sarush sarush komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Nechápu co všichni máte, že je to podobné Stmívaní a Hunger games?! No fajn, tak možná je to trochu podobné HG, no ale co. Myslíte si snad, že každá kniha, bude mít svůj vlastní děj, kde nebude nic podobného, jako v jiné knize?! Autorka se inspirovala ale rozhodně dala knize jinačí příběh. Přesto, je to ale rozhodně jiné, jak HG, nechápu, jak s tím můžete pořád srovnávat Divergenci! Vždyť to jsou dvě knihy, které napsali dvě odlišné autorky a rozhodně Rothová nekopírovala. Přece Divergence a HG, je trošku jiný název knihy a rozhodně nejsou tyhle dvě knihy stejné. Fajn válka, to je tam stejné, no ale to už rovnou můžu vzít knihu, kde je válka a srovnat s Divergencí. No a co mi vyjde, stejný základ, jiný děj.
A víte co, nechápu kde jste vzali, že je to stejné, jak Stmívání??? Neříkává Vám něco upíři!!! Zatraceně, trochu jinačí děj, nemyslíte?! Fajn romantika, tam je a je to podobné, jak u Stmívání ale tak co by to bylo bez knížky, kdyby tam nebyla romantika. Nemyslíte, že by to bylo trochu nudné, kdyby tam nebyla romantika??? Přece k napsané knize patří i romantika, tak co pořád máte s tím Stmíváním. Stmívání, je rozhodně jiná knih, jak Divergence.
No a co se týče autorky, tak je mladá a má pěkně našlápnuto na dobrou spisovatelku!!! Narozdíl od ostatních autorek, nám teenegrům rozumí víc, jak ostatní autorky. Ví, jaké máme rádi zápletky, milostné trojúhelníky i jaké spády by měla nabírat kniha.
Jinak, už se hroooozně těším, až vyjde Four. A rozhodně ji ohodnotím, až vyjde a ne dřív, protože k čemu něco hodnotit, když ještě ani nevím, jak bude ta knížka napsaná.
Rothovou mám v srdci, jako skvělou mladou autorku a Divergenci mám taky v srdci a bude to jedna z knížek, s kterou vyrůstám.
Jo ale nic proti autorkám HG a Stmívání nemám, jsou to dobré spisovatelky.

28.07.2014 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

No tak tahle série, je opravdu úžasná! :) Musím říct, že se mi poprvé za celý život podařilo přečíst celou sérii během jednoho víkendu, a to je co říct. Od téhle knihy, se opravdu nedá odtrhnout. Musela jsem číst, číst a číst. Byla to pro mně jak droga, která mně pohltila a nepustila. Každou stánku jsem hltala do posledního slova. Víte co to bylo, když jsem se musela na chvíli odtrhnout od knížky! No zatracené utrpení!
Všechny postavy jsem si oblíbila. Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Líbilo se mi, jak ze začátku to byla taková ta slušňačka, ale v druhé knize, už z ní byla jiná liga. Konečně si našla zalíbení v alkoholu. Do Kaidana jsem se zamilovala, už hnedka jak poprvé promluvil na Annu. Byl to prostě ten typ zlobivého kluka, který si život užívá ze všech stran.
Proč nějaká autorka nenapíše, takovou dobrou knihu s humorem a takovou zápletkou, která je dobře promyšlená a má něco do sebe! Musím smekat klobouk, nad autorkou a nad příběhem, který dokázala stvořit. Zamilovala jsem se do příběhu a určitě se k němu budu vracet! Jsem zvědavá co autorka nového napíše, abych se zase ponořila co nejhlouběji.
K ději se zmiňovat nebudu, nebo bych ho (pozitivně) rozebírala, až do dalšího dne.

