Danuše7
10.11.2018

Ta doba byla určitě moc složitá a pro prostý lid těžká. Lidstvo bylo vždy na hraně nějaké války o území a bohatství či moc. Bylo málo mužů, jako byl Slavomír.

čef
08.09.2017

O historii Velké Moravy se toho ví opravdu málo. Líbí se mi, že se autor snaží držet se toho mála známého a příliš si nevymýšlí. Popravdě je příběh tak prajednoduchý, že je to možná jedině dobře. Pokud má však kniha alespoň nějaký dopad na zvýšení zájmu o krásnou Moravu, tak mohu jen zatleskat. Tleskám i pěknému doslovu, asi zajímavějšímu než samotná "detektivka".

Dandulka
24.07.2017

Ani tato kniha nezklamala a byla vynikající. Pro mne nečekané rozuzlení.

ivoiro
02.02.2017

Kniha potěšila stejně jako ostatní z této série, které jsem již zvládnul. Těším se na další (i když je čtu spíš od konce).

Selinute
05.11.2016

Opět se přeneseme v čase do devátého století a společně s knížetem Slavomírem a jeho věrným vikinským přítelem Erikem usvědčíme strůjce hrůzného zločinu dvou mladých lidí a zároveň malinko poodhalíme fascinující historii Velké Moravy.