Schullerka Schullerka komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Jedna z mála knih z dob minulých, která mě bavila číst. :) Je smutné, že pro někoho je důležitější sláva a moc, než život. :(

26.09.2014 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Příběh se mi moc líbil, ale vadilo mi jak jsou napsané části, které vypráví o HP. Obzvlášť mi vadily anglické věty v textu. Nejde ani o to, že bych jim nerozuměla, ale spíše o to, že mi tam přišli nesmyslné. Proč do věty, která je ve švédštině (češtině) dají dvě slova anglicky? Přišlo mi to jako blbost, ale tak co se dá dělat. :)

Celá kniha mi připomněla knihu Erebos, která mi přišla jako verze pro mladší čtenáře. :) Ale je pravda, že Game je asi mnohem propracovanější a ještě mě asi dost překvapí. :) Takže za mě ano, rozhodně stojí za to si knihu přečíst. :)

Při čtení knihy jsem se rozhodovala jestli přečtu i další díl, nebyla jsem si jistá, ale poslední dva odstavce mě totálně odrovnaly. :D Takže s chutí do dalšího dílu. :)

08.09.2014 4 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Na jednu stranu mě to bavilo, ale na tu druhou to mohlo mít větší spád, přišlo mi, že se spíše než hlavní zápletka řeší vztahy mezi postavami. Vím, že to k tomu patří, ale přece jen mě víc zajímá to, jak to dopadne s Jacem, než jak se vyvine vztah např. mezi Maiou a Jordanem (a dalšími asi 2 nebo 3 páry). Takže hodnotím jako průměr, ani nejlepší ani nejhorší. :) První tři knihy pro mě stejně byly nejlepší, ale když už zbývá jenom jedna do konce, tak to přece už dočtu. :)

25.08.2014 3 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Moje první kniha od tohoto autora. A musím říct, že mě to trochu zklamalo. Nemohla jsem se začíst, styl psaní se mi líbil, ale ten příběh mě vůbec nebavil. Někde v půlce jsem se do toho konečně začetla, ale potom mě to zase pustilo a poslední 30 stránek jsem si škudlila skoro týden, protože mě to prostě netáhlo k tomu, abych to dočetla. Přesto, i když mě to nebavilo, rozhodně zkusím nějakou další knížku od Gaimana, ale asi ne v nejbližší době. :)

02.08.2014 2 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Začátek knihy mě moc nebavil. Ani ne tak ten námět, ten je moc dobrý, ale spíše mě odrazovala hlavní postava. Pia mi přišla neskutečně namyšlená a nesympatická. Naštěstí tahle kniha zahrnuje i rozvoj osobnosti, takže v přibližně v polovině knihy je Pia už vcelku v pohodě, i když jsem si jí stejně moc neoblíbila. A možná by neuškodil nějaký bližší popis vzhledu Pii. :)

Naopak co se mi moc líbilo, tak to byla džungle. Je to zase trochu něco jiného, neznám tolik knih z tohohle prostředí. :) Další věcí je také pojetí nesmrtelnosti, je fajn, že tu nesmrtelnost nezahrnuje i obrovské nadpřirozené schopnosti apod., i když něco málo z nelidskosti se tu také samozřejmě najde. :)

Konec se mi taky líbil, bylo to překvapivě domyšlené logickým způsobem. :) Rozhodně si chci přečíst i další knihu autorky Vitro, pokud vyjde v češtině. :) Vypadá to na podobný motiv, jako má Počátek, což je fajn. :)

18.07.2014 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Líbilo se mi to. Mezi dystopickými romány není dějem zas tak daleko od současnosti. Přece jenom kácení deštných pralesů, znečištění ovzduší a zástavba zelených ploch je realitou, až třeba jednou zjistíme, že nám kyslík vážně přestává stačit. :) Jediná část, která mi moc nešla do hlavy je ta, proč tam vůbec byl Abel a jak to s ním tedy bylo, jestli to mělo mít hlubší význam, tak jsem ho asi nepochytila, ale třeba se to ještě vyjasní v dalším díle. :) Četlo se to jedna radost, žádné zamotané a složité texty, prostě taková oddychová knížka. :) Těším se na druhý díl. :)