26.03.2015

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Popravdě, nejsem už zrovna moc milovník zamilovaných knížek. Přesto mně, ale tahle knížka nějak oslovila. Asi díky tomu, že se mi líbí druhý díl. (mimochodem, na který jsem narazila dřív, jak na první díl.) Díky tomu jsem si chtěla přečíst ten první díl.
Co se týče obálky, nemám co ji vytknout. Echo jsem si oblíbila (nechápu proč zrovna autorka dala tohle jméno...) Noaha jsem si taky oblíbila. Nejsem zrovna zastánce, když autorky píšou s obou pohledů, jak kluka, tak holky. Tady se mi to ale líbilo. Víc jsem se orientovala v citech Echo a Noaha. Mohla jsem jejich city prožívat s nimi.
Děj se mi líbil. Hlavně to, jak má Echo ty jizvy a nic si z té noci nepamatuje, když k těm jizvám přišla. Nedivím se, že Echo zakrývala své jizvy. Já bych dělala to samé. Noah se ji nesmál, nerozkřikl to všude, když viděl její jizvy. Nechal si to pro sebe. Noah, jako kluk, který jde spíš za holkama, jenom pro to, aby se jim dostal do kalhotek, ale u Echo, je to něco jiného. V tom ho mám ráda.
Jinak námět se mi líbil a klidně bych si celou knihu přečetla znova.

25.12.2014 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tuhle knížku jsem si vybrala fakt jenom náhodně. Jelikož takový žánr nečtu, tak jsem nečekala, že mě ta knížka, tak zaujme. Byla jsem jí tak okouzlená, že jsem ji četla ve vlaku, doma pod peřinou, anebo ve škole, kde jsem se při luxusních scénkách culila, že mě musela spolusedící furt napomínat. Prostě mi ta kniha nějak přirostla k srdci. Styl psaní, humor a super postavy, tam byly. Sice by ta knížka nemusela být tak tlustá, ale i tak jsem ji přečetla během tří dnů. Prostě super situace, u kterých jsem se zasmála.

01.01.2016 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

Sice jsem tu knihu přečetla hodně rychle, abych došla konce... No a jaký na mě očekával konec? Konec, který byl tak obyčejný, bez žádné bitvy... Pro mě to byl konec, jako kdybych mávla kouzelným proutkem a všechno zlé i dobré skončilo... Jako kdyby tohle bylo opravdu možné... Očekávala jsem tedy, že po 17. dílech, bude nějaký opravdu bombastický konec!!! Radši bych ještě s námahou přečetla 18. díl. Kdyby takové konce byly u všech knih, tak bych knihy hodně brzo přestala číst... Vysloveně zklamání...

20.06.2015 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

WOW...Já nevím, co pořádně mám říct...Dneska ráno jsem začala Selekci číst, protože jsem ji dostala k narozkám. A dopadne to tak, že ji dočtu ještě dneska večer...Tak po dlouhé době se mi nestalo, že jsem se vážně nemohla odtrhnout od knihy...Musela jsme ji dočíst, až do konce, že jsem se u poslední stránky zhrozila, že je konec prvního dílu... tak rychle jsem ji četla, že jsem ji musela dočíst...Rozhodně na druhej díl nebudu čekat do dubna a jdu nějak přelouskat Elitu v angličtině...No i když z tou mou mizernou angličtinou... Prostě bude muset posloužit google překladač...A rozhodně chci, aby byla S Maxonem, přirostl mi k srdci, když neví co má dělat, když holka brečí... :D

15.11.2014 5 z 5

Žárlivá holka @ Tajnosti v dívčí škole Žárlivá holka @ Tajnosti v dívčí škole Carmen Reid

Tuhle knížku jsem vzala z knihovny ve spěchu. Obsah jsem jenom rychle projela. Až doma, když jsem přečetla asi kolem padesáti stran, mi došlo, že jsem si vzala druhý díl... Natož, že jsem četla druhý díl, tak mi nic nechybělo z prvního dílu... Je to hodně oddychová četba, ale ne knížka, ke které bych se někdy vrátila.

