sarkaditt sarkaditt komentáře u knih

Pole pro třináct Pole pro třináct Dick Francis (p)

Kratší příběhy, ovšem některé byly zpočátku i nudné.

23.05.2019 4 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Jediné plus, kniha se četla rychle a nebyly tam nudné stránky.
Jinak kniha psaná tak, že hlavní hrdinka Greta mi byla silne nesympaticka a musela jsem se hodně soustředit, aby mi příběh dával smysl. Ty jeji okna a styl psaní autorky, bylo to dost matoucí.
Není to propadák, ale úplná hitparáda také ne.

20.04.2019 2 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Šla jsem s kamarádkou na kafe zrovna v den, kdy jí tato kniha přišla do práce. Nadšeně mi knihu ukazovala (včetně dárečků) a vysvětlovala, o čem kniha je, jak přispěla na dobrou věc a že mi určitě knihu po přečtení půjčí a musím si ji přečíst. Nechtěla jsem jí kazit radost a nadšení a tak jsem souhlasila i když jsem byla přesvědčená, že tento druh četby mě nebude bavit.
Když mi knihu půjčila, tak jsem ji měla doma dobré 2 měsíce, číst se mi nechtěla, raději jsem četla jiné, ale bylo mi jasné, že se mě kámoška bude ptát, jak se líbila a tak jsem si řekla, že ji zkusím a pokud se nezačtu, tak ji jen prolétnu a bude to.

No, spletla jsem se :) do knihy jsem se začetla okamžitě, je krásně čtivě psaná. Udivuje mě, kolik člověk v sobě najde síly na práci s lidmi, kteří ho několikrát podrazí. Já bych to v takové zemi nedala - smrad, bordel, neupřímní lidé, zdravotní péče... Živě jsem si to dovedla představit. Je obdivuhodné, jak pomáhá, jen by mě zajímalo, jestli se to z dlouhodobého hlediska vyplatí a v dospělosti z těch dětí budou opravdu lepší lidé s lepšími možnostmi, které dokáží využít. Ne jako Sima a Bina.

04.04.2019 5 z 5

Hurikán Hurikán Dick Francis (p)

Poslouchala jsem audioknihu. Rozhodně je to jedna že slabších Francisovek, místy spíše nudná a nezajímavá. O koně tam v podstatě nejde, často se řeší meteorologické termíny, jaký je tlak apod. - nezáživné.

04.04.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jako audiokniha naprosto parádní. Hudba, zvuky v pozadí a skvělá intonace hlasu. Jako kniha by mě to asi tolik nebavilo. Těším se na film :)

12.03.2019 4 z 5

Osud koně Romea Osud koně Romea Václav Litavanský

Kratší příběhy z dob přibližně kolem 1.SV a v meziválečném období. Některé zajímavější než jiné, každopádně zajímavý pohled na to, jak dříve brali koně a jak se k nim chovali (dobře i špatně). Rekla bych, že obal budí dojem, že je kniha pro děti, ale myslím, že ekterym dětem by se četla špatně.

12.03.2019 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Oddychovka, pěkně se čte, nenudí :) je to zkrátka hezký a dobře čtivý příběh, běžně čtu psychothrillery, takže z jiného soudku, ale toto se mi líbilo natolik, že ještě sahnu po další knize od autorky.

12.03.2019 4 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Ze začátku mě odrazovalo téma "zlé Rusko", ale příběh jako takový mě rychle vtáhl. Kniha se mi líbila, plný počet hvězd dávám jen pro mě TOPovkám, což tato nebyla. Epilog mě zaskočil a nečekala jsem to. Co se asi dělo dál? :)

20.02.2019 4 z 5

Úžasná kniha, zajímalo by mě, jak je na tom Sheila dnes :)

11.02.2019 5 z 5

Mentalista Mentalista Thomas Erikson

Konečně kniha, která mě od začátku bavila a ani ma vteřinu jsem se nenudila. Konec byl tak trochu "wow", takže za mě rozhodně pecka. Šáhnu po dalších knihách autora.

04.02.2019 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Od začátku se v knize nic neděje. Sarah, ktera pribeh vypravi, neustale jen popisuje okoli. Pokud konecne zacne nejaky dialog, tak neskutecne dlouho trva, nez se "vyzvejkne", protoze behem dialogu nekolikrat zdlouhave popisuje co vidi (napr. za okny prsi a kapky ledove vody stekaji po okenni tabulce, v dali je stary strom...), asi se tim snaží dát knize napětí, ale je to neskutečně otravné a nezáživné. Dále myšlenky Sarah jsou neskutečně otravné, neustále se sama sebe ptá na nesmysly, např. na co asi myslí její dcera nebo manzel, jako by se proste nemohla zeptat a když už ji její dcera něco říkala a mohl začít zajímavý dialog, tak ji ani neposlouchala a hned ji odbyla. Spoustu informací v průběhu příběhu bylo řečeno opakovaně, ať už šlo o nehodu nebo o ponuré počasí, nechapu pro
snad stokrat zmíněná celá jména dvojčat, názvy ostrovů v okolí apod.
Stále jsem čekala, kdy se tedy odstěhují na ostrov a konečně se tam stane něco během te boure a začne to být zajímavé. Bohužel ta dlouho ocekavana zapletka prijde az pri samem konci knihy, do te doby se v podstate stalo jen to, ze kdybychom vymazali nepotřebné informace, tak se celý děj vejde tak na 10 listů.
První polovinu knihy jsem měla chuť jí nejen odložit, ale dokonce rovnou vyhodit do koše. Jednu hvězdu místo označení "Odpad!" dávám jen pro vcelku zajímavý konec příběhu, nicméně si nejsem jistá, jestli mi to nepřišlo zajímavé jen proto, že jsem celou knihu přetrpěla a umírala nudou.
Naprosto souhlasím s uživatelem/uživatelkou pipixy, že větší blbost aby člověk pohledal.