14.07.2014 4 z 5

Lhář 4 Lhář 4 Jakub Ćwiek

Celá série mě moc bavila, nejvíc asi první a právě čtvrtý díl. :)) Nejdřív jsem si nemohla zvyknout na přeskakování z jedné osoby na druhou, ale člověk si na to časem zvykne, obzvláště když jde o čtyři knihy. :)

V půlce tohohle dílu jsem neměla ani představu, jak to skončí. Konec mě opravdu mile překvapil. Musím uznat, že Ćwiek zpracoval netradiční téma bravůrně. Spojit několik božstev dohromady a vytvořit zajímavý a místy (hodně často) vtipný příběh i s koncem, který není tak předvídatelný a je víceméně a v rámci možností logický, asi nedokáže jen tak někdo. Celý Lhář mě neskutečně učaroval, a jsem moc ráda, že jsem na tyhle knížky narazila. Zatím jsem nic podobného nečetla a pochybuji, že jen tak někdy budu.

Moc mě mrzí, že není přeložená do češtiny jeho další knižní série Chłopcy, která mě svým tématem taky zaujala, ale třeba se ještě dočkáme. :) Každopádně Ćwiekův styl psaní a jeho humor mi neskutečně sedl, a jestli bude někdy příležitost si přečíst v nějakém mně srozumitelném jazyce jeho knihu, rozhodně se tomu nebudu bránit. :)

11.07.2014 5 z 5

Krkavčí brána Krkavčí brána Anthony Horowitz

Knížka mě hodně překvapila, nečekala jsem, že mě bude tolik bavit. Podcenila jsem ji asi proto, že byla půjčena z dětského oddělení v knihovně, a autora jsem vůbec neznala. Navíc spíš než fantasy, mi to přijde jako thriller. :) Když jsem si jí teď po doporučení přečetla, byla jsem nadšená. Je to napsané vážně napínavě a není to tak předvídatelná kniha, jako některé ostatní. Jsem zvědavá na druhý díl. :)

21.06.2014 4 z 5

Motýlek 1 Motýlek 1 Yu Aikawa

Mně to třeba nepřišlo tak špatné, prostě průměr. :) Nejsem zrovna vášnivý čtenář mangy, přečetla jsem toho oproti ostatním celkem málo, takže nemůžu s ničím moc srovnávat. :) znám rozhodně lepší mangy, ale tohle není tak hrozné. :)

20.05.2014 3 z 5

Lhář 3 Lhář 3 Jakub Ćwiek

Pro mě zatím asi nejslabší díl. Trochu příběhově, ale nejvíc mi asi vadilo to, že chvíli to bylo s pohledu Lokiho, jednou Jenny, další Lucifera, andělů... pro mě moc chaotické, trochu jsem nahlédla do dalšího dílu a vypadá to na to, že je to napsané stejným stylem. Doufám, že se do toho vžiju tak, že mi to ani vadit nebude. :)

20.05.2014 3 z 5

Knížka nebyla špatná - dobře se četla, příběh taky nebyl špatný, ale je pár věcí, co bych jí vytkla. Jak už tu bylo několikrát řečeno - Google, googláci, Google, Google, Google. Ono to bylo skoro na každé druhé stránce, jak je google úžasný, nejlepší, všemocný. Kdyby to tam bylo napsané párkrát, tak možná, ale tady to bylo mockrát. Prostě ne. A další věc je epilog. Nelíbil se mi. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby knížka skončila bez epilogu. Ale jinak fajn oddychové čtení. :)

