Séboun Séboun komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Jsem nadšen! Severská syrovost, to je to pravé ořechové!!!

22.01.2017 5 z 5

Krajinou mrtvých mužů Krajinou mrtvých mužů Robert Ryan

Pěkně propracovaný příběh, vadily mi pouze překlepy a pravopisné chyby.

17.04.2016 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

A na scénu opět přichází šílený fanoušek!

Právo nálezce je velmi kvalitní koktejl smíchaný z nejlepších možných surovin - nejprve panák Misery, poté 2 deci Rity Hayworthové a na závěr dochucení ve formě nových i staronových hrdinů. Paraplíčkem na tomto božském drinku je ovšem Brady, jehož temná mysl se pomalu opět probouzí k životu.

Už teď se těším na mistrovu příští barmanskou show!

26.02.2016 5 z 5

Urbo Kune Urbo Kune Miloš Urban

Po přečtení této knížky budu podezírat každého komára ze šmírování!

3/5

14.01.2016 3 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

1 - srdcovka
2 - ryzí brutalita
3 - nostalgie
4 - k zamyšlení

14.01.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

V lese visí anděl je bezpochyby velmi kvalitní detektivkou. Autorův styl psaní, plynulost děje, propracovaný příběh a sympatické postavy jsou důvodem, proč se už teď těším na příští případ dvojice Munch a Krügerová.

15.10.2015 5 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Ze všech postav je nejvíc cool paní Dudleyová! :D

13.10.2015 5 z 5

Norsko v noci Norsko v noci Derek B. Miller

Příjemná oddychovka, která mohla být přeci jen o trochu delší. Hlavní hrdina sympaťák.

04.07.2015 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Silný příběh.

26.03.2015 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

První díl se mi líbil víc, ale i tak musím dát Dívce, která si hrála s ohněm nejvyšší možné hodnocení, protože se jedná o skvěle promyšlený a poutavý příběh.

28.02.2015 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Ze všeho nejvíc se mi na této knížce líbilo právě to její poselství (neřeknu ale, o které poselství se jedná - jen si to koukejte přečíst :P). Autorova hra se slovy (branka v agónii atd.) a celkový styl jeho psaní jsou záležitosti, kterými jsem byl během čtení naprosto nadšený, pročež si myslím, že mistr Zusak má opravdu výjimečný spisovatelský talent.

02.02.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Musím hodnotit nejvyšším možným počtem hvězdiček, protože se mi kniha neskutečně líbila. V českém překladu jsem ale našel drobnou nesrovnalost - v prologu Henrikovi chybí na stěně desátá květina, ale časově to nesedí, když Harriet zmizela v roce 1966 - prázdné mělo být místo pro květinu číslo 9 (anglická verze prologu mi dává za pravdu). :D

27.01.2015 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Mr Mercedes je žánrově z jiného soudku než na jaký jsme u Kinga zvyklí, nicméně mě knížka stejně hodně bavila. Vysloužilý policajt "páprda" je sympaťák roku.

17.01.2015 4 z 5

Příšery templetonské Příšery templetonské Lauren Groff

Příběh byl velice poutavý, jen mi hlavní hrdinka občas šla svou arogancí a ignorantstvím dost na nervy.

13.11.2014 4 z 5

Syn správce sirotčince Syn správce sirotčince Adam Johnson

Velmi působivý a strhující román, který čtenáře seznámí s nechutnými praktikami diktátorského režimu v KLDR, pro který je člověk pouze věcí a majetkem státu, který nad ním má nepředstavitelnou a prakticky neomezenou moc.
Vymývání mozků je všudypřítomné a severokorejská propaganda, společně s bezmezným uctíváním kultu "Kimů" (bezchybní a moudří vůdci lidu, kteří se obětují pro svůj lid a chrání je před imperialistickou agresí), mě nutí zamyslet se nad otázkou, jak je něco podobného v dnešní době vůbec ještě možné. Odpověď je nasnadě: věčný strach z udání, trestaneckých táborů, mučení a smrti, hlad, ponížení a kompletní izolace od ostatního světa dělá z lidí bezbranné, vyčerpané roboty, kteří spíš přežívají než žijí podle motta: "Plav s proudem, však ono to nějak dopadne".
Samotného by mě zajímalo, jaké procento občanů KLDR opravdu věří v ten propagandistický blábol o blahobytu v jejich zemi a bezchybnosti jejich vůdců, se kterým se denně setkávají (skrze ampliony, stranické noviny atd.). Těžko odhadovat...

Doufám, že si tento román přečte i pár rudých hvězd, ať vidí, že jakákoliv forma komunismu vede do pekel!

03.11.2014 4 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Na univerzitě doporučená literatura v rámci předmětu management. Profesor po nás chtěl, abychom dobře porozuměli fenoménu inflace. Skvělý překlad, ale upřednostňuji originál v německém jazyce.

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Peklo!

22.10.2014 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Podle mého názoru nejlepší díl celé trilogie. Vždycky po ní hrábnu, když se chci zasnít a oddychnout si.

22.10.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Bylo mi asi třináct, když jsem ji poprvé držel v rukou. Od té doby jimi prošla ještě minimálně třikrát a jednou jako bonus v němčině. To samé platí pro všechny následující díly. Celá série je pro mě srdcovka a každý ze sedmi dílů má u mě plný počet.

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Moc pěkná knížka.