sd1992 sd1992 komentáře u knih

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Ach jo, nevím co dodat. Jedna z nejkrásnějších knížek které mám. Tedy alespoň vizuálně.. Obálka nádherná, pod obálkou je kniha ještě hezčí, ilustrace taky.. Příběhy jsou taky vcelku pěkné. :-) Já jen vůbec nechápu, proč je to taková "vsuvka" mezi série. Možná kdyby knihu vydala jako nějakou knihu povídek na dobrou noc, tak budu hodnotit jinak.. Ale v tomto případě nemůžu. Vzhledem k tomu, že kniha nemá společného s Grišou nic (kromě toho, že tam asi 2x zazněla Ravka), tak dávám 3* Za vzhled, za nepředvídatelné konce povídek.. Znovu bych ale bohužel nečetla. Nicméně sI ji nechám jako ozdobu knihovny.. :-)

12.07.2019 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Parádní začátek, nudný střed a luxusní závěr... jako na konci to autorka tak vybombila, že jsem četla jak posedlá :-D takže na poslední díl se těším mnohem víc než na druhý... první díl nebyl špatný, ale do vesmíru mě nevystřelil... druhý už mě poslal na cestu a předpokládám, že třetí a poslední díl už mě tam totálně vypálí :D Jsem hrozně zvědavá, kam se dostane Lia, Rafe i Kaden… a jestli tam bude další zmínka o Pauline a Mikaelovi!!

02.07.2019 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Teda musím říct, že ze začátku jsem se v tomto světě plném virtuální reality dost plácala... :-D Moc jsem se nechytala, začátek mi přišel trošku zbytečně zdlouhavý... ale v půlce mě to najednou tak chytlo a vyplivlo mě to až na konci :D Jak se do toho ponoříte, tak musíte číst prostě dál! Hideo a Emika jsou boží a dokud prostě nevíte, jak to s nimi dopadne, tak nemůžete jíst spát :D Teď jdu s chutí na druhý díl :))

02.07.2019 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Samozřejmě jako vždy super... :-) Tento díl mám nejradši i jako film, takže jsem si celou knížku nesmírně užívala.. ;-)

20.05.2019 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

I když jsem ji četla podruhé, tak z toho konce je mi stále špatně.. :-/ a samozřejmě potřebuji akutně finální díl.. Na to se vážně nedá čekat.

23.02.2019 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Popravdě bych byla radši, kdyby byl zfilmovaný tento díl a né ten první... :-D Protože tenhle byl rozhodně lepší a záživnější. :-) Oproti prvnímu mě tento mile překvapil. Uvítala jsem i změnu, že byl nyní vypravěčem Adam a ne Mia, sedlo mi to víc. :-)

12.02.2019 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Asi tak nějak nemůžu zhodnotit knihu jako špatnou, ale ani jako dobrou... Naprosto chápu, že jde o téma jisté těžké situace.. o to mi ani tak nejde, spíš o to, že obsah činí tak 80% popisů... co se děje, jak to kde vypadá apod. Já v knize potřebuji dialogy.. a tady jich bylo celkem málo a když už tak ve flashbacku v minulosti. Nechápejte mě špatně vážně nečekám, že hlavní hrdinka v komatu bude vézt dialogy, to asi ne.. ale v tomto případě by pomohlo, kdyby kniha měla více vypravěčů, ne pouze Miu. Ale jak to třeba vidí Adam, její kamarádka apod. :-) Takže průměr.

09.02.2019 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Každý díl je vždy lepší, než předchozí. Dokonce i když jste si jistí, že už to lepší být nemůže.

01.02.2019 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

8* z 5 možných.. více netřeba dodávat :D

26.01.2019 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Potřebuju víc takových knížek.. přijde mi, že tady těch "lehčích" nebo ya thrillerů je žalostně málo.. :-/ a je to fakt škoda, protože mě tento žánr začal hafo bavit.. a jeden z nás lže je úplně dokonalý. :) Líbilo se mi jak i v této bezvýchodné situaci autorka zahrnula
milostnou linku. Hlavně ti dva se k sobě tak nehodí, až jsou spolu dokonalí. :D

22.01.2019 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Ze začátku nuda.. Kniha by šla téměř o 100 stran zkrátit a ani by na kvalitě nestrádala. :-) Ale od poloviny se děj začal konečně ubírat nějakým směrem. Nakonec jsem si i pobrečela. :-o Akorát chudák Írsa.. proč? :/ ale konec moc pěkný.. :))

