Sasha001 Sasha001 komentáře u knih

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha se do půlky četla sama, konec jsem už ale četla víceméně z donucení. Pro mě tomu chybělo to NĚCO, co mají podobně laděné knihy. Jako letní oddechovka to je ale asi celkem dobré.

26.08.2019 3 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Jako u většiny původně čtené jen kvůli čtenářské výzvě, nicméně musím uznat, že zábava to byla. :)

04.06.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha není úplně špatná, ale některé pasáže jsou utahané a o ničem. Od Třeštíkové jsem čekala víc...

02.06.2019 3 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Tuhle knihu jsem si vybrala podle tipů jedné slečny na Instagramu. A rozhodně nelituji. Autorka si s námi hraje jako kočka s myší a nic není takové, jak to na první pohled vypadá. A právě to napětí dělá knihu vice čtivou, za mě plný počet.

01.06.2019 5 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

První dva díly byly dobré oddechové čtení, ale tenhle díl bohuže zklamal i jako oddechovka...

04.07.2017 3 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Lepší než první díl. Velice snadno jsem se začetla.

27.06.2014 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Tako kniha byla vtipná a poutavá oddechovka. Za mě super. :)

27.06.2014 5 z 5

Cynická lovestory Cynická lovestory Edna Nová

Další skvělá jednohubka z pera Edny, ovšem tentokrát není tak temná a depresivní, jak je obvyklé. Nešťastně zamilovaná hlavní hrdinka Ester, která se v životě tak trochu plácá. Ale nakonec i tohle má happy end, který ovšem je trochu jiný, než by původně sama Ester čekala.

18.08.2023 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Klasika literatury ukazující život anglické společnosti před 200 lety. Svým způsobem stále aktuální téma života žen.

18.08.2023 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Kniha je to útlá, celkem rychle ubíhá, ale s čím jsem měla problém byl styl psaní. Ten mi bohužel za celou knihu nepřirostl k srdci a musím zpětně říct, že jsem ráda, když jsem si ji před lety nevybrala k maturitě.

16.01.2023 3 z 5

Vůbec o nic nejde Vůbec o nic nejde Barbora Vajsejtlová

Od autorky jsem četla už Bokovku, a ta mě bavila moc. Nejinak je to i u této knihy povídek. Kniha je to útlá, dá se přečíst za chvilku a navíc dát i do kabelky - pro mě to bylo takové fajn odpolední čtení v práci. Povídky jsou ze života, nepostrádají humor, ale i trochu té depresivní stránky života.
Co mi tato knížka potvrdila bylo to, že téma nevěry dokáže autorka velmi dobře zpracovat.

16.01.2023 5 z 5

Odříkaného manžela největší krajíc Odříkaného manžela největší krajíc Alena Jakoubková

Nevím, jestli mě víc odrazoval styl psaní a dialogů nebo to, jak je to celé ploché. Místy jsem se přistihla, že přeskakuji celé odstavce a ani tak mi nic neuniká.
Všichni nažehlení, štíhlí, krásní, s báječnou prací nebo báječným mužem, který je všechny samozřejmě uživí... Nehledě na sáhodlouhé popisy jídla. Kdyby místo toho raději autorka více vykreslila postavy, udělala by lépe.
Jediné, co mi snad bylo opravdu sympatické, je zasazení děje do trutnovska, které mám nesmírně ráda.

05.04.2022 3 z 5

Pořádková činnost policie Pořádková činnost policie Martin Hrinko

Za mě velice dobrý studijní materiál pro povinně volitelné předměty vyučované na PA ČR - jen pro mě bohužel přišel trochu se zpožděním.
Kvalitně a srozumitelně zpracovaný ucelený přehled od odborníků z oboru, který mezi odbornou literaturou na toto téma bezpochyby chyběl.

23.02.2022 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Oddechové čtení, ale za mě dost nuda. Asi nejslabší díl, který jsme zatím četla.

26.01.2022 3 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Velmi silný a smutný příběh.

26.01.2022 4 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Skvělá kniha. Skvělý film.

31.08.2021 5 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Kniha se hodně táhla a byla místy opravdu nezáživná. Proč tolik stránek když jich bohatě stačilo 200? Dočítala jsem pouze silou vůle,protože nerada nechávám knihy nedočtené...

11.08.2021 2 z 5

Naivní manželka Naivní manželka Amy Lloyd

Ugh, co říct... Další případ, kdy žena vypne mozek a je s prominutím úplně blbá a naivní. Nicméně jako oddechovka je to příjemné čtení, i přes snadno očekávatelný závěr.

23.07.2020 4 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Námět to není špatný, jenže pořád mi vyskakuje to "ale"... Vieweghovi (až na pár výjimek) asi nikdy nepřijdu úplně na chuť...

23.07.2020 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Po přečtení Sedmilhářek jsem do knížky vkládala velké naděje. Ale nebylo to ono, i v průběhu děje jsem si musela dávat velký pozor na to kdo je kdo, postavy i děj chaotické a ve finále mě to nebavilo tak, jak jsem očekávala.

21.03.2020 3 z 5