12.07.2015 3 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Do knížky jsem se pustila, až po shlednutí seriálu. Musím říct, že jsem si Ariu a Hannu oblíbila, jak v seriálu, tak v knize. Kniha se mi ale náramně líbila. Jenom možná škoda, že tu bylo strašně málo zpráv od -A. Očekávala jsem, že první díl někde v pulce bude už o tom, jak holky se dají do kupy a budou se snažit zjistit, jak to bylo s Alison. Doporučuju :)

29.01.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Už je to rok, co jsem si koupila Divergenci. Několikrát po sobě jsem ji už přečetla a pořád ji můžu číst dokolečka. Skvěle napsaná kniha.
Miluji tuhle sérii, je úžasná, jak dějově, tak i postavami. Tris jsem si hnedka oblíbila a Tobiase taky, je tak úžasný. Prvně, když jsem začala číst Divergenci, tak to bylo na táboře. Četla jsem, jak dopadla do sítě a jak ji Čtyřka přivítal. první jsem si myslela, že je to holka, pak že je to nějaká skupinka čtyř lidí, až jsme došla závěru, že je to kluk :D. jInak vřele doporučuji, stojí za to si to přečíst.

20.06.2014 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Vážně skvěle napsaná celá série. Přečetla jsem ji jedním dechem. Určitě patří a bude patřit do mých nejoblibenějších knižních sérií. Konečně jsme se dozvěděla, jak to všechno bylo a co mi v celku vzalo dech, když se dozvěděla, jak to bylo doopravdy, když se narodila. Gwenn i Gideona jsem si zamilovala a tvoří oba pěkný páreček. Nejlepší byl Xemerius, ten to tam vždycky v nejlepších situacích zabil, že jsem musela nachvili odložit knížku a přestat se smát jeho připomínkám.

10.06.2014 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Včera jsem koupila Drakie, a dneska jsem začla hned od rána číst v hodinách a o přestávkách a pak jsem dočítala doma. Mám přečteno za jeden den a přečetla jsem první díl jedním dechem. Rozhodně si ji přečtu znova :) nelituji, že jsem ji koupila :)

03.06.2014 5 z 5

Neviditelné zlo Neviditelné zlo Lisa Jane Smith

SPOILER: Nečetla jsem ještě tenhle díl ale už mě to celkem unavuje. Od desátého dílu, mě to už přestává bavit. Je to moc dlouhá série a mohla by už konečně skončit. Přesto jsem ale na to narazila v knihkupectví a, tak jak u každých knížek jsem se dívala na konec a co tam nenajdu. Poslední věta byla. "Ano." řekla Elena. "Pomstím se." No a předcházející odstavec byl o tom, že Stefan, ano milující Stefan, je po smrti. Nechci teď kecat, bo jsem to jenom proletěla ale byla tam zmínka o Klausovi, že on zabil Stefana.

14.05.2014 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Nemohla jsme se odtrhnout :D dokonale mě kniha vtáhla do děje a já se nemohla nabažit každých slov :) úplně se těším na druhý díl, který zhltnu, tak rychle jak první :) celá série až do šestého dílu, vypadá zajímavě a já se nemůžu dočkat, až si přečtu poslední díl :) Miluji Dimitrije :)

04.02.2014 5 z 5

Příliš brzy dospělá Příliš brzy dospělá Zuzana Francková

Nádherná knížka :D

12.07.2013 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Znovu jsem se do knížky začetla a to dost hluboko. Ze začátku mi hodně vadilo, že jsem nečetla jenom o Clary, ale i o ostatních, jak se poperou s určitou situací. Později, asi něco kolem sto stran jsem si uvědomila, že se mi to vlastně líbí. Mohla jsem nahlédnout do světa nejen Clary ale i ostatních, což mně donutilo číst dál a dál a čekat co zase ostatní vykoumají. Tenhle díl se mi zdál, asi ze všech nejvíce vtipný. Opravdu jsem se u toho dílu bavila. Nejlepší hláška co jsem mohla kdy slyšet od Simona byla: Je Azazel ten kocour ze Šmoulů? :) To jsem nevěděla jestli se mám smát a nebo se chyhtat za hlavu :) Kdo mněl v tomhle díle asi nejlepší poznámky, které se mi opravdu líbily, byly Sebastiánovy, ale i Jace to tam dobře zabíjel :) Musím říct, že jsem si tenhle díl náramně užila a asi se pustím do šestého dílu s angličtinou. Nechce se mi ten šestý díl kupovat a v knihovně pochybuji, že ho budou mít.