07.01.2019 4 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!
Takžeee.. začátek byl pro mě trošku zmatený, hůř jsem se orientovala, protože jsem nikdy nečetla Vánoční koledu od Charlese Dickense (jak je to možný?!).. Právě Vánoční koleda byla pro tuhle knihu inspirací, takže kdo její příběh zná, bude to mít jednodušší. Každopádně jsem se brzy zorientovala a fakt po uši do příběhu ponořila.. :-) Málokdy ve mně knížka vyvolá tak silné emoce. Na konci mi ukápla slza.. vlastně jsem ani nevěděla, zda slza smutku (protože jsem čekala LOVESTORY, HAPPYEND..) a nebo jestli slza štěstí, protože to vlastně happyend byl akorát jinak..:-D kdo četl, pochopí.. :) Doporučuji.! 5*

26.12.2018 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Nechci být rejpal, ale kde byla nějaká vánoční atmosféra? :-D jako román to bylo hezké, ale jako vánoční příběh bych to nenazvala. Příběh v Paříži se mohl odehrát stejně tak v jiném ročním období.. Ale neva.. :)

22.12.2018 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Začátek byl na mě zbytečně moc zdlouhavý.. :-) Ale pak super, moc jsem se zasmála.. :-D

19.11.2018 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Souhlasím se slečnou píšící pode mnou. Ani já nejsem knihou zklamaná... Spousta čtenářů si stěžují na nedostatek akce a napětí. Já nic takového neočekávala, protože to má být pouze volně navazující novela. Takže jsem to od začátku do konce brala jako příjemný comeback do tohoto světa.. :-) V knize jsem se několikrát zasmála a bylo to celkově takové milé.. :-) Můj názor je ten, že většina kritiky pramení právě z toho, že čtenáři Sarah J. Maasové jsou zvyklí na to, že tato autorka nasadí laťku vždy vysoko, tudíž mají teď vysoké očekávání. :) Těším se na další.

29.10.2018 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Mnohem lepší, než první díl.. :-) Tiffani totálně nesnáším. Od samého začátku. Už jen když jsem viděla v prvním dílu to jméno, tak jsem si říkala, že to bude určitě děsná mrcha.. :-D nevím proč.. :-D Každopádně tato série je pro mě fakt příjemná oddychovka.. a Tylera miluju.. :D Vrhnu se na poslední díl a doufám, že Ella kopne Davea do háje.. :-/

19.09.2018 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Dá se říct, že jsem prvních 50 stran knihy trpěla. Děj mě moc nebavil a bojovala jsem s touhou knihu odložit. Jsem hrozně ráda, že jsem to neudělala. Když se prokoušete úvodním dějstvím, tak se vám otevře úžasný příběh plný nečekaných zvratů. Hlavní hrdinka a všechny osoby jí blízké jsou sympatičtí. Ale já prostě miluju ruského PAULA MARKOVA!!! Tahle část knihy, která se odehrávala v Rusku byla naprosto perfektní... :) Závidím Meg možnost cestovat mezi různými dimenzemi a setkávat se tak s lidmi, kteří už nejsou. To bych fakt ocenila... :-( Knížku určitě doporučuji a mám fakt kliku, že zítra vychází druhý díl. Déle bych čekat nechtěla!!! :-D :-)

19.08.2018 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Prvních cca 150 stran pro mě byla téměř katastrofa. Vážně mě to nechytlo za srdce a vůbec mě to nebavilo, takže jsem se do čtení doslova nutila. Ale potom jsem knížku vyloženě hltala... :-) Takže nakonec za mě super..!!! :-) Je to boží doplňující knížka ke světu Alenky v říši divů.. :-) Je mi líto, jak to dopadlo... Ale bylo to boží... :)

16.08.2018 4 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Úžasný zakončení trilogie... Svatba přímo nádherná... Tahle série je na léto jako stvořená, čte se sama.. :) Jen mě mrzí, že tam nebylo více o Harley a Grantovi.. :)

08.08.2018 5 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Úžasný! Nejlepší díl. Je mi hrozně líto, že je konec! Ale zakončení bylo opravdu skvělý.. :-) Moc se mi to líbilo. Určitě se k sérii časem vrátím. Miluju Kadeina a Kopeana forever.. :-D

25.07.2018 5 z 5