20.01.2019 1 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Druhá kniha od této autorky a podruhé- WOW!!! Napínavé od začátku do konce, ani stránka nudy. Přečteno za 2 večery a to je co říct, protože poslední půlrok mi trvá přečíst knihu měsíc. Pět hvězdiček davam jen knihám, u kterých si po základního řeknu "woow". Tohle je přesně ta kniha. Rozhodně si od autorky přečtu vše, co napsala.

05.01.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tento příběh jsem si koupila jako audioknihu - svou první. Koupila jsem si ji, protože dost času trávím v autě a štve mě, že nemám moc času na čtení a zároveň je toho tolik, co chci přečíst, rozhodně teď budu audio knihy hodně kupovat. Příběh se velmi dobře poslouchal a byl napínavý, začli jsme ho poslouchat v autě s manželem a párkrát jsme ani nechtěli v cíli vystoupit z auta, chtěli jsme poslouchat, co se bude dít dál :) manžel knihy nečte, ale poslouchání ho hodně bavilo. Přemýšlela jsem, jestli dát 5 hvězdiček, ale mám zásadu, že 5 dávám jen u knihy, kterou zaklapnu a řeknu si "WOOOW" a u tehle to tak úplně nebylo, i když ale k tomu měla blízko. Chybí mi tam trošku ještě alespoň krátká kapitola (2-3strany), co se dělo s odstupem času. Kde bydlela, prodala ten dům, získala zpět svou práci, jak pak žila ona i sestra, jak to celé vlastne nesla Milí? Byla bych ráda za takové krátké douzavření příběhu :)

03.01.2019 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Od začátku velmi dobře čtivá kniha, která mě bavila. Má šmrnc, já třeba běžně knihy s válečnou tématikou nečtu a okolo téhle jsem dlouho chodila, než jsem se pro ni rozhodla, ale určitě jsem neudělala chybu :)

02.01.2019 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Prvních cca 80 stran jsem se nemohla zacist, pak už mě to pohltilo. Konec jsem si představovala jinak, ale příběh dobrej. Obrat v druhé části byl pro mě překvapením.

02.12.2018 4 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Naprosto úžasná kniha. Velmi dobře ctiva, ani na malý okamžik nebyla nudná, neustále byl děj v pohybu. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Rozhodně od této autorky sahnu po dalších knihách, protože po delší době dávám konečně nějaké knize zase plný počet hvězdiček. :)

29.10.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nebudu přehánět, když napíšu, že prvních 200 stran až na výjimky jsem měla chuť knihu odložit. Povídání sebelitující se Sage mě vyloženě otravovalo, bavilo mě vyprávění Josefa a pak hlavně Minky, ale klidně to mohlo být víc do hloubky. Konec mě překvapil. Pro mě to není vůbec "wau" kniha, ale druhá půlka už se četla fajn :)

24.09.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Velké množství postav mě minimálně do třetiny knihy mátlo a občas jsem musela prolistovat knihou, abych věděla, o kom vlastně čtu teď. Úplně mě kniha nenadchla, Dívka ve vlaku byla lepší. Do pribehu jsem se vlastne po celou dobu poradne nezazrala, ani jedna z postav mi neprirostla k srdci. Rozuzlení jsem tušila tak nejak od půlky knihy, což se mi obvykle nestává, ovšem úplná "pravda" jak to bylo vyřčená na poslední stránce mě překvapila. Ještě škoda, že přesně nebylo popsáno, jakým způsobem si Lena "vyřídila účty " s Markem, toho jediného mi bylo trochu líto.
Kniha se četla dobře a rychle, ale rozhodně to není trhák, od kterého bych se nemohla odtrhnout.

22.08.2018 2 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Velmi dobře čtivá kniha. Nejvíce mě bavilo vyprávění z Nepálu a musím říct, že by mi to i stačilo. Za mě ta kniha nemusela být psaná v minulosti a přítomnosti, protože ta přítomnost nebyla nijak zajímavá. Zkrátka kdyby byl děj příběh z Nepálu a pak ke konci třeba jen dvě kapitoly ze současnosti, tak by mi to možná vyhovovalo víc.
Nicméně od této autorky rozhodně sáhnu i po další knize.

13.08.2018 5 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Za mě průměr. Některé části zajímavé, resp.jen ty s unesenou. Sáhodlouhé popisky míst, kde zrovna děj probíhal, byly nudné a zbytečné, nebavilo mě to natolik, že jsem to vždy jen proletla očima a to já normálně nedělám. Konec knizky úplně zbytečný, utahany a pribehu nic nedal.
Jsem ráda, že jsem knihu měla pujcenou z knihovny, koupě bych asi litovala.

03.08.2018 3 z 5