02.02.2015 5 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Když už jsem přečetla všechny tři díly. (Mimochodem začala jsem třetím dílem, pak prvním a nakonec druhým) Mohla jsem tedy posoudit jaký díl je nejlepší. Popravdě opravdu nevím. Všechny tři díly se mi líbily a v každém díle se mi líbilo něco jiného. V prvním díle se mi líbilo, jak Mary procházela bránami a snažila se zjistit co čísla na branách znamenají a to jak byla Mary odhodlaná dojít k oceánu. V druhém díle jsem si oblíbila Catchera. Ve třetím díle jsem si oblíbila Annu. Strašně mi připomínala mně samotnou. Nejvíce mi přirostla k srdci ze všech tří hrdinek. Musím říct, že už se těším, až autorka napíše další knihu.

25.01.2015 5 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
Paniku jsem četla jenom tři dny. Co bych o ní tak řekla? Obálka, to musím dát palec nahoru. Postavy, no ani do jedné z nich jsem se nevžila a nedokázala jsem to s nimi prožívat. Předpokládala jsem, že bude mezi Heather, Dodgem a Bishopem, nějaký ten milostný trojúhelník. Jenomže, po pár stránkách jsem zjistila, že Dodge je zabouchnutý do Natálie. Popravdě, myslela jsem si, že když je to psané z obou pohledů, tak ti dva se prostě do sebe zabouchnou a basta. Bylo to překvapení, když se tak nestalo a Dodge je zabouchlý do Nat.
Námět nebyl špatný. Docela se mi líbil. Určitě by to chtělo víc rozvést, celou hru. Víc napětí. Víc strachu. Víc přestřelek mezi soutěžícími. Tohle mi tam hodně chybělo. I málo lásky tam bylo, natož co psala Lauren v Delirium. Tam bylo lásky narváno, až k prasknutí. Tady nás spíš ošidila. Překvapení bylo, když jsem se dozvěděla, kdo je tedy Bishop.
Jelikož, se mi ale námět opravdu líbil, tak dávám 4 hvězdičky. Ty nedokonalosti co jsem tady napsala, tak ty jsem nějak skousla. Jsem zvědavá co Lauren vymyslí příště :D

25.12.2014 4 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Fakt luxusní série, která stojí za to si přečíst. Popravdě, když jsem zjistila, že to bude o andělech, tak jsem si řekla, že tohle bude ztráta času číst. Opak byl pravdou. Nebyla to ztráta, byla to úžasná série, kterou s jistotou budu zase v budoucnu znova číst. Jinak co se týče ostatních dílu, tak všechny byly úžasné a všechny dostaly pět hvězdiček, protože u všech jsem se bavila a užívala jsem si každé slovo, které jsem četla. Noro i Patche, jsem si už od první věty zamilovala a nahlížela jsem jak se bude vyvíjet jejich vztah. Jen škoda, že přece jenom jsem se nedočkala chvíle, kdyby opravdu byli spolu v posteli a měli spolu ten dlouho očekávaný sex :/ . Škoda, ale jinak GOOOOOD série. Klobouk dolu.

28.05.2014 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Šťastný konec :) Miluji tuhle sérii a vždy si ji ráda znova přečtu, nebo si ji koupím :) Bude se mi ze všeho nejvíc stískat, po tom, jak je Rose drzá a vtipná :) Samozřejmě, že jsem si zamilovala Dimitrije a přirost mi k srdci, tak jak Rose a bude se mi po něm taky hodně stýskat. :) Jenom škoda, že tahle série nemohla pokračovat dál, že nenapsala další díly o Rose a Dimitrijovi. :/ Přesto je tahle seríe velmi povedená a já jsem si ji zamilovala. :)

20.02.2014 5 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Další úžasný díl celé serie :) Klasická Rose, nic se na ni nezměnilo :) Nejvíc mě naštvalo, že Dimitrij řekl Rose, že ji nemiluje. To už jsem měla na krajíčku, protože jak jsem sledovala, jak se ti dva milují a pak najednou zlom. To jsme nečekala lae je pravda, že to zamíchá dějem, což je celkem dobře :) Snad bude nakonec Rose s Dimitrijem ale myslím si že určo spolu budou :)

17.02.2014 5 z 5