09.05.2014 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Osobně se mi líbil nejvíc první díl trilogie a potom už to další díl nepřekonal, tenhle byl pro mě asi nejslabší. Asi mi nesedlo přeskočení z her do války. Moc se mi nelíbilo, že se rozhodná Katniss změnila v určitých situacích na zmatenou, nevyrovnanou... ale asi to k tomu patří. Konec mě trochu překvapil, což je k plusu. Tak či tak jsem ale celou sérii přečetla s chutí. :)

08.04.2014 3 z 5

Lhář Lhář Jakub Ćwiek

Tak tohle mě moc bavilo, četlo se to vážně jedna radost! Jediná věc, co mi na téhle knížce trochu vadila bylo to, že to nebyl ucelený příběh. :) Loki, mě jako postava neskutečně okouzlila, jeho humor mi prostě sedl. :D Už se těším, až se pustím do dalšího dílu. :)

17.03.2014 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Nemůžu si pomoct. Kdyby to byla jenom trilogie, tak by to byla úžasná série, ale po čtvrtém dílu si říkám - proč?! Sice jsem se nenamáhala s tím, abych to přečetla, ale rozhodně to nemá na předchozí díly. Přijde mi to jako natahování příběhu, až do nesmyslných končin. Některé věci tam prostě byly přehnané. Jediný důvod, proč si přečtu další díl, je ten konec... doufám, že to nebude chyba...

12.01.2014 3 z 5

Zámek Pemberley Zámek Pemberley Emma Tennant

Možná jsem od toho očekávala víc než jsem měla, ale i tak jsem čekala nějaký příběh. Jane Austenové, ani samotné Pýše a předsudku se to rovnat, ani náhodou nemohlo. Oproti originálnímu příběhu byl tenhle hodně odbytý.

07.10.2013 1 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Už od začátku jsem věděla, že tahle knížka bude síla, ale skutečnost předčila moje očekávání. Ze začátku jsem četla bez emocí a brala jsem to jako další dobrou knížku se zajímavým dějem. Pak jsem si teprve uvědomila, CO čtu a že se to všechno stalo. Po tomhle uvědomění mi bylo do breku. Nechápu, jak její matka přišla na praktiky, kterými Isabelle trpěla. V průběhu knížky to bylo čím dál tím horší. Bylo mi Isabelle hrozně líto a když jsem knížky dočetla měla jsem hrozný pocit. Velmi silný a šokující příběh, určitě to na vás zanechá stopu a na tuhle knížku nezapomenete. Nikdo doopravdy nechápe anorektičky a odborné publikace vás tolik nechytí za srdce... Myslím že Isabelle Caro splnila své poslání dokonale - ten kdo si přečte tuhle knížku nebo jen uvidí její fotky, pochopí, že s anorexií si není radno zahrávat a že je třeba s ní bojovat.

08.05.2012 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Úžasná knížka,nezaobírá se jenom jedním tématem- je do ní zapojena historie,věda,kouzla, upíři, démoni, duchové atd. atd. Tahle knížka rozhodně vystupuje mezi nynějšími knihami a mými favority... prostě nezapomenutelný zážitek, doporučuju a těším se na další díly x)

30.04.2012 4 z 5

Chaos Chaos Rachel Ward

Knížka mě bavila o něco víc než první díl, ale neskutečně mě štve ta mluva, jak v prvním, tak druhém díle... Jak Adam může říct své babičce že je kráva? A i označení babka mi příde dost hnusné! Nehledě na Adama, nechápu jak obdobně může mluvit i Sára, vždyť pochází přece jenom z lepší rodiny, i když si zažila svý, tak nechápu jak může mluvit tak sprostě... Právě kvůli tomuhle se mi knížka moc nelíbí...

05.04.2012 3 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Úžasná knížečka :) Moc se těším na pokračování.... knížka mě zaujala od prvních stránek, jen mi bylo trošku líto že se zamilovala do Roba a ne do Gabriela... Ale možná se v dalších dílech všechno překroutí ;)

21.03.2012 3 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Celkem zajímavá knížka, připomělo mi to klip od Nickelbacku Savin Me... :) Ale poslední věta v knížce mě dorazila :D

20.03.2012 2 z 5