Selendra Selendra komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Na to není potřeba slov, Tolkien je prostě Pan spisovatel. Jak je tam všechno tak promyšlené. Jen mě mrzí, že jsem nezačala se čtením už dříve. Bylo to super čtení, určitě doporučuji. Film je taky skvělý, ale v knize jsou ještě i jiné věci, které ve filmu nebyly.

04.12.2019 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Překrásný příběh, který ukazuje, že Bůh je milující, ne trestající a že je to naše svobodná vůle co tohle všechno působí! Velmi doporučuji, taky mi pomohla pochopit lépe Trojici a jejich vztah :)

30.05.2014

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Moje první ( a určitě ne poslední) setkání s autorkou. Kniha byla oddechovka a moc se mi líbil popis Japonska a kultury a také čajový obřad. A ten konec byl úžasný, to co Gabe udělal bylo nádherné.

30.07.2023 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Taková krásná vzpomínka na dětství. Líbí se mi ty ilustrace a ty fotky. :D

11.09.2019

Léto na vodě Léto na vodě Petra Martišková

Další krásná kniha od autorky. Vojtík byl super. :D Krásné letní čtení, určitě doporučuji.

15.06.2020 5 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

Moje první kniha od autorky a musím říct, že mě se moc líbila. :) Pěkný příběh, byla jsem napnutá až do konce, co je vlastně Nate zač..Kniha se četla stejně dobře jako knihy od Lanczové. Určitě si přečtu i další knihy.

19.04.2019 5 z 5

Nádherný psanec Nádherný psanec John Eldredge

Nádherná! Změnila můj pohled na Ježíše :)

11.11.2014 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Další pěkná kniha od autora. Konec byl pěkný, ale je pravda, že druhá část mě tolik nebavila, ta první byla lepší. Ale stejně doporučuji milovníkům romantických knih. :)

20.07.2020 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Toto byla už moje několikátá od Sparkse a opět nádhera..Tak dojemný a krásný příběh..Nebyla to typická romantická kniha jako jiné od něj, tato se týkala rodinných vztahů, podobně jako Poslední píseň. Konec byl moc smutný, připravte si kapesníčky. Určitě doporučuji!

23.08.2019 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Konečně po pěti letech další kniha. :) Já jsem se na ní těšila jako malá a nezklamala mě, opět krásný příběh jako ze života, a bylo fajn, že tam byla starší hrdinka. Mě konec otevřený nepřišel, myslím, že bylo jasné jak to dopadlo :)

02.06.2019 5 z 5

Ruku v ruce s Ježíšem Ruku v ruce s Ježíšem Elias Vella

Nádherná kniha, obohatila mě o spoustu rad, jak bych měla více důvěřovat Ježíši..Určitě si přečtu další knihy od autora.

24.04.2019 5 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Terry nezklamal :) Čarodějky jsou nejlepší. Hlavně ta Stařenčina kuchařka :D

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Na tuhle knihu jsem se chystala uz dlouho. A je škoda že jsem tak otalela, je to nádherný a dojemný příběh. I když jsem věděla jak skončí stejne jsem četla jedním dechem. Určitě doporučuji!

25.05.2017 5 z 5

Královské srdce Královské srdce Jana Hoch

Kniha byla úžasná. Měla opravdu dost netradiční a originální téma, které v ostatních koňských příbězích nejsou. Četla se mi dobře, je napsaná v ich formě, což většinou preferuji. Už se těším na další díl, protože konec byl dost zajímavý. :)

27.04.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak to bylo super! Musela jsem číst dál a dál a čekala jsem jak to Grace vyřeší. Rozhodně doporučuji!

17.10.2019 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Hezká oddychovka. Ale nechápu jedno - byla zamčená v knihovně a neměla zájem o knihy? :D Asi i tací lidé existují. Ale to nemění na tom, jak byl příběh stejně pěkný. :)

11.09.2019 5 z 5

Léto s frajerem Léto s frajerem Petra Martišková

Kniha se mi moc líbila, byla to chvílemi hrozná legrace, dostávaly mě ty děti :D A Laura byla pěkně hloupá, ale taky na to pak dojela, že. Určitě doporučuji, taková oddychovka třeba na léto.

26.06.2019 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Krásné zakončení! V tomto díle jsem si hodně všímala křesťanských prvků. Ale ten konec byl zajímavý.

10.03.2018 5 z 5

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Moc se mi kniha líbila, Pan Heryán má velmi zajímavé názory. Na jeho kázaní v kostele bych někdy chtěla jít. Velmi inspirující čtení.

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Velmi krásný příběh. Film jsem viděla až po přečtení knihy, byl věrohodně natočený. Doporučuji obojí!